Kedimin ısırma huyu ve bebeğim

Loser9 Loser9 püskürtmeli bir şişeye su koyup ısırmaya yeltendiğinde uzaktan sıkabilirsiniz. Çok ıslanmasın ama kedi o anda kaçar zaten. Birkaç defa yaptıktan sonra şartlanır.

Benimki musluktan su içme müptelasıydı. Çok hoşlanmasam da vazgeçirmek için parmaklarımla su atar gibi yaptım birkaç defa. Şimdi başka bir şeyde bile aynı hareketi yapsam vazgeçip gidiyor.
Çok inatçı bir kedi değilse öğrenir yani.
Boş zamanlarınızda da bol bol yormaya çalışırsanız kimseye çok ilişmez.

Merhaba koltuk tırmalamayı nasıl bıraktırdınız acaba? Bizimkine de tırmalama araç gereçleri falan aldık ama koltuktan vazgeçmiyor
Her koltuk tırmaladığında elimi ıslatıp su attım , ben de tırmalama tahtası aldım malesef ona bir türlü alışmıyorlar. Şimdi bir halıyı tırmalıyor sadece e halı da eski olunca birsey olmuyor.

Bebeğinizin güvenliği için kendinizden vazgececeksiniz ya da bahçe varsa oraya kulübe yapıp orada besleyeceksiniz.Bebeginiz mi kediniz mi ?
Böyle bir seçim yapmak zorunda değilim, kedim herhangi bir eşya gibi vazgeçebileceğim bir şey değil o da çocuğum gibi. Bana geldiğinde daha 40 günlük civciv kadar bir şeydi 2 yıldan fazladır bakıyorum ona, seviyorum bağlandım çok. Hamileyken de bebeğim doğduktan sonra da bir an bile düşünmedim kedimi bırakmayı. Nasıl ki iki kardeş sorun yaşadığında çocuklardan birini atalım demiyoruz kedimi de atacak değilim, çözülecek bu sorun inşallah. Bebeğim de hayvan sevgisi ile büyüyecek.

Benim kedimde kucagima atlayip uyumak istiyordu oksarken de (Icgüdüsel sanirim patilerini acma kapama hareketi yapiyorlar) tirnaklarini bacagima batiriyordu üstümde ince tayt falan varsa cok acitiyor, yaptiginda sertce sesimi yükselterek yapma diyorum ve hafifce vuruyorm. Simdi yavrum acitmasin diye patilerini asagiya sarkitiyor. Kararli ver sertce uyarirsaniz birakcagini düsünüyorm ama sprey fikri cok iyiymis.

Üstte bir üye vazgeçin demiş sakın vazgeçmeyin o da bir can kıyamam ben ona. Spreyli suyu deneyin mutlaka bir de hayır diyin ısırdıkça

Loser9 Loser9 benim kedimle de ayni sorunum var bebegim daha 2,5 aylik kedim 1,5 yaşında bizim çoraplı ayaklarımızı küçüklüğünden beri ısırır bir türlü vazgeçiremedik 2kez bebeğimi de ısırdı hafif çizildi ayakları bir anda geliyor ne olduğunu bile anlayamadık ilgi de gösteriyoruz kıskanmasın diye ne yapacağız bilmiyorum siz nasıl bir çözüm buldunuz

Benim geçici ev olduğum pisi de maalesef ısırıyordu. Evlat edindirdiğim aile sırf bu sebeple geri getirmişti. Ben çaresini bulamadım. Sonrasında hayvansever pekçok kedisi olan bir aile buldum. Meğerse canı sıkılıyormuş kedi istiyormuş yanına. Kedilerle oynaya oynaya bıraktı o huyunu.

Ben de hamileyim bunu düşünüyorum napıcaz diye. Kedim durduk yere pek ısırmaz ama severken filan ısıracağı tutuyor bazen. Sağı solu belli olmuyor, bebeği kıskanır mı saldırır mı bilemiyorum. Bebek biraz büyüdüğünde oynamak isterse kesin ısırır ama. Çok kötü ısırıyor bi de eşek sıpası

X