Kaynana sorunsalı

Her yorumunuz o kadar aklı başında güzel yorumlar ki hepsini böyle okuyorum 😍

Konu sahibi bu konularda alttan almamak patlama noktasına gelmeden ilk dediği cümlede sınırı çekmek gerekiyor. İlk çay koy mu dedi işte orda sınırı çekin. Size zaten yapacağınız şeyi söylememeli işgüzar kv. Hangi tür sınırdan anlar siz daha iyi tanırsınız. Güzelce uyarmak, kızarak söylemek, sert ve net söylemek siz ayarlarsınız. Gerektiğinde vakit geçirin. Uzun uzadıya vakit geçirince yüz göz olunan biri belli ki.
Sınır falan yok mükemmel gelin olmaya şartlamiş kendini sadece içini boşaltıyor

Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Eşimin babaannesi yoğun bakımda. Kaynanamın evi kalabalık misafirin içinde beni yönlendirmeye akıl vermeye çalışıyor.çay demlerim.içeri cay götür der.sofra kurarım.sofra kur tabakları koy der.ben çok sessiz biriyimdir.misafirin yanında bağırmayın düzgün oturup kalkın der.sürekli bana odaklanmış.kendi kızıda 24 yaşında gelen giden oluyor diye diğer oğlunun yanına şehir dışına gönderdi.kızımla 5 dk ilgileniyorum peşimden koşup geliyor.kızı bırak misafirin yanında otur der.zatem gelcem oturuyorumda .o an çocukla ilgilenmem lazım.artık bügun patladım.bana akıl vermeyi bırak zaten gelcem dedim.gidene kadar surat yaptı.burnundan soludu.fırsat bulsa misafirin yanında milletin gelimi böyle şöyle diyede laf sokar.Gecende eşime söyledim annenle konuş o şekilde insanların yanında bana davranmasını göze batıyor .demiştim eşim konuşmuş ama fayda etmiyor.aşırı sinsi ne düşünüyor hiç anlamadım.
Madem öyle sizde bi bahane uydurup gitmeyin nasıl olsa eline sağlık diyen yok..

boşverin adeti falan ya. küçük çocuğunuz var. ortalık mikrop hastalık dolu. bence çocuğunuz için bile girmemeniz lazım böyle bol misafirlikli yerlere. diğer açıdan bakarsak bana yapılsa o misafirlerin yanında madem çok biliyosun al yap der çıkarım evden bir daha da gitmem. çok net

Ben ilk kısmı anlamadım babaanne yoğun bakımda diye eve misafir mi geliyor ay ne ilginç 🤷‍♀️ eğer Söylediğiniz halde çeki düzen vermiyorsa kendine gitmeyin. Yetişkin insansınız işim var deyin vs.. Bahane çok

Ben ilk kısmı anlamadım babaanne yoğun bakımda diye eve misafir mi geliyor ay ne ilginç 🤷‍♀️ eğer Söylediğiniz halde çeki düzen vermiyorsa kendine gitmeyin. Yetişkin insansınız işim var deyin vs.. Bahane çok
Babaanne yoğun bakımda diye yurt dışından çocukları geldi.yani gelen 4 görünmesi ile kaynıyor var ekstra bir iki kişi akrabadan var yine. Öyle iş yaptığımda yok bir çay dagitiyorum.iki bulaşık yıkıyorum. Evim ayrı 2 saat oturmaya gittiğimizde yaptığı şey emir verip yönlendirmek ama çok saçma aklım almadı.yaptıgım işi bana söylemesi.cocuğjmla ilgilensem peşimden koşup gelmesi.ama hasta ve kişilik bozukluğu tanısı koydum.baska açıklaması yok.Gecen masada büyük kadınlar oturmuş bende kızımı alıp odada yiyecek dedim.insanların içinde beni bırakmıyor.ben gelişime böyle hazırlıyım rolü yapıyor.esime anlattım.annenle konuş insanlar tuhaf baktı o hareketine dedim.konustjm dedi.ertesi günde bana misafirin içinde bagırmayalım diye nasihat veriyor.sonraki günde kızınla ilgilenme gel dedi.hasta değilde ne bu şimdi

Acaba avrupa ülkelerinde de kaynana sorunu var mıdır ya :KK70:
Bence yok.evde yabancı gelinde var kadın bir hafta odasından çıkmadı.bizim gibi bu deli kaynanalarla uğraşmıyorlar😂 hayırlı kaynanalar vardır elbet ama sözüm insanlıktan nasibini almamış.kendi kızına yapılmasını istemediğini elin kızına reva görenlere

Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Eşimin babaannesi yoğun bakımda. Kaynanamın evi kalabalık misafirin içinde beni yönlendirmeye akıl vermeye çalışıyor.çay demlerim.içeri cay götür der.sofra kurarım.sofra kur tabakları koy der.ben çok sessiz biriyimdir.misafirin yanında bağırmayın düzgün oturup kalkın der.sürekli bana odaklanmış.kendi kızıda 24 yaşında gelen giden oluyor diye diğer oğlunun yanına şehir dışına gönderdi.kızımla 5 dk ilgileniyorum peşimden koşup geliyor.kızı bırak misafirin yanında otur der.zatem gelcem oturuyorumda .o an çocukla ilgilenmem lazım.artık bügun patladım.bana akıl vermeyi bırak zaten gelcem dedim.gidene kadar surat yaptı.burnundan soludu.fırsat bulsa misafirin yanında milletin gelimi böyle şöyle diyede laf sokar.Gecende eşime söyledim annenle konuş o şekilde insanların yanında bana davranmasını göze batıyor .demiştim eşim konuşmuş ama fayda etmiyor.aşırı sinsi ne düşünüyor hiç anlamadım.
Valla hiç altta kalma bide bence acilen kaç k ortamdan 😅

Kocaman 24 yaşındaki kızı gelen giden var diye başka şehre yollayacak ben de elimde eteğinde bebekle hizmet edeceğim.
Sizce mantıklı mı?
Müsait değilim. Çocuğum var. Şu işim var, bu işim var diyerek kendinize bir sınır çizmelisiniz.
Sizin de bir hayatınız olmalı ki neden gelmedi dediklerinde elde tutulur sebepleriniz olsun.

Insanlarin yanında emir verirse anne ben hizmetci değilim baskasinin yaninda soylemene gerek yok kac kez seni uyardik yeter diyin bunu bir kez yapın onun yaptigi gibi. Rezil olurum diye düşünmeyin sizi kınayacak olan zaten kv kafasindadir ben misafir olsam ve bu duruma sahit olsam kiz hakli derdim

Aslinda cay koyarken cay ver mi dedi bardagi düşürüp kirip aaaa anne soylenmesen olmaz mi ben zaten koyuyorum diyin sonra cocugum durmuyor diye bahane sunun cocugu bırak derse kusura bakma cocugumu basibos birakamam cok istiyorsan kendin koy diyin
Bazi insanlar salon kadini çizgisinden anlamiyor ayna olmak lazim 😀

Gitmeyin evine evinizde oturum. Beraber yasıyorsanız zatrn ayrı eve çıkın

Kızı kpss çalışıyor diye gönderdi. Banada akıl veriyor.birde akşam üstü cocuk markete gitmek istedi.ben götürürüm dedi.bende güvenmedim caddede dikkat etmez bişey olur diye bende geleyim sizle dedim.resmem gelme dedi.ama dinlemedim cocuğum daha öne

Kesinlikle bende her yazılanı sizin gibi 💞 okudum. Benim bu kadından çektiğim neler neler bu zamana kadar hep düşünerek ilerledim. Dediğiniz gibi hemen yüz göz oluyor.beni hafife alıyor aklınca gelini ben yönlendiriyorum demeye calışıyor ama çok şükür kızına veremediği edebi adabı,ailemden fazlasıyla aldım. Yorumlardan sonra kendimi biraz geri çekmem gerektiğini farkettim
Kendi kızı KPSS çalışıyorsa sizin de çocuğunuz var. Gitmeyin de tek başına yapsın. Gidip yapınca zaten beğenmiyor eleştiriyor niye boşuna yoruyorsunuz kendinizi.

Muhtemelen aslan burcu k.valideniz🤣
Valla benimki öyle ve anlattiklarinizla aynı..
Dünyanın en akıllı insanıdır herkes hata yapar o yapmaz..herkesi o yönlendirir aksi halde herkes yanlış yapmaya mahkumdur
Aman haklı cikmasin yıllarca konuşur..haksız çıkarsa o konu kapatılır bidaha açılmaz
Çay böyle doldurulur,elma böyle soyulur, yemek böyle yapılır o yağ kullanılmaz bu kullanılır çamaşır öyle asilmaz...falan filan...örnekler cogaltilabilir
Tek çözüm ya cinnet geçirip o bahaneyle görüşmeyi kesersin yada he he der bildiğini okursun ki buna cok sağlam psikoloji ve tecrübe lazim
Yıllarca çektim son birkaç yıldır he he deyip sallıyorum ama bildiğimi okuyorum...
Yaz tatilinde belde belde gezip memlekete gitmiyorum sorunca da ay annecim oraya herzaman geliriz değişik yerler görelim biraz deyip kahkahayı patlatiyorum..asla ciddiye almıyorum kısacası dahada kuduruyor🤣

X