Kedi Anneleri Sohbet ve Bilgi Paylaşımı

Bizimkide arada rüyasında bir şeyler yiyor sanırım. Ağzını oynatıp şap diye ses çıktığını duymuştum. Bizimki rüya gördüğünde bazen bir uzatıyor patisini sanki yakalamış gibi geri çekip patilerini çapraz üst üste getiriyor
Çok tatlı yaaa kıyamam 🧿💕

İyi akşamlar pisi anneleri, napıyorsunuz? 🥰

canım kedi anneler 🙂 merhabalar.. ben kızımın bir kedi kardeşi olsun istiyorum. Sormak istediğim bir soru var ki 12 ncı katta oturuyorum.Kediler pencereden atlar mi bu durum nasıl aşılır kafama takıldı

Yo atlamadı atlar mi diye soruyorum ona göre önlem alıp edineceğim
Kediler için özel fileler var onları alabilirsiniz. Bizimki işte akrobat birazcık biz ikinci kattayız. Babam ona tahta yollar yaptığı için atraksiyon seviyor ama sonuçta siz önlem alın ne olur ne olmaz. Her türlü tehlikeyi minimuma indirmek bizim görevimiz.

Kediler için özel fileler var onları alabilirsiniz. Bizimki işte akrobat birazcık biz ikinci kattayız. Babam ona tahta yollar yaptığı için atraksiyon seviyor ama sonuçta siz önlem alın ne olur ne olmaz. Her türlü tehlikeyi minimuma indirmek bizim görevimiz.
Çok teşekkür ederim araştıracağım.

Mama bizimkine ağır geldi sanırım. Bugün evde biraz yalnız bıraktım, üzülmüş evde beklerken onu ödüllendireyim dedim. 2 mama karıştırdım. Krema maması sıktım. Ekstra süt verdim.
Ooo ziyafet varmış 🤣
Bizim kızlar kilo almıs, biz artık dikkat ediyoruz. Yaş mama haftada bir sadece 🤭🤭

Ooo ziyafet varmış 🤣
Bizim kızlar kilo almıs, biz artık dikkat ediyoruz. Yaş mama haftada bir sadece 🤭🤭
Selamlar ❤️
Oğlumu kısırlastırdık, kısırlastırmadan sonra 2 3 gun bısey yemedi, çareyi yaş mamada bulduk, onu yedi sadece, ama çok pis alıştı, her dolap acısımızda kosaarak geliyor istiyor, o da ishal yaptı oglumu.. Yeni yeni kuru mama yemeye basladı.

canım kedi anneler 🙂 merhabalar.. ben kızımın bir kedi kardeşi olsun istiyorum. Sormak istediğim bir soru var ki 12 ncı katta oturuyorum.Kediler pencereden atlar mi bu durum nasıl aşılır kafama takıldı
Merhaba, mutlaka ama mutlaka önlem almanızı öneririm. Şu ana kadar "bizimki akıllı ya atlamıyor kedimiz" diyenlerin hepsi daha sonra "kedimiz melek oldu", "kedimize dua edin" paylaşımları yapıyor. Kedi bu, küçük çocuk gibi düşünmek lazım. Dikkati dağılır hop atlar. Kaybolabilir, çok ağır hastalıklar, sakatlıklar geçirebilir ve en kötüsü ölebilir. Bence çok büyük bir vicdani yük bu. Sonuçta bize muhtaç bir canlıya aile olacaksak bunlara dikkat etmeliyiz diye dusunuyorum.
Biz eşimle balkonumuza da pencerelerimize de kedi filesi yaptırdık. Biz de yüksek katta oturduğumuz için sadece sinekliğe güvenemedik. File de yaptırdık. Bunları yapan yerler de var kendiniz de internetten sipariş edip yapabilirsiniz.
Veya balkona file, Pencerelere çivili veya monte edilmiş sürgülü sineklik yaptırabilirsiniz güvenliğinden emin olup. İnternetten, instagramdan araştırabilirsiniz.
Simdiden kedinizle, kızınızla mutlu bir hayat diliyorum. İkisinin de çok güzel, sağlıklı ömrü olsun inşallah 🙏

Ooo ziyafet varmış 🤣
Benim yavru hiç kilo almıyor. Ne yaparsam yapayım, fayda yok. Arada patileri bile büyüyor gibi oluyor. Bir haftada zayıflıyor. Ben kilo almışın ağırlaşmışın dediğim an üç gün yemek yemiyor unutmadıkça ağırlaştın demiyorum.

Selamlar ❤️
Oğlumu kısırlastırdık, kısırlastırmadan sonra 2 3 gun bısey yemedi, çareyi yaş mamada bulduk, onu yedi sadece, ama çok pis alıştı, her dolap acısımızda kosaarak geliyor istiyor, o da ishal yaptı oglumu.. Yeni yeni kuru mama yemeye basladı.
Ay bizim kızlar gibi. Mutfakta bir çekmece kızların mamaları, vitaminleri, ödül çubukları falan. Allah'ım susmuyorlar. Patileri ile çekmeceye ulaşmaya çalışıyorlar.
Valla pes etmemek cok onemli. Vermeyince, tıpıs tıpıs kuru mamalarından yiyorlar ama sıpalar. Çok akıllılar yaa🤣🤣
Fazla yaş mama ishal yapıyormuş evet. Bir de kuru mama diş sağlığı için de daha iyi diye okumuştum.
Çok geçmiş olsun inşallah iyidir minnos❤️ kısırlaştırma sağlıkları için çok önemli, çok doğru bir karar olmuş 🌼🙏

Selamlar ❤️
Pıtı pıtı koşarken patisinden ses gelmesi bayılıyorum o anlarına. Bizimkide yıllarca yaş mamayla beslenmek istedi. Bende faydalı olmadığını biliyorum. Dişlerini her yemek sonrası fırçalamak gerekiyor.
Çözüm olarak kediler için olan sıvı kremalar var. Kuru mamanın üstüne onu sıkıyorum. 15 gram bunu tek seferde bitirmiyorum ama o onun kokusu tadıyla kuru mamayı yiyor. Ben w.a.n.p.y markasını kullanıyorum. Birçok marka da var.

Pıtı pıtı koşarken patisinden ses gelmesi bayılıyorum o anlarına. Bizimkide yıllarca yaş mamayla beslenmek istedi. Bende faydalı olmadığını biliyorum. Dişlerini her yemek sonrası fırçalamak gerekiyor.
Çözüm olarak kediler için olan sıvı kremalar var. Kuru mamanın üstüne onu sıkıyorum. 15 gram bunu tek seferde bitirmiyorum ama o onun kokusu tadıyla kuru mamayı yiyor. Ben w.a.n.p.y markasını kullanıyorum. Birçok marka da var.
Diş fırçalayabiliyor musunuz yaa?
Bizim kızlar sakin olmasına rağmen asla izin vermez. Ben de diş sağlığı için takviye bakmaya başladım. Veterinerimize danısıp alacağım bişeyler. Bir buçuk yaşında oldular ikisi de çünkü.

Bünyesel mi acaba?
Bilmiyorum ki. Aslında vitamin hapı bile veriyorum. İğneye gittiğimizde iştah açsın diye vitamin iğnesi de yaptırıyorum. Maması zaten özel karışım. Tabi cinsi nette baktığımda ince ve uzun olurlar diyor. O yüzden genetik sanırım ama olmasın ya ben şişko bir kedi istiyorum. 😂😂😂

Bilmiyorum ki. Aslında vitamin hapı bile veriyorum. İğneye gittiğimizde iştah açsın diye vitamin iğnesi de yaptırıyorum. Maması zaten özel karışım. Tabi cinsi nette baktığımda ince ve uzun olurlar diyor. O yüzden genetik sanırım ama olmasın ya ben şişko bir kedi istiyorum. 😂😂😂
Ay yok yaa şişko olmasınlar😂😂hayvanlar için de kilo zararlı. Bizim kızlar dört kilonun üzerinde artık mamalarını ölçülü koyuyoruz maalesef.

X