kaynanamdan nefret ediyorum

benmde kv me oğlunu nasul evlendirceksn çok düşknsün diyolarmş sen evlendiremezsin diolarmş ama o evlendirmş çokda rahatmış güyaa :) umarım öyledir dicemde bazen belli ediyor rahat olmadığı :KK70: eşime telefonda ne yediniz die sürekli soruyordu :KK70: aç kalıo sanki adam evde evlendi evleneli 10 kilo aldı göz var nizam var ama nerdee :KK70:
Aynen benimkide arardi ne yediniz die.zikkim yiyoruz diyesi geliyor.insanin

Oylemi yapym hic yorum yapmym ozaman
yorum yaptıkça ömür boyu sürer bu durum...eşinde üzülüyordur arada kalmaktan...erkekler huzur kimdeyse, o tarafta olurlar...eşine huzurlu ortam yarat, benim eşim iyi biri, hata annemde der sonunda...ama 1 gün 2 gün değil, sonuna kadar...
eşin konuştuğunda tatlı dille kapattır konuyu, annesine kötü birşey demeden...kayınvalidene inadına iyi davran eşinin yanında özellikle...

yorum yaptıkça ömür boyu sürer bu durum...eşinde üzülüyordur arada kalmaktan...erkekler huzur kimdeyse, o tarafta olurlar...eşine huzurlu ortam yarat, benim eşim iyi biri, hata annemde der sonunda...ama 1 gün 2 gün değil, sonuna kadar...
eşin konuştuğunda tatlı dille kapattır konuyu, annesine kötü birşey demeden...kayınvalidene inadına iyi davran eşinin yanında özellikle...
Haklisiniz ozamqn tavrimdan vazgeceyim yine iyi dsvrnym. Esimin yaninda

Huzurlu ortam.yaratmak haklsnda nasil yapacam

Emin olmadığınız bir konuda, sadece tahmin ile insanların günahını almayın. Doldurduğu mesajı görürsünüz amenna, görmediğiniz sürece bu düşünceler sizi takıntılı ve kötü niyetli yapar.

Illa gel öldür beni diyolar ailecek..cok bunaldim arkadaslar esimle arami yeni yeni duzeltiyorum iyiyiz ama dun kaynanam butun gun esimle mesajlasti o yazdikca esim bana sacmalayabildigi kadar sacmaladi.zaten iki kucuk cocugun sorumlulugu omuzlarimda..bide bu fesatla ugrasiyorum..emin olmasam bu kadar dert etmem ama esimin hangi lafinin kendine ait hangi.lafinin kaynanaamin doldurusuyla oldugunu anliyabiliyorum sinir oldum dunden beri..ve inanin neden boyle oldugunuda biliyorum cunku kaynanama sessz kalmiyorum dik duruyorum ve her haksizlikta karsisinda beni buluyor ve bu kadinin isine gelmiyor ...oda huzurumu kacirmak icin elinden geleni yapiyor
Kaynananıza değil kafa tasinda beyin yerine fındık taşıyan eşinize kızın. Adam olsun da anasının iki lafiyla dolduruşa gelmesin.

Emin olmadığınız bir konuda, sadece tahmin ile insanların günahını almayın. Doldurduğu mesajı görürsünüz amenna, görmediğiniz sürece bu düşünceler sizi takıntılı ve kötü niyetli yapar. [/QUO
Surekli.kuran okuyorumki zaten kotu dusuncelwrimi atiyim ama oyle seyler yapiyorki deli oluyorum iki aylik kizim var saglik ocagindaki doktor dediki goz refleksleri cok yavas goz doktrna goturun bnde esime soyledim izin alacakti ozele verecek paramiz yoktu o an kaynanamin devltre tanidgi var die.esim annesine soyledim sira alamadik die.oda esime tamam sn izin alma ben gotururum demis bnde dedim allah razi olsun kendi kndime nyse aradi cuma gunuydu gitmeyin ben pazartesu taidiga soyledim sira alack gotururum dedi nyse haftasonu gorumceme gtti orda kaldi aksam 8 oldu pazar gunu daha gelecek ki pazrtsi erkenden gideljm gelmedi esime dedim anneni.bi arasak mi nerde kaldi nyse aradi bize dio goturmeye gwrek yok o daha kucuk falan dedim madem goturmeyecektin nie cuma gunu durdurdun bizi esim izin alackti goturecektik esim de kizinca kaynanam baktim dio tamam yarin gelym sali gotrym nyse pazrtsi geldi bize cocugu aldi kucagina hani bu mu kör falan ddi bunun birseyi yok dedi evine gitti.hatta bnde kiyma cikarmistim ne guzel geliyor yardim ediyor kadin guzel bi yemek yapiyim dedim ama kadin o kadr yolu iki tane laf icin gelmisti evine gitti.hatta esime arayip yanimda dediki bu cocugun birsey9 yok her lafa inqnma yani bna inanmyckmis kocam

Esin peki bunun farkndami
Farkında tabiki ama zavalim köklerini daha iyi tanısin diye iyice iç içe oluyorum bu sefer eşim ailesinden kaçmak istiyo :KK66: sürekli annen baban böyle dediğim zamanlar adamın içindeki anne baba aşkını kabartıyodum şimdi ben iç içeyim o ailesinden kacma peşinde :KK66:

o konudada haklısın canım...yokmuş gibi davranıyorlar....burda okuyorum gelinlerin dertlerini, kafamda birşeyler oluşturuyorum...tek korkum şu, bazen ne kadar iyide olsan, kayınvalide önyargısı varya, bazen öyle gelen gelinlerde var..yada gelin iyi bir insan oluyor fakat gelinide dolduran çevresi oluyor..annesi , ablası yada arkadaşları gibi...öreneğin daha flörtte bile kızın cevresi önyargılı olarak, yakınlık kurma, taviz verme vb. düşünceleri sokuyorlar kızların kafalarına..
örneğin bana bile, kayınvalide olmuş kişiler diyorki, geline hiç yüz verme, yardım da etme yaranamazsın diyorlar..örneğin bnm 1 evim var, diyorumki oğlum evlenince kira ödemesin, evliliğin ilk yılları borçla, harçlai kirayla uğraşmasınlar diyorum.
ben kiraya çıkayım onlar bnm evimde otursun diyorum, çevremde herkes bana kızıyor, geline evimi verilir, onlar genç çalışıp öderler kirayı diyorlar...diyorumya her kafadan bir ses...ama şu var sevgi herşeyin ilacıdır....benim kayınvalidem 26 yıllık geliniyim 1 gün şikayet etmemiştir eşime...ayrıca hep benden yana olmuştur...inş. bende onun gibi olmak istiyorum..

valla ben kayınvalideme hiç önyargılı olmadım başta hatta çok çok iyiydik falan annemden iyi anlaşıyorum falan diyordum evlendik öyle olmadı yani. ben yönlendirildiğimi farkettiğim an baktım böyle olmuyor vs olaylar gelişti. he şuan ben kayınvalidem iyi iyiyim halada iyiyim ama saygımdan ve eşimin hatrından sebeb çoğuda sırf o üzülmesn yıpranmasın arada die :) inşallah sizde çok iyi bir gelinle karşılaşırsınız

X