Kaynanam torunları adaletsiz ve yapmacık geliyor

Oglanla kiz esit yakinlikta basil olacak ki? Evlat olarak sevgi eminim esittir. Bir anne kiziyla paylsstigini ogluyla nasil paylassin? Kayinvalidem gorumcemi gunde 4 kez ariyordur belki de benimde annem beni 4 kez ariyor en az herhalde. Esimi ise aksamdan aksama iyi misiniz cocuklar demeye. Hastalanir swim annem rahatsiz der gorumcem ustunu vs giydirir. Kiz cocuklari buyuyunce arkadas oluyor anneye. Kendi annenizden bilmeniz gerekmez mi bunu? Evlat ayrimi olarak soylerseniz bir sure sonra esinizinde keyfini kensi keyfinizi de iyice kacirirsiniz. Cocugunuza nunu asilarsaniz boyle hisseder hep.
Bence en başta Bi sıkıntı var kaynanmın annesi de olanlarına çok düşkün kızlarını eşit tutmuyor her konuda oğlanlar gelinler diyor kızar el gibi dengesizlik buradan başlıyor ama kaynam kendi aynı şeyi yapıyor farkında değil gibi eşit davranıyorum diyor ben eşitlik göremiyorum ama 😒

Yani içinden istemeyerekte olsa elbette bi torununa düşkün olabilir bu insanı birsey ancak bunu belli edemez etmemeli. Çocuk bunu mutlaka anlıyor . Sizin yerinizde olsam kızına gidiyo diye halay çekerim bu iyi birşey aslında .😁
Nedense eskiden oğul da oğul derdi kayinvalideler şimdi de kızımda kızım modundalar. Evlat ayrımı hiç hoş değil . Ayrıca kayinvalideler taraf tutuyorsa yaslanıncada o tarafa gitmeli .

Valla bana bu konu çok da dert edilecek bir konu gibi gelmedi.
Benim 3 çocuk var büyük oğlanı annem çook sever diğer yorumlardan ayırır çünkü kendi baktı ben çalışıyorum.2 numara kızıma kv baktı onun yeri diğer torunlarından ayrı hediyeler sevme şekli bariz benim annemde kv çok belli ediyor.
3numara bir yaşında onu da dedesi.çook çok seviyor.
Yani bacım boşşşş verrrrr.

Allahin sansli kulusun, al sana ayri bi eve cikman icin gecerli bir sebep. Daha ne ister ki bir insan hem Allah askina kaynanayla ayni evde yasamak nedir ya kacinci yüzyilda yasiyoruz biz gayrıııı, yapma etme bunu kendine guzumm kendi evinin kralicesi ol, kaynananin gölgesinden gidecegine

Ben 33 yaşındayım
Doğru dürüst babaanne ya da anneanne sevgisi almadım.
Diğer torunlarını sevdiler hep. Babaannem halamınkini anneannem ise dayımınkini sevdi. Bu yaşımda hala eksiklik çekmiyorum. Severse sevsinler ayırt ederlerse etsinler umrumda değil. Saygımı eksik etmem, ama sevgileri kadar sevgi görürler. Annem karnı burnunda cam silermiş. Beni yıkayıp kardeşime doğuma gitmiş vs vs
Siz annemin yaptığını yapmayın kendinizi ezdirmeyin

elden ayaktan düşünce gelin niye bakmıyor diyorlar

işte tamda bunun için bakmıyoruz , bizi bu hale getiren onlar ,

boşver sen allaha havle et , rabbim görüyor

Kayinvalideniz baksın diyemi çocuk doğurdunuz? Yapmazsa yapmasın niye bu kadar beklenti içindesiniz anlamadim, ayrıca koloni halinde yaşadığınız surece kendi eviniz, aileniz olmayacak evlilik eş ailesine hizmetcilik etmek demek değil

Valla bu konuda sevmezse sevmesin denmesi itici ve empatiden yoksun bir durum gibi geliyor. Cocugumu kimseye birakmadim kendim buyuttum 1 saat birakip da al sen bak demedim kimseye ben nereye o oraya. Benim annem hayatta degil buyuk anne sevgisini gorebilecegi tek yer babannesi o da kizinin cocuguna ayricalik geciyor benim kizimin ilgi gorebilmesi icin once diger torunun ilgi gormesi gerekiyr yazik degil mi?simdi cocuk anlamiyor yarin bir gun babannem neden x i daha cok seviyor derse kalbi kirilirsa uzulurum ve uzerim allaha havale ediyorum ve bunlarin tek sebebi beni sevmemeleri. Benim cocugumu da cezalandiriyorlar akillarinca.

Valla bu kadar sorun içinde tek derdiniz kv kızımı sevmiyor mu? Benim annemde benim çocuklarımı daha çok sever. Sevgisini bellli eder. Bundan rahatsız olmak gereksiz.
Ama aynı evde üç aile üç sene Allah sabır versin.

Senın annen nasıl ki senin kızını seviyor, kaynanan da kendi kızının cocuklarını seviyor kabullensen ıyı edersin.
Hızmetcı gıbı her ısı sana yaptırıyorlar diyorum hamıle halinle yardım edenin yok, sen dıyosun ki gorumcem kızımı seviyor.

Dobarlan gendine gel bence. Grıplı insanlardan da uzak dur korona var.
Allah aşkına realist bakış açısıyla değil de o sabinin bakış açısıyla düşün. O yavru fark etmiyor mu sence babaannesinin onu diğerlerinden az sevdiğini? Ne kadar üzülüyordur kim bilir? :KK43:

Ayyy yorumlardan bana fenalık geldi :duduk::duduk::duduk:
Ortada bir bebek denecek yaşta çocuk var. Ve babaannesi sevmezse sevmesin öyle mi :bicak::bicak:
O çocuk hissetmiyor mu zannediyorsunuz? Bir kere insanın vicdanı rahatsız olur.
Ikincisi aynı evde yaşayıp da konu sahibi niye yardım beklemesin kayinvalidesinden? O yemek temizlik yaparken babaanne de ilgilense eline yapışmaz herhalde.
Kadın sanki komşudan yardım istiyor
Konu sahibi madem öyle kızında canım anneannem desin dursun. Bakalım nasıl oluyormuş?

Çok büyük bir ayrımcılık yok sanki. Siz o evde hizmetçilik gibi bir rol üstendiğinizden çocuğunuza bakılsın istiyorsunuz. Çocuğa 15 tl lik dr setini siz alacaksınız , kimseye avuç açmayacaksınız. Alsa evet çok güzel olur nezaket olur ama almak zorunda değil. Sevmiyorda dövüyor sövüyor değil ki, yeterince ilgilenmiyor. Eşinize karşı da negatif bir tutumu varmış zaten uzakmış, torununa karşı da öyle olması doğal.

Evli insanların aileleriyle birlikte neden yaşamaması gerektiğinin güzel bir örneğini sergiliyorsunuz aslında. Bir arada yaşayınca, normalde hiç alakası olmayacak işleri bile insanlar birbirinden bekler hale geliyor. Temizlik yaparken çocuğunuza sizin bakmanız şaşırtıcı mı? Evde eşim yoksa ben de öyle yapıyorum, bundan normal ne var? Çünkü çocuk bizim çocuğumuz. Babaanneler, dedeler, anneanneler doğurduklarımızdan mesul değiller. Ama birlikte yaşam olunca, nasıl ki siz kayınvalidenizin sorumluluğu olmayan işleri ondan bekliyorsanız, o da kim bilir sizden neler bekliyor değil mi? Aslında hiç yapmamanız gereken işleri de yükleniyorsunuzdur muhtemelen.

Görümce mevzusunun aslında yaşadıklarınızla bir bağlantısı yok. Kadının kendi kızı, kendi torunları, canı isterse bakar, istemezse bakmaz, adil mi değil mi diye düşünmeye bile gerek yok, çünkü bu keyif meselesi. Sizin burada düşünmeniz gereken kayınvalide ne yapmış ne yapmamış değil, ben bu komün hayatı neden yaşıyorum, nasıl ayrı bir düzen oluşturabilirim olmalı. Ve bu düzende iki çocuk yapmanın öz eleştirisini de yapın bence. Sonuçta çocuklarımızın tüm sorumluluğunun anne baba olarak bize ait olduğu, kimsenin yardım etmeye mecbur olmadığı biz daha doğurmadan belli.

Aynı evde üç aile, bildiğimiz kabile hayatı.
Ne hayatlar var? Sorusundan henüz çıkamadığım için konuya yorum yapamıyorum.
Konu sahibi arkadaşım siz azıcık gözünüzü açsanız, hayata, evliliğe, yaşam doyumuna dair bakış açınızı genişletseniz mi acaba?

😒Sonunda pes ettim zaten akşama kadar evde tekim kızımla annesini arıyoruz görüntülü

Eşime asla senin annen böyle evlat ayırt ediyor demedim ki ben o kendisi söylüyor annesine ve eşim de açık sözlü ve 19 yaşına kadar annesine sen beni mi dha çok seviyorsun yoksa ablamın kızlarını mı diye çocukluktan beri soru işareti kaçmış bana şimdi de öyle geliyor elimde değil ister istemez soruyorum kendime
Buna rağmen evimi ayırayım demiyor ama eşiniz. Hala bir yaşama derdinde demek ki. Ne diyelim

Torundan mada daha onemlı derdiniz var, kayınvalıde gorumce ve tum ev ahalisine resmen hizmetcisiniz. Ustelık 2.Ye hamilesiniz. Hamileyken bile size yardım eden yok.

Bu arada kaynana ıstedıgı torununu daha cok sever.
Ve konu sahibi hizmetçiliği dert olarak görmüyor kvnin kizinin altını almamasindan yakınıyor. Diyemiyor ki bugünde yemeği sen yap temizligi sen yap ben kizimla ilgileneyin

X