Kedi köpek sahiplenme Hakkında

Ben de insanları anlamıyorum, smokinler hem çok şeker hem çok akıllı nasıl istemezler:KK200:En son Antalyada tatile gittiğimde otelde takılan bir smokini beslemiştim çok çok şekerdi, birkaç gün yemek yedirdikten sonra hemen şezlonga atlayıp sevdirdi:KK15:
Cok üzgünüm ama beğenmedi kimse benim dünyalar tatlısı oğlumu. Iyiki kimse yuva olmak istememiş, bana kısmet oldu. Nasıl şeker bi görseniz, eşim ona kuyruk diyor 😅 ben nerede o orada. Isırmaz, tırmalamaz, eşyalara zarar vermez bal gibi birşey. Vet kontrollerimizde bile hekimlerin kucağından inmiyor 😻
Smokinler çok tatlı sevecen sakin ama cins kedi hayranlığı yüzünden yuva bulamıyorlar malesef

Yardımcı filan olamayız. Daha ismini yazmayı bile bilmediğiniz o cinslerin nasıl sağlık sorunlarıyla karşı karşıya geldiğini bilmenizi beklemek nafile biliyorum ama yine de sorayım, biliyor musunuz? Buna rağmen mi istiyorsunuz? Zahmet edip üstün körü bir araştırma bile yapmadan gelmiş burada öyle dediler böyle dediler diyorsunuz bir de. Hevesinizi alıp bırakırsınız barınağa 2 ay sonra Allah bilir. Paranız yoksa hayvan filan sahiplenmeyin ayrıca. Öyle kolay değil hayvanları da bakımsız bırakıp ziyan ediyorsunuz.
Bahsedilen kedi cinsi hasta. Ömrü boyunca eklem ağrısı çekiyor.. Bende bunu yazacaktım şimdi.. Hiç araştırılmadan sessiz sakin diye alınan(!) scottishlere o kadar üzülüyorum ki.. Ağrısı olduğu için hayvan hareket etmiyor oysa ki.. Keşke hiç üretilmese zavallılar..

Bahsedilen kedi cinsi hasta. Ömrü boyunca eklem ağrısı çekiyor.. Bende bunu yazacaktım şimdi.. Hiç araştırılmadan sessiz sakin diye alınan(!) scottishlere o kadar üzülüyorum ki.. Ağrısı olduğu için hayvan hareket etmiyor oysa ki.. Keşke hiç üretilmese zavallılar..
Allah aşkına hiç umurunda mı insanların? Akıllı uslu kedi, koşmuyor döküp saçmıyor kırlent gibi oturuyor bir köşede diye istiyorlar zaten. Eklemleri sürekli ağrıdığı için hareketsiz olduklarını yaşlanınca koltuğa bile çıkmadıklarını kim biliyor ve kimin umurunda? Yaşlanmasına fırsat bile vermiyorlar hayvanların. Barınak oluyor sonları.

Ben de insanları anlamıyorum, smokinler hem çok şeker hem çok akıllı nasıl istemezler:KK200:En son Antalyada tatile gittiğimde otelde takılan bir smokini beslemiştim çok çok şekerdi, birkaç gün yemek yedirdikten sonra hemen şezlonga atlayıp sevdirdi:KK15:
Smokin candırrrr😍😍😍😍😍
Ama iletişim kurmayan bilmez, gevezedir bunlar, bi muhabbet bi muhabbet alıp içine sokasın gelir öyle tatlılar💚🧡💙

Eklentiler

• IMG_20221223_083527.jpg
    IMG_20221223_083527.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 71
Satılık istediğimi kim söyledi ben zaten yüksek fiyatlara almak istemiyorum öyle olda gidip petshoptab alırım ben yuva edindirmek isteyen hayvanı olan arkadaşlara ulaşmak istedim
Akfbjskak 🤣 toy poddle? Sahiplenmek? Bulursanız bana da haber verin. 25bin liraya satılan saf kan bir köpek irkindan bahsediyorsunuz hanimefendi. Dürüst olun azıcık, herkes sahiplenmek zorunda değil, açıkça "araştırdım, ben bu ırkı ıstiyorum" deyin.

Valla sokak kedi dolu hepsi de çok şeker, çok oyuncu, çok sevecen yani ne gerek var ayrıca ırk üretmeye üstelik o hayvanlara da eziyet :KK51: O hayvanları üretenlere de , cins kedi arayanlara da Allah akıl fikir versin. İnsanoğlu ne berabt bir canlı varsa yoksa gariban hayvanlara eziyet.

Geçiçi yuvalık yapıyorken veterinerlere uğradığımda asla benim sokak kedilerimi soran olmuyordu yavru olmalarına rağmen. Ama cins kediler ilk günden yuva buluyordu. Ben anlamıyorum ya cins kedi veya köpek olmayınca bakılmaya değer olmuyor mu? Yuva bulamadığım smokini sahiplendim, o benim canım dünyaya değişmem. Şu kafa yapısında olmasaydınız çok güzel kedi köpek yavruları vardı ama hiç bir canlıya bakmayı haketmiyorsunuz benim gözümde.
Kediler veya köpekler mal değildir, yanımızda hava atmak icin gezdireceğimiz eşyalar değildir.
Ben kedimi sahiplendiğimde gözü yeni alınmıştı klinikte tedavi görüyordu. Aldım getirdim annem dedi ki ne bu böyle kara kara çirkin 😑 güzelleri herkes sahiplenir bunu sahiplenmezler demiştim. Sonra ailenin en sevilen üyesi oldu, hala da bana en güzel kedi gibi gelir 🤩

Selamlar

Ben bugün kedi veya köpek sahiplenmeye karar verdim. Aslında scotish field istiyorum ama bakımı zor mu bilmiyorum birde bunları uyguna nereden alabilirim çok yüksek fiyatlara veriyorlar hayvanını sahiplendirnek isteyen var mı içinizde. Köpek konusunda gelirsek aslında toy podle cinsi köpekleri çok beğeniyorum ama köpeğin bakımı zor dediler o yüzden kedi daha mantıklı geldi. Bana yardımcı olabilir misiniz bu konularda

Daha önce evcil hayvan baktınız mı? Calisiyor musunuz? Çalışıyor iseniz günde kaç saat evde değilsiniz? Beraber yaşadığınız insanlar bu fikrinize katılıyor mu? Siz yokken bu evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına yardımcı olacak biri var mı evde? Kedi köpek sahiplenmeden önce bu dönemde bu hayvana ayrılmış en az 2000 TL olmalı ilk etap aşılar vs mama için.

Hayvan besleme ilgi alanıma girmiyor, hiç anlamam o yüzden. Buna rağmen yazdıklarınızdan sizin de hayvanlar hakkında bir bilginizin olmadığı çıkarımını yapabilirim. Konu hakkında bir bilginiz yoksa sahiplenmeye çalışmayın. Geçici heves izlenimi aldım sizden. Muhtemelen bakamayacaksınız.

Selamlar

Ben bugün kedi veya köpek sahiplenmeye karar verdim. Aslında scotish field istiyorum ama bakımı zor mu bilmiyorum birde bunları uyguna nereden alabilirim çok yüksek fiyatlara veriyorlar hayvanını sahiplendirnek isteyen var mı içinizde. Köpek konusunda gelirsek aslında toy podle cinsi köpekleri çok beğeniyorum ama köpeğin bakımı zor dediler o yüzden kedi daha mantıklı geldi. Bana yardımcı olabilir misiniz bu konularda
Hanımefendi.
Siz bir can sahiplenmek istemiyorsunuz. Buraya yazma amacınızın "bedava cins kedi- köpek varsa bana link atsınlar" derdinde olduğunu düşünüyorum.
Umarım denk gelmezsiniz.
İyi günler.

Ben kedimi sahiplendiğimde gözü yeni alınmıştı klinikte tedavi görüyordu. Aldım getirdim annem dedi ki ne bu böyle kara kara çirkin 😑 güzelleri herkes sahiplenir bunu sahiplenmezler demiştim. Sonra ailenin en sevilen üyesi oldu, hala da bana en güzel kedi gibi gelir 🤩
Şanslı minik ne mutlu ona sizin gibi güzel bir yuvası olmuş 😻

Hanımefendi.
Siz bir can sahiplenmek istemiyorsunuz. Buraya yazma amacınızın "bedava cins kedi- köpek varsa bana link atsınlar" derdinde olduğunu düşünüyorum.
Umarım denk gelmezsiniz.
İyi günler.

İstedikleri de en az 5-7 bin arası kedi ve minimum 20 bin TL olan kopek cinsi 😂
İstese de bulamazzzz

9 yıllık ve 3 tane kedi annesi olarak cins kedi almamamızı tavsiye ederim. Sokakta, barınaklarda o kadar tatlı o kadar sevgiye muhtaç kediler var ki para verip cins kedi almak doğru gelmiyor bana. Kedi “sahiplenmek” ile kedi “almak” arasında çok fark var çünkü. Bunlar da benim kızlarım: ❤️

Eklentiler

• 5B04299F-EF52-407E-B54C-F5963471C65F.jpeg
    5B04299F-EF52-407E-B54C-F5963471C65F.jpeg
    79,4 KB · Görüntüleme: 62
  • 6DC57794-4C40-49FF-8CFE-7626005B653B.jpeg
    6DC57794-4C40-49FF-8CFE-7626005B653B.jpeg
    64,2 KB · Görüntüleme: 57
  • E32097C4-3B5A-4C57-A24E-A133C1055B32.jpeg
    E32097C4-3B5A-4C57-A24E-A133C1055B32.jpeg
    81,4 KB · Görüntüleme: 60
Kedi ya da köpek almak ne demek ya.
Artmut ile elektirik süpürgesi kadar benzer şeyler birbirine 😂 tek ortak noktaları dört ayakları olması. Misal köpek dediğini günde iki kere çişe cikarmalisin, enerjisini atmalı, kedi dediğinle aynı evde yasa yeter, bazen ortalıkta bile görünmez 😅
Cins hayvan almak isteyenlere zaten kılım ama bir de cins hayvanı bedava sahiplenmek isteyenlere hepten kıl oluyorum. Benim de sahiplendigim cins bir kedi vardı, oniki sene önce. Sahibi el bebek gül bebek bakmış,sonra sıkılmış atmak istemiş,onu almıştık. Veteriner 'soyu tükenmekte bu hayvanin,kisirlastirmayin' dedi diye kisirlastirmamistik (ki ileri yaşında da başka veteriner kanser vs olmasın kisirlastirin dedi,kisirlastirdik) . O da bir sürü pamuk gibi bebek doğurmuştu, cins. Onları mesela biz ücretsiz sahiplendirdik. 'yeter ki bakacak biri olsun' dedik. Cins kedisini ücretsiz vermek isteyen insanlar oluyor. Ama onlar da bu işi beleşe getirmeye çalışan insanlara vermiyor genelde😂
Bir de bebek hayvan almak isteyenler var, bebek şirin de olsa büyümesi zaten 3 ay. büyüdükçe atıp yenisini mi alacaksın yani, ne oluyor bebekten alınca? İnsan bir canla hayatını paylaşmaya niyet etsin o can ona zaten en güzel gibi geliyor:) ben şimdiki kedimin yaşını vs bilmem. Ameliyat sargilari vardı, acil yuvaya ihtiyaç vardı, geçici yuva oldum. Sonra birakmaya kıyamadık, 8 yıldı bizde.
Bundan sonra da hayvan sahiplensem mutlaka zor durumda, özel bakima ihtiyaç olan bir hayvan almak isterim.

Konu sahibi, size yapıcı bir önerim var.
Şehrinizi yazıp geçici yuva yazın, internette tonla ilan göreceksiniz..onlardan birine kedi olur köpek olur, iki hafta kadar geçici yuva olabileceğinizi yazın.
Böylelikle hem kimsenin günahına gitmeyeceksiniz,hem bir canı - bir hayvanseveri rahatlamış olacaksınız. Sonrasında karar verirsiniz bu iş size göre mi , yoksa değil mi diye

Satılık istediğimi kim söyledi ben zaten yüksek fiyatlara almak istemiyorum öyle olda gidip petshoptab alırım ben yuva edindirmek isteyen hayvanı olan arkadaşlara ulaşmak istedim
Hi hi... Birde cins istiyorsunuz. Iki aya sıkılıp sokağa saliverirsiniz.. ortaklık kendine bakmaktan aciz bir heves cins hayvan sahiplenenlerle dolu. Sonra ilanlarda ya yurtdışına çıkma durumu ya da ne hikmetse alerji var.

Cins kedi istiyorsunuz,para vermek istemiyorsunuz.
Böyle pet diye alıp pat diye bırakan çok cins kedi anası var,ama onlar da büyüyüp aileyi sıkmaya başlayınca sahiplendiriyor.
Bkz;
IMG_20230219_175336.jpg

Ama siz buna da kabul değilsiniz, çünkü bebek istiyorsunuz.
Başka bir arzunuz?

Teşekkürler değerli yorumlarınız için ancak küçük bir can alıp onu sahiplenmek ve yuva olmak arkadaş olmak istemiştim güzel linçlemişsiniz eve fazla bileğim yok ama hangi biriniz sahiplenirken çok tecrübeliydiniz kaçınız daha önce çok kedi bakmıştınız öyleyse kimse almasın bunlaro daha önce bakmamış. Almak ve sahiplenmek olarak yanlış kullandığım tabirlere ne çok takılır olmuşsunuz. Ben bileğim olmadığı için araştırdım ve bu cinsleri çok tatlı buldum. Yoksa da yoktur yani çöküp petshoptan 25 bine alacak durumum da var en pahalı mamayla besleyecek durumumda var ama küçük bir fikir alma isteğiyle beni çok güzel yargılamışsınız sahiplenmeyeceğim öyleyse merak etmeyin iyi günlet

X