Kaynanam her yere beni de sürüklüyor ne yapmalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eşim istedi çocuğu ben de istiyordum ama bu şekilde gelişti o konuda pişman değilim inşallah halledicez
Ya tabi tabi halledersiniz esiniz tam cakal birde guzelliyorsunuz burda onu. Esiniz aldi anasinin yanina yapti cocuguda siz o evden sittin sene gidemezsiniz cok safsiniz. Yas kac?

24 yaşında, 7 aylık evli hamile ve kv ile yaşıyorsunuz. tek kişi çalışan eşiniz, bir de bebek masrafı varken 2 yılda nasıl ev alacak?
Ya evet gerçekten insanlar ne yapıyor da 2 senede ev alıyor hem de bu yaşta bulmuşlar saf kızı, hem eve hizmetçi etmişler hem de hemen çocuk yapmışlar ki gitmesin diye.

Yaş kaç?
2 sene sonra evlenseydiniz ne olurdu ki.
Hamdolsun evlilikten dolayı eşimden dolayı 1 kere pişman olmadım ben küçüğüm ama eşim 32 yaşında yaklaşık 4 senelik bir birlikteliğimiz vardı, benim eşimden yana eşimin de benden yana bir problemi yok evliliğimiz çok güzel ilerliyor maşallah sadece bu beraber yaşama işi canımı sıkıypr , kayınvalidem kötü birisi değil bana karışmaz etmez kendi temizliğini de yemeğini de yapar ben de yardım ederim , ben sadece aileye ısınamıyorum ,kalkmışım ailemi başka şehirde bırakmış gelmişim daha 2 gaftalık gelinken annem vefat etmiş ama ne eltim ne görümcem arayıp sormuş kapımı çalmış bu yüzden onlara ısınamıyorum kayınvalidem de aynı şekilde o sırada köydeydi günde arardı oğlunu demezdi ki “gelinim nasıl ver bi onunla konuşayım üzmesin kendini “ falan demezdi anlayacağınız derdim çok da neyse işte

Sen baştan onunla kalarak hata etmişsin.
Bir an önce evini ayırmaya bak.

Arabamız var şuan birikim yapıyoruz üstüne ekleyeceğiz
ya huzurunuz yok ki sizin. boşver evi arabayı. gidin tutun 1+1 ev huzur içinde yaşayın başbaşa. her gün elti, görümce,kv,kp böyle hayat mı geçer? üstelik evliliğin ilk yılı.
en güzel zamanlarınız olmalıydı bu günler.

Ya evet gerçekten insanlar ne yapıyor da 2 senede ev alıyor hem de bu yaşta bulmuşlar saf kızı, hem eve hizmetçi etmişler hem de hemen çocuk yapmışlar ki gitmesin diye.
tek çalışan bir kişinin ev alması için şu an üst düzey bir yönetici olması lazım ya da tiny house filan alması gerekli. biz kaç yıl yurtdışında çalışıp bir arabayı, ev eşyalarını anca aldık.

yani isterse melek olsun kalkıp evimde geceliğimle dolaşamadıktan sonra ne yapayım öyle evliliği?
lütfen kendinizi ezdirmeyin.

Başın sağolsun .Niye siz çocuk bakıyorsunuz tabiki her yere sudaki dal gibi sürüklenmek kimsenin hoşuna gitmez.Yorum yapacagimda eşinizle ilişkiniz de sizi tutarmi yani bu konuda birşeyler yapınca size büyük sorun çıkartmasın.Bana göre çıkarmaması cikaramaz.Sizde nasıl dinamikler ?Bunu bilmeden çok havada kalır yorum.

Ben eşimle mutsuz olsam zaten mutsuzum derim , kayınvalidem kayınbabam kötü insanlar değil kayınbabam çayını da koyar sofrayı da toplar bulaşığı da yıkar , kayınvalideme hizmet ediyorum ama yemeklerini yapar temizliğini yapar ben yanına bir şey yaparım, ben huylarını sevemediğim için katlanamıyorum , yetiştiğim aile ile buradaki farklılıklar beni zorluyor , tekrar söylüyorum eşimi çok seviyorum beni kimseye karşı ezdirmez hatta benim yaptığım saflıklara kızar , alıştırma bizimkileri diye , ben sizi niye kandırayım kime neyi ispat etmeye çalışayım

Siz ayrı eve çıkmayı unutun baştan kabul etmişsiniz böyle bir yalanı kibarca yalan olduğu ortada para biriktirmekle iki seneye ev alınmaz. Her şeyi koştura koştura yapmanın bir alemi yok yani çocuk ne alaka bu ortamda? Daha kendinize ait eviniz yok milletin evinde yaşıyorsunuz üstüste sığıntı gibi. Önce üstüste yaşamayı bırakın gidin kendinize bir ev kurun kiradan başlayın.
Birisi çağırınca da gelemem dersiniz olur biter. Sınır çizmeyi öğrenin.

Eşime söyledim sen bilirsin dedi istemiyorum diyinxe o da dedi “ gitmek istemiyorum de , eşimden ayrı kalmak istemiyorum , karnım ağrıyor falan de” dedi yani o bana bırakıyor ama ben söylemeye çekiniyorum , ama söyledim istemediğimi :)

Hi hi tabi su an yalniz olsaniz yapacaginiz hic birseyi yapamiyorsunuz. En basiti bigun boyunca tembellik yapmak isteseniz esinizle yapamazsiniz ozel bir gun gecirmek isteseniz evinizde geciremezsiniz. Siz boyle mutluysanizda problem var demek ki kimse boyle bir evlilikte mutlu olamaz cunku.

yani en basiti bir arkadaşını çağırıp baş başa oturamaz kv hep evde. duştan bornozla bile çıkamaz. habire kvye misafir gelecek, gidip odasında oturamaz. ruhum daraldı

Söyleyin alışın kibarca istemediğiniz şeyleri karşıdaki nasıl söylüyor onu yap bunu yap oraya gel buraya git.Gelmek istermisin ? Sen ne dersin? gibi cümleler de kurulabilir halbuki degilmi.Umarım incitip kirmasinlar sizi eşinizi dinleyin kimseye kullandirmayin kendinizi gönlünüzce olsun herşey

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…