Kedim kötü ve çok üzgünüm.

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Merhaba..
Moralim çok kötü artık ağlıyorum üzüntüden..
Dün bshçmde baktığım kedimi önerilen bir devlet veterinerinde ücretsz kısırlaştrdım doktor antibiyotik ve kuduz aşısı da yapmış .
Bilgi verip yolladı beni. Iyi bir doktor gibiydi onların canı benim için çok değerli merak etmeyin dedi ameliyata alırken neyse Dün 13:30 da girdi 14;40 da ameliyattan çıktı eve geldik. Güzelce yer yaptım üstünü örttüm ayakları soğuktu diye sıcak su torbası yaptım araştırarak tabiki ve bilenlerden Bilgi alarak .
Gece 12 gibiydi kdine gelmeye başladı. Öncesinde altına yaptı ve kustu temizledim sonra Gece mutfağa gitmiş. Yerine götürdüm tekrar gitmiş .orda biraz su verdim sabah içti . Biraz yürüdü kaçmaya çalıştı tenha odalara odaları kapatıp Yerine koyup rahatsz etmedim . Sonra yine uykulu gözleri yaşlı ve sürekli kapalı hareketsz yatıyor sesli ismini söyleyince gözlerini açmadan kafasını kaldırıp geri bırakıyor.
Çok halsz ve hala tam kendinde değil gibi. Zorla biberonla yumurta süt şeker karışımı içirmeye çalıştım içmiyor..
Ne yapacağım bu normal mi yoksa anormal olan bişeyler mi var? Dişi bu arada kedim

Mama ya da tavuk balık bir şeyler verseniz veya yoğurt

Süt sindirim sistemimi iyice bozar

Ağır gelmiş olabilir ameliyat artı aşı

Evde devam etmesi için antibiyotik yazdı mı

Ya da şöyle besleyin böyle bakın dedi mi

Mutfakta yerde taşta mı yatıyor

Hava çok sıcak bizim kedi de orada yatıyor serin diye

Bizim kediyi kısırlaştırdık akşamına kendine geldi . Ama her kedi aynı değildir . Kimileri 2 3 günde kendilerine zor geliyor . Kusmasının sebebi anesteziyi dışarı atmak normal bir durum . Ve genelde kalkıp gitmeye çalışırlar kendilerinde değillerdir çünkü . Güzelce bak takip et yakında kendine gelir .ben bir sorun görmedim

Daha erken ancak gelir kendine. Bir de dişi mi erkek mi o da farkediyor. Dişi kedilerin ameliyatları daha zorlu. Her kedi farklı reaksiyonda verebiliyor. Zaten kısırlaştırma olmasa da bizim kediler bile sıcaklardan dolayı uyuşuk uyuşuklar iştahları da az. Buldukları betona deviriyorlar popoyu.

Burada biri daha vardi kedisi boyle kotu olan ben direk kesin bir sikinti var dedim ama sikinti yokmus kendine gelmis. Benim disi kedim cabucak toplamisti kendini cunku. Belki sizinki gec toparlar ama yinede baska bir hekime gosterin bence nolur nolmaz.

Devletteki hekimleri kotulemek istemem kedimi hic goturmedim ama hic iyi seyler duymuyorum. Ben cesaret edip goturemezdim yerinizde olsaydim. Gecmis olsun.

Geçmiş olsun, süt ve şeker karışımı vermeyin lütfen sindirim sistemi için zararlı. Onun yerine yoğurt veya haşlanmış tavuk-et türü yedirebilirseniz daha iyi olur. Bir rahatsızlığını hissederseniz başka bir veteriner hekime götürün en azından içiniz rahat eder. Toparlanır inşallah en kısa sürede.

Bende kedimi yakin zamanda kisirlastirdim ama erkekti
Ilk gun arka ayaklarını sürüyerek,yurumeye çalıştı ve koltuğa ziplamaya çalıştı sirt üstü ters düştü
Bütün gün yattı ismini soyleyince bakmadi bir tek anneme yarim gözle baktı
Su icmedi
Mama verdim ağzına yedi ama 2 tanecik sadece
Cok sersemdi
Kustu
Ayrica altına işedi
Ve ayni sekilde ameliyat gunu 2 tane aşı da vuruldu hazır narkozlu iken
Ertesi gün ne mi yaptı ayı oglu ayı lambur lumbur mama yedi :KK70:

Ve su icti

Ve isedi... yerini bilemedi kum unun anestezi etkisinden

3 gun sonra da gardirobun ustune cikti yaramazlık yapmaya başladı

Yani bana durumu normal geldi kendine gelcek sabah 6 7 ye kadar ara ara git kontrol et ve yarin sabah gozlerine inanamayacaksin nasil canlandigini gorunce :KK70:

Kediler 9 canli olur madem doktor da guvenilir vesvese yapma lutfen. Cunku ağır gelmistir. Normalde kisirlastirmasan sadece aşı vurdursan da boyle halsiz olcakti hem kedim hem kopegim var ordan biliyorum

Sut icirme yumurta icirme süt inek sütü hayvanlarda ishal yapar. Imkanin varsa ve evde varsa yas mama ver . Kendi mamasindan ver su icmemistir simdi o saatlerdir. Sen ağzına elinle su damlat .gecmis olsun

Bende kedimi yakin zamanda kisirlastirdim ama erkekti
Ilk gun arka ayaklarını sürüyerek,yurumeye çalıştı ve koltuğa ziplamaya çalıştı sirt üstü ters düştü
Bütün gün yattı ismini soyleyince bakmadi bir tek anneme yarim gözle baktı
Su icmedi
Mama verdim ağzına yedi ama 2 tanecik sadece
Cok sersemdi
Kustu
Ayrica altına işedi
Ve ayni sekilde ameliyat gunu 2 tane aşı da vuruldu hazır narkozlu iken
Ertesi gün ne mi yaptı ayı oglu ayı lambur lumbur mama yedi :KK70:

Ve su icti

Ve isedi... yerini bilemedi kum unun anestezi etkisinden

3 gun sonra da gardirobun ustune cikti yaramazlık yapmaya başladı

Yani bana durumu normal geldi kendine gelcek sabah 6 7 ye kadar ara ara git kontrol et ve yarin sabah gozlerine inanamayacaksin nasil canlandigini gorunce :KK70:

Kediler 9 canli olur madem doktor da guvenilir vesvese yapma lutfen. Cunku ağır gelmistir. Normalde kisirlastirmasan sadece aşı vurdursan da boyle halsiz olcakti hem kedim hem kopegim var ordan biliyorum

Sut icirme yumurta icirme süt inek sütü hayvanlarda ishal yapar. Imkanin varsa ve evde varsa yas mama ver . Kendi mamasindan ver su icmemistir simdi o saatlerdir. Sen ağzına elinle su damlat .gecmis olsun
Köpeginizide kisirlastinizmi?

Kafalık takti mi elizabeth ?
Dikislerini yolmaya çalışmasın disi de daha cok dikis olur.
Bizimki erkek diye 2 dikisle ve ic dikisle olayi atlattı

Benimde kopegim varda , dusunuyorum. Cinsi ne?
Köpegim yaşlandı zaten 3 bucuk kiloluk bir hayvan
Zamaninda da veterinerimiz gerek yok kisirlastirmaya demisti
6 ayda bir adet olur oda gozume gelmiyor nenyalan soyleyim
Ama kediler daha azgın oluyor bagiriyor cagiriyor ciflesme sesi çıkarıyor ebden kacmaya çalışıyor hele erkekse erkekligini kanitlamak icin heryere cis yapiyor koku bırakıyor
Kedim icin sabirla bekledim ta ki tv unitesine,yerlere falan iseyene kadar.....
Mecbur kaldım yani suanda daha mutlu en azindan aci çekmeyecek cifltesmek istemicek

A
Köpegim yaşlandı zaten 3 bucuk kiloluk bir hayvan
Zamaninda da veterinerimiz gerek yok kisirlastirmaya demisti
6 ayda bir adet olur oda gozume gelmiyor nenyalan soyleyim
Ama kediler daha azgın oluyor bagiriyor cagiriyor ciflesme sesi çıkarıyor ebden kacmaya çalışıyor hele erkekse erkekligini kanitlamak icin heryere cis yapiyor koku bırakıyor
Kedim icin sabirla bekledim ta ki tv unitesine,yerlere falan iseyene kadar.....
Mecbur kaldım yani suanda daha mutlu en azindan aci çekmeyecek cifltesmek istemicek
Anladim sagolun :)

X