Kaynanam Sürekli İlgi İstiyor

Hanımlar bence parmaklarınızı boşuna yoruyorsunuz. Konu sahibi bir şey idrak edebilecek bir durumda değil, basireti bağlanmış. Yahu bana bu kadar insan böyle yorum yapsa hiç değilse durur bi düşünürüm gerçekten büyük bir hata mı yapıyorum diye. Ama konu sahibi maşallah hiç tınmıyor bile.

Sonra gelecek burada ağlayacak kaynanam şöyle yapıyor böyle yapıyor diye sanki bunları bile bile evlenmemiş gibi...

Evet bana da öyle geliyor. Ev alınmış, eşya yerleşmiş, buradan dönüş yok diye düşünüyor sanırım. Durumu kökten çözecek radikal bir yaklaşıma ihtiyacı var ama sanırım böyle radikal bir adım atmaya gönlü yok.

Hanımlar bence parmaklarınızı boşuna yoruyorsunuz. Konu sahibi bir şey idrak edebilecek bir durumda değil, basireti bağlanmış. Yahu bana bu kadar insan böyle yorum yapsa hiç değilse durur bi düşünürüm gerçekten büyük bir hata mı yapıyorum diye. Ama konu sahibi maşallah hiç tınmıyor bile.

Sonra gelecek burada ağlayacak kaynanam şöyle yapıyor böyle yapıyor diye sanki bunları bile bile evlenmemiş gibi...
Bizzat yaşamış biri olarak yazıyorum valla. 8 aydır ne çektiğimi ben bilirm. İnsan yemeğini kaynanada yemek var diye dökermi ? Salaklık bende dökmüştüm sonra yersiniz demişti. Şimdi kötü gelin oldum ama mutluyum napıyım.

Evet bana da öyle geliyor. Ev alınmış, eşya yerleşmiş, buradan dönüş yok diye düşünüyor sanırım. Durumu kökten çözecek radikal bir yaklaşıma ihtiyacı var ama sanırım böyle radikal bir adım atmaya gönlü yok.
Ben konu sahibini geçtim hadi cahillik falan ama annesini anlamadım nasıl kızını göz göre göre ateşe atar? Sanırım konu sahibi 29 yaşında herhalde 30 olmadan evlensin işte mantığıyla bakıyor. Bir de ev falan alınmış, fena değil durumları bunlar yüzünden böyle davranıyor anne sanırım. Bilmiyor ki kızı da kendisi de kafasını duvarlara vuracak sonra..

Bizzat yaşamış biri olarak yazıyorum valla. 8 aydır ne çektiğimi ben bilirm. İnsan yemeğini kaynanada yemek var diye dökermi ? Salaklık bende dökmüştüm sonra yersiniz demişti. Şimdi kötü gelin oldum ama mutluyum napıyım.
Sizin kaynana konu sahibininki kadar sorunlu değildir inşallah. Aile apartmanı sıkıntı gerçekten, Allah yardım etsin.

Ben konu sahibini geçtim hadi cahillik falan ama annesini anlamadım nasıl kızını göz göre göre ateşe atar? Sanırım konu sahibi 29 yaşında herhalde 30 olmadan evlensin işte mantığıyla bakıyor. Bir de ev falan alınmış, fena değil durumları bunlar yüzünden böyle davranıyor anne sanırım. Bilmiyor ki kızı da kendisi de kafasını duvarlara vuracak sonra..

Umarım burada yazılanları biraz dikkate alır

Umarım burada yazılanları biraz dikkate alır
Benim pek umudum yok açıkçası. Ben bile yorumları okudukça dehşete kapılıyorum ama o gelip hala "ayrılmak ya da aynı apartmanda oturmamak değil farklı çözümler arıyorum, yapıcı çözümler arıyorum, aman kötü olmadan halledeyim.." diyip duruyor. Kötü olmamak için bu kadar kasan her insana insanlar en kötü yüzünü gösterir şaşmaz bu.

Sizin kaynana konu sahibininki kadar sorunlu değildir inşallah. Aile apartmanı sıkıntı gerçekten, Allah yardım etsin.
Çok şükür değil ara ara var rahatsız durumları ama aynı apartmanın getirdiği olağan durumlar geriyor insanı. Mesela kaynanam birine hayırlı olsuna mı gidicek “aa kanarya evde yarın gideriz birlikte” diyor. Sinirleniyorsun ama bişey diyemiyorsun uzak olsan yalan söylersin yakınsın dinlenicem diyorsun dinlenirsin oluyor markete gidicem şu eksik diyorum ben veririm oluyor. Kaynanamın burda yatsanıza dediğini hatırlıyorum yeni evliyken. Misafirleri vardı kahvaltıya çağırdılar bende bi güzel uyudum 11 de indim laf soktular gelin gelipte kahvaltı hazirlicak diye beklemişler kuzeni laf söyledi. Senin kızıda görücez evde kocam var benim çalışıyoruz anca uyandık adamı bırakıp mı ineyim teyze dedim tersledim. Kahvaltıya gidersin yardım beklerker gitmezsen neden gelmedi derler yardım edersin bi kere etmezsen bu sefer neden erken gelmedi derler. Derlerde derler. Benimkiler gecici burda evleri yapıldı 1 sene borçları var çalışıyorlar yerleşicekler memlekete. Yoksa inanın başka yerden ev araştırırdım.

Şimdi sen ne desek dinlemeyeceksin ama yine de yazayım. Olmaz o iş. Ol mazzz. Benim kv de iyidir ama ben onların olduğu şehirde bile oturmak istemem. Aynı şekilde annemlerin olduğu şehirde de oturmak istemem. Siz artık bireysiniz fakat ne sen ne de eşin bunun farkında. Bir kere sende annenin lafı ile hareket ediyorsun. Fikrimi sor; öğren tabii ki ama hislerine güven. Buraya konu açtığına göre için rahat değil senin. Neden kendini zorluyorsun? Bir de nasıl ana kuzusu olmaktan kurtarırım demişsin. Kurtaramazsın. Adam halinden zaten memnun. Sorun olduğunun farkında değil. Ne zaman annesi ölür o zaman size bağlanır. Beklerim diyorsanız amenna.🤷🏼‍♀️

Şimdi sen ne desek dinlemeyeceksin ama yine de yazayım. Olmaz o iş. Ol mazzz. Benim kv de iyidir ama ben onların olduğu şehirde bile oturmak istemem. Aynı şekilde annemlerin olduğu şehirde de oturmak istemem. Siz artık bireysiniz fakat ne sen ne de eşin bunun farkında. Bir kere sende annenin lafı ile hareket ediyorsun. Fikrimi sor; öğren tabii ki ama hislerine güven. Buraya konu açtığına göre için rahat değil senin. Neden kendini zorluyorsun? Bir de nasıl ana kuzusu olmaktan kurtarırım demişsin. Kurtaramazsın. Adam halinden zaten memnun. Sorun olduğunun farkında değil. Ne zaman annesi ölür o zaman size bağlanır. Beklerim diyorsanız amenna.🤷🏼‍♀️

Benim pek umudum yok açıkçası. Ben bile yorumları okudukça dehşete kapılıyorum ama o gelip hala "ayrılmak ya da aynı apartmanda oturmamak değil farklı çözümler arıyorum, yapıcı çözümler arıyorum, aman kötü olmadan halledeyim.." diyip duruyor. Kötü olmamak için bu kadar kasan her insana insanlar en kötü yüzünü gösterir şaşmaz bu.
Kötü olmadan halledilse ben hallederdim. Görseniz beni bu kız bağırabiliyormu dersiniz öyle sakin yapıcı biriyimdir. Görümceyim ve yengem ben aradığında kardeşinin telefonunu kapatır geri arar. Kaynanamlada öncede tanışırdık çok severdi beni. Ay daral geldi aynı apartmanda imdat diye bağırasım geldi. Annem kaç kere kızım sus annedir o bişey deme geçerken uğra hal hatır sor git otur yardım et dedi de burdan akıllanıp yapmadım. Biraz kötü oldum ama napıyım kötü olmadan mutlu olunmuyor.

Mesajları gördüğünü söylemekten bile çekiniyor. Tek sebebi kaybetme korkusu. Bu ilişkide konu sahibinin söz hakkı yok, ne düşündüğünün hiçbir önemli yok. Kendi yaşayacağı evi bile seçemiyor çünkü nişanlısı öyle şart koşmuş yoksa evlenmezmiş. Bir insan neden böyle kabus gibi bir hayatı seçer aklım almıyor. Hakikaten çok yazık. Her şey apaçık ortadayken hala yapıcı çözüm istiyor. Allah bol sabır versin çünkü çok ihtiyacı olacak

ben hergün bi saat konuşurdum, bigün aramasam bana surat yapardı. ertesi gün aradığımda laf sokardı hayırdır falan diye. en güzeli baştan hiç alıştırmamak. o kadar pişmanım ki mesafeyi sonradan istesen de koyamıyorsun en başta mesafeli olmayı bilmek lazım. sonradan mesafe koyunca sen değiştin diyor eşine kocasına şikayet ediyor sürekli sitem ediyor.

ben çalışan insanım evin işi dışardaki iş derken zaten gün çabucak geçiyor kimsenin nazını kaprisini çekemem. eşime söyledim o da bana kızdı ben sana en başta konuşma bu kadar çok demiştim diye. ben nerden bileyim kadının ilgi ***su olduğunu. bıraksam günde 4 saat konuşur ama benim işim var kendi annemle o kadar konuşmuyorum.

Arkadaşlar evi değiştirme alternatifim yok bunu başta konuştuk nişanlımla bu onun şartıydı o evi kabul etmezsem bu evlilik olmazdı ben başta içimdenn mutsuz bi evlilik olacaksa hiç olmasın diye düşündüm , korkularımı anlattm çok rahatlattı beni anladı ailesini tanımak istedim baktım sorun olmaz diye düşündüm. Sonra kabul ettim 🥺 Zaten diyorum ya başta iyidi de şimdi buradan taşınıyoruz diyemem eşyalarımız bile o eve göre özel yapıldı çoğu, eve çok masraf yaptık bazı yerler kırıldı yapıldı yeniden nişanlım bunu kabul etmez. Bana nasıl idare edebileceğim ve nişanlımla ne konuşmam gerekiyor bu konuda fikir verin 🥺 annesi öyle yapınca üzülüyorum ağlıyorum yanımda oluyor destek oluyor idare edelim anne sonuçta tamam hataları var ama benim hatrım için biraz idare et diyor kıyamıyorum çok seviyorum 🥺
Ne yapmanız gerektiğini söylemişler ama “olmaz, yapamam” diyorsunuz. Size ev resti çeken insanla evlenmek bu kadar mı önemli? Başınıza gelecek şeyleri hak ediyorsunuz.

Bana da öyle geldi, sonuna kadar katılıyorum size. Ben de nişanlım ve ailesiyle ilgili konu açmıştım (ve konu sahibinin yaşadıklarının yüzde birini yaşamamışımdır), gelen yorumlardan sonra kendim fark etmediğim bir çok şeyin farkına vardım. Haftalarca düşündüm üstüne yani, ayrılmayı kafama koymuştum ciddi konuşmalar yaptık. Son bir şans verdim, kendini düzelttiğini görmesem bitmişti. Konu sahibine çok daha fazla şey söylendi buna rağmen hiç oralı olmuyor gibi. Bile bile ateşe atıyor kendini :KK43:

ben hergün bi saat konuşurdum, bigün aramasam bana surat yapardı. ertesi gün aradığımda laf sokardı hayırdır falan diye. en güzeli baştan hiç alıştırmamak. o kadar pişmanım ki mesafeyi sonradan istesen de koyamıyorsun en başta mesafeli olmayı bilmek lazım. sonradan mesafe koyunca sen değiştin diyor eşine kocasına şikayet ediyor sürekli sitem ediyor.

ben çalışan insanım evin işi dışardaki iş derken zaten gün çabucak geçiyor kimsenin nazını kaprisini çekemem. eşime söyledim o da bana kızdı ben sana en başta konuşma bu kadar çok demiştim diye. ben nerden bileyim kadının ilgi ***su olduğunu. bıraksam günde 4 saat konuşur ama benim işim var kendi annemle o kadar konuşmuyorum.
yuh hergun bir saat ne konusuyordunuz:KK70:

Kayınvalideyle aynı apartmanda oturmak mı cidden çıldırmış olmalısınız. Baştan neden kabul ettiniz ki ? Kendinize ait bir hayatınız olmayacak bile. Sürekli dip dibe olacaksınız kabus gibi. Kayınvalideniz ortalığı karıştıracak bir tip. Ağlar zırlar üste çıkar siz kötü olduğunuzla kalırsınız. Aldığınız eşyaya karışması, sizinle inatlaşıp dediğini yaptırmaya çalışması, oğluna yazdıkları hiç normal değil. Yol yakınken kaçın diyeceğim ama o kadar cesur değilsiniz belli ki. Muhtemelen kafanızı duvarlara çok vuracaksınız buna hazırlıklı olun en azından.

Çok teşekkür ederim ihtiyacım olan böyle tavsiyeler 🤷🏻‍♀️ Evlilikten dönmek ayrılmak değil. Bunu söyleyenlerde elbette benim iyiliğim için diyor çok teşekkür ederim ama ben bu işi en az hasarla nasıl atlatırım lafımı nasıl geçirir eşimi nasıl ana kuzusu olmaktan kurtarırım bunları öğrenmek istiyorum. Annesini karşısına alsın demiyorum ama adil olsun haklı kimse onun yanında olsun. Kimseyi idare etmesi için zorlamasın

Vallaha kardesim formülünü basarili bir sekilde bulsan burda muhakkal paylas, cünkü daha önce tam bu sebeplerden yuvasi yikilan bir sürü üye var burda. Sevaba gecer. Ayni apartmanda olmasan belki sansin olurdu, ama ayni apartmanda oldugunuz sürece isin zor

yuh hergun bir saat ne konusuyordunuz:KK70:
diyorum ya onu bıraksam 4 saat de konuşur. ben genelde dinleyen taraf olurdum, o uzun uzun anlatırdı kalktım kahvaltı yaptım yürüyüşe çıktım arkadaşıma gittim vs. vs. anlattığını unutur bi daha anlatırdı. bigün benim işim var sonra konuşuruz dedim. eşime beni şikayet etmiş saygısızlık etti diye. o günden beri ne o arıyor ne de ben arıyorum kafam rahat. 3 ay falan oldu oh be dünya varmış diyorum.

Kusura bakma ama bu kadar gözün kapalı mı çarşambanın gelişi perşembeden belli olur demişler. Kv kozları paylaşalım, benim istediğim oldu vs diyecek sende sadece uzaklaşacak mısın? Üstelik bunları daha nişanlıyken yapıyorsa evlendikten sonra neler yapar hiç düşündün mü? Yerinde olsam ya o apartmandan uzaklaşır başka semtten ya da o kişiyle evlenmem. Çoğu kv devamlı gelsin gelin beni arasın vs bekliyor. Sanki çocuk gibi ben bunu anlamıyorum. Biz eşimizle evleniyoruz. İlgi gösterip çok seveceğimiz kişi eşimiz, merak edip peşinden koşacağımız tek kişi de çocuğumuz olur. Kv istediği kadar ilgi beklesin zaten sen onu asla memnun edemezsin. Ya bir şeyi yapmadı diye sana cephe alır ya da yaptı ama yanlış yaptı, neyi planlayarak yaptı vs diye düşünür yine cephe alır. O yüzden kimseyi memnun etme çabasına girme. Ve azıcık kendini seviyorsan o apartmandan hattan semtten uzaklaş, o kv yaşayacak kadar kendini sevmiyor olamazsın. Tüm bunları nişanlın kabul etmezse evlenmemeyi de düşün. Çünkü tek önemli şey evlenmek değil, o evliliği devam ettirmektir

X