Kayseri Yağlaması Bilen?

wafflebie

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2022
456
998
Youtube'da gezerken bir kanalda görüp de yapmıştım bir defa ama benim yaptığım, videodaki gibi yumuşak olmadı. Kenarları sert kalmıştı biraz, lahmacun gibi olmuştu yani. Oysa videodaki baya yumuşaktı, ıslak gibi. Rulo haline getirip yoğurta bandırıp yiyordu valla. Ay gece gece de canım çekti yine. 😄

Extra ne yapmam gerek bilmiyorum. Bu hafta yeniden deneyeceğim. Sosunu daha sulu mu yapmalıyım acaba?

Un
Tuz
Su
Maya bu hamuru. Yumuşak olsun hamur 😂
Hamurunu da ince açmaya çalışın ama yufka gibi de değil.

İç malzemesi de kıyma soğan baharat ve bi tutam maydonozz. Salça 🧚

Evet iç malzemesini sulu yapın ama çorba gibi de değil. Kıvırıp yoğurda batırmalık kıvamı hamurun yumuşaklığı ile verirsiniz. Pişirirken kurutmamaya çalışın. :)

Bu size yardımcı olabilir.

Youtube'da gezerken bir kanalda görüp de yapmıştım bir defa ama benim yaptığım, videodaki gibi yumuşak olmadı. Kenarları sert kalmıştı biraz, lahmacun gibi olmuştu yani. Oysa videodaki baya yumuşaktı, ıslak gibi. Rulo haline getirip yoğurta bandırıp yiyordu valla. Ay gece gece de canım çekti yine. 😄

Extra ne yapmam gerek bilmiyorum. Bu hafta yeniden deneyeceğim. Sosunu daha sulu mu yapmalıyım acaba?
Nefis yemek tarifleri Atalar kardeşlerin tarifi denedim yumuşacık çok leziz oldu❤️

Un
Tuz
Su
Maya bu hamuru. Yumuşak olsun hamur 😂
Hamurunu da ince açmaya çalışın ama yufka gibi de değil.

İç malzemesi de kıyma soğan baharat ve bi tutam maydonozz. Salça 🧚

Evet iç malzemesini sulu yapın ama çorba gibi de değil. Kıvırıp yoğurda batırmalık kıvamı hamurun yumuşaklığı ile verirsiniz. Pişirirken kurutmamaya çalışın. :)
Not ediyorum hemen. Ben ilk defa yaptığımdan pek sulu değildi iç malzemesi. Zorlanıyordum yayarken. Bir sonrakini de biraz daha sulu denerim artık. Hoppa

Bu size yardımcı olabilir.
Teşekkür ederim, hemen bakıyorum. :KK9:

Hamuruna kayseri de şebit derler şebitleri pişirirken kurutmamaya özen gösterin. Pişince üst üste koyup üzerine örtün.
Sosuna gelince bol soğan kıyma domates biber salça yağ baharat ve su koyuluyor. Sebitleri yağlamadan 4e katlayıp kenarlarını sosa batırın, kenarları kuru kalmaz😇

X