Kaynanayla/Kayinpederle Yaşama Fobisi

Bız de aynı siz gibiyiz ? Peki şuan nasılsınız ? Ayrı mısınız ? Eşiniz bu duruma ne diyor bahsi geçince ? Eşinizin ailesinin yakınlarında başka çocukları var mı ? Sizde kalir gibi duruyorlar mi ? Kendi düzenlerini bozup geleceğini sanmıyorum ama evlenince siz nasıl hissettiniz merak ediyorum anlatır mısınız
Evet biz dışında hepsi kendi memleketinde köyde yada şehir merkezinde. Ben ilk evlendipimde bu duyguları yaşadım fakat eşimin anne babası evlendiğimizin ilk senesinde vefat ettiler aynı anda. Dolayısıyla düşünecek çok bişey kalmadı benim. Ama şuan bakıyorum da yaşasalarda düzenlerini bozup buraya gelmezlermiş diye düşünüyorum.

Evet biz dışında hepsi kendi memleketinde köyde yada şehir merkezinde. Ben ilk evlendipimde bu duyguları yaşadım fakat eşimin anne babası evlendiğimizin ilk senesinde vefat ettiler aynı anda. Dolayısıyla düşünecek çok bişey kalmadı benim. Ama şuan bakıyorum da yaşasalarda düzenlerini bozup buraya gelmezlermiş diye düşünüyorum.
Başınız sağolsun, ben de düzenlerini bozup gelmezler diyorum ama kültürleri de korkutuyor yine de beni

Daha evli değilsin nişanlı bile değilsin ciddi adım atmayı henüz düşündüğün bir evrede henüz kimse ölmemişken kimsenin bi yere tayini çıkmamışken bütün ihtimalleri hesaplayıp senaryolandırmışsın. Hep böyle misindir senin anksiyeten var sanırım? Ya kabus görürsem diye uyuyamamaya benziyor. Bi yardım al böyle yaşanmaz.
Kültürlerinden dolayı bu durumu böyle takıntı haline getirdim. Genel olarak da biraz takıntı huyum vardır maalesef

Şimdi müstakbel eşinizin ailesinin yaşadığı ile tayin aldırma gibi bir düşüncesi yoksa bile evlendikten sonra kıymete binerler merak etmeyin. Birbirlerine bir anlamsız özlem duymalar falan başlar. Çünkü evlenince kıymete biniyor erkekler. Bu arada bence gelip yaşayabilirler rahatça. Tavsiyem evlenmeden konuşmanız. Erkek arkadaşınız başta tuhaf karşılasa da en azından kafanız rahat olur. 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

Merhabalar,
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Tuhaf bir durumdayım. Sanırım takıntı haline getirdiğim bir durum, desteklerinizi rica ediyorum.
Yakın zamanda ciddi adım atmayı planladığım bir ilişkim var. Erkek arkadaşım, anlayışlı, düzgün, ilgili ve sevgi dolu biridir. Sanırım sorun benim takintimda.
Erkek arkadaşım bir bakanlikta memur ve ailesinden çok ayrı bir şehirde yalnız yaşıyor. Tayini istediğimiz şehre alınana kadar da o şehirde yaşayacak. Tayin dönemi geldiğinde de ailesinin olduğu şehire dönme fikri yok. Ailesinin de böyle bir talebi yok. İkimizin ortak kararı bir şehire yerleşeceğiz.
Anne ve babasının yakının da kızı, oğlu ve akrabaları var. Fakat ailenin son çocuğu olduğu için kültürel olarak anne babanın sorumluluğu biraz onda gibi (çok tuhaf ama öyle). Tabi uzakta olduğu için bu kültür çok sürüyor gibi değil haliyle. Oradaki abisi ve ablalari daha etkin bir rolde bu durumda.Bizim tayin istemeyi düşündüğümüz şehirde de üç kiz kardeşi yaşıyor, evliler.
Şuan için herkes kendi evinde barkinda. Anne ve babasının yanında yakınında çocukları, akrabaları, torun, torbaları var. Bana şaşıracaksınız belki ama aklımda hep şu var, allah gecinden versin babasına veya annesine bişi olursa, ardında kalan gelir bende kalırsa ?
Kültürel olarak sorumluluk onda gibi, her ne kadar pratik yaşamda yer bulamamışsa da. Ben özellikle kaynana ile aynı evde yaşayacak biri değilim. Kendi ailem ile de birtakim sorunlarım var bu nedenle evlenince kendi evimde eşimle kendi huzurumu kurmak istiyorum. Ayrıca çalışıyorum, evime gelip birine bakacak bir yapım yok. Bu güne kadar çok zorluk çektim, hayatımi artık kimseye bağlı olmadan sevdiğim insan ile özgürce yaşamak istiyorum ama aklımda hep bu konu var.
Ailenin biraz özgür yasayani ve tek memur olanı. Bu nedenle tek istekleri evlenmesi yalnız kalmamasi. Ailenin şuan da başka beklentisi yok gibi ama aklımda hep ileride özellikle kaynana ile yaşarım korkusu var. Özellikle annesine düşkündür, yarın bir gün birinin vefatında ( allah gecinden versin) böyle bir durumda gelsin bizde kalsın der gibi geliyor. Tabi kadın veya adam ordaki düzenine alışkın, gelirler mi bilmem ama kızlarımız da var o şehirde diyip alıştıkları yerden gelirler mi diyorum. Tanışma esnasında mesafeli olmayı bile düşünüyorum. Çok severlerse bu ihtimal de iyice artar, pek isinmazlarsa gelmek de istemezler diyorum.Ben takıntı yaptım bunu sanırım, doğru dusunmemi sağlar mısınız ? Teşekkürler
Peki bir gun siz hasta olursanız size kim baksin istersiniz?

X