Kaynanam her yere beni de sürüklüyor ne yapmalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu devirde sizin gibi kızlar varsa iyi. Oğlum bizimle oturmak istiyormuş, büyüyünce 🤭... Geçen de gelmiş, "anne kızlar kabul etmiyormuş" dedi. Etmezlerse evlenmem ben diyor 🤣 8 yaşına girecek...

Hayır demeyi öğrenin. Aynı evde yaşamayı da öğrenin. Ev alıp yeni eve çıkmanız zor. Para biriktirip ev almanız için eşinizin çok iyi maaşı olmalı yada sizin çalışıyor olmanız lazım. Muhtemelen ikisi de söz konusu değil.

Koca kaçardı sonra.. Ne yapardı kocasız 😬

Annemlerin komşusunun oğlu var ama çocuk lise yıllarındayken bu çocuk ne yapacak acaba büyüyünce diyeceğin bir tipti.
Sonra duydum ki çocuk zaten birkaç senedir çalışıyordu nişanlısı da işe girmiş çok abartmadan eşyalarını almışlar çıkan masrafı ödemeye başlamışlar yaz evleneceklermiş borçları da az kalmış .İkisi de lise mezunuymuş öyle ahım şahım işleri yok. Bir de kiralık ev tutmuşlar.
Yani illa çocuk derdine düşene kadar konu sahibi azıcık çalışsa 2-3 senede ev alamasalar bile kirada rahat yaşarlardı. Kv Kp sabahtan akşama ne yapabilir ki diğer türlü hem de maddi kazancı da olacak.

Kafama takilan iki nokta var: Insanin daha kendine ayit yasam alani yokken neden hamile kalir? Hani onu gecelim olan olmuş. Bir ekonomist olarak merak ettim: Iki sene icinde ne kadar para biriktiriyor esiniz tek maasla? Su anda Türkiyede ev almak isteseniz fiyatlar malum. Iki sene bana hic realist bir sayi gibi gelmedi Türkiye standartina göre. Iyi maasi zaten yoktur cünkü o zaman kv ile oturmazdiniz. Karisik olaylar. Ben en büyük sorunu esinizde görüyorum. Kardesi felan bassagligi bile vermemis size (basiniz sag olsun bu arada)..o da belli ki onlara ayar da vermemis ve herseyi sadece izliyor. Ondan rahati yok vallaha mis
Muhtemelen konu sahibi çalışmayan biri ve pek fiyat bilgisi yok bu durumda kandırılması kaçınılmaz malesef..

Muhtemelen konu sahibi çalışmayan biri ve pek fiyat bilgisi yok bu durumda kandırılması kaçınılmaz malesef..

Muhtemelen böyle. Bir yakinim Türkiyede daire almak istedi. Istenen fiyatlar saka ötesi. Yani Allah ev sahibi olmak isteyen herkesin yardimcisi olsun..kolay degil. Konu sahibinin esi icin hava hos. Bütün ihtiyaclari görülüyor. Üstüne annesine de yoldas bulmus oldu. Oh

Bende aynı şeyi düşünüyorum niye kadın evlendikten sonra erkek ailesinin dir mantığı var bende bunu anlamıyorum zaten.....
O mantığı oluşturan kadınlarımız maalesef, kayınvalidelerin ağzından hep şu cümleler duyulur, oğluma kız aldım, gelin aldım, aldım deyince eşyaymışız gibi oluyor, eşya da hangi evde duruyorsa sahibi o’dur🤦‍♀️

Bir de soyadı meselesi var, biziiim soyadımızı taşıyacaksın hareketlerine dikkat et, soyadı sanki bir tek erkeklerde var😵‍💫
Ben erkeğim kadının ailesiyle yaşamam, seni gelin aldık bayramlarda önce bize geleceksin, üstün ırklar mübarek ama suç bizde taviz veriyoruz kendilerini gerçekten üstün ırk sanıyorlar, sitede o kadar çok benzer konu okuyorum ki erkeklere de ailelerine doldum😂

Son düzenleme:
O mantığı oluşturan kadınlarımız maalesef, kayınvalidelerin ağzından hep şu cümleler duyulur, oğluma kız aldım, gelin aldım, aldım deyince eşyaymışız gibi oluyor, eşya da hangi evde duruyorsa sahibi o’dur🤦‍♀️

Bir de soyadı meselesi var, biziiim soyadımızı taşıyacaksın hareketlerine dikkat et, soyadı sanki bir tek erkeklerde var😵‍💫
Ben erkeğim kadının ailesiyle yaşamam, seni gelin aldık bayramlarda önce bize geleceksin, üstün ırklar mübarek ama suç bizde taviz veriyoruz kendilerini gerçekten üstün ırk sanıyorlar, sitede o kadar çok benzer konu okuyorum ki erkeklere de ailelerine doldum😂
Mune abla bayramda ilk gün eşimin ailesine gidecektik bak şu yazıyı okuyunca sinirim bir yükseldi hemen iptal ediyorum 🤣

Merhabalar ablalarım kardeşlerim henüz 7 aylık evliyim ve kayınvalidemle yaşıyorum birkaç ay önce ektim hastaneye gidecekti kaynanam da orda kalıp çocuklara bakacaktı eltim gece orda kalmak için beni de çağırdı “ annemle sen de gel “ diye ben gitmek istemedim yani sanki kayınvalidemin bekar kızıyım eşim evde oturacak ben kayınvalidemle çocuk bakmaya gidicem , neyse gitmedim ama gündüzüne yine gittim yani neyse, şimdi de görümcem doktora gidecek onun da iki küçük çocuğu var akşam orda kalmak için kayınvalidem yine oraya gidecek e yine beni de çağırıyorlar dediğim gibi eşim evde kalacak ben kayınvalidemle yatıya gidicem çocuk bakmaya bu duruma sinir oluyorum yani evliyim ben artık eşim var sanki kadının bekar kızıyım, bmyle şeyleri annemle konuşmayı akıl almayı çok isterdim ama annem düğünümden 2 hafta sonra vefat etti , ve ne eltim ne de görümcem bana baş sağlığına geldi bu yüzden ısınamıyorum aynı evde kaldığımız için mecbur yakın olmak zorunda kalıyorum sizce abartıyor muyum “ aman git ne olacak “ mı diyorsunuz fikirlerinizi merak ettim
SAçınızdan mı

Merhabalar ablalarım kardeşlerim henüz 7 aylık evliyim ve kayınvalidemle yaşıyorum birkaç ay önce ektim hastaneye gidecekti kaynanam da orda kalıp çocuklara bakacaktı eltim gece orda kalmak için beni de çağırdı “ annemle sen de gel “ diye ben gitmek istemedim yani sanki kayınvalidemin bekar kızıyım eşim evde oturacak ben kayınvalidemle çocuk bakmaya gidicem , neyse gitmedim ama gündüzüne yine gittim yani neyse, şimdi de görümcem doktora gidecek onun da iki küçük çocuğu var akşam orda kalmak için kayınvalidem yine oraya gidecek e yine beni de çağırıyorlar dediğim gibi eşim evde kalacak ben kayınvalidemle yatıya gidicem çocuk bakmaya bu duruma sinir oluyorum yani evliyim ben artık eşim var sanki kadının bekar kızıyım, bmyle şeyleri annemle konuşmayı akıl almayı çok isterdim ama annem düğünümden 2 hafta sonra vefat etti , ve ne eltim ne de görümcem bana baş sağlığına geldi bu yüzden ısınamıyorum aynı evde kaldığımız için mecbur yakın olmak zorunda kalıyorum sizce abartıyor muyum “ aman git ne olacak “ mı diyorsunuz fikirlerinizi merak ettim
kadının bakıcısı gibi o ne ayol. eşin birşey demiyor mu bu duruma? annesine bakman için mı evlenmiş?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X