kedim ve yeni aile üyemiz

Teşekkür ederim ben de çok seviyorum. Şurada ayrışıyoruz sanırım. Ben çocuğumla kedim arasında seçim yapabilirim.
Hayvanları çok seviyorum... hatta geçen kiş evime aldığım kediş 6 yavru doğurdu.
Ama kedilerin ne kadar özel yaradılışlı olduklarını bildiğim gibi, atalarının vahsi olduklarını da biliyorum...bu canlarda akıl sınırlı irade sınırlı...bebekle kalmasını o yüzden istemem.
anladım, benim de bu yönden korkularım var, vardı daha doğrusu. buradaki arkadaşların yorumları, yaşadıkları epey rahatlattı beni :)

kedi candır .. çok tatlılar. alışma süreci olur zarar vereceğini sanmam. ama kıskanç hayvanlar bıraz. küsüp size kızabilir. (o bile çok tatlı oluyor)
küsüşünü yerim onun ya valla işten kaçıcam şimdi eve gidip sıkıştırıp öpücem nazlı oğlan zaten kesin küser valla bana :KK70: :KK70: :KK70:

küsüşünü yerim onun ya valla işten kaçıcam şimdi eve gidip sıkıştırıp öpücem nazlı oğlan zaten kesin küser valla bana :KK70: :KK70: :KK70:
bende biraz pis seviyorum bakıyor oyle sıkılınca tepki verıyor. kapıyı bır açıyoruz karşımızda beklıyor oyle. eve gıdınce mıncırcam bende =d

Bakmakla kalmadım...evde doğurttum bile 6 yavru.
O zaman en iyi sizin bilmeniz lazım, 10 yaşında kedinin yuvasından ayrılıp hiç tanımadığı bir ortamda tanımadığı ve kedi bakmakla ilgili fikri olmayan -artı, kedi bakmak istemeyen, çünkü isteselerdi onların da kedisi olurdu- insanlarla yaşamasının mümkün olmadığını. Hem kediye, hem de kedinin emanet verildiği kişilere çok büyük haksızlık bu.

instg takip ettiğim biri var bebek doğdugundan beri kedi asla ne bebeğe zarar verdi ne yanına gitti ,

yaklaşmadı bile bebek şuan 10 aylık daha yeni odada kimse yokken gizli çekimle bebeğe bakti ve geri döndü , o kadar ,

ama asla bebeğe zarar vermedi yanii, sağıklı doğumun olsun inşallahhh

O zaman en iyi sizin bilmeniz lazım, 10 yaşında kedinin yuvasından ayrılıp hiç tanımadığı bir ortamda tanımadığı ve kedi bakmakla ilgili fikri olmayan -artı, kedi bakmak istemeyen, çünkü isteselerdi onların da kedisi olurdu- insanlarla yaşamasının mümkün olmadığını. Hem kediye, hem de kedinin emanet verildiği kişilere çok büyük haksızlık bu.
Doğru soyluyorsunuz. Katılıyorum. Tabiki kedi hisseder ve üzülür ama duygulari bizim gibi degil ozellikle kedilerin. Her ortama adaptasyon süreçleri hızlı. Sahiplik kavramına yanıt vereni çok az. Anı biriktirme ve hatırlama işlevleri zayıf. Bunlar bilimsel gerçekler. Kopeklerden bahsetsek asla olamaz derdim mesela.

haklısınız, ben sadece kedili anneler vardır eminim ki, onlardan tecrübe almak için yazmıştım. ister istemez her şeyi düşünüyorum çünkü maalesef çevrem de buna sebep oluyor kediyi napıcaksın ya çocuğun gözünü çıkarırsa ısırırsa falan filan diye. ha tabi ki bu saçma söylemler veya başka bir şey için oğlumu asla bırakmam ama biraz korktum zarar verirse diye
Yok yok yapmıyorlar benimki kızıma bi kere pati bile atmadı

Doğru soyluyorsunuz. Katılıyorum. Tabiki kedi hisseder ve üzülür ama duygulari bizim gibi degil ozellikle kedilerin. Her ortama adaptasyon süreçleri hızlı. Sahiplik kavramına yanıt vereni çok az. Anı biriktirme ve hatırlama işlevleri zayıf. Bunlar bilimsel gerçekler. Kopeklerden bahsetsek asla olamaz derdim mesela.
İşte her kedi de bir değil ki 🤷🏻‍♀️
Bi de o hissetmese bile, ki bence bizimki sizin bahsettiğiniz sahiplik kavramına yanıt veren azınlıkta olabilir, sahiplerindeki sahiplik hissini napıcaz 🤣😬
Neyse biz çok dipdibe koymayarak, odada asla yalnız bırakmayarak işi çözdüğümüzü düşünüyorum. Darısı başlık sahibi arkadaşa olsun.

Ya işinize karışmak gibi olmasın ama, kediler sütü sever ama sindiremezler 😔 kediler için olan kuru mamalardan alsanız hem çok daha ekonomik gelir hem de kedişlere dokunmaz 😊
Çok güzel bir örnek olmuşsunuz yeğeninize de sizi tebrik ederim☺️ Merhameti küçücükten öğretmek ne kadar güzel😊
haklısınız hafta sonu mama alırım artık mama veririz teşekkür ederim 💕🙋🏼‍♀️

Benim kedim 5 yaşında. 9 aylıkken geldi bana. Hep ev kedisiymiş, hiç çocuk görmemiş. Bir kere 4 yaşında kuzenim geldi eve, benimki koltuğun arkasına saklandı. Gözleri fal taşı gibi açıldı, hiç çıkmadı.

Kuzenim 5.5 yaşındayken aynı apartmana taşındık. Kuzenim geldiğinde benimki oda değiştirip ta dolabın üstüne saklanıyordu. 2-3 kez gördükten sonra saklanmamaya başladı ama kuzenim yaklaşınca dokununca kıhlıyordu. Şimdilerde alışmış 😄 kuzenim dokunuyor, oyun oynuyor onunla. O da katlanıyor 😅. Yaklaşık 10 kere görünce alıştı diyebilirim. Toplamda 5 ay kadar bir süre. Daha sık görseydi ya da her gün her gün görseydi çok daha kısa sürer, bir haftayı bulmazdı.

Sizin bebeğiniz olduğunu o anlar kokusundan, hep evde olmasından. Yabancı bir çocuğun arada gelmesi gibi olmaz. Hatta hamileliğinizin ilerleyen zamanlarında karnınıza da ilgi göstermeye başlar, içinde bir canlı olduğunu anlıyorlar. Daha sonra doğduğunda da o bebeğin sizin karnınızdaki olduğunu anlayabiliyorlar. Süt koktuğu için biraz fazla düşkün bile olabilir bebeğinize ilk başlarda 😄. Dayım bebekken anneannemlerin kedisi varmış. Hep emziğini falan çalıyormuş, yüzünü yalıyormuş süt kokuyor diye :KK70:.

ay ne güzel yaa, ben de düşünmüyorum ama etraf biraz korkutuyo beni kedi zarar verir diye halbuki çok sakindir normalde oğlum ama yeğenime olan tavrı da bi miktar korkutmadı değil.. :KK70:
Cinku yeğeniniz sizinle yaşamıyor o yüzden zarar vereceğini sanmıyorum ilk günler gelir gider koklar anlamaya çalışır sonrada sizden çok sever emin olun keşke benim çocuklarım bebekken olsaydı kedimiz kedisiz günlerime çok pişmanım

Yine klasik .... nın komşusunun , akrabasının vs.vs. başına şöyle bir olay gelmiş örneklemeleri olmuş.Ben bu forumda kedi köpekle ilgili olaylarda bizzat kendi başına kötü birsey gelen çok ender insan gördüm.İnsallah da kimsenin başına gelmez çok amin...:KK66:

korkmayın, alışması için desteklemeniz lazım sadece. başlangıçta kıskanabilir, küsebilir... ama alışacaktır. Aynı büyük çocuğu kardeşe hazırlamak gibi düşünün. karnınızdayken de hissediyor zaten, doğmadan önce karnınıza yaslayıp tanıştırmaya başlayın. kedinin mama yerinde vs bi değişim planlıyorsanız şimdiden yapın düzenine alışsın. evdeki değişimlerden etkilenirler hassas yaradılışlıdırlar, zamana ihtiyacı var.

doğuma yakın bebeğin eşyalarını hazırlayın, yeni ev düzenine alışssın. bebeğin eşyalarını yıkyacağınız deterjenla kedinin yastığını vb yıkayın. kokuyu tanısın. ayrıca bebişe ait bazı oyuncakları giysileri tanımasına izin verin.

doğum sonrası bakışmalara, zamanla küçük dokunuşlara izin verin. sonrası oyun arkadaşlığı :)

Endişelenmeyin, bizim de iki kedi evladımız var. Kızımı hastaneden eve getirdiğimizde sadece sepete yanaşıp koklayıp geri çekildiler. Bi tanesi bana küstü 1 ay yanıma yaklaşmadı, diğerinin ise hiç umrunda olmadı. Şuan ise biri yanından ayrılmıyor, diğerinin ise hala umrunda değil 😂

Arkadaşımın kedisi bebeği ilk görünce gelip koklamis koklamis sonra da gidip kusmuş :KK70: zamanla alisacaktir eminim oglusunuz cokkk sevimli.
çok teşekkür ederiimmm:) ay benimki nasıl tepki verecek hadi bakalım merak içindeyim :KK70: :KK70:
Benim kedim 5 yaşında. 9 aylıkken geldi bana. Hep ev kedisiymiş, hiç çocuk görmemiş. Bir kere 4 yaşında kuzenim geldi eve, benimki koltuğun arkasına saklandı. Gözleri fal taşı gibi açıldı, hiç çıkmadı.

Kuzenim 5.5 yaşındayken aynı apartmana taşındık. Kuzenim geldiğinde benimki oda değiştirip ta dolabın üstüne saklanıyordu. 2-3 kez gördükten sonra saklanmamaya başladı ama kuzenim yaklaşınca dokununca kıhlıyordu. Şimdilerde alışmış 😄 kuzenim dokunuyor, oyun oynuyor onunla. O da katlanıyor 😅. Yaklaşık 10 kere görünce alıştı diyebilirim. Toplamda 5 ay kadar bir süre. Daha sık görseydi ya da her gün her gün görseydi çok daha kısa sürer, bir haftayı bulmazdı.

Sizin bebeğiniz olduğunu o anlar kokusundan, hep evde olmasından. Yabancı bir çocuğun arada gelmesi gibi olmaz. Hatta hamileliğinizin ilerleyen zamanlarında karnınıza da ilgi göstermeye başlar, içinde bir canlı olduğunu anlıyorlar. Daha sonra doğduğunda da o bebeğin sizin karnınızdaki olduğunu anlayabiliyorlar. Süt koktuğu için biraz fazla düşkün bile olabilir bebeğinize ilk başlarda 😄. Dayım bebekken anneannemlerin kedisi varmış. Hep emziğini falan çalıyormuş, yüzünü yalıyormuş süt kokuyor diye :KK70:.
yaaa çok tatlııı. ben çok fevri düşündüm sanırım. çünkü haklısınız sonuçta daha hamilelik günleri var. illaki alışacaktır <3 :)
Cinku yeğeniniz sizinle yaşamıyor o yüzden zarar vereceğini sanmıyorum ilk günler gelir gider koklar anlamaya çalışır sonrada sizden çok sever emin olun keşke benim çocuklarım bebekken olsaydı kedimiz kedisiz günlerime çok pişmanım
kedi can gerçekten ya evin neşesi :) evet sanırım bende endişemin yersiz olduğunu fark ettim:)
korkmayın, alışması için desteklemeniz lazım sadece. başlangıçta kıskanabilir, küsebilir... ama alışacaktır. Aynı büyük çocuğu kardeşe hazırlamak gibi düşünün. karnınızdayken de hissediyor zaten, doğmadan önce karnınıza yaslayıp tanıştırmaya başlayın. kedinin mama yerinde vs bi değişim planlıyorsanız şimdiden yapın düzenine alışsın. evdeki değişimlerden etkilenirler hassas yaradılışlıdırlar, zamana ihtiyacı var.

doğuma yakın bebeğin eşyalarını hazırlayın, yeni ev düzenine alışssın. bebeğin eşyalarını yıkyacağınız deterjenla kedinin yastığını vb yıkayın. kokuyu tanısın. ayrıca bebişe ait bazı oyuncakları giysileri tanımasına izin verin.

doğum sonrası bakışmalara, zamanla küçük dokunuşlara izin verin. sonrası oyun arkadaşlığı :)
evet ya hamilelik sürecini es geçtim ben. dediğiniz gibi, alışması için çok fazla zaman ve neden var. eminim artık alışacak oğluşum :)

X