Kedim kuru mama yemiyor

at liberty

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2022
280
306
Arkadaşlar merhaba
5 aylık bir kedimiz var. İki gündür kuru mamasını yemiyor hem de çok sevdiği krema formundaki ödül mamasıyla karıştırmama rağmen. Diş dökme döneminde. Diş etlerine baktım bazı yerleri kırmızı. Yeni diş çıkardığı için mi acaba yoksa bir hastalık habercisi olabilir mi? Bilgisi olan arkadaşlar yardım bekliyorum

Diş etlerinde çekilme yada diş taşı varsa o sebepten yemez. Bazı kediler bu tarz durumlarda ciğnemeden yutuyor mamayı ama bu seferde kabız oluyor. İş o noktaya gelmeden veterinere götürürseniz çok daha detaylı inceleyip diş etleri için bir ilaç verir problem kolay çözülür

Arkadaşlar merhaba
5 aylık bir kedimiz var. İki gündür kuru mamasını yemiyor hem de çok sevdiği krema formundaki ödül mamasıyla karıştırmama rağmen. Diş dökme döneminde. Diş etlerine baktım bazı yerleri kırmızı. Yeni diş çıkardığı için mi acaba yoksa bir hastalık habercisi olabilir mi? Bilgisi olan arkadaşlar yardım bekliyorum
Diş etlerinde kızarma varsa mutlaka veteriner hekime götürmelisiniz. Benim kedimde de aynısı oldu. İştahsızdı. İğne ve ilaç ile düzeldi. Her muayene de mutlaka dişlerini kontrol eder hekimimiz.

Diş etlerinde çekilme ya da diş taşı yok yeni diş çıkarıyor. Bende bazı hastalık belirtilerinde diş etinde kızarıklık olabileceğini okumuştum. O yüzden endişelendim. Önerileriniz için teşekkür ederim

Bence de bir veterinle görüşmenizde fayda var. Belki sadece diş değiştirdiğinden, ama belki de bir sorun var. Dertlerini biz anlayabildiğimiz kadar anlıyoruz ve yanılgıya düşebiliriz. Normal gelişim süreciyle ilgiliyse de bunu bir profesyonelden duyun derim.

X