Kaynananın evinde kalmak mı boşanmak mı yardım edin kızlar lütfen

Merhaba kızlar.çok zor ve kararsız bir durumdayım. Biz eşimimle geçen Aralık ayında tartıştık ve ben evden gittim. Sonrasında o evi bana haber vermeden bozdu kira sözleşmesini bitirdi bu süreden bu yana ben annemlerde kalıyorum. Ayrılığımız özellikle kaynananın yüzünden oldu. Hep oğlunu gaza getirip huzurumuzu kaçıroyodu eşim de aşırı anneci bi insan.ayrılma süresinde benim rızam olmadan eşyalarımı aldılar annesi ve ablaları bana etmediği hakaret kalmadı sokak ortasında apartmanda. Bu yüzden polisten şikayetçi oldum sonra tabi pek bişey olmadı. Ailesi ve ben iki düşman olduk. 4 aydır ayrı yaşıyoruz ne o beni aradı ne ben onu aradım. Ilk başta ben evliliği düzeltmek içinaba gösterdim ama o bunun için bişey yapmadı istemedi. Ben de dava açtım hiçbişey talep etmedim hala devam ediyo ama 1 sene dolmadığı için uzun sürebilir. Geçen hafta tesadüf bi baktım karşımda eski esim. Tesadüfen karşıma çıktı beni metroda görmüş sonra beni takip etmiş sonra oturduk kahve içtik. Biraz konuştuk sonra sarıldık dayanamadık. Ikimiz de birbirimizi özlemiştik. Sonra ertesi gün yeni ev arayışına girdik ev aradık. Bi gün sonra kendi ailesîyle konuştu ailesi tabi yine gaz verdi. Sonra beni arıyo diyo ki ya annemin evinde 2 ay 3 ay kalırsın ya da boşanalım ertesi gün. Bana ail kararını ver dedi. Ben eşimi seviyorum ama annesi ne kadar hakaretler etti bizim ayrılmamız için her türlü şeyi yaptı şimdi nasıl gidip o evde kalırım. Ben eşime dedim gerekirse ev kirasını ben veririm diye ben çalışıyorum maaşımı destek veririm fakat ailesi sırf egolarını tatmin etmek için bak paşa paşa geri döndü diye demek için böyle yapıyo. Eşim de ailesine karşı gelemiyo sözünü dinlettiremiyo o kadar olay oldu hiç ders çıkarmadı kızlar ne yapmalıyım. Yardım bekliyorum
bencede sakın kv evıne gıtme ne alaka ya,eğer o senı sevıosa olması gereken tekrar ev tutmanız.
ayrı ev tutmaz dıretırse anamın evıne gelecen dıye k.bakmada boyle sevgı olamaz cnm.
lafınıda esırgeme,sen annenın lafından çıkamıyorsun ben annenle evlenmiş gibiydim birde aynı evde oturun dıosun de.
kusura bakmasın yanı,herkes adam olsun yuvasının başında dursun.
çok sınır oluyorum artık şu kv konularına yaa.
kaç tane arkadasım varsa ben de dahıl kv bole dedı kv sole dedı.bızım de annelerımız var neyımıze karışıolar.
herkes efendı olsun,kızıştırmasın başımın ustunde yerı var.ama kendı kızından,oğlundan gormediği ilgiyi gelınden bekleyen kv lere de gıcık oluyorum.
ne diyeyim Allah ıslah etsın..
senınde kafan karışmasın canım,kv evıne gıtmek demek evliliğini kurtarmak demek diilki.eğer bu evlılık kurtarılacaksa eşın ayrı ev tutsun.illa anasıyla yaşamak ıstıosa da bırak o yaşasın

• Beğen
Reactions: anu
Merhaba kızlar.çok zor ve kararsız bir durumdayım. Biz eşimimle geçen Aralık ayında tartıştık ve ben evden gittim. Sonrasında o evi bana haber vermeden bozdu kira sözleşmesini bitirdi bu süreden bu yana ben annemlerde kalıyorum. Ayrılığımız özellikle kaynananın yüzünden oldu. Hep oğlunu gaza getirip huzurumuzu kaçıroyodu eşim de aşırı anneci bi insan.ayrılma süresinde benim rızam olmadan eşyalarımı aldılar annesi ve ablaları bana etmediği hakaret kalmadı sokak ortasında apartmanda. Bu yüzden polisten şikayetçi oldum sonra tabi pek bişey olmadı. Ailesi ve ben iki düşman olduk. 4 aydır ayrı yaşıyoruz ne o beni aradı ne ben onu aradım. Ilk başta ben evliliği düzeltmek içinaba gösterdim ama o bunun için bişey yapmadı istemedi. Ben de dava açtım hiçbişey talep etmedim hala devam ediyo ama 1 sene dolmadığı için uzun sürebilir. Geçen hafta tesadüf bi baktım karşımda eski esim. Tesadüfen karşıma çıktı beni metroda görmüş sonra beni takip etmiş sonra oturduk kahve içtik. Biraz konuştuk sonra sarıldık dayanamadık. Ikimiz de birbirimizi özlemiştik. Sonra ertesi gün yeni ev arayışına girdik ev aradık. Bi gün sonra kendi ailesîyle konuştu ailesi tabi yine gaz verdi. Sonra beni arıyo diyo ki ya annemin evinde 2 ay 3 ay kalırsın ya da boşanalım ertesi gün. Bana ail kararını ver dedi. Ben eşimi seviyorum ama annesi ne kadar hakaretler etti bizim ayrılmamız için her türlü şeyi yaptı şimdi nasıl gidip o evde kalırım. Ben eşime dedim gerekirse ev kirasını ben veririm diye ben çalışıyorum maaşımı destek veririm fakat ailesi sırf egolarını tatmin etmek için bak paşa paşa geri döndü diye demek için böyle yapıyo. Eşim de ailesine karşı gelemiyo sözünü dinlettiremiyo o kadar olay oldu hiç ders çıkarmadı kızlar ne yapmalıyım. Yardım bekliyorum
bu kararını ne düşündüğünü eşine anlat. ben seni çok özlemiştim konuşurken çok ümitlendim düzeltebileceğimizi düşündüm. tekrar denemeyi istiyorum ama aramıza artık 3. kişilerin girmesine izin vermeyelim. deneyeceksek yeniden elele sadece ikimiz yapalım bunu. gibi ne düşünüyorsan anlat. eşin yok illa geleceksin derse de kendisini sevdiğini ama bunu yapamayacağını anlat. seçimi o yapsın madem.

ama bu barışmayla pek bişey değişecek gibi durmuyor. eşinin zeka yaşı 2.5-3 de kalmış. kendi kararlarını kendisi veremiyor. onun ailesi anası babası değil sensin umarım farkeder

Tabi ki boşanmak ya. ne aşkı ne sevgisi senin eşim dediğin insanın ailesinin sana zerre saygısı yok bi de üstüne barissan ne olacak zaten sürekli onların gazina gelen bi tipmis ki senin zaten tüm sorunun kaynananken gidip orda yasarsan ya cezaevinde ya akıl hastanesinde bitirirsin hikayeyi. Akıllı ol kendini bu kadar yipratma başka es başka sevilicek insan mı yok ya. Aman Aman Aman amaannnnn sakin. Boşan kurtul sakin yani.

yazık ya demişiniz ya dayanamadık sarıldık diye.. insan eşinden ayrılmak istemez,,fakat eşiniz çok saflık ediyo yazık ya öyle anne mi olur.insan oğlumun yuvası bozulmasın diye gerekirse görüşmez bile..İnsanlar boşanırken yer gök inlermiş,,buna sebeb olan insanlardan nefret ediyorum...anne olucak bide oğlunu hiç düşünmüyor ,oğlu annesini düşünüyo..herkes önce kendi kurduğu ailesini düşünmeli..hatalı gelin olsa bile onların ailesi kimse karışmamalı..çok üzüldüm ya aynı eve çağırmasına ne biçim insan..kimse sorun yokken bile birlikte oturmak istemezken sorun olunca neden oturmak istesin..İNŞALLAH EŞİNİN AKLI BAŞINA GELİRDE GÖRÜR DURUMU..Çünkü kayınvalidenizin amacı resmen belli aynı eve çağırmakla ,,görmek için kör olmak gerekir..oda oğlunun ona olan düşkünlüğünü kullanıyo..insanların psikolojisini bozuyorlar hayatını mahfediyolar..çok merak ediyorum bu yuva yıkanlar Allah'a nasıl hesap vericek? bazen gelinler fena bazen kayınvalideler inşallah biter bu durumlar...hamd olsun ya kendimi şanslı hissettim eşimden ve kayınvalidemden yana..dualarım seninle hakkında hayırlısı olsun herşeyin düzelmesi dileğiyle..

bence biraz daha aci cekmeniz
hor gorulmeniz kavga etmeniz lazim
yeterli olmamis akillanmamissiniz
o neden kayinvalidenizle kalin esinizin dedigi surede

adam 2dakkada seni ailesi için satmış gene
sana or..diyen biriyle nasıl evde yaşacaksın nasıl sofraya oturacaksın yapma

Ben de arkadaslara katiliyorum. Bugun olmasa yarin bosanmak isteyeceksin bu şartlar altinda...

Arkadaslara katiliyorum sakin yapma, ailen e danissan eminim onlar da yapma kizim diyecektir

yazık ya demişiniz ya dayanamadık sarıldık diye.. insan eşinden ayrılmak istemez,,fakat eşiniz çok saflık ediyo yazık ya öyle anne mi olur.insan oğlumun yuvası bozulmasın diye gerekirse görüşmez bile..İnsanlar boşanırken yer gök inlermiş,,buna sebeb olan insanlardan nefret ediyorum...anne olucak bide oğlunu hiç düşünmüyor ,oğlu annesini düşünüyo..herkes önce kendi kurduğu ailesini düşünmeli..hatalı gelin olsa bile onların ailesi kimse karışmamalı..çok üzüldüm ya aynı eve çağırmasına ne biçim insan..kimse sorun yokken bile birlikte oturmak istemezken sorun olunca neden oturmak istesin..İNŞALLAH EŞİNİN AKLI BAŞINA GELİRDE GÖRÜR DURUMU..Çünkü kayınvalidenizin amacı resmen belli aynı eve çağırmakla ,,görmek için kör olmak gerekir..oda oğlunun ona olan düşkünlüğünü kullanıyo..insanların psikolojisini bozuyorlar hayatını mahfediyolar..çok merak ediyorum bu yuva yıkanlar Allah'a nasıl hesap vericek? bazen gelinler fena bazen kayınvalideler inşallah biter bu durumlar...hamd olsun ya kendimi şanslı hissettim eşimden ve kayınvalidemden yana..dualarım seninle hakkında hayırlısı olsun herşeyin düzelmesi dileğiyle..
bu tip kaynanalar Allaha havale...

ahhh bu ana kuzulariii ahhh.... hatalar karşılıklıdır illaki dizinde hataniz olmuştur bu duruma geldiginize gore fakat... kabul etmesenizde Eşiniz sizi bosayicaksa da karar sizin...esinize bir fikir syleseniz en azından o gorussun ailesiyle siz görüşmenin doğru yol bu olur...ki bu şekilde çok kurtulan evlilikler var

Eşiniz kör ya da sağır mı bunca yaşanan rezaleti görüp duymadı mı ki size ailesiyle kalmanızı şart koşuyor :KK43:

Daha 1 sene olmadı ben ve o da birbirimizi seviyoruz 6 sene birlikte olduk bitmesin istiyorum ama kv nın evinde zaten sağlıklı bi ilişki olmayacak. Bir de şöyle düşünüyorum onlar bizim ayrılmamızı istiyor savaş mücadele et diyorum ama buna gücüm yok.

Daha 1 sene olmadı ben ve o da birbirimizi seviyoruz 6 sene birlikte olduk bitmesin istiyorum ama kv nın evinde zaten sağlıklı bi ilişki olmayacak. Bir de şöyle düşünüyorum onlar bizim ayrılmamızı istiyor savaş mücadele et diyorum ama buna gücüm yok.
Ne yazikki kv ile ayni evde savaşılmiyor, insanın ömrü tükeniyor bilinç altı artık onu tahammül edilemez bir varlık olarak görüyor, çünkü sizin aranızda bikere açılmış. Bunu yaşayan biri olarak söylüyorum. Ben mesela eşimi çoook sevdiğim halde hep pişman oldum evlendigime o kv yüzünden birgün rahat kapının kapatıp çıkamazsin evinden off Of.

Bence geri adim atmayim.Simdi senin icin birseyler yapacak kaybetmemek icin simdi yapmiyorsa hayati boyunca yapmaz.Kiymet bilmez.İkinci kere husrana ugramamak icin kabul etmeyin.Esiniz sizi seviyorsa savassin sizin icin.

X