Kaynımın bedelli parası

vay be.21 sayfa bunu yazdı durdu herkes.milyon tane itirazınız vardı.aklın yolu bir ama bunu kabul etmek için keşke kocanızdan laf işitmek zorunda kalmasaydınız
Sonra da niye kabak benim başıma patladı diyorsunuz üstten üstten konuştuğunuz için olabilir mi?
Ya eşimden laf da işitmedim bunu niye bu kadar abarttınız anlamadım doğrusu. Benim tavrım çok sertti konuşurken o da yorum yapma dedi. Sonra da arayı bulduk. Bu kadar.
Ayrıca benim şu anda evi satmama sebebim ailesinin daha satılmadan ev parasına sulanması. Yatırım konusunda haklı çıktınız o yüzden satmıyorum mu diyorum? Kayınbabamın lafı yüzünden vazgeçtim ben satmaktan.

Ne alaka ya vermeyin borç falan hamileymişsiniz de zaten. Herkesin kendine göre gideri var gideri olmasa bile kendi keyfine bedelli yapacak olan kaynıma para vermezdim. Evinizi de satmayın araba için falan vallaha pişman olursunuz.

yani evinizi satib gorumcene araba almak braz abarti istek olmus eşinizlede aranizin kotu olmasini istemiyorsaniz evi henuz satmayin arabalr olmus bir ev parasi neyine arka çikcaksiniz 10-20bin değil ben bile sinirlendim simdi

Arabadan ziyade altına yatırmak için satacaktık ama daha satmadan paraya sulanan olunca vazgeçtim satmıyoruz artık

yani evinizi satib gorumcene araba almak braz abarti istek olmus eşinizlede aranizin kotu olmasini istemiyorsaniz evi henuz satmayin arabalr olmus bir ev parasi neyine arka çikcaksiniz 10-20bin değil ben bile sinirlendim simdi
Görümcem yakın bir yere tayin oldu. Sürekli aile evine gidip geliyor. Kayınbabam da sürekli otogardan onu almaktan bıkmış arabası olsun falan diyor. Ya kızını da al otogardan bir zahmet. Sen otogara gitmeye üşeniyorsun diye biz niye araba alalım kızına görümcemin birikimi var ama arabaya yetmez. Ayrıca çok borcu var taşınmaktan dolayı.

Arabadan ziyade altına yatırmak için satacaktık ama daha satmadan paraya sulanan olunca vazgeçtim satmıyoruz artık
Bence yine de elinizde ki malı satıp altın almak pek mantıklı değil. Altın öyle bir anda 5-10 bin artmıyor ki yani artsa da ne kadar artacak? Ne kadar kâr edebilirsiniz ki? Evinizi başka bir ev almak için satın bence.

Söylemiştim, siz evi satıp elinize para/altın olarak geçince yakanızı bırakmazlar; ama taşınmaza göz koyamazlar; baksanıza ailedeki herkes ellerini ovuşturarak bekliyor.

Koskoca insanlar kendi başlarının çaresine baksın, araba almak isteyen kredi çeksin; çıkmıyorsa beklesin. Bazıları da prensesliğinden(!) ödün versin de cebinde parası yoksa gitsin askerliğini yapsın. Altı ay ağzım yüzüm demeden geçer. Asgari ücrete zaten her yerde iş bulur.

bizimde altinlar var ama bir ev kadar değer kazanmadi malesef ev her sene almasi dahada zorlaşiyor altini yavas yavas alin atin kenara evi satmak icin bir kac sene bekleyin .yada evin sigorta islemlerini aileniz bilmeyecek şekilde ayarlayin evi sattiğinizdan haberi olmadin yada son care ev alacaginiz zaman evinizi satin o zaman kadarda ufak ufak altin birikimi yapa bilirsiniz

Evet öyle gerçekten. Eşimin ailesinin zaten planları bitmiyor ki. Kayınbabam geçen senelerde araba aldı borç istedi alırken ama eşim bizim kendi borçlarımız var dedi vermedik. Sonra görümcem taşındı çok masraflı şeyler yaptı ona biraz destek çıktık. Çıkmasak ayıp olacaktı o eşime evlenirken çok fazla destek oldu çünkü. Neyse sonra o da ödedi borç şu bu kalmadı. Şimdi kaynımın bedellisi, görümcemin yığınla borç içinde olmasına rağmen araba almak istemesi falan filan derken hiç dertleri bitmiyor. Olmayan paralarla olmayacak planlar kuruyorlar. Eşim görümceme illa araba alacaksan kuveytten alabilirsin yoksa alacak parayı bulamazsın demiş. Ama ordan bile alamaz aslında çünkü çok borcu var kirası da çok yüksek. Ayaklarını yorganlarına göre uzatmayı bir düşünseler böyle olmayacak.

Ücretsiz izin alacağım şimdiden belli aslında öyle plan yaptık. Evde çok bunalırsam geri dönmeyi isteyebilriim belki
Bebekle evde bunalma sıkılma lüksü pek olmuyor malesef 9 aylık bebe annesi olarak bildiriyorum.Şimdiden uykunuzun boş zamanlarınızın tadını çıkarın.Sonrasında pek vakit olmuyor malesef

Bakın bu konuda ben eşimi savunmuyorum haklısınız.
Demin savunur gibiydiniz, konu da zaten buradan açıldı. Haklı olmanıza rağmen eşiniz ailemle ilgili yorum yapma diyor, kızıyor. Sizse üyeye diyorsunuz ki ne var eşim böyle demişse, böyle dedi diye eşimle ters mi düşeyim, eşimi mi kırayım minvalinde konuşuyorsunuz.

Eşiniz haklı olduğunuz halde sizi susturmaya çalışmamalı. Niye yorum yapmayacakmışsınız, siz koca parası yemiyorsunuz. Sabahın köründe yollara düşüp, koca gün ayakta boğazınızı eş ailesine para yedirmek için patlatmıyorsunuz. Bakın gaz maz değil bu. Gerektiğinde politik de olun tabii, ilişkinizi dengede tutmayı bilin ama bu mesele öyle bir mesele değil. Kimse sizin emeklerinizi sömürme planı yapamaz. Bunu eleştirdiğinizde yorum yapma da diyemez. Bu konuda net olun, daha önceki üyelerin dediği gibi “gerektiğinde eşinizi kırabilin.” Bunu kadın ve evlilik düşmanı kötü KK üyesi olarak değil, öğretmen bir kadın olarak söylüyorum. Aynısı başıma geldi çünkü, cevabını vermeyi eşime bile bırakmadım. Direkt kendim verdim. Aram da bozulmadı kimseyle. Sınır çizmek önemli.

Evi satmıyoruz bu para isteme işlerinden dolayı. Normal şekilde birikime planlara devam edeceğiz hayırlısı

Konu başka yerlere gitti ama neden babası alıyor da kendisi gitmiyor ?

Şundan dolayı yanlış anlaşılma oldu. Eşim bana kızmadı, gücendi. Üstten bir tavır takınmadı. Öyle bir tavrı olsa ben pek susan bir insan değilimdir.
Lafım size değildi ama gerçekten bu sitede kocasına iyi diyen sevilmiyor. Evet hataları var hassas bir insan kendisi. Ama genel anlamda iyi. Kimse dört dörtlük değil. Biz de şöyle böyle anlaşıyoruz mutluyuz.
Onun dışında evet ben boş yere mi çalışıyorum para biriktiriyorum milletin bedellisinden bana ne. Çok haklısınız. Çok gerekli bir ihtiyaç olsa param varsa veririm insafsız bi insan değilimdir ama şımarıklık parası olunca canım sıkılıyor işte

Bu sitede eşine iyi diyenlere laf ediliyor çünkü açılan konuların %70i eş ve ailesi yüzünden açılıyor. İyi eş, eşini düşünür, kardeşlerinin arabasıyla bedellisiyle uğraştırmaz. Kardeşi şımarıksa şımarıktır. Bunu söylemek sert konuşmak değildir. İyi eş bu kadarcık gerçeğe bile katlanamayıp eşini manipüle etmez.

Ama konu açanlar asıl sorun yerine yüzeydeki sorunu suçlamayı tercih ediyorlar. Eşim iyi ama ah şu annesi, babası, kardeşi, arkadaşı vs. Aslında eş gerçekten iyi olsa kimse bu konuları gündeme getiremez, bu sorunları yaşatamaz ama kabul etmek zor geliyor.

Eşim bu zamana kadar bana danışmadan bana sormadan iki kuruş harcamadı. Hal böyle olunca adamı bu konuda kötüleyecek değilim. Ailecek garipler bunu kabul ediyorum. Eşimin yapması gereken kardeşine git paşa paşa yap askerliğini demek. Ama demiyor. Kaynım ailenin piremsesi. Çok şımarık çok atarlı. Onu öyle kabul etmeye çabalıyorlar ama az bir nasihat edelim kendine gelsin diyen yok. Bu konuda eşimi ben de çok suçluyorum. Onun dışında biz parayı vermesek dahi karşı tarafın isteme planları yapması benim canımı sıkıyor. Zamanında kayınbabam kendisi araba alacağı için borç istemişti vermedik mesela. Ama canım yine sıkıldı mı sıkıldı. O yüzden ben eş ailesine daha çok takılıyorum. Vermesek de isteme kendi kafalarına göre plan yapma huyları yüzünden canımı sıkıyorlar.

Peki neden canınız sıkılıyor
Benim eşimden ailesi para istese ve o vermese benim canım sıkılmaz ki
Ancak ben verecektim sen istemediğin için vermedim derse canım sıkılır

Peki neden canınız sıkılıyor
Benim eşimden ailesi para istese ve o vermese benim canım sıkılmaz ki
Ancak ben verecektim sen istemediğin için vermedim derse canım sıkılır
Bu konuyu çok kafaya takan bir insanım sanırım o yüzden canım sıkılıyor. Soğuyorum onlara karşı ve bu evliliğimizi de ister istemez etkiliyor.
En büyük etken kendi ailemle aradaki fark. Benim babam yokluktan gelmiş yememiş içmemiş Allahın da nasip etmesiyle iyi bir konuma gelmiş bana üç tane ev tapusu verdi. Eşimin babasıysa durumu iyiyken ev almamış sonra ekonomi kötüleşti falan derken eveiz barksız bir adam. Zamanında biz daha eşimle tanışmadan eşime toki aldıracakmış nerdeyse kendileri için. Kaynanam karşı çıkmış bize ev alırsan sen kendin nasıl biriktireceksin nasıl evleneceksin demiş engel olmuş. Benim babam bana ev veriyor eşimin babası eşimden ev istiyor. Arada böyle bir uçurum var. Ailemde hiç görmediğim şeyleri görüyorum onlarda ister istemez canım sıkılıyor. Benim ailem harika değil tabii ki hatta şu maddi konular olmasa eşimin aile yapısı falan benimkinden daha iyi daha iyi anlaşırlar birbirlerini daha çok severler vs

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…