Kedim kötü ve çok üzgünüm.

Bence başka bir veterinere göster
Ben de kızımı kısırlaştırdım
Ameliyatı 1 saatten kısa sürdü
Ne kusma ne altına kaçırma olmadı
Anesteziyi gaz olarak vermişler
İğne ile damardan değil
Dikişi bile yoktu yapıştırmışlar
Eve getirdik 2 saat sarhoş gibi yürüdü 4-5 saat sonra koşmaya ve zıplamaya başlamıştı.
Sizinkine uygulanan yöntem daha zor bir yöntem olabilir.
Ama riske atmayın bi veterinere daha muayene ettirin derim

Cok gecmiş olsun üzüntünüzü cok iyi anlıyorum bence bir başka vetirene götürüp gözterin en azından iciniz Rahat eder birşey varsada (in şha Allah yokdur ) ona göre tedavi ederler

Disi kediler daha zor atlatıyor benim arkadaşımın siyam kedisi ölmüştü kısırlaştırdıktan sonra o zaman veteriner demişti.gözlemleyin düzelme yoksa bence başka veterinere gösterin.sırf bu yüzden erkek kedi almaya karar verdim.cins kediler daha dayanıksızmış sanırım.

Bence başka bir veterinere göster
Ben de kızımı kısırlaştırdım
Ameliyatı 1 saatten kısa sürdü
Ne kusma ne altına kaçırma olmadı
Anesteziyi gaz olarak vermişler
İğne ile damardan değil
Dikişi bile yoktu yapıştırmışlar
Eve getirdik 2 saat sarhoş gibi yürüdü 4-5 saat sonra koşmaya ve zıplamaya başlamıştı.
Sizinkine uygulanan yöntem daha zor bir yöntem olabilir.
Ama riske atmayın bi veterinere daha muayene ettirin derim

Benim kedimde gazli anestezi oldu. Kendini kaybetmedi, ne kusma ne altina iseme olmadi. Biraz yalpaliyordu ama tuvaletini bile gidip kumana yapti. Doktorun soyledigi saatlerde once su sonra yas mama verdim yedi icti. Cabucak topladi zaten ve ameliyat gayet kisa surmustu bizimde yarim saat veya 40 dakika filan disi kedi ustelik.

Aşilarinda da oyle cok halsizlik yasamiyor bizimki.

Yazık kız bence kısırlaştırma ufacik hayvan zaten
Dişi ise zaten 6 ayda bir oluyor biliyorsun adet regl kilotlari satılıyor internetten

Erkekse eve isemiyorsa hic bulasma bence
Bende oyle dusunuyorum ama herkes diyor yavrularin hali malum , gunahinami gireceksin diyorlar. Erkek bu arada

Bende oyle dusunuyorum ama herkes diyor yavrularin hali malum , gunahinami gireceksin diyorlar. Erkek bu arada

Tamam çiftleştirme sende. Dogru diyorlar yavrularin hali malum da ciftlestirme. Zaten dogursa da dişi eşi 3 tane dogurur ancak 1ini srn digerini karsi taraf alsa..

Ama bencr hic o toplara da girme
Erkeklerin kısırlaştırma olayi daha kolay oluyor ama ufacik hayvan french bulldog
Benim veterinerim internette yazan seylere inanma demisti
Disiler kisirlastirilmazsa kanser vs
Ben kedimi mecbur kaldim
Evin heryerine işiyordu
Hatta veteriner iseyene kadar sorun yok kalsin boyle demisti
3 4 ay rahat durdu
Taki 1 ay evveline kadar iyice kudurdu
Basit bir ameliyat belki de ama dayanamadim kisirlastirdim
Suan yururken arkadan bakiyorum yumurtalari yok
Ve inlemiyor aglamiyor miyeeeeaaaaaw diye azginlik sesi çıkartmıyor eve cis yapmiyor kumuna yapiyor cok mutlu zipliyor hopluyor hem aile halki rahat hem de kendisi rahat
Disi kedilerde cok sessiz ve ice dönük oluyor diye duymustum ama ne kadar dogru bilmem
Kedi birde cok üreyen ve yaramaz bir hayvan
Kopekle bas edebilirsin sonucta egitim alan soz dinleyen bir hayvan
Not (20 senedir hayvan besliyorum)

Yakin zamanda iki disi kedi kisirlastirdim ve operasyonlarından sonra bakımlarini yaptım. Sizin kedinizin boyle olmasi cok normal, kusma devam edebilir. Siz yerini sicak ve temiz tutun, mama kabi su kabi yakin yerde olsun. Bol bol dinlensin uyusun. 5-6 gun daha devam edecek o hali. Üzülmeyin :)

Merhaba..
Moralim çok kötü artık ağlıyorum üzüntüden..
Dün bshçmde baktığım kedimi önerilen bir devlet veterinerinde ücretsz kısırlaştrdım doktor antibiyotik ve kuduz aşısı da yapmış .
Bilgi verip yolladı beni. Iyi bir doktor gibiydi onların canı benim için çok değerli merak etmeyin dedi ameliyata alırken neyse Dün 13:30 da girdi 14;40 da ameliyattan çıktı eve geldik. Güzelce yer yaptım üstünü örttüm ayakları soğuktu diye sıcak su torbası yaptım araştırarak tabiki ve bilenlerden Bilgi alarak .
Gece 12 gibiydi kdine gelmeye başladı. Öncesinde altına yaptı ve kustu temizledim sonra Gece mutfağa gitmiş. Yerine götürdüm tekrar gitmiş .orda biraz su verdim sabah içti . Biraz yürüdü kaçmaya çalıştı tenha odalara odaları kapatıp Yerine koyup rahatsz etmedim . Sonra yine uykulu gözleri yaşlı ve sürekli kapalı hareketsz yatıyor sesli ismini söyleyince gözlerini açmadan kafasını kaldırıp geri bırakıyor.
Çok halsz ve hala tam kendinde değil gibi. Zorla biberonla yumurta süt şeker karışımı içirmeye çalıştım içmiyor..
Ne yapacağım bu normal mi yoksa anormal olan bişeyler mi var? Dişi bu arada kedim
Veteriner böyle olacağını söylemiş miydi? Tekrar kontrole mi götürseniz? Ya da telefonla arayıp durumu anlatsanız..

Dişi kedilerin ameliyat sonrası ağır geçebiliyor, benim kedim erkek onda bile altına kaçırma kusma olmuştu ama 6 saat sonra tamamen kendine gelmişti.
Sizin yapacağınız;gece saat basi kontrol etmek yarinda düzelme yoksa hemen veterinere götürmek, bir an evvel iyileşir umarım minnosunuz.

Ben normal diye düşündüm çnkü bizim kızımız da hemen toparlanamamıştı, ağrısı vardı ve hep aynı pozisyonda oturdu iyileşene kadar. Erkeklerinki çok daha kolay. Et türevi seveceği bişeyler vermeye çalşın, yaş mamaları seviyorlar genelde. Çok korkmuştur doğal olarak ama geçer inşallah üzülmeyin.

Ameliyat şekline göre değişir. Benim dişi kedim çabuk atlattı. Yalnız veteriner neden ameliyatlı kediye bir de aşı yapmış ki? 2 aşıyı bile ağır geliyor diye aynı gün yapmıyorlar araya birkaç hafta koyuyorlar. Narkoz almış bir hayvana aynı gün aşı yapılmaması daha iyi..

Kafalık takti mi elizabeth ?
Dikislerini yolmaya çalışmasın disi de daha cok dikis olur.
Bizimki erkek diye 2 dikisle ve ic dikisle olayi atlattı

Kafalık takmamıştı aslında kedim sokak kedisi yani mutfak camımda bakıyorum eve alınca dışarı çıkmak istiyor hep mutfak penceresşnin orada durup camın açılmasını bekliyor dışarı çıkmak için. Ama takip ettim yolmaya ısırmaya çalışmadı sadece yalamış baktım sıkıntı yok dikişlerde . İkinci gğn haline korkup özel veterinere götürdüm normal dediler. Üçüncü gün canlandı bugün çok iyi yine dışarı çıkmak istiyor Ama şuan izin vermiyorum biraz daha evde bakacağım tam iyileşsin .. Mama su tuvalet herşwyi şükür normal iyileşti naz bile yapıyor bana seslenince sırtını kaldırıyor sıpa :))

X