kaynanamla aynı evde yaşamayı kabul ettim

Zor aynı evde yaşamak karşılıklı hoşgörünün olması lazım kendini tam olarak evli hissedemezsin kendi düzenin yok evde rahat dolasamazsin bir süre sonra evde sürekli oturan biri haline gelirsin ... eleştiriler falan .. fazla muhabbet tez ayrılık getirir tecrübe konusuyor:KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

yine geçici süre hikayesi puuufffffffff....
1 sene birlikte yaşayacağına düğünü 1 sene erteleyin daha iyi...

kızlar daha önceki konularımdan bilirsiniz nişanlıyım bir sene sonra evlencem.
üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
kaynanam nişanlımdan daha iyidir.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

ben istesem de kendisi uzun süre ailesiyle yaşamak istemez rahat biridir.
bir sene sırf hayalinde ki evi yapabilmek için istediğini söylüyo.
o kadar konu okuyorum ki kv ile ilgili sonradan değişir mi diye çok korkuyorum.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

ne dersiniz beraber yaşamayı kabule etmekle hata mı ettim?
tecrübelerinizi konuşturun bakalım :)

Şöyle bir durum var ki, aynı evde yaşamayı tasvip etmeyen herkes aynı apartmanda yaşamayı da tasvip etmiyor. Çünkü yaşanabilecek sorunların %70i altlı üstlü oturunca da yaşanıyor. Hani siz hiç uzaklaşamayacaksınız ki. Çok geziyorsunuz derse bunu 1 yıl sonra bir alt katınızda otururken de söyler. Bir tek dolap olayından kurtulursunuz bir yıl sonra o kadar. Eşinizin hayallerinin evi olması güzel ama sizin hayallerinizdeki ev kayınvalidenizin bir üst katı mıydı?

bilemedim ki canım sonra üzülme, olumsuz bi yorum da yapmak istemiyorum ama bir sene garanti olacak mı bakalım..:26:
hem evliliğin ilk yılları çok önemliymiş birbirinizi tanıma adına..kendiniz olamayacaksınız ki orda :KK50:

biz 5 yıldır beraberiz üniversiteyi beraber okuduk zaman zaman aynı evde kaldığımız oldu illa ki evlilik gibi değildir ama tanıyoruz birbirimizi tabiki benim de hayallerim vardı ama şuan durumumuz buna müsait değil istersek eşya alır yaşarız o evde ama biz çatı katı yapmak ve bazı duvarları kırmak istiyoruz duvarı yenilemek balkonu değiştirmek bu yüzden bende kabul ettim ama şimdi tereddütlerim var tek alacağmız şey yatak odamız şuan.

Arkadaşlar ömür boyu oturmayacak ki sadece 1 yıl. Bence eşinizi dinleyin. Ayrı eve çıkıp borç harç içinde yaşamaktansa 1 yıl beraber oturun. Zahmet olmadan rahmet olmazmış.

sizce cidden sorun mu bunlar ben ufak şeyler olarak düşündüm ilk duyduğumda garipsedim çünkü benim annem hiç takılmaz böyle şeylere ama sonra her insan bir değil deyip önemsemedim

Hem de oyle buyuk bir problem olur ki sasirir kalirsiniz. Nisanlilikta bir kere soylenince takilmazsiniz ama sureeekli duyunca gorursunuz nasil sorun haline geliyormus.

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Kadınlar Kulübü

Ay iyi yapmamışsın bence.İnsan yeri geliyor kendi annesiyle bile tartışıyor.Bilemiyorum ama zaten 1 yıl sonra evleneceksiniz 1 yıl tadilat ve eşya için para biriktirilebilecek bir zaman zaten.Girince eve çıkamazsın hele ki kv titiz ve sen o kadar değilsin başlarda bi şey olmaz ama zamanla batarsın kadına.Çalışmak bahane değildir herkes çalışıyor kendi evini çeviriyor bu evde ben varım yine de bir şey yapmıyorlara gelir laf.İyi düşün derim ben.2 yıl beklerim yine de kendi evime çıkarım yerinde olsam.Hemen evlenmek zorunda değilsiniz ki

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Şöyle bir durum var ki, aynı evde yaşamayı tasvip etmeyen herkes aynı apartmanda yaşamayı da tasvip etmiyor. Çünkü yaşanabilecek sorunların %70i altlı üstlü oturunca da yaşanıyor. Hani siz hiç uzaklaşamayacaksınız ki. Çok geziyorsunuz derse bunu 1 yıl sonra bir alt katınızda otururken de söyler. Bir tek dolap olayından kurtulursunuz bir yıl sonra o kadar. Eşinizin hayallerinin evi olması güzel ama sizin hayallerinizdeki ev kayınvalidenizin bir üst katı mıydı?

değil tabiki ama eşimin evinin yeri bahçesi mahallesi çok güzel çocuk üyütmek için ideal bir yer hem bende çalışcam bakıcı bakmasın annem yakın olalım diye düşündük ve tabi kira da yok..

yoksa ben istemez miyim sadece eşimin çocuğumun olduğu bi ev.

gerçi ben çok yalnız büyüdüm o yüzden bi yandan da hoşuma gidiyo biraz kalabalık oluşları belki geçici hevestir bilemiyorum :KK43:

Arkadaşlar ömür boyu oturmayacak ki sadece 1 yıl. Bence eşinizi dinleyin. Ayrı eve çıkıp borç harç içinde yaşamaktansa 1 yıl beraber oturun. Zahmet olmadan rahmet olmazmış.

Benim bir yıl oturup ayrı eve çıkıcaz diyip de o bir yılın 5 yıl olduğu çok örneğim var. Siz hiç sadece bir yıl diyip sadece bir yıl oturan duydunuz mu?

1 yıl olur 2 yıl, sonra aa araba da alalım 1 yıl daha bekleyelim, sonra çocuk oldu annem baksın falan fişman...
ben kendim söylenenleri kulak arkası edip yaşayan biri olarak bu hikayelere inanmamak gerekir diye düşünüyrum.

Ev ici huzuru olmadan da hicbirsey olmaz, isterse saray gibi evi olsun. Ilk yilini boyle gecirecek, neye ayak uyduracagini sasiracak. O sadece 1 yil dediginiz zaman insan iliskilerinde cok sey goturebilir.

Kaynananızın çok geziyorsunuz demesi hiç hoş değil ben aşırı rahatsz olurum böyle bi laftan. Evlenince daha da çok laf edecek. Tereddütte kaldım aslında en iyisi arada mesafenin olması. Aynı binada oturmk zırunda mısnz? Bi de keşke kabul etmeden önce açsaydn konuyu. Şimdi herşey için geç olabilir.

değil tabiki ama eşimin evinin yeri bahçesi mahallesi çok güzel çocuk üyütmek için ideal bir yer hem bende çalışcam bakıcı bakmasın annem yakın olalım diye düşündük ve tabi kira da yok..

yoksa ben istemez miyim sadece eşimin çocuğumun olduğu bi ev.

gerçi ben çok yalnız büyüdüm o yüzden bi yandan da hoşuma gidiyo biraz kalabalık oluşları belki geçici hevestir bilemiyorum :KK43:

Ah ah cok tozpembe bakis acisi. Hayat yasattiklariyla sizin fikirlerinizi degistirtmez insallah.

Evet kızlar haklısınız vazgeçtim yok yok melek bile olsa aynı evde ıı. Bi arkadaşım kaynanasıyla oturuyor çok ta mmnn ondan yola çktm biraz da ama öylesi binde 1. Ben oturmazdım oturmadım da. Yoksa eşim teklif ettiydi.

Erkeklerin "sadece uyuyacagiz" yalanina benziyor bu. "Seneye cikacagiz." :KK14:

Bir arkadasim su an annesinin evinde. Ayri ev icin verilen sozler tutulmamis. 1 yasindaki bebekle baba ocaginda...

X