Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Altın,araba hepsi boş ,onlar sizi mutlu etmez anlayın.Eşle içilen bir kahvenin tadı hiç birinde yok.

Çiçeğim bak burada konu sahibinin kocası zaten iğrenç bir herif ama şu kafadan da çıksın artık kadınlar istiyorum. (Erkekler bu kafada kalabilir onların iyiliği umrumda değil)

Maddi imkanlar, para, altın, zenginlik, lüks güzel şeylerdir. Bunlara b.k atmayalım, sevelim. Eşle kahveyi de yine içeriz ama ısmarlarsa...

Sevgili konu sahibi,hiç yazmadım ama ara ara takip ettim.
Aslında sizin yaşadıklarınız pek çok evlilkte karşılaştığımız şeyler.
Erkeklerin bazıları evlenince uzun zaman cidden eş ile anne arasında beceriksiz oluyorlar,kötü niyetten değil ama ikisini de üzmeyim mutlu edeyim diye arada kalıp çoğu zaman da kendilerine ediyorlar,seninki de öyle anladığım kadarıyla.Zaman alıyor alışmaları,siz daha çok yeniymişsiniz.Eşimiz rakibimiz değil,biz de bunu anlıyoruz evlilikte.Sorunları yönetmeyi öğreneceksiniz.Sizin de evde sorun varken geceyi kuzende geçirmeniz yanlış olmuş.Burada herkes size gaz verecek ,çok da dinlemeyin,inanın çok olmadan istediğin kıvama gelirdi eşin.Sonra. onlarda sıkılıyor ailelerinden.

Lütfen siz yine de fevri davranmayın artık,çocuğunuzun geleceğiyle ilgili karar da vereceksiniz.Eşiniz gerçekten seviyorsanız her şeyi biraz zamana bırakın.Çözülemeyecek sorunlarınız yok,siz biraz karşılıklı çözümsüz hale getirmişsiniz .Çocuk olmasa bırak gitsin,şimdi ise iki kere düşünmelisin.

Altın,araba hepsi boş ,onlar sizi mutlu etmez anlayın.Eşle içilen bir kahvenin tadı hiç birinde yok.Eşinle ve çocuğunla mutlu bir hayat diliyorum.
Eşimi ve ailesini Allaha havale ediyorum ben de. Teşekkürler.

Evet hepsi benim üzerime. Aaa super. Bir pislik yaparlarsa, ben de öyle yaparim 🤗🤗🤗

Anlatamadim ben galiba. Sizin şu an kasaya erişiminin olmayabilir. Müşterek kasa olmasi icin sizin kimlik fotokopinizi fln sisteme yuklemis olmalari gerekiyodu.
Esiniz sizden once kasata gidip, anahtari kaybettim diye ucret odeyerek kasaya erisebilir

Anlatamadim ben galiba. Sizin şu an kasaya erişiminin olmayabilir. Müşterek kasa olmasi icin sizin kimlik fotokopinizi fln sisteme yuklemis olmalari gerekiyodu.
Esiniz sizden once kasata gidip, anahtari kaybettim diye ucret odeyerek kasaya erisebilir
Bunun farkindayim kasa konusunda. Ama o surecte henuz kimligim gelmedigi icin not dusulmustu. O notta esimle gitmeden bir ise yaramiyormus zaten ben her ne kadar su an kimlikle de gitsem.
O yüzden bugün çalışıyor kendisi. Yarin evde. Mesaj atcam. Hem de mesajda altinlari almadigimin da kaniti olcak. Bankaya gider aliriz. Belki de durum o noktaya geldiginde vermiyorum ya da ne altını da diyebilir, bu da beklenir artik ondan.

Öncelikle bütün sayfaları okumadım.sadece ilk sayfsyi ve orta sayfalardaki güncellemeyi okudum.birincisi eşinin ailesi tamamen haksız.ama sizde artık kimin gazina geldiyseniz yanlış yapmışsınız.bekar gibi gidip kuzeninizde kalamazsiniz.kocan çok sinirlenmiş olduğu için itip kakmis kötü sözler söylemiş.bende sinirlenince ağzımdan çıkanı kulağım duymaz.en başında yapmaniz gereken şey kocayla arayı bozmayip kaynana kayınpeder ikilisinden siniri çıkarmak olmalıydı.zamanla onlarda anlayacaklardi yapmamaları gerekenleri.boyle hiç iyi olmadı eşle bu noktalara gelinmemeliydi

Öncelikle bütün sayfaları okumadım.sadece ilk sayfsyi ve orta sayfalardaki güncellemeyi okudum.birincisi eşinin ailesi tamamen haksız.ama sizde artık kimin gazina geldiyseniz yanlış yapmışsınız.bekar gibi gidip kuzeninizde kalamazsiniz.kocan çok sinirlenmiş olduğu için itip kakmis kötü sözler söylemiş.bende sinirlenince ağzımdan çıkanı kulağım duymaz.en başında yapmaniz gereken şey kocayla arayı bozmayip kaynana kayınpeder ikilisinden siniri çıkarmak olmalıydı.zamanla onlarda anlayacaklardi yapmamaları gerekenleri.boyle hiç iyi olmadı eşle bu noktalara gelinmemeliydi
Tamam abla

Kuzende kalmadım. Bir gün oncesinee aileler geldi. Konuşuldu ki ona konuşulmak denilirse. Aileler gidince bosancaz diye kendi aramizda tekrar konustuk. Ikimiz de istemediğimizi belirttik birbirimize. Ertesi gun aksam 9 gibi kuzenler beni aldi. Anahtari kapiya koyma diye mesaj attim. Tamam diyecegine nereye gidiyosun diyebilir cok merak ediyorsa. Saat 12 de beni ariyor nerdesinn diye. Söylüyorum. Gece 2 gibi annemi arayip 3 de beni alıp annemlere getiriyor.
Kocamin sinirine başlarım. Cok erkekse sahip çıksaydi anasina babasina karşı da olaylar bu duruma gelmeseydi.

Kendi kredi karti kullanmiyordu. Evlendigimizden itibaren benim kredi kartlarından biri onda. Ortalama 150k borc var. Bana ikimiz yarı yariya odeyelim demişti. Ben de o an oke dedim. Ama dusunuyorum. 150binin en fazla 30bini benimdir. Ve bosandigimiz takdirde borc benim ustume geçiyor tamamen, kart uzerime oldugu icin. Ona telefon alindi, pc alindi hepsi benim kartimdan.

Simdi hadi odemiyorum Burcu dese hala boşanma yok gerci. Eve haciz gelir 😂😂 bosanana kadar kart borcunu odesin de. Sonra ne yapiyorsa yapsin.
O kendi çapında zekilik yapiyorsa ben de yapıyorum 🤭🤭
İyi de çalışmadan nasıl ödeyebiliyorsun, nasıl böyle bi şey isteyebildi cidden ilginçmiş.

Çiçeğim bak burada konu sahibinin kocası zaten iğrenç bir herif ama şu kafadan da çıksın artık kadınlar istiyorum. (Erkekler bu kafada kalabilir onların iyiliği umrumda değil)

Maddi imkanlar, para, altın, zenginlik, lüks güzel şeylerdir. Bunlara b.k atmayalım, sevelim. Eşle kahveyi de yine içeriz ama ısmarlarsa...
Para mutluluk getirir diyorum. :KK53:
Ayrıca her evlilikte olur dediği de ağır hakaret ve tartaklanma. Bunun bu kadar kanıksanması da ilginç.
Ayrıca konuyu da komple okumuş, ara ara takip ediyorum yazmiş. Her şeyi bile bile bu yorumu yapmış işte.

Kaza kurşunu kısmını bir alt mesajımda detayli açıkladım. Iyi ki oldu. Bir daha olsa yine olsun isterdim. Bu olaylarin ustune yine korunmazdim. Çünkü eşimle yeni tanışmıyoruz. Ama ailesini yeni tanıyorum. Evlendikten sonra değiştiler. Ama bu hamileligimle alakali bir pişmanlık oluşturmadi. Olusturmayacak.
Gayet bilgili bir insanim. Ve istedigim kisiden hamileyim. Sadece ailesine hayir demesini ogrenmesini istiyorum. Çünkü tek tartisma konumuz ailesi.
Eşim de sorun zaten. Madem yok dedin. Sonra neden fikrini değiştirip onlarin dedigini yapiyorsun? Tepkimi gosterince de susuyor sadece. En ufak bir sey soylemiyor. Iyice deliriyorum.
Bildiğim tek bir şey var nedense sizin yorumlarınızı okurken sanki beni ve eşimi anlattınız o derece. Gerçekten onlar değişmez ben kendimden biliyorum. Bu arada bende 8 aylık evliyim 14 haftalık hamileyim. Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. Bu erkekler değişmez bacimm sana sadece bunu diyeyim senin tek artı yönün sen onlarla aynı binada yaşamıyorsun ben şuan o durumdayım aynı binada yaşıyoruz ve hayatımın içine ettiler

İyi de çalışmadan nasıl ödeyebiliyorsun, nasıl böyle bi şey isteyebildi cidden ilginçmiş.
Tazminat aldim isten cikarken. Issizlik maasim var. Borsada bir miktar param var. Mevduatta da biraz vardi. Tabi isten ciktiktan sonra ve gelir gider birbirini tutmayinca baya azaldi. Bu da bunun farkında. Yarin ben odeyemem, kart senin sen öde de diyebilir.

itip kakan kocayla, neden onunla arasını iyi tutsun? Adam hamile kadına şiddet uygulamış, tehtid etmiş nasıl arasını iyi tutsun.

Tazminat aldim isten cikarken. Issizlik maasim var. Borsada bir miktar param var. Mevduatta da biraz vardi. Tabi isten ciktiktan sonra ve gelir gider birbirini tutmayinca baya azaldi. Bu da bunun farkında. Yarin ben odeyemem, kart senin sen öde de diyebilir.
Ya bence öyle olacak gibi. Yani malesef öyle hissediyorum.

Başta, attığı mesajı da kiranın yarısını gönder yarın sana tekrar öderim gibi anlamıştım. Buna da şaşırmıştım ama öyle bile değilmiş🫣
Yani ne bileyim insanda bi tık gurur olur sanki.
İnşallah kolayca bitiversin hayırlısıyla. Hayırlısı me ise o olsun.

Bildiğim tek bir şey var nedense sizin yorumlarınızı okurken sanki beni ve eşimi anlattınız o derece. Gerçekten onlar değişmez ben kendimden biliyorum. Bu arada bende 8 aylık evliyim 14 haftalık hamileyim. Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. Bu erkekler değişmez bacimm sana sadece bunu diyeyim senin tek artı yönün sen onlarla aynı binada yaşamıyorsun ben şuan o durumdayım aynı binada yaşıyoruz ve hayatımın içine ettiler
Hamilelik haftamiz da hemen hemen ayni 🤭🤭
Biz bosaniyoruz canim. Olaylar baya gelisti bizde.

Ya bence öyle olacak gibi. Yani malesef öyle hissediyorum.

Başta, attığı mesajı da kiranın yarısını gönder yarın sana tekrar öderim gibi anlamıştım. Buna da şaşırmıştım ama öyle bile değilmiş🫣
Yani ne bileyim insanda bi tık gurur olur sanki.
İnşallah kolayca bitiversin hayırlısıyla. Hayırlısı me ise o olsun.
Ay başında maasini yolladi bana. Onda ki kartin borcunu ustunu tamamlayip yatirayim diye 🤭🤭 su an kmh dan falan yiyor galiba yoklugumda. Cunku karti aldim ondan.
Ama yine de su durumda iken benim yüzüm kizarirdi kira istemeye.

Sevgili konu sahibi,hiç yazmadım ama ara ara takip ettim.
Aslında sizin yaşadıklarınız pek çok evlilkte karşılaştığımız şeyler.
Erkeklerin bazıları evlenince uzun zaman cidden eş ile anne arasında beceriksiz oluyorlar,kötü niyetten değil ama ikisini de üzmeyim mutlu edeyim diye arada kalıp çoğu zaman da kendilerine ediyorlar,seninki de öyle anladığım kadarıyla.Zaman alıyor alışmaları,siz daha çok yeniymişsiniz.Eşimiz rakibimiz değil,biz de bunu anlıyoruz evlilikte.Sorunları yönetmeyi öğreneceksiniz.Sizin de evde sorun varken geceyi kuzende geçirmeniz yanlış olmuş.Burada herkes size gaz verecek ,çok da dinlemeyin,inanın çok olmadan istediğin kıvama gelirdi eşin.Sonra. onlarda sıkılıyor ailelerinden.

Lütfen siz yine de fevri davranmayın artık,çocuğunuzun geleceğiyle ilgili karar da vereceksiniz.Eşiniz gerçekten seviyorsanız her şeyi biraz zamana bırakın.Çözülemeyecek sorunlarınız yok,siz biraz karşılıklı çözümsüz hale getirmişsiniz .Çocuk olmasa bırak gitsin,şimdi ise iki kere düşünmelisin.

Altın,araba hepsi boş ,onlar sizi mutlu etmez anlayın.Eşle içilen bir kahvenin tadı hiç birinde yok.Eşinle ve çocuğunla mutlu bir hayat diliyorum.
Ablacım şaka misin adam kadının her türlü hakkını gasp edip yok sayıyor, bir de hamile kadını bir güzel tartaklıyor, gece yarısı babasının kapısına atıyor, Allah aşkına akıl vermeyin siz ...

Bazen o kadar nefret ediyorum ki, bana uzak kime yakın olursa olsun modundayim. Hatta dogum zamani geldiginde haber vermesem mi diye düşünüyorum 🤭🤭
Hakkını al, mahkemede çocuğun rızkını harcatmayın, tamam sen hayrını görmedin ama yarın yasal olarak bağlamazsan bir şey göremezsin. Bakmak zorunda. Mecbur bakacak o çocuğa... iki gün sonra bunu yine baş göz ederler zaten yeniden bir çocuk yapar. Parasını okulunu yemesini içmesini karşılamak zorunda, çocuğun ne suçu var zaten anne baba ayrı olacak bari yaşam standartı yükselsin. Yarın kreş okul servis hastane paraları sizi zorlar gerekiyorsa protokole bunları ekleyin

Hakkını al, mahkemede çocuğun rızkını harcatmayın, tamam sen hayrını görmedin ama yarın yasal olarak bağlamazsan bir şey göremezsin. Bakmak zorunda. Mecbur bakacak o çocuğa... iki gün sonra bunu yine baş göz ederler zaten yeniden bir çocuk yapar. Parasını okulunu yemesini içmesini karşılamak zorunda, çocuğun ne suçu var zaten anne baba ayrı olacak bari yaşam standartı yükselsin. Yarın kreş okul servis hastane paraları sizi zorlar gerekiyorsa protokole bunları ekleyin
Dogru söylüyorsunuz. Benim o surece girerken tamamen mantik cercevesinde ilerlemem gerekiyor. Babamlara kalsa alma bir sey. Biz torunumuza da sana da bakariz modundalar. O derece tiksindiler.
Ama ben nasil yeri geldiginde maddi yonden sıkıntı cekeceksem o da ceksin. Dogru.

X