kedi sahipleri bakabilir mi, yüksekten atlama hakkında?

evet hatta benim bildiğim, kullandığım çok sağlam bir bant var çift taraflı. duvardan sökmek zor, iyi tutuyor. belki pencereyi de çok iyi tutar.
zaten sinekliği aldık oh bitti gibi bir durum olmaz. her şey olabilir ama en azından böyle de bir önlem aldım diyebilirim kendime.
Deneyin,gözetim altındayken açarsınız camları.
Evde çocuk varken de bu şekilde oluyor zaten. Gözetleyemeyeceksem oğlumu o an,kesinlikle sinekliğe güvenip cami açık bırakmam,taktırirken sadece üst kısmı açılabilen şekilde bir sistem istemiştik o şekilde bırakıyorum. Yanındayken ardına kadar açıp havalandırıyorum.
Sizde dikkatli olursanız sorun yaşayacağınızi sanmıyorum. Bu arada üst kat komsumuzun kedisi var,sabahtan akşama kadar balkonda masanın üzerinde oturuyor,etrafı seyrediyor,hic atlamadı 3 senedir böyle. Ha bu sizin kendinizin de uslu uslu oturacağı anlamına gelmez ama size yüklenip atlar diyen arkadaşlar için belirttim bunu da.
Belli ki çözüm arıyorsunuz ki yazmışsınız. Başıbos bırakacak olsanız yada umursamasanız zaten fikir almaya çalışmazdinız.

tamam, bahsettiğiniz türden sineklik için usta, marka, teknik tavsiyesi verebilir misiniz peki?
eleştiriyi sonra da yaparsınız, benim çözüm önerisine ihtiyacım var hanımefendi.
evcil ile çocuk kıyaslaması yapmıyoruz burada. ikisi için de karşınıza çıkabilecek en hassas insanımdır, detay vermek istemiyorum ama öyle.
ilan sayfasından sahiplenmedik hatta sorumluluk ağır diye ben istemedim ama evdekiler istediler. bir tanıdığımızın kedisi doğurdu, onun yavrusu. dolayısı ile sineklik muhabbeti de olmadı hiç. ben şimdi diyorum yani bu çocuk düşer, atlar nasıl çözüm bulurum diye. en iyi mamalarla besleniyor, şehrin en iyi veterinerine götürdük dün mantar tedavisi görüyor.
hassasiyetten dem vurmasın bence kimse.
Winblock sistemi yaptırabilirsiniz.

Benim kedim yeni bi şehre taşındığımızda evi çok yadırgadı ve kaşla göz arası evden kaçıp üst komşunun evine girdi. Eşim markete giderken kaşla göz arası fırlamış hiç fark etmedik. Üst komşum da sağ olsun kediden korkuyormuş vileda sopası ile kedimi kovalamış kedim de balkonlarına çıkıp aşağı atlamış =( Tabi çok şükür kırıkla atlattık 3 kez ameliyat oldu. Aylarca veterinerlere taşındık tabi, inanın günde en az 5-10 yüksekten düşme vakası oluyordu veterinerde. Hatta bi kadının kedisini kurtaramadılar. Hemen evin her yerine sineklik taktırdık, ama zaten bizim kedimiz kendi evimizde yeltenmez korkaktır, komşunun evinde korkusundan atmış kendini ama önlem almak istedik.

hanımlar selamlar, bu defa sorum evde kedisi olanlara.

bir erkek yavru sahiplendik, evimiz 3. katta. 2 balkonumuz, bolca penceremiz var doğal olarak. pencere demirli değil ve sineklik de yok. evin cepheleri park ve apartman bahçesine bakıyor. etrafta bir sürü ağaç, kuş, kelebek vs mevcut.

şimdi sorum, kedimiz pencereden, balkondan atlar mı? böyle br tehlike var mıdır ve önüne nasıl geçebiliriz? yani sineklik yaptıramayız kiracıyız. e yaz gelince cam pencere açılacak illa ki. balkonda oturmayı da seven insanlarız. nasıl yapsak bilemedim, kaygılanıyorum bu durum için. yüksek sonuçta yani kuş kelebek görse bi anda atlasa yüksek. bişey olabilir. 1.5 aylık şu an, biz nasıl eğitirsek öyle davranacak muhtemelen. şimdilik yavru olduğu için evin içinde bile yüksekten korkuyor. ama büyüyünce?

kısırlaştırması zamanı gelince yapılacak.

camlar açıkken tül perdeyi çeksek ki zaten çekip otururuz, yine de o camın açık olduğunu anlayıp atlamak ister mi acaba?
camların önünde petekler var, bir şekilde peteğe çıkıp cama da ulaşabilir diye düşünüyorum.
ama her kedisi olanın da evinde sineklik yok sonuçta. nasıl önlemler alabiliriz diye fikir danışmak istmaa
maalesef kedilerin doğası gereği hoplayıp zıplamak var bir arkadaşımın kedisi balkondan atlayıp düşmüştü ve melek olmuştu tedbir almakta fayda var

evet bana da tak çıkar ve ucuz yollu çözümler lazım. camlar da sürgülü.
ay evden soğudum yemin ederim bu yüzden.
biz çok rahat ettik. kedişler de öyle. hırdavatçıdan aldık hepsini 2 yazdır çok rahatız.
ayrıca bir şey taktırmazsanız veya yapmazsanız kesin atlar camdan.

Suzionline’ın bloguna bakabilirsiniz, çıkarılıp takılan portatif kedi telinin nasıl yapılacağını anlatıyor.

Kedilerin çoğu atlamasa bile özellikle erkek kediler kızgınlık döneminde yada bir kuş avlamak için atlayabiliyorlar. Bundan dolayı en azından bi sineklik yaptırmak gerekiyor. Ki en sağlıklısı kedi fileleri. Annemlerin kedisi mesela cam açık olsa da çıkmaz, çünkü korkar. Balkona çıkar ama yanında kimse yoksa ona da çıkmaz. Her kedinin de kendine göre fıtratı var. Onları korumak bizim görevimiz o yüzden elimizden gelen tüm korumayı sağlamamız gerekiyor.

biz çok rahat ettik. kedişler de öyle. hırdavatçıdan aldık hepsini 2 yazdır çok rahatız.
ayrıca bir şey taktırmazsanız veya yapmazsanız kesin atlar camdan.
az önce bi kendin yap videosu izledim, adam böyle menteşeli falan sineklik yaptı. profilleri, sineklik tülünü falan pencereciden almış. uygun ölçülerde.
o mıknatıslı yaptı ama ben daha kuvvetli bişey olsun isterim. kendim yapabilirim diye düşünüyorum.
en büyük amacım maliyeti mümkün mertebe düşürebilmek. pandemi koşulları malum, herkesi etkiledi. yani ya uygun fiyatlı hazır alıcam ya da kendim yapıcam. diğer türlü atlamasa bile aklım kalır benim

Açıkçası ev sahibine yapabilir miyim diye önceden sormaya bence pek gerek yok.

Neden derseniz sineklikler evin değerini düşürmüyor ki. Her ev sahibi önce pencereme dokunmayın der, sinekilk takılınca da elinize sağlık der. Yeter ki maliyeti ondan istemeyin.

Sonuçta hadi kedileri bir tarafa bıraktık, çocukları atlamasın diye de taktıran çok var, siz hiç ev sahiplerinin bu konuda bedel istediğini duydunuz mu?

Matkapla yarım çözümler yapılacağına temiz temiz sineklik taktırıp güçlü bir kedi güvenlik ağı gerdirin daha iyi. Klasik kumaş sineklikler bir pençeyle yırtılır. Siz çıkınca isterlerse ağı değiştirirler.

Kedinin atlayacağını varsayın direkt. Balkona bir ağ gerilmeyecekse sadece göğüs tasması ile çıksın. (boyun değil dikkat, asılı kaldığında boynu kırılır yoksa)

bir erkek yavru sahiplendik, evimiz 3. katta. 2 balkonumuz, bolca penceremiz var doğal olarak. pencere demirli değil ve sineklik de yok. evin cepheleri park ve apartman bahçesine bakıyor. etrafta bir sürü ağaç, kuş, kelebek vs mevcut.

şimdi sorum, kedimiz pencereden, balkondan atlar mı? böyle br tehlike var mıdır ve önüne nasıl geçebiliriz? yani sineklik yaptıramayız kiracıyız. e yaz gelince cam pencere açılacak illa ki. balkonda oturmayı da seven insanlarız. nasıl yapsak bilemedim, kaygılanıyorum bu durum için. yüksek sonuçta yani kuş kelebek görse bi anda atlasa yüksek. bişey olabilir. 1.5 aylık şu an, biz nasıl eğitirsek öyle davranacak muhtemelen. şimdilik yavru olduğu için evin içinde bile yüksekten korkuyor. ama büyüyünce?

camlar açıkken tül perdeyi çeksek ki zaten çekip otururuz, yine de o camın açık olduğunu anlayıp atlamak ister mi acaba?
camların önünde petekler var, bir şekilde peteğe çıkıp cama da ulaşabilir diye düşünüyorum.
ama her kedisi olanın da evinde sineklik yok sonuçta. nasıl önlemler alabiliriz diye fikir danışmak istedim.
Merhaba atlamasa bile kesin düşer. Benim 2 yaşında kedim geçtiğimiz yaz balkondan düştü evimiz 1. Kat kediler için çok alçak bir mesafe olmasına rağmen kaburgası çatladı. Lütfen önlemlerinizi alın gerekiyorsa kapıyı camı açmayın. Açık bırakırsanız kesinlikle düşecektir.

az önce bi kendin yap videosu izledim, adam böyle menteşeli falan sineklik yaptı. profilleri, sineklik tülünü falan pencereciden almış. uygun ölçülerde.
o mıknatıslı yaptı ama ben daha kuvvetli bişey olsun isterim. kendim yapabilirim diye düşünüyorum.
en büyük amacım maliyeti mümkün mertebe düşürebilmek. pandemi koşulları malum, herkesi etkiledi. yani ya uygun fiyatlı hazır alıcam ya da kendim yapıcam. diğer türlü atlamasa bile aklım kalır benim
şimdi baktım ismi kablo kanalı. kolay kesiliyor biz pencere boyunda kesip kçşelerinden plastik kelepçe ile birleştirdik kolay takılıp çıkıyor. ortasına da sineklik yapıştırdık kuvvetli bir yapıştırıcı ile. diğerlerine göre daha ucuza mal ettik. umarım işinize yarar.

Pencereler Fransız cam yana doğru ittirilen sineklikler var ama onlarin en alt ve en üst bölümleri surgulenebilmesi için açık bu yüzden onlar yokken açıyorum havalandırmak adına..
Balkona atlamamalari için cikamiyorlar .
Ya da kucağımda oluyorlar her gün günde iki defa birer birer çıkartiyorum 10 dk ligina bana sarılıp öyle bakıyorlar etrafa yoksa mümkün değil yani zaptedemem.
Akşam eşim varsa birini o birini ben kucaklıyorum 🙈
Kediler için tel var ama o pahalı işte o yüzden yaptıramıyorum .
Üç adımlık balkon için 2500 lira dediler üzülüyorum bende yaptıramadigim için vidalarla en aşağıdan tavana tutturulur demir teller çok güvenli ama işte ...
Bu yüzden de cikamiyorlar .
Eğer hiç salmazsaniz merak etmez evet siz balkondayken de o içerde takılır ,yapacak bişey yok şimdilik öyle gözüküyor ya da bizim gibi kucağınızda.
Zorla sahiplenmek gibi düşünmeyin bir süre sonra cok seveceksiniz 😊
Güzel baktiginiz için de teşekkür ederim o sizin eve bereketiyle gelmiştir buna inanıyorum ..
Çözüm yolu iyi sineklik= para ..
Ya da başka odaya koyma başka maalesef yok 😞
Kedi cocuk fileleri var maliyeti ucuz aslinda. Ben tum evi komple yaptirdim balkonda dahil 1600-1700 civari tuttu. Bence biraz daha arastirin uygun fiyatli bulunur, bosuna kendinizi kisitlamayin. Balkonu aciyordum orada etrafi izlemeyi seviyordu sizin kediler icinde iyi olur.

Kedi cocuk fileleri var maliyeti ucuz aslinda. Ben tum evi komple yaptirdim balkonda dahil 1600-1700 civari tuttu. Bence biraz daha arastirin uygun fiyatli bulunur, bosuna kendinizi kisitlamayin. Balkonu aciyordum orada etrafi izlemeyi seviyordu sizin kediler icinde iyi olur.
Bu yaz bizde yaptırmayı düşünüyoruz , çok istiyorlar balkona çıkmayi bende üzülüyorum hallerine ..Tek balkonu bile yaptırsam zaten caddeye bakıyor eğlenirler diye düşünüyorum ...
Burası ufak yer her zaman her şey iki katı fiyat oluyor ,yapan kısıtlı olunca ama yapacak bişey yok ..

sevgili Mune Mune , bu konumda, konu dışı yorum yapmışım diye bana birkaç günlük ban cezası verildi.
hangi yorum olduğunu öğrenebilir miyim? mesajıma da dönüş alamadım da.
merak ediyorum bugüne dek bu tarz bir sebepten ceza aldığımı hatırlamıyorum.
ilgilenirseniz sevinirim, hangi yorum? başkalarına da örnek olması açısından belirtirseniz diğer üyeler de dikkat ederler.

sevgili Mune Mune , bu konumda, konu dışı yorum yapmışım diye bana birkaç günlük ban cezası verildi.
hangi yorum olduğunu öğrenebilir miyim? mesajıma da dönüş alamadım da.
merak ediyorum bugüne dek bu tarz bir sebepten ceza aldığımı hatırlamıyorum.
ilgilenirseniz sevinirim, hangi yorum? başkalarına da örnek olması açısından belirtirseniz diğer üyeler de dikkat ederler.
Merhaba,
size gelen otomatik mesajdan geri dönüş yaptıysanız o mesajlar üzerinden yazdıklarınız bana ulaşmaz.
Konunun kendisinden uyarı aldınız zira içerik Evcil Hayvanlar bölümüne ait.
Daha önce de aynı sebeple uyarılar almıştınız, banlanma sürelerinizi biz belirlemiyoruz sistem aktif olan uyarı puanlarınızı hesaplayıp karşılığı olan banlanma süresini belirleyerek uyguluyor, biz yalnızca uyarı sebebini belirleriz.

Ayrıca troll üyeliğin konusunda bir yaptırım var mı diye sormuşsunuz ama sanki bilmiyormuş gibi sormanız garip kaçmış, 6 yıldır üyesiniz fake konu ve üyelerle ne zaman ilgilenilmedi?
Sizlere uyarı verirken fake üyelere cirit attırmıyoruz.

Son düzenleme:
Merhaba,
size gelen otomatik mesajdan geri dönüş yaptıysanız o mesajlar üzerinden yazdıklarınız bana ulaşmaz.
Konunun kendisinden uyarı aldınız zira içerik Evcil Hayvanlar bölümüne ait.
Daha önce de aynı sebeple uyarılar almıştınız, banlanma sürelerinizi biz belirlemiyoruz sistem aktif olan uyarı puanlarınızı hesaplayıp karşılığı olan banlanma süresini belirleyerek uyguluyor, biz yalnızca uyarı sebebini belirleriz.

Ayrıca troll üyeliğin konusunda bir yaptırım var mı diye sormuşsunuz ama sanki bilmiyormuş gibi sormanız garip kaçmış, 6 yıldır üyesiniz fake konu ve üyelerle ne zaman ilgilenilmedi?
Sizlere uyarı verirken fake üyelere cirit attırmıyoruz.
yazdığınız ceza mesajında kullanılan ifadenin net olmadığını düşünüyorum. yanlış yere konu açtığımı ve bu yüzden ceza aldığımı ifade etmek yerine konu dışı yorum yazdınız tarzı bir açıklama olunca sanki bahsi geçen konuda yanlış bir yorum yapmışım ve bu yüzden ceza almışım gibi anlaşılıyor. ifade tarzı daha net olursa kafada soru işareti kalmaz.

ceza konularında adil davrandığınızı düşünmediğim ve geçmişte yapılan bazı haksızlıklar sebebiyle sordum o soruyu.
ziyaretçiler, üyeler olmazsa bu sitenin var olmasının bir anlamı kalmaz. şu yazdığınız mesajda bile bir öfke var.

eskiden buranın müdavimi olan bazı üyelerin şimdilerde artık sadece okuyup çıktıklarını, pek bir şey yazmadıklarını hatta bir kısmının da uğramadığını fark ediyorum. neden böyle yaptıklarını artık daha iyi anlıyorum.

neyse, konuma yorum yapan herkese de teşekkür ederim. önerileri uygulayacağım.

ama her kedisi olanın da evinde sineklik yok sonuçta. nasıl önlemler alabiliriz diye fikir danışmak istedim.
Atlar tabi ki naparsan yap o kedi camdan düşer!!!!! Şunu yap ince basit sineklik satılıyor.metre işi ondan al ve iki kat olarak pencerenizin plastik kısmına sık aralıklı olarak raptiyelersen eve zarar vermemiş ve sineklik masrafından kurtulmuş olursun

Merhaba benim de 9 aylık sarman oğlum var, 25 gun once kısırlastırdık, evimiz 1. Katta, eminim dısarıya cıkmak istiyor, havalar ısındı sürekli camdan dışarıyı izliyor, cocuklara bakıyor ❤️ bir kere cam acıkken böyle bir teşebbüse bulundu pencereye cıktı izledi biraz, bir iki mıyavladı, sonra hemen aldık, kapattık pencereyi, bizimki atlasa bişey olmaz ama kaybolur diye korkumuz..
Veteriner de bi kedi görmüştük, 5.katta düimüs, kaburgaları ciğerlerine hasar vermıs, tedavi ediliyordu..
O yuzden muhakkak gerekli önlemleri alın, hızla büyüyorlar, 2 aylıkken sehpaya zıplayaman kedı 5 aylık oldugunda bütün dolapların tepesinde gezmeye başladı..

Merhaba benim de 9 aylık sarman oğlum var, 25 gun once kısırlastırdık, evimiz 1. Katta, eminim dısarıya cıkmak istiyor, havalar ısındı sürekli camdan dışarıyı izliyor, cocuklara bakıyor ❤️ bir kere cam acıkken böyle bir teşebbüse bulundu pencereye cıktı izledi biraz, bir iki mıyavladı, sonra hemen aldık, kapattık pencereyi, bizimki atlasa bişey olmaz ama kaybolur diye korkumuz..
Veteriner de bi kedi görmüştük, 5.katta düimüs, kaburgaları ciğerlerine hasar vermıs, tedavi ediliyordu..
O yuzden muhakkak gerekli önlemleri alın, hızla büyüyorlar, 2 aylıkken sehpaya zıplayaman kedı 5 aylık oldugunda bütün dolapların tepesinde gezmeye başladı..
Evet yüksekten düşme vakaları çok oluyormuş. Şimdilik 2 pencereye yapışkanlı sineklik taktım. Çok aman aman kuvvetli olmadı ama şu an onun gücü yok zaten sinekliği yerinden çıkarmaya. Diğer camlara da aynısını uygulayacağım. Şimdilik hiç yoktan iyidir çözümü oldu. Pek camdan dışarısı için teşebbüsü olmadı ama merak ediyor bazen o da :) gerçi bana da alerji yaptı çok kötü oldum, 15 gün çilesini çektikten sonra doktora gittim ilaç vs verdi bakalım şimdilik iyi gibiyim ama ilaçlar etki etmezse daha ağır tedaviler gerektirmez umarım. Adapte olamadım hala onun varlığına.

X