kedim ve yeni aile üyemiz

Arkadaşımda bir kedi var ,ben direk kedi kılığında zebani bu diyorum. O kadar fena. 5-6 yaşlarında daha bir kere dokunamadım bunca yıldır ,net ısırıyor çünkü. Arkadaşım video attı, 1.5 yaşındaki kızı kulağını kemiriyor kedinin öylece duruyor. En son sinirlendi sahibine bakıyor mırlıyor falan ama bebeğe zarar vermiyor. Bence çok net biliyorlar onun sahiplerinin yavrusu olduğunu ve bebeyi severiz doğurandan ötürü diyorlar 🤭

Alışır zamanla ama geceleri aynı odada olmasınlar bebekle gündüzde siz göz kulak olun bence sorun olmaz daha hiç bebeğe zarar veren evcil bir kedi duymadım benim kedim çok yaramaz cadı bir sarman küçük oğlum 8 yaşında onu hiç ısırmaz tirmalamaz ama ben azcik hirpani seviyim elimi kolumu ısırır çocuklari net biliyolar bence zarar vermiyolar ki düşünün 8 yaşında erkek çocuğu bir saniye ye inde durmuyo hopluyo zipliyo ona rağmen daha hiç zarar vermedi oğluma

Kedilere bayılırım tüm hayvanları severim ama yeni doğmuş bebekle kediyi bir arada tutamam ben. Önyargı muhtemelen ama yok düşünüyorum yapamam.
Peki naparsınız? Bizim kedimiz 10 yaşında ve engelli bir hayvan mesela. Kimseye de yanaşlmayan kendini asla biz hariç sevdirmeyen bir kedi. Ne yapsaydık, sokağa mı atsaydık? 10 yaşına gelmiş hayvanı başkasına mı verseydik,
Ne önerirsiniz?

Bebek hareketlenince kediyi fazla sıkarak falan sevmek istediğinde tırmalar en fazla. Yani o da sıyırık falan olur tutup gözünü çıkaracak değil çocuğun. Ama kedilerin sağı solu belli olmuyor siz yine de yalnız bırakmayın.

Yaklaşık 4-5 önce sokakta hamile bir kediyi başka bir erkek kedi köşeye sıkıştırmıştı. Biz de hemen müdahale edip kurtardık.Ama baktık ki doğumu çok yakın. Eve getirdik. O zaman haziran ayı. Koskocam Terasımız var. Eşim hemen kümes teli ile çevirdi terası.Barbekünün altına AA yuva yaptık doğum için. Orada 4 bebeği oldu, bir Dr annesiz bebeğe süt anne., 5 yavru büyüdü, sahiplendirdik. Anneyi de kısırlaştırdık. Ama 3 ay evde terasta duran kedi, yavrular gidince evde durmadı. Biz de mecbur bahçeye saldık. Böyle böyle bizimle eve çıkmaya başladı tekrar. Şimdi 4 senedir canı ne zaman isterse o zaman gelip istediği yerde uyuyor. Yemeğini yiypr. Ama sizinki gibi yabancılara karşı aşırı tedbirli. Hatta yabancı biri gelirse hemen kapıya gidip bahçeye iniyor. Bu arada bebeğimiz oldu. Şu anda 19 aylık. İlk geldiği hafta bebek her ağladığında kedicik uyanıp evden gitti. İkinci hafta bebek her ağladığında bebeğin yanına gelip miyavladoı.Bebeğimiz yaklaşık 1 yaşında emekledi. O zamana kadar evde çok yüzyüze gelmediler. Ama bebeğinize sürekli kedinin uyuduğunu, mama yediğini.. Anlattık. Hatta bebeği kucağımda oturtup kediyi sopayla oynattom. Şu anda bebeğim 1,5 yaşında. Kedinin maması yerde duruyor ve kesinlikle bebeğim dokunmuyor. Kedicik koltuk AA uyuyor bizimki yanından sessizce geçiyor. Maşallah diyeyim ki tam hayalimdeki gibi oldu. Kızım hayvanlara o kadar nazik yaklaşıyor ki. Herkesten korkan kediş de kızımdan korkmuyor. Ama öyle üzerğne falan da atlamıyor. Aralarındaki sınırlar çok kıvamında oldu.

Kediler canayakın olsa dahi yenidoğanla başbaşa bırakılmaz. Temkinli olmak lazım. İki bebeğimle de aynı şeyi yaptım, bebek biraz ele avuca gelince daha rahat hareket ettim.benim kedim bebeklerden, çocuklardan nefret eder. Ama saldırmaz, sadece uzak durur. Bu anlattığım şey sadece önlem. Zaten büyümesine şahit oldukça o da alışıcak, eve gelen misafir çocuğu gibi olmaz. İlk defa görmüş kendini tehlikede hissetmiş. Normaldir. Siz zaten görüp duruma göre davranışlarınızı ayarlarınız.sağlıkla gelsin bebeğiniz. Kendinizi sevmeyi ihmal etmeyin, hisli canlılar, çok da gönül koyarlar.

Bir yakınımın kızı vardı çok yaramaz, kedi aldılar eve sonradan yani bebeklikten alışma durumu yokken dahi kedi o çocuğa zarar vermedi ki çocukta çocuk yani, kediye yapmadığını bırakmıyordu hatta bi kerecik şu kıza haddini bildirse zavallı kedicik diye düşünüyordum gördükçe. Hayvanlar anlıyor ya küçüğü.

ben size bi anımı anlatayım :) küçükken prenses adını koyduğum bahçemizdeki kedi sen git bizim bayramlık gezmelik kıyafetlerin olduğu bavulda doğum yap :) annemde o kıyafetleri çöpe bunu gören ben napmışım anlatmayım çocuk aklı işte neyse orası bende kalsın o günden beri kedilere karşı bi soğuğumdur derken büyüdük arkadaşın kedi var evinde sık görüştüğüm biri kedi masa altından dikti gözlerini sonra üstüme bi atladı ben o an iptal :))) psikolojik heralde pek yanaşamam geçenlerde nasıl miyavlıyo sesi duyunca camdan baktım pisttt dedim yukarı bakıp miyavda miyav dolapta bi salam kalmış attım hemen yuttu anladım aç :KK43: bi kaba yeğenin sütünden koydum arkadaşınıda çağırmış yanına bide ohhh içtiler :) kardeşimin eviydi kardeşim diyoki her sabah geliyo bizim cama kafayı kaldırıp miyavv miyavvv 5 yaşında yeğenime görev edindirdim hergün sabah süt koyuyo onlar için :) nekadar korksamda kötü şeyler geçsede aramızda bu kediciklerle Allah ın yarattığı herşeye merhamet duymak lazım !!!

Yegenım ilk dogdugunda kardesımın kedısı hırlayıp durdu bebeğe hatta kardesım bı ara kapalı balkona kedı ıcın yer yaptı kendısı bebegı yalnız bırakıp uyuturken kedı orda kald bebegın odasını kapadı falan korktu baya, halam yanına gıdınce bebege baktı bı sure hıc kapamamıs kapıları meger kedı de arada tıslaya tıslaya ıkı haftada alıstı halam gıttıkten sonra kedı artık bebeğe bakmıyoru ama yanına da gelmıyo tıslamıyodu sımdı bebek uc yasında kedı ondan baskasına bakmıyo beraber uyuyorlar sarılıp

Kediler koşturup bağıran çocuklara karşı özellikle kendilerini korumak için tıslayıp saklanıyorlar bazıları da saldırabiliyor tabi. Ama bebekler daha hareketsiz oldukları için ve kediler onların masum olduklarını hissedip, zarar vermeyeceklerini anladıkları için, bebeklere zarar verdiklerini ben hiç görmedim. Benim de kedim var ve şimdi hamileyim. O benim canım ciğerim 4 yıldır benim koynumda uyuyor, hamile olduğumda karnıma daha çok masaj yapmaya başladı hisseder gibi🙂 Biz biraz daha sakin ve hayvanlara karşı merhametli çocuklar yetiştirebilirsek anlaşamayacaklarını hiç sanmıyorum. Hatta en iyi arkadaş bile olabilirler🥰

ben size bi anımı anlatayım :) küçükken prenses adını koyduğum bahçemizdeki kedi sen git bizim bayramlık gezmelik kıyafetlerin olduğu bavulda doğum yap :) annemde o kıyafetleri çöpe bunu gören ben napmışım anlatmayım çocuk aklı işte neyse orası bende kalsın o günden beri kedilere karşı bi soğuğumdur derken büyüdük arkadaşın kedi var evinde sık görüştüğüm biri kedi masa altından dikti gözlerini sonra üstüme bi atladı ben o an iptal :))) psikolojik heralde pek yanaşamam geçenlerde nasıl miyavlıyo sesi duyunca camdan baktım pisttt dedim yukarı bakıp miyavda miyav dolapta bi salam kalmış attım hemen yuttu anladım aç :KK43: bi kaba yeğenin sütünden koydum arkadaşınıda çağırmış yanına bide ohhh içtiler :) kardeşimin eviydi kardeşim diyoki her sabah geliyo bizim cama kafayı kaldırıp miyavv miyavvv 5 yaşında yeğenime görev edindirdim hergün sabah süt koyuyo onlar için :) nekadar korksamda kötü şeyler geçsede aramızda bu kediciklerle Allah ın yarattığı herşeye merhamet duymak lazım !!!
Ya işinize karışmak gibi olmasın ama, kediler sütü sever ama sindiremezler 😔 kediler için olan kuru mamalardan alsanız hem çok daha ekonomik gelir hem de kedişlere dokunmaz 😊
Çok güzel bir örnek olmuşsunuz yeğeninize de sizi tebrik ederim☺️ Merhameti küçücükten öğretmek ne kadar güzel😊

Peki naparsınız? Bizim kedimiz 10 yaşında ve engelli bir hayvan mesela. Kimseye de yanaşlmayan kendini asla biz hariç sevdirmeyen bir kedi. Ne yapsaydık, sokağa mı atsaydık? 10 yaşına gelmiş hayvanı başkasına mı verseydik,
Ne önerirsiniz?
Güvendiğim bakabilecek yakınıma emanet ederdim bir sure. Anneme mesela.

merhaba
kedınız mısafırlere alısık olmadıgı ıcın oyle tepkı vermıs olabılır onlar yabancı ona gore sonradan gelen kısa surelı kısıler
ama bebegınıze alısık olacak dogumdan ıtıbaren bırlıkte yasanacagı ıcın 34 yasımdayım hayatım boyunca dogumundan ölümüne 5 kedı besledım ılk aldıgımda anaokulundaydım suan kızım anaokulunda dusunun ... ne bebegıme ne bana hıc bır zaman zarar vermedı asla endıselenmeyın

kıskanabılır bebegınızı , bebegınız oldugunda kedınızle de ılgılenmeyı sakın unutmayın ıhmal etmeyın :KK66: ama zarar vermeyecektır

Merak etmeyin .Benim kedim 10 yaşındayken doğum yaptım.Ve kedim bir gün bile zarar vermedi çocuğuma.Hep çok uyumluydu çocuğumla.Hatta üstüne yatardi kedimin bir iki yaşındayken. Onun bizden biri olduğunu bilirdi kedim.Baska çocuklara mesafeliyken onla deli gibi oynardı ve bir kere bile tirmalamadi.
kesınlıkle
kendısıne oyun arkadası olarak goruyor bebeklerı
gece sık uyanan gaz sancısı sebebıyle sureklı aglayan bebeklerı kedıler sakınlestırıyor
astım hastasıydım ben kucukken bronşiyel alerjık astım
doktorum kedı almalısınız eve demıstı anaokulundayken o zamandan berı hep kedı bakımı ustlendım cok seyı ıyı anlamda degıstırıyorlar

öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. henüz çok yeni bi hamileliğim var. çok fazla endişeliyim çünkü bir de kısır, oğlan ve doğduğu günden itibaren benimle yaşayan bana aşık bir kedim var(pp'de mevcut kendileri). onu ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya kelimeler yetmez inanın.. hamileliğimi öğrendiğim ilk zamanlar anneme akrabalarımız gelmişti( annemle aynı sokakta oturuyoruz.) ve 1 yaşında bir çocukları var. pazar günüydü o gün ve ben yeğenimi alıp eve getirdim azcık bizde dursun oyalansın diye. kedim normalde de ben ve eşimden başka insan görmediği için başkası geldiğinde korkup kaçıyor saklanıyor. on dakika sonra insanları tanımak için anca çıkıyor. ama kimseye hırlama huyu yoktur. sadece üst katta terasta kedi falan görürse kapıdan(kapı sadece cam) onlara kıhlar hırlar hatta kuyruk falan kabartır. ve yeğenime de aynı şeyi yaptı :KK43: kıhlamalar, korkup kamalar, neredeyse üstüne atlayacak sandım ki hiç böyle bir kedi değil. velhasıl ben doğurunca napıcam kızlar kedimden hayatta vazgeçmem o benim canımın içi. ama ya bebeğe zarar verirse? kedisi olan anneler vardır eminim lütfen bi yol gösterin bana :KK43:
Benim de köpeğim var ben de düşünüyorum bazen kıskançlık olur mu diye fakat onlar bebek kokusunu biliyor merak etmeyin. Gayet iyi anlaşacaklardır.😊

Önceden kedim vardı tekir cinsi olan ve gerçekten onu çok seviyorum normalde herkesi tırmalayan kimseden hoşlanmayan bi yapısı vardı eve biri geldigi zaman kaçıp saklanır yada ayaklarına yapışıp onları tırmalar bu tırmalama ısırma bize karşı da vardı Ama bebegime aşıktı hiç zarar vermedi dogdugu an bağlandı ona poposuna başını koyup onunla Beşikte uyur bebek aglayınca benden önce o koşar hatta bi defasında bebegim çok agladıgı zaman kendi oyuncağını getirip bebegimin baş ucuna koyup aglamasın diye başını yalamıştı hayvanlar bebeklere zarar vermez bilimsel olarak ta kanıtlanmış bi durum bu onların masum olduklarını hissederler ha ben kedimi anneme götürmek zorunda kaldım çünkü dışarı çıkıp geç saatlere kadar gezmek istiyordu hatta dagdan yakaladığı fareyi eve getirdiği oldu bu yüzden mutlu olsun diye köye anneme götürdüm orada yaşıyor aylar sonra gittigimiz zaman bile bebegimi unutmamıştı yine en yakın arkadaşı oldu sizin kediniz de zamanla alışır ilk zamanlar dikkat etmeniz lazım tabi
yaa çok duygulandım yazdıklarınıza, benimki de öyle olacak gibi hissediyorum sanki yaa. tabii ilk zamanlar çok dikkatli olacağız inşallah biran evvel birbirlerine alışırlar <3 çok teşekkür ederim gerçekten çok rahatladımmm :) :)

tahmin edebileceğiniz üzere göbeği büyümüş bir hamişim benim oğlanda bana aşık geceleri aynı yastığı paylaşıyoruz😂 normalde hangır hungur üstümde tepinir ama karnım büyüdüğü için ona da garip geliyor koklayıp koklayıp üstünden atlayarak geçiyor🤗 2 gündür sağa dönmüş uyanıyorum bebiş böğrüme kadar çıkmış diğer oğlanda böğrümde yatmış oluyor ikisi birbirini mi çekiyor yoksa o orda hareket görüp mü geliyor henüz çözemedim ama problem etmiyorum çok çok 3-5 defa sinirlenir sonra alışır 🤷🏻‍♀️

kesınlıkle
kendısıne oyun arkadası olarak goruyor bebeklerı
gece sık uyanan gaz sancısı sebebıyle sureklı aglayan bebeklerı kedıler sakınlestırıyor
astım hastasıydım ben kucukken bronşiyel alerjık astım
doktorum kedı almalısınız eve demıstı anaokulundayken o zamandan berı hep kedı bakımı ustlendım cok seyı ıyı anlamda degıstırıyorlar
bende ikisi için de iyi olacağını düşünüyorum. inşallah kaynaşırlar da kuruntularım boşa çıkar :) <3

tahmin edebileceğiniz üzere göbeği büyümüş bir hamişim benim oğlanda bana aşık geceleri aynı yastığı paylaşıyoruz😂 normalde hangır hungur üstümde tepinir ama karnım büyüdüğü için ona da garip geliyor koklayıp koklayıp üstünden atlayarak geçiyor🤗 2 gündür sağa dönmüş uyanıyorum bebiş böğrüme kadar çıkmış diğer oğlanda böğrümde yatmış oluyor ikisi birbirini mi çekiyor yoksa o orda hareket görüp mü geliyor henüz çözemedim ama problem etmiyorum çok çok 3-5 defa sinirlenir sonra alışır 🤷🏻‍♀️
ay ne güzel yaaaa alışsınlar tabikiiii ikisi de evlat :) sağlıkla alın yavrunuzu kucağınıza :) <3<3

X