kedi sahipleri bakabilir mi, yüksekten atlama hakkında?

Atlar tabi ki naparsan yap o kedi camdan düşer!!!!! Şunu yap ince basit sineklik satılıyor.metre işi ondan al ve iki kat olarak pencerenizin plastik kısmına sık aralıklı olarak raptiyelersen eve zarar vermemiş ve sineklik masrafından kurtulmuş olursun
Öyle yaptım ben de zaten ama neden ünlemlerle yazdınız?

hanımlar selamlar, bu defa sorum evde kedisi olanlara.

bir erkek yavru sahiplendik, evimiz 3. katta. 2 balkonumuz, bolca penceremiz var doğal olarak. pencere demirli değil ve sineklik de yok. evin cepheleri park ve apartman bahçesine bakıyor. etrafta bir sürü ağaç, kuş, kelebek vs mevcut.

şimdi sorum, kedimiz pencereden, balkondan atlar mı? böyle br tehlike var mıdır ve önüne nasıl geçebiliriz? yani sineklik yaptıramayız kiracıyız. e yaz gelince cam pencere açılacak illa ki. balkonda oturmayı da seven insanlarız. nasıl yapsak bilemedim, kaygılanıyorum bu durum için. yüksek sonuçta yani kuş kelebek görse bi anda atlasa yüksek. bişey olabilir. 1.5 aylık şu an, biz nasıl eğitirsek öyle davranacak muhtemelen. şimdilik yavru olduğu için evin içinde bile yüksekten korkuyor. ama büyüyünce?

kısırlaştırması zamanı gelince yapılacak.

camlar açıkken tül perdeyi çeksek ki zaten çekip otururuz, yine de o camın açık olduğunu anlayıp atlamak ister mi acaba?
camların önünde petekler var, bir şekilde peteğe çıkıp cama da ulaşabilir diye düşünüyorum.
ama her kedisi olanın da evinde sineklik yok sonuçta. nasıl önlemler alabiliriz diye fikir danışmak istedim.
Bana veteriner "9 kez camdan atlayan kedi geldi buraya." dedi. Siz düşünün artık.
Kedileri bu konuda eğitemezsiniz.
Yıllardır kedi bakıyorum.
En ufak bir kelebeğin peşinden gidebilir.
Mecburen camları dikkatli açacaksınız.
Kedi telleri var demonte.
Takabilirsiniz.
Odaları sırayla havalandırabilirsiniz.
Ama perde çekerek vs. asla engelleyemezsiniz.
Hatta camı üstten yarım dahi açmayın onun yanında.
Bu şekilde arada kalıp ölen çok kedi var.
Kedi sahibiyseniz her an dikkatli olmak zorundasınız

hayatta yapmaz. evde masrafı kendisine ait bir şey bozulunca bile ben yaptırmam deyip kenara çekilen bir insan.
evde herhangi bir değişiklik yapılmasını da istemiyor ayrıca. bin tane sinir bozucu şey var anlayacağınız.
belki 1 sene içinde ev alabiliriz o zaman daha güvenli olacak her şey, sineklikti vs ama.
peki böyle tak çıkar tarzı çözümler var mı?
Kedi teli var.
Ucuz sineklikler işe yaramaz maalesef.
Kedilere neredeyse çelik tel yapıyorlar

evet sizler söyleyince ben de öyle yapışkanlı, cırt cırtlı çözümlere falan baktım. yani monte etmelik değil de yapıştırmalık şeyler için sorun yaratmaz. taşınırken sökerim kıymetli evini bozmamış olurum :KK70: tepesine kadar da tırmanmaz herhalde ya. zaten tırnakları kısa olacak şu an bile kısalttık biraz.
Boşuna o sineklikleri denemeyin.
İşe yaramaz.
Bunun tırnaklarıyla da alakası yok maalesef.

Aynen öyle, en uslu kedi bile atlayabilir. Özellikle kuş görünce deliriyorlar. Cam önünde oturmayı çok seviyorlar.

Ev sahibiyle konuşup camlara sineklik taktırıp kiradan düşmeyi teklif edebilirsiniz bence. Yanılmıyorsam izmirdeydiniz. İzmirde sinekliksiz cam açılmaz zaten kedi olmasa bile. Sinek gitmese hamam böceği dalar uçarak 😂
Öyle söyleme dur korktum

Daha benim evime girmedi

Bana veteriner "9 kez camdan atlayan kedi geldi buraya." dedi. Siz düşünün artık.
Kedileri bu konuda eğitemezsiniz.
Yıllardır kedi bakıyorum.
En ufak bir kelebeğin peşinden gidebilir.
Mecburen camları dikkatli açacaksınız.
Kedi telleri var demonte.
Takabilirsiniz.
Odaları sırayla havalandırabilirsiniz.
Ama perde çekerek vs. asla engelleyemezsiniz.
Hatta camı üstten yarım dahi açmayın onun yanında.
Bu şekilde arada kalıp ölen çok kedi var.
Kedi sahibiyseniz her an dikkatli olmak zorundasınız
Fiberglass sineklik teli alıp çift taraflı sağlam bantlarla tutturdum şimdilik. Onun gücü yetmez sökmeye ama biraz büyüyüp kilosu artınca ki bu seneye yaza anca denk gelecektir, daha farklı çözümler üreteceğim. Belki mevcut sineklikleri matkapla vidalamak gibi. Şimdilik iki cama uyguladım diğerleri için de malzeme siparişi vereceğim. Teşekkürler.

Fiberglass sineklik teli alıp çift taraflı sağlam bantlarla tutturdum şimdilik. Onun gücü yetmez sökmeye ama biraz büyüyüp kilosu artınca ki bu seneye yaza anca denk gelecektir, daha farklı çözümler üreteceğim. Belki mevcut sineklikleri matkapla vidalamak gibi. Şimdilik iki cama uyguladım diğerleri için de malzeme siparişi vereceğim. Teşekkürler.
2 ay sonra işe yaramayacak maalesef.
Sağlıkla büyütün

Yüzde yüz atlar. Kedilerle büyüdüm ben. Atlamayani görmedim. Hele bir kedim daha 10 aylikken 3. Kattan teli delip atlamisti, ne korkmustuk. Iki saat disarda kaldi hemen gebe kaldi. Dikkat edin atlayinca sakatlanma riski de var. Kaliteli tel mutlaka yaptirin pencerelere.

Yüzde yüz atlar. Kedilerle büyüdüm ben. Atlamayani görmedim. Hele bir kedim daha 10 aylikken 3. Kattan teli delip atlamisti, ne korkmustuk. Iki saat disarda kaldi hemen gebe kaldi. Dikkat edin atlayinca sakatlanma riski de var. Kaliteli tel mutlaka yaptirin pencerelere.
keşke kısırlaştırma yapsaymışsınız, kaşla göz arasında neler yapmış :KK70: teşekkürler.

Evet yüksekten düşme vakaları çok oluyormuş. Şimdilik 2 pencereye yapışkanlı sineklik taktım. Çok aman aman kuvvetli olmadı ama şu an onun gücü yok zaten sinekliği yerinden çıkarmaya. Diğer camlara da aynısını uygulayacağım. Şimdilik hiç yoktan iyidir çözümü oldu. Pek camdan dışarısı için teşebbüsü olmadı ama merak ediyor bazen o da :) gerçi bana da alerji yaptı çok kötü oldum, 15 gün çilesini çektikten sonra doktora gittim ilaç vs verdi bakalım şimdilik iyi gibiyim ama ilaçlar etki etmezse daha ağır tedaviler gerektirmez umarım. Adapte olamadım hala onun varlığına.
İlk baslarda bende de alerji olmustu,yaklastıgında gözlerim delicesine kaşınıyor ve hapsırık krizlerine giriyordum, zamanla geçti, alıstım herhalde ben artık, koyun koyuna uyuyoruz bisey olmuyor artık..

İlk baslarda bende de alerji olmustu,yaklastıgında gözlerim delicesine kaşınıyor ve hapsırık krizlerine giriyordum, zamanla geçti, alıstım herhalde ben artık, koyun koyuna uyuyoruz bisey olmuyor artık..
geçti mi sahiden, ne güzel ya. bana da doktor alışırsın zaten falan dedi. daha yeni, 1 ay olmadı kedi bize geleli. ne kadar zamanda geçti çok uzun sürdü mü? bende hapşırma pek yok da göz sulanma ve kaşınması ile fena halde burun tıkanıklığı oluyor.

geçti mi sahiden, ne güzel ya. bana da doktor alışırsın zaten falan dedi. daha yeni, 1 ay olmadı kedi bize geleli. ne kadar zamanda geçti çok uzun sürdü mü? bende hapşırma pek yok da göz sulanma ve kaşınması ile fena halde burun tıkanıklığı oluyor.
Cok uzun sürmedi, ama ilk başlarda felaket bi şekilde gözlerimi oyacaktım resmen, yıkıyordum bana mısın demiyordu.. 1 1 bucuk ay sürdü, ama o surede cok cok yakınlasmamya dıkkat ettım

Cok uzun sürmedi, ama ilk başlarda felaket bi şekilde gözlerimi oyacaktım resmen, yıkıyordum bana mısın demiyordu.. 1 1 bucuk ay sürdü, ama o surede cok cok yakınlasmamya dıkkat ettım
umarım benimki de fazla uzun sürmeden biter, daha 1 ay olmadı bize geleli :) 1-2 ay çekmeye razıyım umarım daha da uzamaz. ya da ilaçlar tesir ettiği sürece de sorun yok aslında. ama daha ileri seviye tedaviler örneğin kortizon iğnesi veya aşı gibi şeylere gerek kalsın istemiyorum.

umarım benimki de fazla uzun sürmeden biter, daha 1 ay olmadı bize geleli :) 1-2 ay çekmeye razıyım umarım daha da uzamaz. ya da ilaçlar tesir ettiği sürece de sorun yok aslında. ama daha ileri seviye tedaviler örneğin kortizon iğnesi veya aşı gibi şeylere gerek kalsın istemiyorum.
Tüylerini tarıyorsunuz deil mi her gün, azaltmıs olursunuz biraz kasıntıyı.. Ben ilk başlarda taramıyordum, belkı de o yuzden cok etkilendim bilmiyorum

Tüylerini tarıyorsunuz deil mi her gün, azaltmıs olursunuz biraz kasıntıyı.. Ben ilk başlarda taramıyordum, belkı de o yuzden cok etkilendim bilmiyorum
bende kaşıntı ve hapşırık tarzı şeyler yok, sadece gözlerim sulanıyor, eğer kaşırsam kızarıyor kaşımazsam kızarmıyor. bir de fena biçimde burnum tıkanıyor onun dışında bir etkisi olmuyor kedinin. evet tüyleri taranıyor şu an tüy dökmüyor gerçi ama mantar tedavisi görüyor. hani bazen düşünüyorum acaba mantarı olduğu için mi bende alerji yaptı? vete sorduk hiç böyle bir örnekle karşılaşmamış ama daha önce kedi alerjim olmadığı için aklıma geldi bu ihtimal de işte.

bende kaşıntı ve hapşırık tarzı şeyler yok, sadece gözlerim sulanıyor, eğer kaşırsam kızarıyor kaşımazsam kızarmıyor. bir de fena biçimde burnum tıkanıyor onun dışında bir etkisi olmuyor kedinin. evet tüyleri taranıyor şu an tüy dökmüyor gerçi ama mantar tedavisi görüyor. hani bazen düşünüyorum acaba mantarı olduğu için mi bende alerji yaptı? vete sorduk hiç böyle bir örnekle karşılaşmamış ama daha önce kedi alerjim olmadığı için aklıma geldi bu ihtimal de işte.
Olabılır de olmayadabilir, biraz daha sabret bakalım, neyseki vücudumuz alısıyor, ınsallah sen de yakın zamanda kurtulursun ❤️

X