Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Su an bile iyi ki diyorum. Hala o evde olsaydim bilmiyorum ne halde olurdum. Iki haftadır hamile kalmadan önce ki kiloma düşmüşüm. Istah falan birakmadilar. Gorumcem de hamile. Bana yasattiklarini yasasin, görsün hepsi.
Siz yine de beddua etmeyin kalbinizi bozmayın Allah görüyor. Siz çok güçlü bir kadınsınız, bebeğiniz çok şanslı Allah'ın izniyle sırtı yere gelmez 😇 bende hamileyken 7 kilo vermiştim ve 5.aydan sonra kilo almaya başlamıştım ☺️
bol bol dinlenin kafanızı dağıtacak şeyler yapın, sizin kilo vermenizden ziyade bebeğin kilo alımı daha önemli o bir şekilde sizin yediklerinizden alıyor alacağını. Sevdiğiniz şeyleri yeyin bol bol zaten zaman geçtikce sık sık karnınız açıkacak ☺️ Stres yapmayın yeter ki en önemlisi o şuan için 🙏

Güldükleri için üzülme. Nikah yani mutsuz foto çekinemezlerdi de ulan şafak sen ne biçim insansın insan bebeğini merak eder bebeğini bebeğini. Burcucum başından beri destektik sana hala da desteğiz. Ağladığı zamanları da lütfen yaz buraya görelim
Cok teşekkür ederimm 😊
Sanmıyorum ama insallah o gunler de gelir .

Siz yine de beddua etmeyin kalbinizi bozmayın Allah görüyor. Siz çok güçlü bir kadınsınız, bebeğiniz çok şanslı Allah'ın izniyle sırtı yere gelmez 😇 bende hamileyken 7 kilo vermiştim ve 5.aydan sonra kilo almaya başlamıştım ☺️
bol bol dinlenin kafanızı dağıtacak şeyler yapın, sizin kilo vermenizden ziyade bebeğin kilo alımı daha önemli o bir şekilde sizin yediklerinizden alıyor alacağını. Sevdiğiniz şeyleri yeyin bol bol zaten zaman geçtikce sık sık karnınız açıkacak ☺️ Stres yapmayın yeter ki en önemlisi o şuan için 🙏
Tam boyle nefes almaya başlamıştım. Dun ki mesajdan sonra yine stres oldum. Bugun fotolari görünce falan.

Bunu annemlere de soyleyin lutfen. Simdi de benim ustume geliyorlar, yok o cocuk zayıf olacak, hasta olacak, kendine hic bakmıyorsun, yemek yemiyorsun diye 🤭🤭 bi yandan vicdan azabı cekiyorum, bir yandan safaklari gorunce sinir oluyorum. Ah su gunler bir gecseydi.

Merhabalar. 8 aylık evliyim. 3 aylık da hamileyim. Simdiden uzunsa kusura bakmayin. Gecen perşembe iftara bana geldiler kaynanamlar ve görümcemler. Oturduk yedik içtik derken konu bayramda köye gitmelerine geldi. Eşim baba siz nasil gideceksiniz dedi. O da senin arabayla dedi. Burcu hamile, Allah korusun acil bir şey çıkar. Gezecegimiz tozacağımız yerler olur. Sen bana sormadan ne diye plan yapıyorsun dedi. Babasi da ben sana arabayi alacaM dedim ya dedi. Ben oturduğum yerden deliriyorum tabii. Ki öyle bir sey demedi. Biz Ankara da oturuyoruz. Köyleri Zonguldak da. Her neyse baba siz Duygu ablalar (Görümcem) Istanbul a gecerken bizi de birakacaklar köye dedin ya dedim. Yoo ben oyle bir sey demedim dedi. Sonradan kaynanam geldi yanımıza. Esim mutfaga geçti. Hanım koy isi yalan oldu dedi. Kaynanam da e ben sordum kac kere. Ise gidecegini soyledi. Napacakmış arabayla demez mi? Görümcem de bırakmasına bırakırız ama köyde arabasiz ne yapacaksiniz demez mi! Koy dedigin bastan sona yürüyerek yarim saat. Sonra Eşim geldi. Kaynanam E isini otobusle çöz. Ben her gun otobüsle ise gidiyorum dedi. Eşim de gezip tozacagimiz yerler var. Ben her gun her saat iste olmayacagim dedi. Alin arabanizi basiniza calin dedi bunun ustune bitanecik kaynanam 🥰 ben yine sustum. Bugün de canim kocam carsamba gunu annemlere gidip arabayi birakcam dedi. Benim tepem atti tabii ki. 2 hafta boyunca arabayla gezeceklermis. Ve ben kocamla ilk bayramimda ve sonrasinda kos kos evde oturacakmisim. Agzima geleni saydim. E ben ne yapayim vermeyip de diyor. Hala benimseyemedi ayri bir ailesi olduğunu. Kaynanamlarin zaten umurlarinda değil. Ve bu kac oldu. Başında belliydi zaten. Düğün gecemde cümbür cemaat eve gelip 2 saat oturdular. Bunun gibi bir sürü olay. Bu kadar ailenden ayrilamayacaktin. Ya da onlar birakamayacakti. Ne diye evlendin - evlendirdiler deyince de susuyor.
Arabayı satın olay kapansın 😜

Tam boyle nefes almaya başlamıştım. Dun ki mesajdan sonra yine stres oldum. Bugun fotolari görünce falan.

Bunu annemlere de soyleyin lutfen. Simdi de benim ustume geliyorlar, yok o cocuk zayıf olacak, hasta olacak, kendine hic bakmıyorsun, yemek yemiyorsun diye 🤭🤭 bi yandan vicdan azabı cekiyorum, bir yandan safaklari gorunce sinir oluyorum. Ah su gunler bir gecseydi.
Nerden biliyorlar zayıf ve hasta olacağını, sanırsın müeccim, ayrıca kimene derdim ben olaydım 🙄

itip kakan kocayla, neden onunla arasını iyi tutsun? Adam hamile kadına şiddet uygulamış, tehtid etmiş nasıl arasını iyi tutsun.
En baştan kocasıyla arasını bozmamaliydi.kocasi ailesine azda olsa tepki gösterebilen biriyken şimdi geldikleri durum ortada.ulkemizde kadınların yüzde sekseni bayramda kaynana mağduru olur.ya da bayramı eşinin ailesiyle geçirip yine mağdur olur.yani bunlar herkesin yaşadığı şeyler.herkes boşansa evli kalmaz

Arabayı satın olay kapansın 😜

Nerden biliyorlar zayıf ve hasta olacağını, sanırsın müeccim, ayrıca kimene derdim ben olaydım 🙄
Siz konuya hakim değilsiniz. Annem bazi olaylardan dolayi yemek yememi sağlamak amaci ile vicdan azabi cektiriyor bir nevi. Saldirilacak bir sey yok. Teşekkürler.

En baştan kocasıyla arasını bozmamaliydi.kocasi ailesine azda olsa tepki gösterebilen biriyken şimdi geldikleri durum ortada.ulkemizde kadınların yüzde sekseni bayramda kaynana mağduru olur.ya da bayramı eşinin ailesiyle geçirip yine mağdur olur.yani bunlar herkesin yaşadığı şeyler.herkes boşansa evli kalmaz
Iyi ki bozulmuş. Benim ki koca değilmiş onu gördüm. Siz her seye tamam diyebilirsiniz. Agzinizin tadi bozulmasin.
Oglunu birakamiyorsa evlendirmeyecek kimse.
Ben bayramı kendi ailemle de onun ailesi ile de gecirmek zorunda degilim.
Kocam tum bayramlarını gecirebilir artık annesiyle.

Siz konuya hakim değilsiniz. Annem bazi olaylardan dolayi yemek yememi sağlamak amaci ile vicdan azabi cektiriyor bir nevi. Saldirilacak bir sey yok. Teşekkürler.
Anneniz mi dedi? eksik okumuşum pardon, ben çevreden böyle yorum alıyorsunuz sandım, buna kim olsa bozulurdu, ayrıca saldırma felan benlik değil recalar 😊

Ne alakası var kocası salak. Kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil. Herkes birine saygı duymak zorunda. Bir ömür o eşinin ailesini çekmek zorunda değil.

Toplumda boşanma olmasın diye kadınlar kahır çekmeye devam etsin yani.😂

Senin gibi gurursuzlar affediyor işte marifet gibi evli kalmak

E tamam en baştan bozmamalıydı diyelim bozdu. Yapılanlardan sonra midesi nasıl alacak evli kalmayı var mı öneriniz?

İşte sizin gibiler yüzünden bu toplum değişmiyor, iyi o zaman herkes kendini balkondan aşağı atsa o da normal , hadi hep beraber atlayalım, hey Allahim

Merhaba burcu hanım, hemen hemen 77 sayfanın tamamını okudum. Başta çözüme ulaşabilecek gibi başlayan sorun nerelere gelmiş. İşin içine tartaklama, hakaret girince işin rengi değişiyor tabi. Bence kendinize çok iyi bir avukat tutun. Anlaşmalı olabiliyorsa sizin ve bebeğiniz açısından daha sağlıklı olur bu aile sizi yıpratacak gibi duruyor. Anlaşma kısmında da maddi olarak hiç birşey talep etmeden ayrılmanızı bekleyecekler. En ufak bir talebiniz olduğunda ne kadar pisleşeceklerini tahmin bile edemezsiniz. İşi çekişmeli davaya çevirirsenizde süreçler öyle zor ki. Kardeşimin 2014 te açmış olduğu dava bugün sonuçlandı. Boşanma 3 yıl önce gerçekleşti ama mal paylaşımı davaları öyle uzun süreçlerki yeni kurtulabildik. Altınlar kasada demişsiniz. Dava konusu olacak zaten oradan alsa eksiltse bile sizin üzerinize takılanları size ödetecekler. Eşiniz şayet evlilik sonrasında edinmişseniz borsadaki paranıza, mevduatınıza ortak olacak, aynı şekilde sizde onun edindiği ev araba vb taşınmazlara ortaksınız. Sizden kira parası istemiş hayretle okudum. Bunlar hep delil ve muhtemelen kullanacaklar, para göndermeseydiniz evin tüm giderlerini ben karşılıyordum Burcu çalışmıyordu diyecekler,. Evden herhangi bir eşya çıkartmanız durumunda video çekin onların satın aldığı tek bir eşyayı bile almayın, her biri dava konusu oluyor. Biz yaşadık dilerim siz yaşamazsınız. Hakkınızda en hayırlısı olsun. Moralinizi bozmamaya çalışın arkanızda aileniz var anne babanız var, bu aileden ve eşinizden hiç birşey olmaz, hayır gelmez. Ne biçim insanlarmış hamile kadına bunları yaşattılar. Bunlar size lohusalığı da zehir edeceklerdi zaten verilmiş sadakanız varmış. Ben başlarda böyle kötü söz söyleyip gaza getirmeye çalışanlara kızmıştım ama insan kendine engel olamıyor, bu aileden tez zamanda kurtulmanızı ve bebeğinizi sağ sağlim kucağınızıa almanızı dilerim, sevgiler🌸

Ortak olacakti ama o an kimlik olmadığı icin, yanlis hatirlamiyorsam gecici kimligi kabul etmediler sanirim A4 te bir sey vermislerdi. Tam emin degilim. Sadece not dusulmustu ortak olacagima dair. Ama sonra da üstüne düşmedim.
Buralara gelecegini bilseydim olaylarin, zaten onun adına asla actirmazdim.
Yarin olsun bakalim. Beni sasirtacaklar mi daha
Ben Bankacıyım o a4 kağıdı kimlik yerine geçiyor, kabul etmemeleri mümkün değil. Umarım alabilirsiniz. Düşülen not geçerli değil.

Ortak olacakti ama o an kimlik olmadığı icin, yanlis hatirlamiyorsam gecici kimligi kabul etmediler sanirim A4 te bir sey vermislerdi. Tam emin degilim. Sadece not dusulmustu ortak olacagima dair. Ama sonra da üstüne düşmedim.
Buralara gelecegini bilseydim olaylarin, zaten onun adına asla actirmazdim.
Yarin olsun bakalim. Beni sasirtacaklar mi daha
Siz başta ev alalım diye teklif ettiğinizde belki de bu yüzden ev almak istemedi, altınları sadece kendisinin olduğunudüşünüyor. Yarin onunla konuşmak yerine iyi bir avukatla görüşün bence..

X