Kaynanam Sürekli İlgi İstiyor

Mesajlari gordugunu soylemen dogru degil. Bu suc cunku ozel hayatin gizliligine girer. Bunu soylersen hakli iken haksiz konuma dusersin. Ancak bu adamla evlenirsen asla mutlu olamazsin. Adam daha annesinin golgesinden cikamiyor. Omur boyu da cikamayacak. Aile apartmanina oturunca da olay kapini kapatinca bitmeyecek. Her gun kadin ya size gelecek ya da sizin onlara gelmenizi bekleyecek. Herseyine karisacak. Dedigi olmayinca istedigi oyuncak alinmayinca yerlerde tepinen cocuklar gibi kadin dedigi olana kadar tripler yapacak, kusecek, hastalanacak, aglayacak, psikolojik siddeti bitmeyecek.
Simdi bitirmek daha kolay. Sanma ki duzelir. Asla. O eve gelin girdiginde su an yasadiklarinin kat ve kat fazlasini yasayacaksin.
Nisanlin aradaki dengeyi kuramiyor belli. Annesine karisma diyemiyor. Hicbir zaman da diyemeyecek. Omur boyu siz o annenin golgesinde yasayacaksiniz. Ve kayinvalide yuzunden evinizde hic huzur olmayacak. Bu durum seni esinden de sogutacak.
Bir kez o apartmana girersen bir daha da ayri eve cikamazsin. Hatta belki de kayinvalide evini bile temizletebilir sana. Kimbilir belki de yatmadan yatmaya evinize bile gidebilirsiniz. Su an tam yuzlerini gostermezler. O eve girdiginde baslar tum baskı. Annene gitmene bile karisirlar. Eve kimlerin girip ciktigina, arkadaslarinin gelip gitmesine, eve aldiklarina herseye karisirlar.
Bile bile kendini atese atma.

Bir de şart koştu sizinle evlenmek için siz de kabul ettiniz öyle mi? Üzüldüm gerçekten göz göre göre yakacaksınız kendinizi.

Bakın size bizzat yaşadığımız bir durumu anlatayım kuzenim nişanlanacaktı sevgilisi sizinki gibi şart koştu annemle otururuz veya evlenemeyiz diye. Teyzem döndü dedi ki ev ev üstüne olmaz, bu yüzden seninle evlenmeyecek adam seni sevmiyordur. Gerekirse ayrıl ama evlenme. Kuzenim biraz düşündü hak verdi demiş ben annenle oturmam. Sevgilisi de o zaman ayrılırız demiş ayrıldılar. Aradan geçti 3 ay adam pat aradı ben sensiz yapamıyorum nasıl istersen öyle olsun, barışalım dedi. Şimdi 10 küsür yıllık evliler ve Ankara Anlaşması yardımıyla İngiltere’ye yerleştiler geçen sene. Eğer kuzenim en başta evet deseydi en başta hala kayınvalide ile aynı evde yaşıyorlardı. Hayatları bambaşka olacaktı. Eğer nişanlınız sizi seviyorsa sizi böyle bir duruma mecbur bırakmaz. Ayrıca kayınvalidenizin karakteri de ortada. Çok sıkıntı yaşarsınız. Aile apartmanı pişmanlıktır.

Yıllarca oturduk biz. Benim annem çalışıyordu sürekli evde değildi yani ve gayet her şeye cevap veren baskın bir karakterdir. Ona rağmen ne sıkıntılar ne olaylar yaşadık anlatsam roman olur. Bu kayınvalide ile geçinmeniz imkansıza yakın

Son düzenleme:
Benim kayınvalidem bu anlattıklarınızın 10bin katını yaptı hersey de geldi annem gelmedi o geldi sadece mobilya almaya ve gelinlik almaya giderken hava soguk cok dolaşırız yorulursun diye söyledik ve kendimiz gittik gittigimiz yerde bile aradı resim atın , hangi renk , cok doldurmayın cocuk olur bos birakın o odayı vs . Bi birakmadı ayni konuşma bizde de gecti agladı fln . Hem ben hem eşim ona karşi saygi ve sevgi ama belli bi tavırda olduk ve konustuk . Benim annem hic bir seyime gelmedi karışmadı kız annesi olarak agzını acmadı bence sende bisey deme dedim . Eşim de anne biz kullanıcaz biz aldık seni mutlu edemiyoruz sen bizi bırak ki biz de mutlu olup seni mutlu edelim dedi . Aynı apartmanda degiliz ama karşılıklı apartmanlardayız. Annem de cok yakın anneme gitsek tavır yapar fln . Aramam sormam eşim yanımda arar beraber konuşuruz . Cok yakın olmasına ragmen eşim olmadan adım atmadım evine . Hep saygi ve masafe iliskinisi korudum ama eşim de cok destekcıydi . Ailedeki tüm gelinleri oarmagında oynatan otoriter kayınvalidem bana dokunamadı . Herkes şok diger gelinler bile diyor biz neler cektik diye. Benim tavrim ve eşimin tavrı aynı oldugu icin bize dokunamadı . Siz aynı sehirde dahi olmasanız eşiniz sizi koruyamayacaksa o kayınvalide her sekilde size dokunur . Onemli olan eşiniz . Beni de üzdügü zamanlar oldu ama eşim hep destekçimdi sen benim ailemsin bu kapının ici bizi ilgilendirsin dedi ve herkesi susturdu . Eş adayınızı iyi tanıyın derim Allah sabır ve kolaylıklar versin hakkınızda hayirlisi.

Benimki de aynı böyleydi, ne yapsam yetemedim ne yapsam tatmin olmadı ne desem inandıramadım ona saygı duyduğuma. Ben de artık saygımı kestim, madem beğenmiyorsun bu kadarı da yok dedim. 3 senedir aramam sormam. Böyle çooook daha güzel :)

Arkadaşlar nişanlıyım yaklaşık üç ay sonra düğünüm olacak. Eşimin ailesiyle aynı binada oturacağım zaten bu başta hataydı biliyorum. Ama ev almış kendine orada biz tanışmadan. İkimizin işine de çok yakın evimiz çok güzel. Bi sey diyemedim kabul ettim. Başlarda annesiyle de aramız çok iyidi Zaten. Ama şimdi devamlı sıkıntı çıkarmaya başladı. Sürekli ilgi bekliyor onu sürekli aramamı yanına gitmemi istiyor, evimizle ilgili bi şeyler yapınca onun istediği gibi yapayım ona danışayım istiyor karıştırmayınca ağlıyor bana cephe alıyor. Eşyalarımızı alırken nişanlım ikimiz gidip bakalım ikimizin annesi de gelmesin kafamız karışmasın dedi benim annem zaten en basında demişti kızım siz yaşayacaksınız o evde ikiniz gidin beraber bakın beğenin diye ama kayınvalıdem eşyalar alındıktan sonra bi soguk bi ters tavırlar bi surat yapmalar konuştum ne oldu diye Ben sayılmadım o eşyalar alınırken diyor. Şaşırdım. Saygı böyle mi ölçülüyor senin için dedim. Evinize geldiğimde evime geldiğiniz de bi saygısızlık yapmıyorum bi yanlış davranış yapmıyorum kötü bi sözüm hareketim olmadı eşyalarımızı kendimiz almamızda ne sorun var dedim. Sonra bi odaya köşe takımı almak istedim ama o ısrarla köşe kullanışlı olmaz iki tane çekyat al dedi tamam dedim o da öyle olsun öyle yaptım. Sonra baktım nişanlımın bize gelmesinden de rahatsız. Ne zaman bize gelse sebepsiz yere morali bozuk canı sıkkın anlamsız tavırlar tripler. Nişanlıma diyorum bize gelmen mi sorun hayır yok öyle bi sey diyor. Bende bi gün telefonunu karıştırdm annesiyle msjlarını okudum biliyorum yanlış ama dayanamadım sürekli aptal yerine konmaya. Baktım ki ne zaman bize gelse tavır yapmış çocuğa eve gel saat kaç oldu acmıcam sana kapıyı falan ve saat daha akşam 7. Sonra bi gün orada mutluysan orada kal yazmış. Bi gün aramız bozuktu yine bi şeylere küsmüş konuşmaya gidecektim o gün nişanlım annesine msj atmış konuştun mu gelininle diye annesi de hayır önce buraya gelecek onunla kozlarımı paylaşmadan rahat etmem demiş. Özellikle bu msj beni o kadar dehşete uğrattı ki koz paylaşmak nedir ya. Bir de köşe takımından vazgeçip çekyat aldığım gün nişanlıma ohh benim dediğime geldi koltuk aldı yazmış. Ben bunları gördükten sonra daha da uzaklaştım daha az aradm arayınca kısa konuştum evlerine mecbur olmadıkça gitmedim gidince hemen kalktım bunu farketmiş oturup bu seferde bunun için ağlamıs nişanlıma beni istemiyor bak düğün yaklaştı diye böyle yapıyor ben ne yapsam beni kötü biliyor ben gidicem oğlum burdan oda mutlu olsun gibi dolduruşa getiyor. Ne yapcam bilmiyorum. Oda bana soruyor anneme neden böylesin özel bi sebebi yok benim yapım bu çok arayan soran çok mıç mıç olmayı seven biri değilim diyorum ki bu doğruda. Msj ları gördüğümden bahsetmeli miyim yoksa bu kez nişanlımla sorun Yaşar mıyım telefonunu karıştırdığım için? Annesinin de çocukluğu çok kötü çok acılı cekmis bundan dolayı psikolojisi de iyi değil ama baZen de bunu kullandığını hissediyorum. Annemle paylaşıyorum herkes Yaşar böyle sorunlar normal korkuyor tek oğlu ondan uzaklaşacak sanıyor paylaşamıyor alışacak diyor. Onun dışında çok şükür nişanlımla çok iyiz saygımızda sevgimizde bi sorun yok onu çok seviyorum sırf bu yüzden idare etmeye çalışıyorum ama daha şimdiden böyle ilerde neler yasarım diye korkuyorum
Arkadaşlar özellikle msj konusuna o paylaş tatlım yazmış olmasına çok takıldım ben bunun hesabını sormak istiyorum, yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlatmak istiyorum ama msjları okumam da yanlış. Nasıl yapabilirim kendimi haksız duruma düşürmeden üste çıkarak bunun hesabını nasıl sorabilirim
Evlenme
Dertsiz başına dert alırsın
İleride kocan sen her rahatsız olduğun durumda annesini savunacak

X