Kedim öksürüyor, tozsuz kum

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
30.203
133.963
Yillardir topaklanan kum kullaniyorduk ama giderek tozlu olmaya başladi. Kedim de hafif öksürdü arada.
Çam pellet baktim ama topaklanmayip siviyi emiyormuş, bana uygun gelmedi bu durum. Kirli yeri oradan almam gerek. 🙄
Silika zaten istemiyorum. Toz kaldirmayan bentonit kum bulmam imkansiz mi?

Öneriniz var mi cidden tozsuz bir kum gerekli. 🥺

Gecmis olsun. Benim kedimde bir donem akciger problemleri olmustu, o zaman cam pellet kullanmistim mecburen. Hatta sonradan dogalligi hosuma gidip bir sure daha kullanmistim ama evde kedi sayisi fazla olunca basedemeyip bentonite geri dondum. Silika hic kullanmadik sizin de dediginiz gibi. Bence pellete bir sana verin 😊

Lindocat kullanıyoruz biz. Tabi ne kadar tozdan bahsediyoruz bilmiyorum. Her kum biraz tozutuyor. Belki üst segmentler tozutmuyordur. En kalitelisi everclean diye biliyorum ama standartlara göre pahalı bir kum. Mırmır kum vardı migrosta satılan. Ben onu da beğenmiştim. Bir de ince taneli değil kalın taneli tercih ediyoruz.

Lindocat iri taneli kokusuz olanı kullaniyoruz cok memnunuz. Çam peleti için kotu markalara bakmis olabilirsiniz. Natural Basted diye bir marka var. Onu deneyebilirsiniz.

Çok çeşit denemedim ama kullandıklarımın hepsi az çok tozutuyordu.
Kokulu kum mu kullanıyorsunuz peki? Ben kokulu kullanırken hapşırıp öksürüyordu. Kokusuz kumlara geçtikten sonra düzeldi.
Kokulu kullanıyorsanız bir de kokusuz deneyin isterseniz, işe yarar belki.

Ever clean alabilirsiniz tek kediyse uzun süre gider

X