Kedide kardiyomiyopati

Yas mamada renal mama almanzi oneryorum. Iyi markalarn mesela proplan,hill's,royal canin gibi markalarin renal yani bobrek icn yas mamasini vereblrsnz. Yani abarti degl de ara ara verileblr cok da sever muhtemeln. Ama tabi veternerine sorarsnz..Bi de biz vetmedin kullanmaya baslynca kediye iyi geldi ..bunu da veterinere sorup uygunsa deneyeblrsnz. Hepsinin durumu farkli oluyor mutlka sorun tabi...bn de 2 gun kaldim eşim gidip geldi ilgilndi o donm cok kotuydu durumu..bzm moralmzden de etklnyolar siz iyi olun ki hem cocugunza hem kedinize iyi gelin..hem de kndnzi kolay toparlyin..biz bi morali bozunca iyice dibe gdyoruz bnm sütüm bile etklndi stresten vs..siz yapmyin lutfen dikkat edin..her sey olcgna variyor elnzden geleni yapip teslm olmk gerek..sokaga atan bir suru insan var kedi hasta diye..sz elnzden geleni yapyorsnz..bi de ustune kndnzi üzmeyin..tabi soylmk kolay blyorum ama birakmyn kndnzi lütfen..bebegnz de hsseder..gececk bu gunler..dua edin bol bol ..bna iyi gelyordu💕
Merhaba
Royal kuru mama yiyor ama Felix seviyor yaş mama ama az daha kaliteli o dediklerine bakicaz ishal değiştirmek istemedik şimdi yeni düzeldi yaş mama çok sever ister
Bu arada bugün kanama oluyor sancım da var erken ama doğum tarihini 14 martti bakalım ne olucak

Merhaba
Royal kuru mama yiyor ama Felix seviyor yaş mama ama az daha kaliteli o dediklerine bakicaz ishal değiştirmek istemedik şimdi yeni düzeldi yaş mama çok sever ister
Bu arada bugün kanama oluyor sancım da var erken ama doğum tarihini 14 martti bakalım ne olucak
Geçmiş olsun bna 5 temmuz denmsti stresten agla agla (baska nedenlerden dolayi) 3temmuzda kanama olunca apar topar doguma alindim. Ben gelecekten yaziyorum size uzmeyin kndinizi her sey olacgna variyor bir yavru icin üzülürken digerini tehlikeye atmyn..bliyorum cok zor insan olumlu dusunemyor ama iyiye gdyor gbi durumu iyi dsnelm insallah iyi olur⚘bu arada royalin,proplanin renal mamalarinin (diyet,bobrek icin) kurusu da yaşı da var. Felix vs tuzlu oldugu için kalp hastalarında zaten bobrek de skntılı olurms o yuzden vermyin bnce..bu dedigm mamalari sadece veterinerlerde bulablrsnz. Ilaclarini,mamasini vs boyle dikkatli,saglikli olarak verirsenz uzn yillar yaşar kediniz ..hasta diye illa kotu olck vs diye düsünmeyin ..veterinerler hep dedi bize boyle olup 17 yaslarini goren kediler varms..sz guvenlr bi veterinerle dogru ilac ve saglikli mamalarla bu isin üstesnden gelirsnz merak etmyn..bzm kediden iyidir durumu muhtemelen..benm eşim hic pes etmedi gerckten sz de pes etmyn ama once sz iyi olun ki yavrularnz da iyi olsn 💕

Benim 28 mart tahmini doğum tarihiydi doktor sezeryan olunca 14 mart dedi kanama vs olunca bugün yatış yaptı evime gidicem ama doğum 7 marta çekti net olmamakla birlikte 37 +1 olucam önümüzdeki pazartesi çok erken biliyorum baby 2750 kilosu net olmuyor oda malum çok üzüldüm bir ay oda etkiledi en son bir annem üzdü biraz herşey etkiliyor desem yeridir
Bugün iki serum 2 ciğer iğnesi yapıldı
Kafanızı sisirdim özür
Kedi kızımın yaş mamayı elindekiler bitince değiştiricem muhakkak esim alıyor yesin diyor seviyor diye sizin gibi yazdıklarınızı okudum kedi için yazdıklarınızı kuru mama markası Royal onun yaş mamadan al bari dedim tamam dedi şükür

Biz de emboli hiç olmadı şükür.
Zaten nefes alıp vermede sıkıntısı vardı
Öksürük krizi geçirdi bi kaç defa
Astım zannettiler
Tekrar olunca yine bir röntgen çekildi sorun ciğerde diye düşünülüp kalpte büyüme görüldü
Zaten kedimiz çok narin sürekli kusardı kabız olurdu biz doktordan çıkamıyorduk.
En son kalp doktoru çağırdık bunun üstüne ekokardiyografi yaptı
Şu an düzenli ilaç kullanıyor kusmaları düzeldi ama nefesi yine zor.
Koşup oynuyor 2. Kedimizle birlikte.
Biz de korkarak bekliyoruz...
Kediniz nasil smdi?

X