Kendi Diktiğim, Hiç Giyilmemiş Komple Fransız Danteli Balık Gelinlik

minenes

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2010
2.740
80
Herkese merhaba,

Gelinlik bölümünü takip edenler bilirler, gelinliklere ilişkin büyük bir ilgim ve sevgim var. Bu sevgim beni çılgınca bir şey yaparak bir gelinlik üretmeye kadar itti. Günlük kıyafet dikişini zaten biliyordum, elimi taşın altına koyarak bir gelinlik dikmeye karar verdim ve sonucu görmektesiniz.

Kendim evli olduğum, tesettürlü olduğum için bu gelinliği herhangi biçimde değerlendiremeyeceğimden uygun fiyata satmaya karar verdim.

1.65-1.75 boylarında, 36-38 standart bedenlere uyan bayanların üstüne olacak bir gelinlik. Kol boyu ve etek boyunu alacak kişiye göre ayarlayacağım şekilde bıraktım.

Bu gelinlikte 6 metre -yani 2 kupon- kordonesiz fransız dantel, bir o kadar krep saten, ayrıca astar vb. malzemeler kullandım. Kumaş türlerini ve fiyatlarını bilen biri olarak diyebilirim ki şu anda vitrinlerde gördüğünüz gelinliklerin çoğundan daha pahalı bir kumaş maliyeti var.

İçiyle, dışıyla, gizli fermuarıyla ve astarıyla tertemiz bir işçilik oldu. Makine dikişinin üç katı kadar el dikişi var, gerçekten çok özen gösterdim.

Almak isteyen bayanlar bana özel mesaj atabilirler.

Gelinliğin fiyatı 1250 TL. Balık tarlatan dahil değil, 100-150 lira masrafı olur.

i6010190_img-4435.jpg

i6010191_img-4445.jpg

i6010192_img-4456.jpg

i6010193_img-4459.jpg

i6010194_img-4460.jpg

i6010195_img-4462.jpg

i6010196_img-4464.jpg

Gelinlikçi olmadığım ve elimde stok halinde malzeme bulundurmadığım için gelinlik harici hiçbir şeyi henüz üretmedim. Ancak tamamlayıcı istekleriniz olursa onları da ücreti mukabilinde en güzel şekilde hazırlayabilirim.

Bu bağlamda;

Aynı kalitede, yine ince kenarları kirpikli fransız kupon dantel çerçeveli kısa duvak: 250TL

Fransız dantel çerçeveli uzun duvak: 400TL

attachment.php

Takı çantası -gelinliğin kumaşından ve dantelinden-. Kese değil, çanta formunda: 50TL

Ayrıca, henüz satışa sunmadığım ancak yine kendim üretimini sağladığım taşlı bir gelin kemeri ile gelinliğe hareket katabilirsiniz: 150 TL

166013_438249242863587_1305993381_n.jpg

Bir ay önce evlenmemis olsaydim ve suan evlenecek olsaydim terredüt etmeden alirdim. Mükemmel bir gelinlik. Bu istek ve bu azimle cok güzel yerlere gelecegine inaniyorum.

gercekten cok hoş olmus canım elıne sağlık masallah sana. Allahım nazarlardan saklasın. yanlıs anlamazsan sana bır tavsıyede bulunmak isterim. üst kısmı filan cok hoş gerçekten fakat omuzlarında askılar varya o askıları iptal edebilirsin sadece dantel olsa daha hos olur askılar gozukmesın bence. yada illaki düşer askı kullanmak gerek dersen seffaf askı takabılecegı kucuk kumaslar koyabılırsın sutyendekı gıbı ısteyen seffaf askıyı takabılır böylece.

Merhaba,

Eleştirin için teşekkür ederim. Evet, bildiğimiz gelinlik formunda straples kalıp üstüne dantel yaka-kol çalışılıyor. Ancak bu benim diktiğim gelinlik piyasadakilerden farklı olarak belinde gepiyer denen balenli sert bölgeyi içermediği için askılı olmak zorunda, yoksa düşer. Açıkçası üstüne çalıştığım model bu şekilde olduğu için beni rahatsız etmedi, o yüzden gizleme gereği duymadım. Yine de teşekkürler :)

balık tarzı hertürlü elbise ve gelinlikleri hiç sevmediğim halde benim bile beğenmeme neden olduğun için helal olsun sizee :KK19:

Gerçekten çok hoş olmuş elleinize sağlık sizi hep takip ediyorum zaten başka topiklerden de. Bir şey sormak istiyorum size benim boyum 1.58 kilom da 51 hafif basenlerim var belim ince baya bu boyda birine bu tarz gelinlikler uygun mudur yoksa A tipi kesim mi daha uygun olur? Kollu gelinlikler mi daha uzun gösterir bir de? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Gerçekten çok hoş olmuş elleinize sağlık sizi hep takip ediyorum zaten başka topiklerden de. Bir şey sormak istiyorum size benim boyum 1.58 kilom da 51 hafif basenlerim var belim ince baya bu boyda birine bu tarz gelinlikler uygun mudur yoksa A tipi kesim mi daha uygun olur? Kollu gelinlikler mi daha uzun gösterir bir de? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Merhaba Almor, ben de seni biliyorum :) Dürüst olmak gerekirse vücut tipleri ve gelinlikler konusunda çok bilgiye sahip değilim. Ancak mantık yürütürsem 18 cm filan bir platform ayakkabı giyerseniz 176 olursunuz ve sadece bacak boyunuz uzar, bu şekilde uzun boylu gibi görünebilirsiniz. Yalnız fazla basen kaldıran modeller değil balık gelinlikler. Yakışıp yakışmayanı anlamanın en iyi yolu Oleg Cassini, Akay. pronovias gibi çokça gelinlik alternatifi olan yerlere gidip tüm gelinlik tiplerini denemek olur. Kollu gelinliklerde kol tipinin ne olacağı çok fark edebilir.

gerçekten çok güzel olmuş, emeğinize sağlık.böyle bir yeteneğiniz var ve bence bunu muhakkak değerlendirmelisiniz,:KK9:

Merhaba Almor, ben de seni biliyorum :) Dürüst olmak gerekirse vücut tipleri ve gelinlikler konusunda çok bilgiye sahip değilim. Ancak mantık yürütürsem 18 cm filan bir platform ayakkabı giyerseniz 176 olursunuz ve sadece bacak boyunuz uzar, bu şekilde uzun boylu gibi görünebilirsiniz. Yalnız fazla basen kaldıran modeller değil balık gelinlikler. Yakışıp yakışmayanı anlamanın en iyi yolu Oleg Cassini, Akay. pronovias gibi çokça gelinlik alternatifi olan yerlere gidip tüm gelinlik tiplerini denemek olur. Kollu gelinliklerde kol tipinin ne olacağı çok fark edebilir.

Teşekkür ederim cevapladığın için en güzel gidip denemek tabi ama ben bu Akay gelinliğe ve oranın sahibi kadına acayip gıcık oldum televizyonda bir kaç kere gördüm öyle ahım şahım olmayan gayet basit ve sıradan gelinliklerin fiyatlarını sordular 4-5 binden başladı kadın yuh dedim resmen:)) Bir de sayen de gerçek fransız danteli nasıl olur, hayal tül nedir onları öğrenmiş oldum dantelli bir gelinlik gördüğümde inceliyorum artık bakıyorum bu fransız dantelimi değil mi diye yavaş yavaş ayırt ediyorum gibi:))

Kızlar kemerle birlikte 1250TL'ye vermeye karar verdim. Duvak fiyatlarını da 200TL ve 350TL'ye düşürdüm. Duyurulur.

i6202236_kemerli.jpg

i6202237_kemerli2.jpg

i6202238_kemerli3.jpg

azmine ahyran kaldım.balık kısmını belden aşağısını çok iyi tutturmuşsun tebrik ederim:KK9::KK9:

X