Aşılama Kemoterapi Sonrası Aşılama Hakkında Bilgi Sahibi Olanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Oncelik le gecmis olsun Allah sifa versin genetik test evet kan tahlili ile yapiliyormus Ben dusuk yaptim doktorum genetik test istedi kan tahlili ile yapiliyor univesite hastanesinde genetik bolumunde yaptir dedi ama hala yaptiramadim

Üniversite hastanesinde yapıldı işlemler. Eşimin tedavi süreci bitince inşallah başlarız bir şeyler yapmaya. Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ediyorum çok sağolun.

Kemoterapi öncesi bir kere yapıldı, çok zamanımız da olmadı açıkcası herşey bir kaç gün içinde gelişti. Artık hayırlısı, aşılama da sanırım 1 kerelik oluyor spermleri ama tüp bebekte bir kaç sperm seçilerek oluyor sanırım, eğer böyleyse elbette tüp bebek daha mantıklı gibi Allahualem.
Çok sağolun

Rica ederim herşeyin hayırlısı rabbimden Amiin çok teşekkür ederim, sizin içinde en hayırlı ne ise o olsun inşallah

Merhaba. Asilamadan ziyade tup bebek oneririm. Sansiniz daha yuksek olacaktir. Ayrica genetik testi direkt embriyoya uygularsiniz ki siz kaynakli bir hasar varsa o da elimine olmus olur boylelikle

Merhaba. Asilamadan ziyade tup bebek oneririm. Sansiniz daha yuksek olacaktir. Ayrica genetik testi direkt embriyoya uygularsiniz ki siz kaynakli bir hasar varsa o da elimine olmus olur boylelikle
Bunu söylemeniz çok iyi oldu, ilk kez duydum(genetik testin embriyoya uygulanması) . İnşallah o sürece girdiğimizde, değerlendireceğim.
Çok teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun
Tedavi sürecinde gebelik şansını artırmak için ilaç verirler yumurtalar gelişsin diye
Hele tüp bebekse fazla yumurta elde etmek için veriliyor
Zaten aşılamadansa tüp bebek daha mantıklı. Tüp bebekte daha fazla embriyo edilir ve gerekirse kalanlar dondurulur
Bunları zamanı gelince doktorunuzla daha detaylıca konuşursunuz

Çok teşekkür ederim

Çok çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin bende eşimin kardeşi için araştırmıştım bu konuyu oda dondurttu bekar şuanda ama sonradan normal yolla bile çocuğu olanları okudum inşaAllah bu süreci sağlıkla atlatmaya bakın çünkü kolay bir süreç değil çocuk olur Allahın izniyle Rabbim tez vakitte şifalar versin

Oncelikle cok gecmis olsun Rabbim sifa versin. Benim esimde kolon ca Şükür gecti bitti . Cerrahi olarak mudahale sonrasi kemoterapi aldi.
Bizim Rabbime sukur iki evladimiz var.
En dogru karari vermissiniz dondurmakla gercekten. sonradan evladi olan yokmu derseniz cok var ama tedbirini al pisman olmamak icin.canim benim sadece aldigi kemo lar vucudu mahvediyor sifira dusuruyormus. RABBIM isterse dilerse olur hic suphesiz Allah isterse olur . Birde su var ya kemoterapi sonrasi rutin kontrollerde bt lerde verilen ilaclarda cok agir onlarda radyasyon . Sadece kemoterapiden sonra 1 sene icinde normale donmeye basliyomus vucut ee arada kontrollerde verilenler var iste.. nediyim .. Allah butun hastara sifa versin cekmeyen bilmez. Oyuzden en dogru en guzel karari bastan vermissiniz .
InsAllah Allah im hayirsiyla evlat verirde moral olur hayata ikinci donusunuz olur. Saglikla kalin insAllah

Âmîn inşallah. Sizin hastanıza da Allah tam şifa ihsan etsin.

Âmîn inşallah. Size de Allah tam şifa ihsan etsin. Rabbim evlatlarınızla beraber sağlıklı hayırlı ömürler nasib etsin.

Merhaba bende 2 yıldır hamile kalamıyorum ikimizinde sorunu olmadığı halde çok doktor dolaştım en son gittiğim ünlü bir doktordu ve tüm doktorların dediği gibi aşılamada şansın çok çok düşük en yüksek ihtimali %8-9 hiç aşılamaya para vermeyin hamile kapamıyorsanız direk tüp bebek

risk almayıp aşılama yerine tüp bebek yaptırmanızı öneririm, özellikle sperm numuneniz azsa. Genetik için eşinizle birlikte kan veriyorsunuz üniversite hastanesi bilgi verir size, ama genetik bi sorun varsa yine tüp bebek gerekiyor zaten. Çok geçmiş olsun..

Çok sağolun

Arkadaşa katılıyorum tüp bebek daha mantıklı gibi geliyor banada icefrezya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…