kaynanamla aynı evde yaşamayı kabul ettim

işte bu yüzden tecrübeli birilerine sormak istedim en iyisi bayram da bi konuşayım yoklayayım nişanlım tamam der de annem bozulur ilk başta tamm dedi şimdi ne oldu diye :26:

bu arada bence altlı üstlü oturmanızın aynı evde olmanızdan pek farkı olmaz. nişanlıyken çok geziyorsunuz oturun biraz demesi de bunun sinyallerini veriyor:KK50:
bizimkiler de akşam yemeğine gitmezsek alınırlardı ya da eşim öyle bir zorunluluk hissederdi. telefon üzerine telefon gelmiyor musunuz diye. dışarıda yemek yiyemez miyiz yani? o dönem ayyy kvler ne kadar çok seviyor diyebiliyorsun ama evlenince öyle olmuyor....

Ne aceleniz var evlenmek için anlamıyorum ki?
Daha adamın ev kurmak için birikimi yok,seni ailesinin yanında oturtmayı planlıyor sen neyine güveniyorsun bu adamın?
Açıkçası yuvamızı kuramayacak adama,kayınvalideyle yaşama cesareti gösteremeyen kendime de asla güvenemezdim ben olsam...
1 sene,3 sene ne zaman hazırsanız o zaman evlenin.
Ailen de nasıl üzülüyordur kimbilir,yazık değil mi biricik kızları evleniyor ama evi yok,eşyası yok.

ailem nişanlıma çokm güveniyo parası var ama ya evi yapcaz ya eşya alcaz evi yaptırıp içinde boş oturmaktansa bir sene sonra ikisini birden yaptıralım diyo.
yani herşeyi karşılayacak kadar yok.
yeni mezunuz zaten 5 senedir de beraberiz çok uzatmak istemiyoruz ama haklınınız tabi belki ailem içinden geçiriyodur.
gerçi söyle bi durumda var bizimkiler biz seni okuttuk çalış kazan düğününü kendin yap diyolar.
yani herşeyi ben yapcam karşı taraftan da bişey beklemeye hakları yok gibi.
en fazla bi iki sene bekle derler onu da biz istemiyoruz

işte bu yüzden tecrübeli birilerine sormak istedim en iyisi bayram da bi konuşayım yoklayayım nişanlım tamam der de annem bozulur ilk başta tamm dedi şimdi ne oldu diye :26:

Açıkçası bu soruyu sormakta geç kalmışsın dediğin gibi en başta evet demişsin. Nişanlım evet der diyorsun ama sonra çıkan her maddi sıkıntıda da bunu yüzüne vurur. Vurmasa bile suratı düşer, lafı geçer işte annemlerde olsaydık bu kadar masraf olmayacaktı falan. Bu saatten sonra sıkıntı çıkabilir. Birilerinin dolduruşuna geldiğini düşünür. KK olduğunu bilmez de ailene suç bulabilirler.

Değişir canim değişir.. Bende birlikte duruyorum ve Esim hariç herkes değişik.. Simdi birikim yapiyoruz evinizi ayiricaz taksiye giriyoruz üstelik hamileyim. Canim bikere tamam dedinmi peşi gelir o yüzden riske girme kiracilar cinsin yerine siz gecin benim tavsiyem

bu tarz sıkıntılar yaşayıp ilişkim zarar görür diye de korkuyorum..

kızlar daha önceki konularımdan bilirsiniz nişanlıyım bir sene sonra evlencem.
üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
kaynanam nişanlımdan daha iyidir.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

ben istesem de kendisi uzun süre ailesiyle yaşamak istemez rahat biridir.
bir sene sırf hayalinde ki evi yapabilmek için istediğini söylüyo.
o kadar konu okuyorum ki kv ile ilgili sonradan değişir mi diye çok korkuyorum.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

ne dersiniz beraber yaşamayı kabule etmekle hata mı ettim?
tecrübelerinizi konuşturun bakalım :)

ne olursa olsun hata etmişsiniz zaten cicim zamanları ilk 1 yıl kocanızla geçireceğiniz belkide en güzel yıl we alışma yılı bunu kayınwalde ortamında olması hiç hoş diil bi gecelikle salınamazsın bile ewde bide ilk yıl hamilke kalırsan allaaah hiç siz diye bişey kalmaz we kayınwaldenn yemek yapmasına temizlk yapmasına alışırsan lendi ewine geçince sıkıntı yaşarsın we o ewde olunca sanma ki işleri o yapıcak sanada yaptrcak sendende beklycek yinede sen bilirsin mutluluklar

üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık
hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim
alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

Nişanlınızla evleneceksiniz, kayınvalidenizle değil. Bugün kayınvalideniz güleryüz gösterir yarın bir tartışma çıksın bakalım ne yapacak? Eşinizle kavga ettiniz diyelim, kayınvalideniz sizin tarafınızı mı tutacak? Elbette oğlunu savunacak, o zaman kayınvalideniz ne kadar iyi görürsünüz. Ama nişanlınız her durumda eşiniz olacak, siz suçluda olsanız suçsuzda olsanız sizin yanınızda olacak, ailesinin yanında olsa bile aynı eve gelip aynı yastığa baş koyunca durumlar değişecek. Kısacası herkes, herşey dışarda kalacak birtek siz olacaksınız.

Burda birçok üye yorum yazıyor, en meleği bile sonuçta kayınvalide. Elbet kıskançlık damarları kabaracak. Bazılarının kayınvalidesi var ki şeker gibi, ama genellemeye bakarsak bu durum % kaç acaba?

Şimdiden gezmenize karışmış, bence bu durum ilerde dahada göze batar, ne demek nişanlım markete baksında biz dışarı çıkalım. İlerde her gittiğiniz yere gelmek ister, özeliniz falan kalmaz.

Siz kurulu bir düzene gideceksiniz, haliyle o evin kurallarına uyacaksınız. Ama ayrı bir eviniz olsa kurallarını kendiniz koyarsınız. Gel kızım, sen nasıl istersen öyle davranırsın demiyorsa, alışırsın diyor. Şimdiden hakimiyet kurma çabaları içersinde.

Nişanlınız içinse, madem hayallerindeki ev için 1 yıl beklemek gerekiyor, düğünü 1 yıl erteleyin o zaman. Onunkiler hayal de, sizinkiler hayal değilmi? Sizin hayalinizde en tatlı en taze günlerinizi kayınvalidenizle aynı evi paylaşarak geçirmek mi vardı?

Siz şuanda mutlusunuz, herşey tozpembe görüyorsunuz. Burda yazdıklarımın birçoğu tecrübeden ibaret. Bende başlarda çok taviz verdim, ne dedilerse yaptım, almadılar ne ben ne ailem ses etmedi, ama yüz verdikçe tepeme çıktılar. Bizde 1 yıl beklesek daha iyiydi, çok sıkıntılar çektik, ama ben baştan ağırlığımı koydum, taviz vermedim, eşimde düğünü 1 yıl ertemektense kabul etti. Sizde güzelce oturun düşünün, birde üniversite okuyup bitirmişsiniz, başkasının ailesiyle nasıl yaşayacaksınız, tamam eşinizin ailesi hernekadar anne baba denilsede onlara onlar birer yabancı, kendi aileniz gibi olmaz. Hakkınızda hayırlısı olsun, baya uzun yazdım, gencecik bir hayat ne heveslerle evlenecek, inşallah herşey çok güzel olur.:KK34:

Açıkçası bu soruyu sormakta geç kalmışsın dediğin gibi en başta evet demişsin. Nişanlım evet der diyorsun ama sonra çıkan her maddi sıkıntıda da bunu yüzüne vurur. Vurmasa bile suratı düşer, lafı geçer işte annemlerde olsaydık bu kadar masraf olmayacaktı falan. Bu saatten sonra sıkıntı çıkabilir. Birilerinin dolduruşuna geldiğini düşünür. KK olduğunu bilmez de ailene suç bulabilirler.

:) alemsiniz tahmin eder KK olduğunu tavsiyeleriniz hayatımın her yerinde ibretlik ne görsem hemen okutup anlatıyorum bak böyle böyle olmuş diye o da her seferinde bu kadın milletinden korkulur diyo :KK37: aileme suç bulmaz işin şakası bi yana haklısınız her maddi sıkıntıda aklına gelir belki söylemez bana ama içten içe bir sene sıksaydın dişini diyebilir :KK43:

ne yapmamı öneriyosunuz konuşcam mutlaka kendisinin fikir değiştimesini sağlayabilir miyim ki?

ailem nişanlıma çokm güveniyo parası var ama ya evi yapcaz ya eşya alcaz evi yaptırıp içinde boş oturmaktansa bir sene sonra ikisini birden yaptıralım diyo.
yeni mezunuz zaten 5 senedir de beraberiz çok uzatmak istemiyoruz ama haklınınız tabi belki ailem içinden geçiriyodur.
gerçi söyle bi durumda var bizimkiler biz seni okuttuk çalış kazan düğününü kendin yap diyolar.

O zaman bilemem...
Ben değil aynı ev,altlı üstlü oturacam desem beni kıtır kıtır keserlerdi sanırım.
Biz de kendi birikimimizle ev kuracağız ama acelemiz yok,yeterli parayı biriktirince evlenicez nasipse.

Yeni evliyken para biriktirilebilecegini sanmiyorum pek
Cunku gezmeler tozmalar oluyor haliyle yenisin disarida yemekler alisverisler rahatlik oluyor ozgurluk dizboyu
Ne kadar iyi olyrsa olsun sonucta o senin annen degil esinin annesi
Onun yaninda her anlamda rahat olabilecegine inaniyorsan ne mutlu sana

aceleniz ne !!!!!!!

şimdiden ufak sinyal gelmiş ama tabiki nişanlılık aynı evde olmadığı için başına gelecekleri göremiyor gibisin :KK49:

ileride evlenince tahminim konu başlıkları :KK6::KK6::KK6:

kv. kp. biz dışarı çıkamıyoruz deyip bize bakkalı emanet edip gidiyorlar çalışıyorum birşey anlamıyorum tatilimden

kv sürekli bize takılmaya çalışıyor....

.....

bu tarz sıkıntılar yaşayıp ilişkim zarar görür diye de korkuyorum..

Hic birşey olmaz canim benim.. Rahat ol sen tavrini isteklerini ortaya koy deki ben bunu bunu istiyorum dinde bile ayni evde oturma tavsiye edilmez diyiliyo ama bunu simdikiler anlamaz. Evlendiğini zaman esinle rahat olmak istemezmisin sadece senin kendi düzenin kendine ait isin senin yemeğin senin tek bir odaya değil tüm eve sahip olmak. Bak ayni evin icine girde bak noluyo canim benim oyuzden kabul etme kaynanan nekadar iyi olursa olsun adi kaynana şekere benzer hic biyere sigmaz.. Nerde senin bireysel evin nerde bir durmak asil eğer bir oturursan silinti olur senin için esinle uzaklasirsin .. Ben birlik oturmayi kimseye tavsiye etmediğim gibi damada etmiyorum canim

Nişanlınızla evleneceksiniz, kayınvalidenizle değil. Bugün kayınvalideniz güleryüz gösterir yarın bir tartışma çıksın bakalım ne yapacak? Eşinizle kavga ettiniz diyelim, kayınvalideniz sizin tarafınızı mı tutacak? Elbette oğlunu savunacak, o zaman kayınvalideniz ne kadar iyi görürsünüz. Ama nişanlınız her durumda eşiniz olacak, siz suçluda olsanız suçsuzda olsanız sizin yanınızda olacak, ailesinin yanında olsa bile aynı eve gelip aynı yastığa baş koyunca durumlar değişecek. Kısacası herkes, herşey dışarda kalacak birtek siz olacaksınız.

Burda birçok üye yorum yazıyor, en meleği bile sonuçta kayınvalide. Elbet kıskançlık damarları kabaracak. Bazılarının kayınvalidesi var ki şeker gibi, ama genellemeye bakarsak bu durum % kaç acaba?

Şimdiden gezmenize karışmış, bence bu durum ilerde dahada göze batar, ne demek nişanlım markete baksında biz dışarı çıkalım. İlerde her gittiğiniz yere gelmek ister, özeliniz falan kalmaz.

Siz kurulu bir düzene gideceksiniz, haliyle o evin kurallarına uyacaksınız. Ama ayrı bir eviniz olsa kurallarını kendiniz koyarsınız. Gel kızım, sen nasıl istersen öyle davranırsın demiyorsa, alışırsın diyor. Şimdiden hakimiyet kurma çabaları içersinde.

Nişanlınız içinse, madem hayallerindeki ev için 1 yıl beklemek gerekiyor, düğünü 1 yıl erteleyin o zaman. Onunkiler hayal de, sizinkiler hayal değilmi? Sizin hayalinizde en tatlı en taze günlerinizi kayınvalidenizle aynı evi paylaşarak geçirmek mi vardı?

Siz şuanda mutlusunuz, herşey tozpembe görüyorsunuz. Burda yazdıklarımın birçoğu tecrübeden ibaret. Bende başlarda çok taviz verdim, ne dedilerse yaptım, almadılar ne ben ne ailem ses etmedi, ama yüz verdikçe tepeme çıktılar. Bizde 1 yıl beklesek daha iyiydi, çok sıkıntılar çektik, ama ben baştan ağırlığımı koydum, taviz vermedim, eşimde düğünü 1 yıl ertemektense kabul etti. Sizde güzelce oturun düşünün, birde üniversite okuyup bitirmişsiniz, başkasının ailesiyle nasıl yaşayacaksınız, tamam eşinizin ailesi hernekadar anne baba denilsede onlara onlar birer yabancı, kendi aileniz gibi olmaz. Hakkınızda hayırlısı olsun, baya uzun yazdım, gencecik bir hayat ne heveslerle evlenecek, inşallah herşey çok güzel olur.:KK34:

çok güzel yazmışsınız umarım dediğiniz gibi herşey güzel olur şuan cidden çok mutluyum tabi korkuyorumda ama mutluyum çok şükür :)

:) alemsiniz tahmin eder KK olduğunu tavsiyeleriniz hayatımın her yerinde ibretlik ne görsem hemen okutup anlatıyorum bak böyle böyle olmuş diye o da her seferinde bu kadın milletinden korkulur diyo :KK37: aileme suç bulmaz işin şakası bi yana haklısınız her maddi sıkıntıda aklına gelir belki söylemez bana ama içten içe bir sene sıksaydın dişini diyebilir :KK43:

ne yapmamı öneriyosunuz konuşcam mutlaka kendisinin fikir değiştimesini sağlayabilir miyim ki?

Yok ben nişanlınızdan çok kayınvalidenizin ailenizin dolduruşuna geldiğinizi düşüneceğini düşünmüştüm.
1 yıl sonra gene altlı üstlü oturacak mısınız ayrı eve çıksanız da? Bu sorunun cevabı da önemli. Ben altlı üstlü oturacaksanız aynı evde de olur bir süre demiştim ama hiç kavga gürültü zamanlarını düşünmemiştim. Yukarda bir arkadaş belirtince aklıma geldi. Yani sağlıklı bir tartışma ortamı bile olmayacak. Ya da ne biliyim ben evdeki hallerimi düşünüyorum da o rahatlık olmayacak. Eşya olayı sizin buna ne kadar değer verdiğinize göre değişir, ben eşyaya çok öenem vermemiştim. Çok özenerek aldığım bir oturma odası löşe takımım vardır, o da mağaza da denk geldi de öyle özendim. Ama çok önem veren insanlar da var. Burda çeyiz ve ev paylaşılan bölümler var orda paylaşıyorlar, orda paylaşanlara özenip dertlenenlerde var. Yani bu biraz sizinle de ilgili.

şimdi sorun şu.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

bayağı titizmiş ..el izi olsada silinirki:44:

bence herşey için çok geç değil sen en iyisi nişanlınla konuş ayrı ev de oturmak isrediğinizi söyleyin
(kayınvaliden den uzak ol bence.ben anca 3 ay dayanabildim]:KK17:

şimdi sorun şu.

Yeni evliyken aynı evde çok zor ya sadece kv değil kim olursa olsun bence. 1 sene az zaman değil tam evliliğiniz oturacağı birbirinize alışacağınız zaman düzen kuramayacaksınız. Kv denin mutfakta bir düzeni var sen elleyemeyeceksin. Ellesen o beğenecek mi? Kocana yemek yapmak fln isticeksin. Evde bi özel zaman geçiremiceksiniz. Misafir gelince bile biz kardeş kardeş takılıyoruz. Bir de insan serbest gezmek istiyor biraz. Bornozla evde dolaşmak fln istiyor. Düşünsene sabah duş alcan onu bile düşüneceksin üf çok kötü. Ben de kayınvalidemle çok iyi anlaşırım ama evliyken aynı evde 1 sene olmaz bence küçücükte olsa kendi eviniz olsun olmalı. Annemle de evliyken 1 sene birlikte kalmam yanlış anlaşılmasın.

bende kaynanamlarla oturuyorum ama kabul ettiğime cok pişmanım tamam kaynanam kayınpederim cok iyiler ama olmuyo yani en iyisi kendi evin kendi düzenin olması ben simdi 2 seneye yakındır kendi evime cıkmayı bekliyorum keske diyorum keske kabul etmeseydim rahat deilim cunkuu

Kiralar ne kadar oralarda? Herkes evlenince kendi evinde oturmuyor ki.

zaten birini ikna etme sözü seni bamtelinden vurmuş.

O zaman para biriktirin evlenecek ev tutacak paranız olsun öyle evlenin. Ev kuracak parası yok sa evlenmeyin.

İyiyken kötü olursunuz.

Evlenmek için acale ederseniz pişman olursunuz. İnsanlar aynı eve girince değişir. Siz ne kadar çok tanırsanız tanıyın nişanlınıza yabancısınız. Ona alışmak ayrı birde eşinizin ailesine alışcaksınız. Zor ama seçim sizin. Herkes fikrini yazıyor . bence siz kararınızı verdiniz destek istiyorsunuz.

Ayrıca o titizlik meselesinde seni çok zorlar o kadar dikkat etsende sana laf sayar bence. OO sen ne sanıyorsun. daha neler duyacaksın. Çok geizyorsun eve bakmıyorsun diyecek sürekli sizle gezecek haberin olsun....

Son düzenleme:
X