Kedim vahşi ve çok korkak

Feliway Classic ve Faliway Friends ürünlerini inceleyin. Ev ortamında kedinin catisma yaşamasını ve uyumlu olmasını sağlar. Sentetik feromonlar içerir.

Boxı saklamayın gözünün önünde dursun ve sürekli görsün. Sakladığınızda gideceğini anladığından strese giriyor.

Benimkilerden bir tanesi 7 yıldır benimle ve daha henüz kendisine dokunup şöyle bir okşayabilmiş değiliz. Travması filan da yok bebekken sokaktan aldım huyu böyle vahşinin ne yapacaksın. İki sefer taşınırken bir odaya kapattık çok korkup çaresiz kalınca kutuya girdi bir kere de veteriner eve gelip avladı resmen. Çok acil birşey olmadıkça veterinere götürme olayına girmiyoruz parazit damlası da yapamıyoruz tabii ki diğerlerine yapıyoruz zaten sokağa da çıkmıyorlar. Böyle kabul ettik biz

Ay hem güldüm hem çok üzüldüm, boxın içinde kendini yıpratmasına özellikle. Bizimki girince o kadar kudurmuyor şükür, girmesi çok sıkıntı ama Ya alllah yardımcınız olsun valla çok zor işimiz çokkkk. Minik canavarlar gibiler

Boxı saklamayın gözünün önünde dursun ve sürekli görsün. Sakladığınızda gideceğini anladığından strese giriyor.
Box hep ortada, salonda duruyor artık. Diğeri giriyor çıkıyor o gelip sadece kokluyor. Yarın da bi götürebilsek inşallah belki araya zaman girince unutur bu kadar direnmez

korkuyor, muhtemelen travması var rahatsız olduğu anda uzak durmak en doğrusu, bir de onu sevdiğinizi değer verdiğinizi belli edin, mesela bi yeri acıdı yüksek bir üzülme reaksiyonu verin bunu anlıyorlar ve onun için endişelenmeniz güven bağını güçlendiriyor

girdikten sonra sakinleşiyosa boxa soktuktan sonra kapak kısmını duvara cevirin önünü kesin. çıkmaya çalişmasın. hatta düz bi tahta parçasıyla yine kapısını kapatıp öyle götürün. yoksa önünü gördügü her saniye kaçmak için kendini parçalar delii

Ben kedimin kulağını ısırsam var ya ne suratım kalır ne kafam. Bende de var böyle bir tane. Travması var bunun yavru iken otobüs motoruna sıkışmış ve şoför farkedene kadar epey de yol gitmiş. Herşeyden korkuyor. eve biri gelse hemen saklanır ve gittikten sonra bile saatlerce çıkmaz. uçan kuştan bile korkuyor. Korktuğu için de tırmalıyor. Geçenlerde balkondaydık bir şeyden korktu, böyle çalı gibi bir bitki var onun altına saklandı, okşayım da sakinleşsin dedim bana bir tırnak attı. Öyle bir kan aktı ki, silmekle olmadı hortumla yıkamak zorunda kaldım kanları. Şu an 14 yaşında, 14 yıldır birlikteyiz, hiç düzelmedi, hep böyleydi ve hep böyle kaldı.

Kurban olurum ya nasıl bir hale giriyorlar da böyle senelerce geçmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…