Kaynananın evinde kalmak mı boşanmak mı yardım edin kızlar lütfen

smilesmile_

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2014
10
1
34
Merhaba kızlar.çok zor ve kararsız bir durumdayım. Biz eşimimle geçen Aralık ayında tartıştık ve ben evden gittim. Sonrasında o evi bana haber vermeden bozdu kira sözleşmesini bitirdi bu süreden bu yana ben annemlerde kalıyorum. Ayrılığımız özellikle kaynananın yüzünden oldu. Hep oğlunu gaza getirip huzurumuzu kaçıroyodu eşim de aşırı anneci bi insan.ayrılma süresinde benim rızam olmadan eşyalarımı aldılar annesi ve ablaları bana etmediği hakaret kalmadı sokak ortasında apartmanda. Bu yüzden polisten şikayetçi oldum sonra tabi pek bişey olmadı. Ailesi ve ben iki düşman olduk. 4 aydır ayrı yaşıyoruz ne o beni aradı ne ben onu aradım. Ilk başta ben evliliği düzeltmek içinaba gösterdim ama o bunun için bişey yapmadı istemedi. Ben de dava açtım hiçbişey talep etmedim hala devam ediyo ama 1 sene dolmadığı için uzun sürebilir. Geçen hafta tesadüf bi baktım karşımda eski esim. Tesadüfen karşıma çıktı beni metroda görmüş sonra beni takip etmiş sonra oturduk kahve içtik. Biraz konuştuk sonra sarıldık dayanamadık. Ikimiz de birbirimizi özlemiştik. Sonra ertesi gün yeni ev arayışına girdik ev aradık. Bi gün sonra kendi ailesîyle konuştu ailesi tabi yine gaz verdi. Sonra beni arıyo diyo ki ya annemin evinde 2 ay 3 ay kalırsın ya da boşanalım ertesi gün. Bana ail kararını ver dedi. Ben eşimi seviyorum ama annesi ne kadar hakaretler etti bizim ayrılmamız için her türlü şeyi yaptı şimdi nasıl gidip o evde kalırım. Ben eşime dedim gerekirse ev kirasını ben veririm diye ben çalışıyorum maaşımı destek veririm fakat ailesi sırf egolarını tatmin etmek için bak paşa paşa geri döndü diye demek için böyle yapıyo. Eşim de ailesine karşı gelemiyo sözünü dinlettiremiyo o kadar olay oldu hiç ders çıkarmadı kızlar ne yapmalıyım. Yardım bekliyorum

Merhaba kızlar.çok zor ve kararsız bir durumdayım. Biz eşimimle geçen Aralık ayında tartıştık ve ben evden gittim. Sonrasında o evi bana haber vermeden bozdu kira sözleşmesini bitirdi bu süreden bu yana ben annemlerde kalıyorum. Ayrılığımız özellikle kaynananın yüzünden oldu. Hep oğlunu gaza getirip huzurumuzu kaçıroyodu eşim de aşırı anneci bi insan.ayrılma süresinde benim rızam olmadan eşyalarımı aldılar annesi ve ablaları bana etmediği hakaret kalmadı sokak ortasında apartmanda. Bu yüzden polisten şikayetçi oldum sonra tabi pek bişey olmadı. Ailesi ve ben iki düşman olduk. 4 aydır ayrı yaşıyoruz ne o beni aradı ne ben onu aradım. Ilk başta ben evliliği düzeltmek içinaba gösterdim ama o bunun için bişey yapmadı istemedi. Ben de dava açtım hiçbişey talep etmedim hala devam ediyo ama 1 sene dolmadığı için uzun sürebilir. Geçen hafta tesadüf bi baktım karşımda eski esim. Tesadüfen karşıma çıktı beni metroda görmüş sonra beni takip etmiş sonra oturduk kahve içtik. Biraz konuştuk sonra sarıldık dayanamadık. Ikimiz de birbirimizi özlemiştik. Sonra ertesi gün yeni ev arayışına girdik ev aradık. Bi gün sonra kendi ailesîyle konuştu ailesi tabi yine gaz verdi. Sonra beni arıyo diyo ki ya annemin evinde 2 ay 3 ay kalırsın ya da boşanalım ertesi gün. Bana ail kararını ver dedi. Ben eşimi seviyorum ama annesi ne kadar hakaretler etti bizim ayrılmamız için her türlü şeyi yaptı şimdi nasıl gidip o evde kalırım. Ben eşime dedim gerekirse ev kirasını ben veririm diye ben çalışıyorum maaşımı destek veririm fakat ailesi sırf egolarını tatmin etmek için bak paşa paşa geri döndü diye demek için böyle yapıyo. Eşim de ailesine karşı gelemiyo sözünü dinlettiremiyo o kadar olay oldu hiç ders çıkarmadı kızlar ne yapmalıyım. Yardım bekliyorum
saçmalama lütfen
tabi ki boşanmak o kadar yüz göz olduğun annesinin evine mi götürüyor

Ailesinin evine taşınmayı kabul edersen ki o süreçler hep hikayedir, aylarca sürer orada kalmanız bence ileride zaten yine boşanma noktasına geleceksiniz. Eğer eğilirseniz bu defa daha çok tepenize çıkarlar. Biliyorum yuva kurmak zordur derler ama bile bile lades dememek elinizde

Eşinizin tüm diğer falsolarına hiç değinmiyorum.
4 yıldır görüşmemiş, ayrı kalabilmiş iki insan, birbirlerini tesadüfen gördüklerinde sarılıyorsa, bunun adı sevgi değil, "yıllardır boşta kalmış olmaktan dolayı denize düşüp de yılana sarılmak" olur. Başka bir deyişle, boşta kalmış olmanın acısının getirdiği karşılıklı bir fiziki çekim, biraz da "yabancı" biriyle tanışıp baştan başlamaya üşenildiğinden, tanıdık bir yılana sarılma çabası olur. Bu çekim muhtemelen 1-2 aylık beraber yaşayışın ardından kaybolacak, eski sorunlar yeniden hortlayacaktır. Bilginize.

Kızlar ben dedim ki bak küçük bi ev olsa da olur. Ben çalışıyorum kirayı ben karşılarım sorun değil. Yok beni seviyosan annemin evine gelirsin. Ben de onu seviyorum malesef. Tam 3 ay da unuttum derken birden karşıma çıktı hayatım altüst oldu. Kv bana or.... Ahlaksız her türlü hakareti etti bi de bunun üstüne ben nasıl gidip aynı evde kalıcam o bile bile bunu istiyo sırf paşa paşa döndü kürkçü dükkanına desin diye. Ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam kızlar ? Ben isterdim ki o gelsin bi çiçekle gönlümü alsın tesadüfen yolda görüp böyle olmasın. Ben ona iyi niyetli ve yapıcı davrandığım için rest çekiyo bana zaten muhtaç diye. Ama ayrılmak da istemiyorm çok zor bu acı

Kızlar ben dedim ki bak küçük bi ev olsa da olur. Ben çalışıyorum kirayı ben karşılarım sorun değil. Yok beni seviyosan annemin evine gelirsin. Ben de onu seviyorum malesef. Tam 3 ay da unuttum derken birden karşıma çıktı hayatım altüst oldu. Kv bana or.... Ahlaksız her türlü hakareti etti bi de bunun üstüne ben nasıl gidip aynı evde kalıcam o bile bile bunu istiyo sırf paşa paşa döndü kürkçü dükkanına desin diye. Ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam kızlar ?

Ya siz onu seviyorsunuz ama o sizi sevmiyor, bunu görmüyor musunuz? Sizi sevse şu teklifi yapmaya utanır "bundan sonra benim yerim senin yanın" derdi. Hayır, ne bekliyorsunuz? Kayınvalidenizin sevgi pıtırcığına dönmesini mi? Daha kendiniz unutamamışssınız dediği lafları, yutabiliyorsanız gidin tabi, o gün metroyla gitmeseydiniz görmeyecektiniz bile, adamın da yine umrunda olmayacaktınız.

Son düzenleme:
o eve gitsen yine boşanma kararıyla geri döneceksin yaşayacağın fazladan kavgalar ve yıpranma olacak. güzelce ev bul sen bak ben buldum ben ödeyeceğim kabul ediyorsan gel başlayalım yeniden seni seviyorum de. eğer olmazsa artık yapacak bir şey yok ben elimden geleni yaptım dersin.. hayırlısı olsun..

Silkele kendini Allah askina. Blöf yapmış sana. Sende aynısını ona yap. Beni seviyorsan ayrı ev de. De bakalım ne olacak. Unutma davadan vazgecersen o adamı affetmis sayılırsın. Ve bu akıllı adam onu yapmanın peşinde. Sevgi falan yok.
SEVGİLER :KK66:

Herhalde buradakilerin demesiyle boşanmayacaksınız? Kızıyorum bu sorulara"Sizce boşanayım mı,boşanmalı mıyım?"vs.
Hayat sizin siz kendinizi daha iyi bilirsiniz yani mesela katlanabilir misiniz?
Eşiniz ileride düzelir mi? Her şey yoluna girer mi? Biz sadece anlattıklarınıza yönelik yorum yapabiliriz. Evleniyorsunuz ki bu evlilik çok basit bir şey değil,bence boşanmakta öyle olmalı. İyi düşünün bence.

Kızlar ben dedim ki bak küçük bi ev olsa da olur. Ben çalışıyorum kirayı ben karşılarım sorun değil. Yok beni seviyosan annemin evine gelirsin. Ben de onu seviyorum malesef. Tam 3 ay da unuttum derken birden karşıma çıktı hayatım altüst oldu. Kv bana or.... Ahlaksız her türlü hakareti etti bi de bunun üstüne ben nasıl gidip aynı evde kalıcam o bile bile bunu istiyo sırf paşa paşa döndü kürkçü dükkanına desin diye. Ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam kızlar ? Ben isterdim ki o gelsin bi çiçekle gönlümü alsın tesadüfen yolda görüp böyle olmasın. Ben ona iyi niyetli ve yapıcı davrandığım için rest çekiyo bana zaten muhtaç diye. Ama ayrılmak da istemiyorm çok zor bu acı
bence ailesinin etkisinde kaldığı için gelip özür dileyemiyordur. gaz veriyorlardır. eğer özür dilese gurusuzsun falan derler diye korkuyordur. ama görüncede dayanamamıştır engel olamamıştır belliki o da seviyor. ama aile baskısından kurtulması lazım

Erkek olan adam karısına o…pu lafı edilmesine izin vermez, bu lafı eden kendi annesi bile olsa.
Karı demek namus demektir. Sizi karısı olarak seçmiş mi? Seçmiş.
Peki kendisi kocalık yapmış mı? Yapmamış.

Anasının kuklası olmuş. Ya anamın evinde kal ya yarın boşanalım ne demek ya.

Ben sizin yerinizde olsam derim ki:
Ya ayrı ev tutarsın ve ailenle bir daha asla görüşmem, ya da yarın davamı açıyorum.

NET!

Adam onca şey yapıyo ama seviyorum da seviyorum. Biz napalım yani? Mantıklı olan tabii ki de altta kalmaman ve boşanalım o zaman demen. Ama seviyorum diyosun ee o zaman git kv ile otur çünkü bu adam düzelmez!

bence ikna edebilirsen et sonuna kadar ugras ama edemiyorsan ve cok seviyorsan kabul et.
belki birseyler düzelir kv ve görümceyle eger düzelmezsede en azindan denedim elimden geleni yaptim bu evlilik icin dersin ve sonra pisman olmazsin yok gitsem düzelirmiydi yok söylemi böylemi olurdu diye. icinde kalmaz bazi seyler vicdan yapmazsin bitersede..

Daha 1 sene olmadı ben ve o da birbirimizi seviyoruz 6 sene birlikte olduk bitmesin istiyorum ama kv nın evinde zaten sağlıklı bi ilişki olmayacak. Bir de şöyle düşünüyorum onlar bizim ayrılmamızı istiyor savaş mücadele et diyorum ama buna gücüm yok.

Daha 1 sene olmadı ben ve o da birbirimizi seviyoruz 6 sene birlikte olduk bitmesin istiyorum ama kv nın evinde zaten sağlıklı bi ilişki olmayacak. Bir de şöyle düşünüyorum onlar bizim ayrılmamızı istiyor savaş mücadele et diyorum ama buna gücüm yok.

Tek kanatla kuş uçmaz
Siz savaşın ama eşinizin de savaşması gerek. O savaşıyor gibi gözükmüyor burdan, en azından sizinle aynı safta savaşmıyor.

görünce sarılması cok normal ayrıyken uzaktan etki etmemiş adam ne bileyim ben olsam istemezdim

X