Kaynanam mi haklı ben mi ?

Kaynanam mı haklı ben mi haklıyım?

• Ankete Katılan
    63

benmesela01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
1.459
687
36
1-Sonuna kadar siz haklısınız. Eşiniz de sizin yanınızda yer almış anladığım kadarı ile. İlk annelik duygusu, lohusalık sizin hisleriniz de gayet normal.
2-Kayınvalideniz cahil.Yalnızca mama konusundaki davranışlarında kayınvalideniz kötü niyetli olmayabilir. Torununun aç kaldığını düşünerek ısrarcı davranıyor olabilir. Ama siz doğru yoldasınız. Hiç sütünüz olmasa bile ısrarla emzirmeye devam edin sonra mama takviyesi yaparsınız. Kayınvalidenizin diğer davranışları iyi niyetli pek göremiyorum. Gitmesi yerinde olmuş.
3-Hiç dert etmeyin. Sütünüz için bol bol emzirin. Bol sıvı tüketin. Moralinizi değmeyecek insanlar için bozmayın. Bir de bebeğinizi emzirdikten sonra hiç süt gelmese bile elektrikli pompalarla en az 15 dk. sağmaya çalışın.
4-Yalnızca siz bebeğinize ve kendinize yetersiniz. Endişelenmeyin. Bebeğinizin ihtiyaçlarını en iyi siz anlarsınız. Anneniz yanınızda olabilse tabi daha rahat ederdiniz ama siz ve eşiniz de gayet üstesinden gelirsiniz.
5-Anneliğin keyfini çıkarın. Bebeğiniz hızla büyüyecek. Kayınvalideden hiç beklentiniz olmasın. Sizi sevse ne sevmese ne olur. Beğense ne beğenmezse ne olur.Eşiniz sizin yanınızda olmuş. Gerekenleri zaten söylemiş. Cahil kayınvalideyi dert edip, hiç bir suçu olmayan eşinizle kavga etmeyin.
Sagolun bebeğim 25 gunlik oldu bugün emziriorum

benmesela01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
1.459
687
36
o zaman neden gelmiş ki sinir kadın elalem ne der yüzünden mi?
geldi mi sütünüz bu arada? gelse de gelmese de nasip kısmet işi
eşiniz yine korumuş sizi adamla kavga etmeyin
çocuğun resmini ister beğensinler ister beğenmesinler
yalnız kaldığınızda kv gidip de idare edebildiniz mi?
Allah bebeğinizi analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin
Çok sagolun sütüm geldi emziriyorum çok şükür. Gelmesede napalim bebek buyurdu . Kayinvalidenin istediği hemen mama vereyim bebek hemen doysun uyusun. O da uyusun gece uykusundan olmasın

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
3.657
5.519
35
İnan kendim için değil zaten benim fotomu begenmiyolardi. Belkide logusayim taktım bebek var o fotoda onu bile begenmiyolar yani bana kızıp ne bileyim takıldım yeni anne diyeyim diye mi ben de anlamadim
benimkiler de bana sinir olup ne bebeğin ne bizim fotolarımızı beğenirler.... hatta görümcem ebeği 1,5 yılda toplasan 3 kez ancak görmüştür (sağda solda denk gelip). Yalnız değilsin yani boşver takma en güzeli muhattap olmaman bebek de büyüyünce böyle gereksiz tiplerle muhattap olmamış olur.

benmesela01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
1.459
687
36
benimkiler de bana sinir olup ne bebeğin ne bizim fotolarımızı beğenirler.... hatta görümcem ebeği 1,5 yılda toplasan 3 kez ancak görmüştür (sağda solda denk gelip). Yalnız değilsin yani boşver takma en güzeli muhattap olmaman bebek de büyüyünce böyle gereksiz tiplerle muhattap olmamış olur.
Ne kadar saçma. Esin ne diyor peki söylüyor musun hiç. Ben söylediğimde takma bosver falan diyor. Artık da söylemiyorum ailesiyle ilgili bisey ne halleri varsa gorsunler

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
3.657
5.519
35
Ne kadar saçma. Esin ne diyor peki söylüyor musun hiç. Ben söylediğimde takma bosver falan diyor. Artık da söylemiyorum ailesiyle ilgili bisey ne halleri varsa gorsunler
bir şey demiyor ailesini savunmaz da kötülemz de ben de artık hiç konusunu açmıyorum çünkü neden onlar yüzünden huzurumu kaçırayım tam tersi çok da güzel oldu mesafe

DarkSwan

İyiler asla kaybetmez, kaybedilir.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
150
162
En kötü zamanlar zaten, her kafadan bi ses çıktığı günler ayy hatırladım içim şişti. Sadece bebeğin keyfini çıkarın çok çabuk büyüyorlar.

sucelik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2019
1.642
1.496
Demek istediğim düşünmüyor yani beni zaten geçtim güya torununu gormeye geldi 15 saatlik yoldan 1 gün kaldı. Aklınca ben kovmuş oldum istemedim
al birini vur otekine. bebis az buyusun bak nasil bi anda babannelik damari kalkiyo. simdi dusunmez sormaz sonra ilgili seven babanne pozlari

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 310 gün geçti.

benmesela01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
1.459
687
36
al birini vur otekine. bebis az buyusun bak nasil bi anda babannelik damari kalkiyo. simdi dusunmez sormaz sonra ilgili seven babanne pozlari
Uzaktayız neyseki. İstediği kadar damarı kalksın anca uzaktan gorur hakkettiği o çünkü. Torununu bırak oğlunu bile sevmiyormuş meğerse ama oglu anlar mı asla

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
7.668
13.531
41
Bebek haklı

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 166 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :76.6 Kg.