Kaynanazede :)

Eş olması gerektiği gibi değil.

Ana kuzusu olmak ne kadardır kötüyse eşiyle annesini bu kadar yüzgöz bir eden, arkasından o kadın diye konuşan erkek de o kader kötü ve beceriksizdir benim gözümde.

Annenin daha önce ne yaptığını tam bilmiyorum. Hiç görüşmemek şu konuşmalardan çok daha seviyeli bir tavır olur.
Kadın parayı aşırı seviyordu sanırım. Varlıklı olmasına rağmen, konu sahibinden altınlarını istemişti bir şey almak için. Konu sahibine evlenirken de galiba bir şey yapmamış. Hem yapmıyor hem de altın istiyor diye sinirlenmişti işte. Kayınvalide normal değil zaten.
Ha şu konuda haklısın. Annesinin arkasından eleştirebiliyor, ama yüzüne karşı nasıl davranıyor, onu bilmiyoruz. Ama alıp annesini konuşsa, durduk yere altın istiyorsun okaliptus'a ayıp oluyor, şu hareketlerine bir çeki düzen ver demiş olsaydı, bu konuyu okumazdık sanırım. Galiba konu sahibine karşı annesine demediğini bırakmıyor, hani gazını alıyor. Sonra da devam işte.

Birkaç konusunu gördüm ama tam okumadım.

Anne cok kötüyse eşini görüştürmezsin duruma göre evlat olarak kendin de mesafe koyarsın.

Böyle birbirlerine hakaret edip, ağızlarına laf tikmalarina bir şekilde seyirci kalıp, annenin ardından o kadın demezsin. Olay mahalle kavgasına dönmüş artık.
Aynen bu işte. Demek istediğim buydu ama ifade edemedim. Yazan ellerine sağlık ❤

Onceki konularınızı bilmiyorum ama kendisini doğurup büyüten annesine böyle davranan ‘o adam’ size neler yapmaz.

Kayınvalidenizle görüşmek zorunda değilsiniz. Böyle kaba davranıyorsanız birbirinize hiç görüşmeyin daha iyi.

Kayinvalideye orantısız güç uygulamışsın. Geçmişte haklıydın belki, bilemiyorum ama bu sefer fazla kaçmış. Eşinde ne bilim. Onun yanında anasına bu kadar laf! İnsanın annesi haksız olsa bile kimse annesine bu kadar laf söyletmez. Eşin denge kurma işini henüz becerememiş

Konu içeriğinden yola çıkarak genel bir tavsiye vereyim, büyük sorunlar yaşadığınızda susup susup olmadık zamanda aşırı tepki göstermeyin.
Yanlış zamanda yanlış tepkiler haklıyken haksız konuma düşürür, annesiyle eşi arasında denge kurmayı beceremeyen, eşinin ve annesinin birbirine söylediği sözlere susan adamlar gün gelir sizi günah keçisi ilan eder, herkes birbiriyle iyi anlaşır, siz arabozuculukla suçlanıp dışlanırsınız.

Şimdi kendini ezdirmemek ayrı, saygısızlık ayrı bir şey. Yani ben de asla kendimi ezdirmem ama sizin gibi usluple de konusmam. Herkes gibi benim de kayınvalidemle sorunlarım oldu ve oluyor da. Eşim de bana hakveriyor ama ben kayınvalideme böyle konusurkem eşimin sessiz kalması da beni o eşden soğutur. Bir de eşin teyzesini görmeye gitmedimi 3 haftadır.

Bende sizin gibileri anlayamıyorum gercekten. Hala neyine sinirleniyorsunuz? Kadına demediginizi bırakmamıssınız sinirlenmek neden?

Sanki hıncınızı alamamıssınız gelsede dövsem modunda “sinirlenmiyor değilim :)” diyorsunuz.

eee kayınvalidenizle her konuşmanızda buraya gelip konu mu açacaksınız? Kendinizce cevap vermişsiniz dert nerede?Ayrıca yaşadığınız olaylarda teyzenin suçu ne belki yiğeninin evine gelmek istiyor buyursun diyebilirsiniz o kadar tüm aileylw nefretlik ve var..haa bu arada gün gün kaynanayla olanları yazacaksanız sitede günlük var burası derdim var bölümü ya dertlik bir olay göremedim

Siz zaten cevabını çok güzel vermissiniz ..Eşiniz de sizden yana .Ee daha ne olsun .Keyfinize bakın .Duydukları karşısında o otursun sinir olsun.

Eski konularınızı bilmiyorum ama siz haklı bile olaanız eşiniz çok büyük hata etmiş. Böyle durumlarda orta yolu bulması lazım. Eş veya anne arasında tercih yapıp çıkarları doğrultusunda hareket etmesi değil. Çünkü herkesin kendi annesine nazı geçer. Her ne yaşanmışsa yaşanmış, annesinin de hatası varsa konuşup onu da doğru düşünmeye sevkediebilmeli, sizinle de makul bir şekilde konuşup iki zıt cephe oluşmasını önlemeliydi.

X