Kedi köpek sahiplenme Hakkında

KahveCekirdegi7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
2.657
1.082
30
Selamlar

Ben bugün kedi veya köpek sahiplenmeye karar verdim. Aslında scotish field istiyorum ama bakımı zor mu bilmiyorum birde bunları uyguna nereden alabilirim çok yüksek fiyatlara veriyorlar hayvanını sahiplendirnek isteyen var mı içinizde. Köpek konusunda gelirsek aslında toy podle cinsi köpekleri çok beğeniyorum ama köpeğin bakımı zor dediler o yüzden kedi daha mantıklı geldi. Bana yardımcı olabilir misiniz bu konularda

Siz sahiplenme değil satın almak istiyorsunuz. Üzerine de kısırlaştırmaz, doğurtur, yavrulardan para kazanırsınız!
Eğer niyetiniz ciddi anlamda bir hayvana yuva olabilmrk olsaydı ortada sahiplenmeyi bekleyen bir sürü depremzede kedi köpek var. Sokak hayvanı var. Kusura bakmayın ama kimse burdan size satılık hayvan önermez, linç yersiniz.

Selamlar

Ben bugün kedi veya köpek sahiplenmeye karar verdim. Aslında scotish field istiyorum ama bakımı zor mu bilmiyorum birde bunları uyguna nereden alabilirim çok yüksek fiyatlara veriyorlar hayvanını sahiplendirnek isteyen var mı içinizde. Köpek konusunda gelirsek aslında toy podle cinsi köpekleri çok beğeniyorum ama köpeğin bakımı zor dediler o yüzden kedi daha mantıklı geldi. Bana yardımcı olabilir misiniz bu konularda
Bu kararı verme motivasyonunuzu çok merak ettim

Selamlar

Sahiplenme yazmışsınız ama ırk isimleri sıralı yazınızda. Lütfen satın almayın. Siz satın aldıkça üretiliyor bu hayvanlar arz talep meselesi. Sokakta öyle güzel yardıma ihtiyacı olan canlar var ki. Kedi köpek ikisi için de geçerli.

Masraflara gelecek olursak, ben yeni kedi sahiplendim sokaktan. İlk aşıları 1500 civarı tutuyor. Maması, kumu, kum kabı vs 200-300 civarı. Mama tercihi değişebilir ama en iyisi R*** C*** olan. Ayrıca kısırlaştırması da var o da bildiğim kadarıyla 2000 civarı tutuyor. Çip takılması da 6 aya kadar belediyelerde 120-150 civara bir fiyata takılabiliyor. 6 ayı geçerse devlet karşılamıyor. Özelde kaç bilmiyorum.

Siz sahiplenme değil satın almak istiyorsunuz. Üzerine de kısırlaştırmaz, doğurtur, yavrulardan para kazanırsınız!
Eğer niyetiniz ciddi anlamda bir hayvana yuva olabilmrk olsaydı ortada sahiplenmeyi bekleyen bir sürü depremzede kedi köpek var. Sokak hayvanı var. Kusura bakmayın ama kimse burdan size satılık hayvan önermez, linç yersiniz.
Satılık istediğimi kim söyledi ben zaten yüksek fiyatlara almak istemiyorum öyle olda gidip petshoptab alırım ben yuva edindirmek isteyen hayvanı olan arkadaşlara ulaşmak istedim

Sahiplenme yazmışsınız ama ırk isimleri sıralı yazınızda. Lütfen satın almayın. Siz satın aldıkça üretiliyor bu hayvanlar arz talep meselesi. Sokakta öyle güzel yardıma ihtiyacı olan canlar var ki. Kedi köpek ikisi için de geçerli.

Masraflara gelecek olursak, ben yeni kedi sahiplendim sokaktan. İlk aşıları 1500 civarı tutuyor. Maması, kumu, kum kabı vs 200-300 civarı. Mama tercihi değişebilir ama en iyisi R*** C*** olan. Ayrıca kısırlaştırması da var o da bildiğim kadarıyla 2000 civarı tutuyor. Çip takılması da 6 aya kadar belediyelerde 120-150 civara bir fiyata takılabiliyor. 6 ayı geçerse devlet karşılamıyor. Özelde kaç bilmiyorum.
Sokakta yavru bulamadım aslında ben yavru olarak almak istiyorum direk büyük değil

Selamlar

Siz sahiplenmeyin lütfen!

Selamlar

Siz hayvan sahiplenmek istemiyorsunuz, cins hayvan satın almak istiyorsunuz. Sokak hayvanı sahiplenebilirsiniz. Hem bedava.

Sokakta yavru bulamadım aslında ben yavru olarak almak istiyorum direk büyük değil
Barınaklara baktınız mı? Her yer kedi köpek kaynıyor. Veteriner klinikleri de sahiplendirme yapıyor. İstedikten sonra yavrusunu da yetişkinini de bulabilirsiniz. Sizin derdiniz sahiplenme değil ki direkt iki tane ırk ismi yazmışsınız, pahalı bulmasanız gidip petshopdan alırdınız yani. Siz ırk hayvanı ucuza/bedavaya bulmak istiyorsunuz.

Köpek zor dendi kedi almak istiyorum o da lütfen kulağı kırıklardan olsun sağlıklı bi düşünce yapısı değil bence. Bi kendinizi tartın belki kedi insanı değilsinizdir birileri köpek bakımı zor dedi diye kediye yönelmek değişik, ev bitkisi değil ya bunlar birinin bakımı zor diye kaktüs alasınız. Satın almayla alakalı arkadaşlar yazmışlar ona değinmeyeceğim.

Şehriniz+kedi/köpek sahiplendirme olarak sosyal medyadan yavru da dahil ilan bulabilirsiniz.
Çok yüksek meblağ ödemek istemeyince parayla satın almamış mı oluyorsunuz? Daha kedi köpek, cinsler farkını da bilmiyorsunuz.
Bence siz sahiplenmeyin. Zaten çok zor ve masraflı oluyorlar. Her yer tüy, koku, çiş, kaka falan olacak hiç gerek yok.

Biri size cins hayvanı “bedavaya, uyguna” sahiplendiriyorsa, o garibim mutasyonlar dolayısıyla çok hasta, yaşlı, damızlık olarak kullanılmış, veteriner masraflarından dolayı maalesef kurtulmak isteniyordur. Cins hayvan istiyorsanız, satın almanız gerekiyor kısaca.

Geçiçi yuvalık yapıyorken veterinerlere uğradığımda asla benim sokak kedilerimi soran olmuyordu yavru olmalarına rağmen. Ama cins kediler ilk günden yuva buluyordu. Ben anlamıyorum ya cins kedi veya köpek olmayınca bakılmaya değer olmuyor mu? Yuva bulamadığım smokini sahiplendim, o benim canım dünyaya değişmem. Şu kafa yapısında olmasaydınız çok güzel kedi köpek yavruları vardı ama hiç bir canlıya bakmayı haketmiyorsunuz benim gözümde.
Kediler veya köpekler mal değildir, yanımızda hava atmak icin gezdireceğimiz eşyalar değildir.

Geçiçi yuvalık yapıyorken veterinerlere uğradığımda asla benim sokak kedilerimi soran olmuyordu yavru olmalarına rağmen. Ama cins kediler ilk günden yuva buluyordu. Ben anlamıyorum ya cins kedi veya köpek olmayınca bakılmaya değer olmuyor mu? Yuva bulamadığım smokini sahiplendim, o benim canım dünyaya değişmem. Şu kafa yapısında olmasaydınız çok güzel kedi köpek yavruları vardı ama hiç bir canlıya bakmayı haketmiyorsunuz benim gözümde.
Kediler veya köpekler mal değildir, yanımızda hava atmak icin gezdireceğimiz eşyalar değildir.

Ben de insanları anlamıyorum, smokinler hem çok şeker hem çok akıllı nasıl istemezler:KK200:En son Antalyada tatile gittiğimde otelde takılan bir smokini beslemiştim çok çok şekerdi, birkaç gün yemek yedirdikten sonra hemen şezlonga atlayıp sevdirdi:KK15:

Yardımcı filan olamayız. Daha ismini yazmayı bile bilmediğiniz o cinslerin nasıl sağlık sorunlarıyla karşı karşıya geldiğini bilmenizi beklemek nafile biliyorum ama yine de sorayım, biliyor musunuz? Buna rağmen mi istiyorsunuz? Zahmet edip üstün körü bir araştırma bile yapmadan gelmiş burada öyle dediler böyle dediler diyorsunuz bir de. Hevesinizi alıp bırakırsınız barınağa 2 ay sonra Allah bilir. Paranız yoksa hayvan filan sahiplenmeyin ayrıca. Öyle kolay değil hayvanları da bakımsız bırakıp ziyan ediyorsunuz.

X