Kekler - Pastalar Kekimin içi hamur kaldı nasıl kurtarabilirim:(

130 derecede 20 dakika kadar daha tuttum üstü kapalı bir şekilde. En azından o hamur kıvamı biraz olsun kurudu yenecek kıvamda şu an buna da şükür:confused: ilk defa başıma geldi havuçlu kek yapmıştım belki havuçları bu sefer büyük geldi ölçüsüne bilemiyorum :KK53::KK53:

Tamamdir o zaman boyle yaparım ben de artik :KK45:

Oyle birsey oldugunda firin ayarini dusureceksiniz biraz daha firinda tutacaksiniz. Diyelim ki ustu cok kizardi ici hamur. Ust kisma bir tepdi koyun dusuk ayarda firinda bekletin ivi pisene kadar

İçinin pişmediği fırındayken anlaşılmıyor ama nasıl derecesini düşüreyim kaldı ki kürdan batırınca da temiz çıkmıştı yani ilk defa yaptığımdan da değil kesince anlayabildim tabanı az da olsa hamur kivamindaydi neyseki çöpe gitmedi firinda biraz kuruttum, o yüzden mutluyum :) belki malzemelerin boyutu her zamankinden büyük gelmiştir bilemedimm

İçinin pişmediği fırındayken anlaşılmıyor ama nasıl derecesini düşüreyim kaldı ki kürdan batırınca da temiz çıkmıştı yani ilk defa yaptığımdan da değil kesince anlayabildim tabanı az da olsa hamur kivamindaydi neyseki çöpe gitmedi firinda biraz kuruttum, o yüzden mutluyum :) belki malzemelerin boyutu her zamankinden büyük gelmiştir bilemedimm
Benimde bazen oluyor. Benim firininda alti gec pisiriyor. Normali 40 45 dk ya pisme suresi. Sonrasinda firinin ustunu kapiyorum. Alttan pisirmeye devam ediyorum.

Geçen yılki kalitesiz unlar bu yıl piyasada yağmur yağmadığından kalite düşük ben söke marka kullanıyorum farkında olduğumdan aynı fırın malzeme önemli yani un en önemli etken
Valla her zaman 170 derecede 40 dakika pişiriyorum hiç sorun olmuyordu bu sefer niye öyle oldu anlamadım

X