Kaynanacılık oynayan komşu, rahatsız olmakta haksız mıyım?

Dün öğlen balkonda oturuyorum, cam açık. 1. Kattayım zaten her şey net olarak duyuluyor. Bir komşum arabalarına binerken kocasına ‘ Şuna bak Esranın camları bile benimkinden temiz’ dedi🤣🤣🤣🤣
Çok zor tuttum kendimi hayırdır abla niye benimki bile oluyor diye camdan çıkmamak için. İnsanlar çok münasebetsiz gerçekten, bir türlü öğrenemediler kendi işlerine bakmayı.

Kiz Bibi şu rutinini anlatsana bana,ben de deniycem 😐
Ben sabah kalkiyorum 10 gibi mesela ilk iş sokaktaki kedilerime mama götüruyorum sonra gelip hemen bi tortalığı toplayıp el supürgemle evi süpuruyorum bunlar yarım saatimi bile almiyor sonra kahvaltı ve canım ne isterse ama her gün süpürurum sonuçta lusim var evde her gün supürmek çok rahat oluyor birikmiyor. Ben geceden mutfakta bulaşıkta birakmiyorum ne varsa makinaya koyar oyle yatarim. Çocuğum yok :KK53:

Yani gercekten sadece temizlik mi yapicaz😐 temizlik olmasi gerektigi icin yapilir bir amac degildir asla…kimisi temizlik yapmak icin yasar.. kaldi ki ona nesi temizlik yaparsin yapmazsin..

Ben cok gece kalkip bulasik yikadigimi bilirim.. yorgunluktan uyuyup kaldigim icin..simdide mutfak temiz
Olsun yeter ama bazen hastaysam enerjim yoksa mutfagi birakirim oylece.. yoksa kimse pis mutfakla yatip sabah o manzarayi gormek istemez.

Bence mesafeni koy ne evine git ne de evine al bir dahasina.. ev sahibi ne alaka ya?🙄 kafayi siyirmis kadin bence cani skliyor

Bir daha konuşursa de ki istediğinize anlatabilirsiniz isterseniz camiden yayın yapın tüm mahalle duysun. O günkü yardımınız için teşekkür ederim hastaydım biliyorsunuz ama evimde sizi ilgilendiren bir durum yok dersin. İki gün yüzüne bakma anlar o.
ne iki günü böyle bi kadınla arkadaşlığım olamaz artık evime giremez aradığında da açmam dışarda karşılaşırsak meraba meraba.

40 yıl düşünsem aklıma gelmez evine gittiğim insanın temizliğini sorgulamak Böyleleri genellikle temizlikle kafayı yemiş oluyorlar sonra da milettin evine burun sokarlar çünkü tek tatmin yolları ve meziyetleri bu değerlendirmesinler mi?😃
Benim evine gittiğim insanın temizliğini sorguladığım tek dönem pasaklı olduğum dönemdi 😂😂. Birinin evi çok mu temiz, aşırı gerilirdim, “ben niye bu kadar temiz titiz olamıyorum” diye sorgulardım ister istemez enerjim de suratım da düşerdi. Ama onlar da pasaklıysa, hele benden daha pasaklısını göreyim 😍🥰 aşırı mutlu olurdum. “Oh be tek böyle yaşayan ben değilim” rahatlığı olurdu. Şimdi orta ayarda biraz daha titize yakın bir yerdeyim 😅. Ortada olduğum için aşırı temiz beni germiyor. Pasaklılık da mutlu etmiyor. Aksine titizliğin ne zor olduğunun farkındayım, insanlık haliyle eksik bir şeyler olursa gözüm görmüyor bile, “ay burası da çok dağınık/pis” kusuruma bakma tarzı şeyler dendiğinde anca fark ediyorum.

Çok büyük hatalisinix buyrun dışarı diyip kapıya atmak lazım boylesine
İnsanin basireti bağlanıyor iste evime gelmis bide öyle bi gülerek konuşuyor ki o an aslinda kötü bisey dedigini hemen anlayamiyorsun düşündükçe koyuyor.
Dün öğlen balkonda oturuyorum, cam açık. 1. Kattayım zaten her şey net olarak duyuluyor. Bir komşum arabalarına binerken kocasına ‘ Şuna bak Esranın camları bile benimkinden temiz’ dedi🤣🤣🤣🤣
Çok zor tuttum kendimi hayırdır abla niye benimki bile oluyor diye camdan çıkmamak için. İnsanlar çok münasebetsiz gerçekten, bir türlü öğrenemediler kendi işlerine bakmayı.
Demekki sizi kendiyle kıyaslayıp nasıl görüyorsa artık. Terbiyesiz. Alemin mükemmeli kendileri.
Kiralae malum, bi yakını vardır kafasında sizi kötüleyip ev sahibine onu önerecektir laf arasında.
Sanmıyorum çünkü ev sahibi evi satmayi düşünüyor biz ilk başta girerken söylediler 2 sene sonra saticaz veya simdi satsak bile alan kişiyle anlaşma yapicaz 2 sene oturacaksiniz diye. Bu kadının bundan bile haberi yok. Ev sahibimizle kendisini samimi gibi göstermeye çalışıyor ama böyle ufak tefek detaylardan anlıyorum aslında ev sahibi kadın buna hicbiseyini anlatmiyor.

En sevmediğim insan tipi bu.
Asla görüsmem böylesiyle.
Benimde hastalık,çocuklar sebebiyle evim genelde dagılıyor cabukca,kendim gibi çocuklu,halden anlayan insanlarla görüşüyorum sadece. Cocuksuz arkadaşlarımla dısarda buluşuyorum genelde,evde çocuk olmasına alışkın değillerdir diye. Benim evime isterlerse gelebilirler ama yerdeki oyuncağa bakıp ay ne daginiksın diyeni bir daha davet etmem.(denk gelmedi böylesi zaten)
Bir daha gelirse kapınıza,kusura bakma evim müsait değil diyip kapıdan cevirin,ama neden ben yabancimıyım falan diyecek olursa,bende samimiyetine inanıp hastayken evime davet etmiştin ama çok eğlendin o gün benimle,bir daha buna izin vermiyorum deyip gönderin.

Kizlar cok uzun tutmak istemiyorum konuyu kısaca özet geçeyim çünkü çok rahatsız oldum ama haksız mıyım haklı mıyım bu derece rahatsız olmakta emin olamadım.

Ben en son Perşembe günü temizlik yaptım misafirim gelecekti cuma günü de zaten misafir vardı bisey yapilmadi evde temizlik adina. Dün yani cumartesi de benim bi sağlık sorunumdan dolayı bütün gün hastanedeydik, aksam eve geldik hızlıca biseyler hazırladık yedik falan ama mutfak göçüyor tabi 3 gündür çok dokunmayinca.

Neyse alt komsum geldi kek getirmis, ben de insanlık edip gel bi kahve icelim dedim, ben ısrarla salona davet ettiğim halde mutfağa girdi direkt burda oturalim diye. Sonra mutfagin o halini görünce bi dalga gecmeler bi pis pis gülmeler, laf sokmalar. Ayyy liona bu mutfağın hali ne böyle, ayy inanmıyorum, ayy pasaklı, savaş mı çıktı. Sonra üzerimdeki holter cihazini görünce acıyarak ay dur şu bulaşığını yıkıycam dedi ve yikama diye israrlarima ragmen yikadi. (Ki ben normalde ihtiyac aninda yardim almayi da doğru bulurum, yardım etmeyi de) ama bu sekilde degil. Boyle laf sokarak insani yerin dibine sokarak utandırarak değil asla.

Sonra eşime baya söylendi sana yardim etmiyor cocuga bakmiyor yapayalnizsin vs diye.

(Bu evde bizden önce ev sahibimiz kendisi oturuyordu, bize kiraladilar, bu kadin onlari da tanıyormus tabi komsu olduğu için) ev sahibi kadının adı x olsun. Ayy seni x e soylicem bu evin hali ne dedi, bunları hep sakaya vurarak söylüyor tabi tepki almamak icin. Sanki kapısını mı kırdık duvarini mi yıktık x i ne ilgilendirir benim halımın kirlenmis olmasi mutfağin dağınık olmasi ne münasebet yani sirf ev sahibi diye?

X cok temizdi titizdi ay görmesin evinin bu halini falan böyle konustu sürekli.

Kahve makinesine bakıyor ayy bide kahve içmiş diye alayci gülüyor.

Kizlar bence böyle yardim olmaz keske o bulasiga hic dokunmasaydi keske hic iceri davet etmeseydim cok samimi de değilim huyunu pek bilmiyordum. Aşırı rahatsiz oldum yani bu tavrina haksız mıyım? Bi daha evime almayi düşünmüyorum. Ben kimsenin evine gidip bu şekilde yorumlar yapamam dolaplarini is yapıyorum bahanesiyle açıp bakmam. Daha bi cok şey söyledi ama sinirden hatırlamıyorum suan.
Vallahi okurken delirdim ben olsam evden kovar bi daha da asla muhatap olmazdım

En sevmediğim insan tipi bu.
Asla görüsmem böylesiyle.
Benimde hastalık,çocuklar sebebiyle evim genelde dagılıyor cabukca,kendim gibi çocuklu,halden anlayan insanlarla görüşüyorum sadece. Cocuksuz arkadaşlarımla dısarda buluşuyorum genelde,evde çocuk olmasına alışkın değillerdir diye. Benim evime isterlerse gelebilirler ama yerdeki oyuncağa bakıp ay ne daginiksın diyeni bir daha davet etmem.(denk gelmedi böylesi zaten)
Bir daha gelirse kapınıza,kusura bakma evim müsait değil diyip kapıdan cevirin,ama neden ben yabancimıyım falan diyecek olursa,bende samimiyetine inanıp hastayken evime davet etmiştin ama çok eğlendin o gün benimle,bir daha buna izin vermiyorum deyip gönderin.
Bi söz var cocuksuz cocukluyu anlamaz, tek cocuklu 2 cocukluyu anlamaz, 2 cocuklu 3 cocukluyu anlamaz diye. Belki doğrudur da ben birini anlamasam bile cenemi kapatmasini ve haddimi bilirim. İlla anlayis da gerekmiyor aslında anlamiyorsan bile saygi duyarsın haddini bilir ceneni kapatırsın degil mi? Bi insanin evine yorum yapmak benim haddime mi düşmüş

Ayy bu ne ya bu kadinla aranızda ne geçti de boyle diyor. Yani samimi misiniz, ya da küs müsünüz ne alaka sizle boyle bir kiyasa girmiş değişik

Berbat bir gün geçiriyorum, geçen cumadan beri çok yoğundu işim hiç temizlik yapamadım. Müşteri aradı diye çıktım 1 saatliğine evden, kediler mutfakta bardak kırmış. Bilmeden üstüne bastım ayağım kesildi iyice tepem attı. Şalımı aldım omzuma kahvemi koydum tv izliyorum. Bardak kırıkları ve bulaşıklar mutfakta. Hiç umrumda değil. Sizin de olmasın, canınızdan kıymetli değil.

Kizlar cok uzun tutmak istemiyorum konuyu kısaca özet geçeyim çünkü çok rahatsız oldum ama haksız mıyım haklı mıyım bu derece rahatsız olmakta emin olamadım.

Ben en son Perşembe günü temizlik yaptım misafirim gelecekti cuma günü de zaten misafir vardı bisey yapilmadi evde temizlik adina. Dün yani cumartesi de benim bi sağlık sorunumdan dolayı bütün gün hastanedeydik, aksam eve geldik hızlıca biseyler hazırladık yedik falan ama mutfak göçüyor tabi 3 gündür çok dokunmayinca.

Neyse alt komsum geldi kek getirmis, ben de insanlık edip gel bi kahve icelim dedim, ben ısrarla salona davet ettiğim halde mutfağa girdi direkt burda oturalim diye. Sonra mutfagin o halini görünce bi dalga gecmeler bi pis pis gülmeler, laf sokmalar. Ayyy liona bu mutfağın hali ne böyle, ayy inanmıyorum, ayy pasaklı, savaş mı çıktı. Sonra üzerimdeki holter cihazini görünce acıyarak ay dur şu bulaşığını yıkıycam dedi ve yikama diye israrlarima ragmen yikadi. (Ki ben normalde ihtiyac aninda yardim almayi da doğru bulurum, yardım etmeyi de) ama bu sekilde degil. Boyle laf sokarak insani yerin dibine sokarak utandırarak değil asla.

Sonra eşime baya söylendi sana yardim etmiyor cocuga bakmiyor yapayalnizsin vs diye.

(Bu evde bizden önce ev sahibimiz kendisi oturuyordu, bize kiraladilar, bu kadin onlari da tanıyormus tabi komsu olduğu için) ev sahibi kadının adı x olsun. Ayy seni x e soylicem bu evin hali ne dedi, bunları hep sakaya vurarak söylüyor tabi tepki almamak icin. Sanki kapısını mı kırdık duvarini mi yıktık x i ne ilgilendirir benim halımın kirlenmis olmasi mutfağin dağınık olmasi ne münasebet yani sirf ev sahibi diye?

X cok temizdi titizdi ay görmesin evinin bu halini falan böyle konustu sürekli.

Kahve makinesine bakıyor ayy bide kahve içmiş diye alayci gülüyor.

Kizlar bence böyle yardim olmaz keske o bulasiga hic dokunmasaydi keske hic iceri davet etmeseydim cok samimi de değilim huyunu pek bilmiyordum. Aşırı rahatsiz oldum yani bu tavrina haksız mıyım? Bi daha evime almayi düşünmüyorum. Ben kimsenin evine gidip bu şekilde yorumlar yapamam dolaplarini is yapıyorum bahanesiyle açıp bakmam. Daha bi cok şey söyledi ama sinirden hatırlamıyorum suan.
Ben evine tatlı vs bişey yollardim. O an tabağı boşaltıp verirse kız biseyle yollanır böyle yollanmaz diye laf sokardim
O an vermeyip sonradan tabak boş gelirse kız Allah seni napmasin insan bı tabağa biseyler koyar iade ederken derdim
Tabağı dolu verirse de yaptığı şeye kusur bulurdum

İntikamı aldıktan sonra meraba meraba 🤣

Berbat bir gün geçiriyorum, geçen cumadan beri çok yoğundu işim hiç temizlik yapamadım. Müşteri aradı diye çıktım 1 saatliğine evden, kediler mutfakta bardak kırmış. Bilmeden üstüne bastım ayağım kesildi iyice tepem attı. Şalımı aldım omzuma kahvemi koydum tv izliyorum. Bardak kırıkları ve bulaşıklar mutfakta. Hiç umrumda değil. Sizin de olmasın, canınızdan kıymetli değil.
Ayağınızın içinde küçük cam parçası olabilir bir yakınınız lütfen incelesin telefon flaşıyla
Ben eşimin ayağından incecik cam parçası çıkardım incelemesem hayatta farkedilmezdi günlerce ağrı çekerdi adam.

Böyle hemen görünce acı ağrı olayı iki üç saate kalmadı bile

Ayağınızın içinde küçük cam parçası olabilir bir yakınınız lütfen incelesin telefon flaşıyla
Ben eşimin ayağından incecik cam parçası çıkardım incelemesem hayatta farkedilmezdi günlerce ağrı çekerdi adam.

Böyle hemen görünce acı ağrı olayı iki üç saate kalmadı bile
Minik ince bi parça girmişti cımbızla çıkardım pansuman yaptım çok teşekkür ederim ilginiz için😊

O kahvenin hatırını bahane edip kırk yıl musallat olur dur demezseniz.
Yerinizde olsaydım, kahvesini içtikten sonra bir daha evime gelmemesini söylerdim. Ay ben şaka yaptım falan da dese, git şakanı evinde yap derdim. Çekmeyin böyle zararlı tiplerin hiçbir terbiyesiz davranışını.

Ben evine tatlı vs bişey yollardim. O an tabağı boşaltıp verirse kız biseyle yollanır böyle yollanmaz diye laf sokardim
O an vermeyip sonradan tabak boş gelirse kız Allah seni napmasin insan bı tabağa biseyler koyar iade ederken derdim
Tabağı dolu verirse de yaptığı şeye kusur bulurdum

İntikamı aldıktan sonra meraba meraba 🤣
Yok kiz ne yolluycam

X