Kaynanamdan nefret ediyorum dndke kocamdan da...

esınız ılk esınden yenı boşanmıs ..
boşanmıs ve ne tarz bı psıkolojıdedır kım bılır..
sız bunları bıle cıkmıssınız o donemde sızınde yardımızın ıle olayları atlatmıs evlendıkden sonra sıze soz vermıs ve sesını bıle yukseltmemıs ..daha napmasını beklıyosunuz zor durumunda ıken yaptıg thataları devamlı gun yuzundemı tutucaksınız..ne esınız salak nede sız..sadece yanlıs donemlerde ve canınızı acıtarak yasamıssınız bazı seylerı..
suan annesınızde evladınıza bakın ve yuvanızı dusunun kımse gecmısındekı yasadıkları unutamaz ama onlara baglıda yasanılmaz..bı baskasına sınırlenıpde ınsan esıne sınırlenıp nefret etmemelı..suan yasadıgnız herseyın bırıkımın patlamasını yasıyosunuz..

üç sene önce gördüğün dayagı aşagılamaları görmemezlikten geldin,birbuçuk yıl olmuş evleneli eşin düzelmiş iyi olmuş ,şimdimi aklın başına geldi yaşadıklarını sindiremiyorsun..adı üstünde geçmiş,sen şimdi geleceğine bak..eşinde iyiyse niye düşünüyorsun..geçmişte yaptıklarını düşünüyorsan niye evlendin o zaman..

evlenmişin herşeye ragmen
şuan kocan sana iyiymiş umarım hep böyle olur.
kayınvalidenide böyle kabul edeceksin.
çünkü onlar değişmiyor değişmezde.
onun yaptığı şeyleri düşününce konuşunca
insan daha çok üzülüyor.
bence değişik şeyler bul kendine hobi gibi
umarım alışırsın.

Flört ederken dayağına hakaretine katlanmışsın..Evlenmişsin..(o da ayrı bir olay ya)
Hadi şanslıymışsın ki eşin düzelme kaydetmiş,şimdi sesini bile yükseltmiyormuş...
Anasının sıkıntısı ne anlamadım..Bebeği bize götüreyim demesinden mi çıkardın boşanmanızı istemesini
yoksa başka olaylar mı var...(dayaklara katlanmışsın..Anasına mı katlanamıyorsun)

ya anlamadım dayak mayak bitmiş gitmiş şimdi kocam iyi diyorsunda eskiye bir sünger çekip evlendiysen daha ne diye aklıma geliyor midem bulanıyor diyorsun anlamadım valla ??
kayınvaliden konusunda bir şey diyemem sevmeyebilirsin ayrıca 2 aylık bebeyi senin yanından almakda ne demekmiş?
ama eşin konusunu büyütme derim ben başka anlatmadığın bir şey yoksa geçmiş bitmiş çünkü

Teyze kızı tarafını okumadım silinmiş galiba ama daha flört ederken seni döven adamla evleniyorsun, eşinin şu anda iyi davrandığını söylüyorsun, dayak yediğin dönemde gözünü karartıp evlenebildiysen şuanda geçmişi unutup çocuğunun hatırına hem kocana hem anasına katlanacaksın. Geçmiş olsun tatlım.

senin canin macera istiyor benneyaptımki

sen evlenmeden bu adamdan sopa ye ,ugruna ayil bayil

sonra evlen ,adam iyiye dönmüs bunlari bozucak mizirlik ara :nazar:

bazi kisilerin bu hayatlari cekmesi gerektigine inaniyorum ben ,kim ne derse desin mirmirmirmir

Bence eşinle ilişkin şu anda da öyle güllük gülistanlık değil. Öyle olsaydı geçmişi bu kadar dert etmezdin bence. Şu anda da eşinle ciddi problemlerin var gibi geldi bana.

Baştan hata yapmışsın canım benim.
Sevgiliylen dayak yediğin bir insanla nasıl evlenebildin?akannehir
Şuda var hiç aklına gelmedi mi o zamanları hatırlayacağın.CADIARZU

Söz konusu şiddet olunca asla bir yolu yordamı vardır diyemiyorum.
Ama bak görüyon mu aklıma geldikçe nefret ediyorum diyosun.
Oysa şimdi aynı hatalarını tekrarlamazken.
Yapacak birşey yok güzelim tamamen kendinle ilgili:nazar:

sizinki ne ki kimse benim kaynanam gibi olamaz evime geldi istedi bi gitti puf ortadan yok oldu bayramda evime gelmedi önceden 2-3 güne bir telefonda konuşurduk hep yalakalık yapardı o var ya tam bi şeytan yaşayan bir ibret öyle bir işini bilir ki yüzüne yağ çeker arkandan kazmadığı kuyu kalmaz bayrama gelmeyene kadar hiç bi çirkin yüzünü görmedim daha doğrusu görmezden geldim bayanlar söylesenize hanginizin nişanlısı bayramda ailesiyle evinize teşrif etmeyip bayram boyunca annesiyle gezip ikide bir arayıp nisbet yaptı?önce annemden sonra benden soğuttu oğlunu bir sonraki bayrama gelmemek için de bahaneler uyduruyor artık ne arıyorum ne soruyorum o kadar iyi niyetli davrandım ki zamanında kafamı duvardan duvara vuruyorum bi de beni istememesinde hiç suçum yok ona sinirlerim bozuluyor biliyorum ki bizi ayıracak benim nişanlımda akıl yok olsa annesinin bizi ayırmak için ne kadar kendini parçaladığını görürdü ama o şeytan kadın işini biliyor ona melek içi şeytan off çok moralim bozuluyor şu anda da konuşacak kimsem yok neyse derdimi anlattım rahatladım biraz

yaa arkadaslara katiliyorumda...sunu eklemek istyorum....eger herseyi bilip bilip evlendiniz herseyi normal karsiladiniz kabullendiniz...su an ne oldu???esiniz yine dövuyormu sizi galiba öyle birsey yok su an arkadasim ama kadermi bilmem...sunu anlamiyorum arkadaslar hepinize soruyorum bekar bir genc kiz neden dulla evlenir anlamiyorum ???sadece soru arkadasi elestirmek gibi bir luksum olamaz...Allahin yazisimi???neyse birde tamam gercekten ilki cok kotu bir insana denk gelmis olabilir asla buyuk konusmuyorum...ama benim dusuncem bekar bir kiz bekarla evlenmeli...esimin akrabasinin oglu bosandi...kadin kiz bulacam kiz bulacam dermis simdide buldu....galiba kizin haberi yokmus bu durumdan sizce dogrumudur!!!!neyse ya kader kismet diyecem ne olacagimiz bellimi

yanlis anlamadiysam 3 sene dayak yemissin sasirdim yani 3 sene nasil dayandin ?

kaynana konusunda sasirmadim bendede vardi:S

Mantığa bak yaa cahillik işte 2 aylık bebeği (anne kuzusu) alıp götürecekmiş bi kaç gün onda kalıcakmış yok yaaa
Otursun doğursun çok çocuk bakmak istiyorsa..
Naslık bir düşünce nasıl bir anlayışş ne düşünüpte böyle cümle kuruyolar ayy sinir oldum..

benım de en buyuk derdım esım degılde esımın aılesı ne sınır bozucu yaa

[sıze="2"]içimi birilerine dökmek istedim artık iyice doldum ben eşimle tanıştıgımda ilk eşinden yeni ayrılmıştı 2005 yılıydı konuşmaya başladık ama ben onu istemyrdm sonuçta ewlenmiş ayrılmtı ailemkarşı çıkardı neyse sonra çıkmaya başladık aşırı şekilde aşık oldum öldüm öldüm dirildim onun için çok sewdim omu o ne yaptı herşey için dövdü beni aşşagıladı ama genede pes etmedim ben salağı 3 sene böyle sürdü üni. Son yılında ayrılmak istediğimi açık yüreklilkle söyledimartık dayagına sewgisizliğne ilgisizliğne bu kadar dayanabilmştm sonra bana ilk kez aşık oldgunu we ewlenmek istegni söyledi şaşırdım bocaladım boşlufga düştüm aylarca sonra gene ben salağı olur dedim ewlenelm dedim öyle böyle derken ewlendik we dayagından ilgizsizliğnden eser yok artık ewleneli 1buçuk sene oldu daha yüksek sesle bile konuşmadı benle ama bana eskiden yaptıkları aklıma gelnce miğdem bulanıyo ondan bide gudubet anası her halta burununu sokar oğlna aşık beni sewmez istemez daha 2 aylık bebeğimi dün gelmş werde bize götrym bi kaç gün kalsın bende diyo düşünn hep kawga ediyoruz kadının derdi oğluyla torunu ben boşansam kına yakıcak bi tarafına neyse bu sorunuda aşıyrm sinir oluyorum ama dişimi sıkıyorum oğlum için

canım ne olur beni yanlış anlama ama bak yazının başında ne demişsin eşinden ayrılmıştı.neden ayrılmıştı peki o zamanlar hiç düşündün mü bunu?bunlar hep böyleler işte dün onun başını yakmıştı bugün senin yarın belki başkasının..

Canım benim bak bir de bu hatayı bende yapıyorum..
Kaynanamı sevmiyorum herşeyi batıyor sinir oluyorum ve acısını eşimden çıkarıyorum bazen..
Annesine kızıp oğluna kılıçlarımı kuşanıyorum..
Bağrıyorum, küsüyorum, trip yapıyorum..
Annesine diyemediklerime ona diyorum sinirimi ondan çıkarıyorum..
Sonrası pişmanlık..
Birikim işte aklım beni dinlemiyor..
Hata yapıyoruz..
Eşimizle aramız açılınca kadının daha hoşuna gidiyodur bence..
Yapmasak daha iyi
ayy bende bu aralar böyleyim..
Naparız bilemedim..

X