Kendi Evinde Korkan Bebek

Arkadaşlar ben yaklaşık dört ay önce doğum yaptım ilk 20 gün kendi evimdeydim eşimle bebek çok normaldi sonra eşim işe başladı kronik hastalığm olması sebebiyle eşim yardımcı olması için beni kaynanama götürdü bebekle 20 günde orda kaldık herşey çok güzeldi kırkı çıktı evimize döndük ilk günler herşey çok güzeldi yatak odasında bizimle kalıyordu sonra birden bire aşırı korkmaya başladı ilk anlamadık biz bişey oldu bi yerini incittik sandık acile gittik herşey normal çıktı eve döndük sonra tekrar aşırı korkmaya başladı yatak odasndan çıkarınca susuyordu girince korkuyordu bizde korktuğunu bu şekilde anladık sonra evden çıktık bikaç gün kendi annemde kaldık evi güzelce temizledim herşeyi yıkadım bebek odamız var özenle dizdiğim oraya geçtim sonra bebeği evimize getirdik bebek yine korkmaya başladı aşırı şekilde korkuyordu sonra yine apar topar evden çıktık abimlere geçtik orda kaldık orda da çok neşeli hiç korkmuyor sonra doktora gittik eeg ultrason hertürlü tahlilimizi yaptırdık çok şükür herşey normal çıktı sonra yine döndük evimize odaları kitledik mutfakta durduk birden çocuk aniden bağırıp korkmaya başladı çok kötü korktu bu defa yine hemen çıktık evi değiştirme kararı aldık hani belki enerjisini sevmemiştir falan diye sonra evimizde dualar okuttuk ettik doktorumuza da sorduk videolar attık korkma anlarını başka yerdeki mutlu anlarını sonra onunda tavsiyesiyle eve dönme kararı aldık bu arada bebeğimiz nerdeyse dört aylık oldu eve döndük ama bu sefer çocuk kapıdan girdik beş on dk keyifliydi mutluydu birden yine korkmaya başladı ama bu sefer en şiddetli korkmasıydı yine çıktık evden şimdi eve girmiyorz böyle bi durum yaşayan var mı evi değişecez ancak yeni evde böyle korkmasından da çok endişeliyim tekrar çocuğumu deneme tahtası gibi eve götürmek de istemiyorum aylardır başkalarının evinde kalıyorm çocukda zerre sorun yok ama kendi evimize giremiyorz bebek inanılmaz korkuyor başına böyle bişey gelen var mı ev değiştirmek sorunu çözer mi
Sessizlige anlasamadi diye tahmin ediyorum cekirdek ailesiniz ya, sessizken ani seslere karsı korkuyor olabilir. Bu sefer ailelerinizi evinize davet edin deneyin nasıl sohbet ediyorsanız öyle edin bakalım fark var mı? Eger fark varsa ki bosu bosuna evi degistirmemis olursunuz emin olmus olursunuz

Siz bence tek başınıza evde kalmaya korkuyorsunuz. Yani bebekle yalnız kalmaya korkuyorsunuz. Çocuk sizdeki tedirginliği hissediyor.
Bebekler o kadar ufakken zaten annesinin hisleri üstünden anlamlandırır çevresini.
bebekler ufakken en fazla 20 cm yakınını görebilir
Aslında korkmuyorm evimi çok seviyorum komşularımı çok seviyorm çocuğma yaptığım ortamı çok seviyorum odası eşyaları herşeyi içime sinerek aldım bebek huzurusz olunca korkuyorm o kadar ama bende genel olarak evden korkma çocukla yalnz o evde olma korkusu yok o yüzden her yolu denedim sürekli girdim eve ama bakalım belki de rızkımız o evden kalkması gerekiyor ev değiştireym içimize tam sinsin sonra güzelce hayatımıza devam ederiz inşallah

Sessizlige anlasamadi diye tahmin ediyorum cekirdek ailesiniz ya, sessizken ani seslere karsı korkuyor olabilir. Bu sefer ailelerinizi evinize davet edin deneyin nasıl sohbet ediyorsanız öyle edin bakalım fark var mı? Eger fark varsa ki bosu bosuna evi degistirmemis olursunuz emin olmus olursunuz
Hepsini bir kez daha deneyeceğim ev değiştirmeden

Benim oğlumun da işaretleri vardı 🤣 gittiler. Oyun oynuyor sadece sorun yok...

Oğlum korkmuyor ama ben baya tirsiyorum.
Conjuring gibi :)
Gecen hafta kendi yatağinin icinde miril miril konuşuyordu. 1-2 saat kendi kendine oynadi öyle.
Bazen yemek yerken kaşiği karşida biri varmiş gibi uzatiyor.
El salliyor bye bye diyor.
Kendimi kaptirmiyorum ama tirsmamak elde değil.

Korkmayın küçükken ben de o şekilde oyun oynardım hatta hatırlayabilecek yaşa kadar ki hatırlıyorum da. Ama bişey gördüğümden değil kendi kendime evcilik oynardım hayal ederdim

Bende kendi kendime konuşurum. Benim ufaklik el salliyor, bye bye yapiyor.
Oynadiği kesin ama bazen tirsiyorum vallah

Arkadaşlar ben yaklaşık dört ay önce doğum yaptım ilk 20 gün kendi evimdeydim eşimle bebek çok normaldi sonra eşim işe başladı kronik hastalığm olması sebebiyle eşim yardımcı olması için beni kaynanama götürdü bebekle 20 günde orda kaldık herşey çok güzeldi kırkı çıktı evimize döndük ilk günler herşey çok güzeldi yatak odasında bizimle kalıyordu sonra birden bire aşırı korkmaya başladı ilk anlamadık biz bişey oldu bi yerini incittik sandık acile gittik herşey normal çıktı eve döndük sonra tekrar aşırı korkmaya başladı yatak odasndan çıkarınca susuyordu girince korkuyordu bizde korktuğunu bu şekilde anladık sonra evden çıktık bikaç gün kendi annemde kaldık evi güzelce temizledim herşeyi yıkadım bebek odamız var özenle dizdiğim oraya geçtim sonra bebeği evimize getirdik bebek yine korkmaya başladı aşırı şekilde korkuyordu sonra yine apar topar evden çıktık abimlere geçtik orda kaldık orda da çok neşeli hiç korkmuyor sonra doktora gittik eeg ultrason hertürlü tahlilimizi yaptırdık çok şükür herşey normal çıktı sonra yine döndük evimize odaları kitledik mutfakta durduk birden çocuk aniden bağırıp korkmaya başladı çok kötü korktu bu defa yine hemen çıktık evi değiştirme kararı aldık hani belki enerjisini sevmemiştir falan diye sonra evimizde dualar okuttuk ettik doktorumuza da sorduk videolar attık korkma anlarını başka yerdeki mutlu anlarını sonra onunda tavsiyesiyle eve dönme kararı aldık bu arada bebeğimiz nerdeyse dört aylık oldu eve döndük ama bu sefer çocuk kapıdan girdik beş on dk keyifliydi mutluydu birden yine korkmaya başladı ama bu sefer en şiddetli korkmasıydı yine çıktık evden şimdi eve girmiyorz böyle bi durum yaşayan var mı evi değişecez ancak yeni evde böyle korkmasından da çok endişeliyim tekrar çocuğumu deneme tahtası gibi eve götürmek de istemiyorum aylardır başkalarının evinde kalıyorm çocukda zerre sorun yok ama kendi evimize giremiyorz bebek inanılmaz korkuyor başına böyle bişey gelen var mı ev değiştirmek sorunu çözer mi

Bizim alt komşusunun bebekleri de böyle ağlayıp duruyordu. Evde böyle odada dururken zıngır zıngır binayı inletirdi. Sırf canı o an odada kalmak istemediği içindi.

Çocuğun huyu böyledir. Alışkanlık olmuştur. O ağladıkça siz evden çıkıp, oanik yaptıkça o da devamını getirmiş. Çok sık yer değişikliği yaptığınız hiç yerine alışamamış, kaldığı yeri yadırgıyor.

Evde başka enerjiler olabilir oğlum daha 3 aylikken emzirirken kitap okumayı seviyodum kitaplıktan rasgele bı kitap aldım satanizimle alakaliydi öylesine okumaya başladım ne akla hizmete,sonra uyuyan çocuk ağlamaya başladı daha 5,6 sayfa anca okumuştum ama çığlık çığlığa ağlıyor,eşim kalktı noldu diye anlamadım tabi cahillik bilmiyorum dedim ağlamaya başladı sonra kitabı görünce bundandır belki dedi diğer odaya götürdü yavrum sustu aninda uykuya daldı,o an okadar korktum ki anlatamam anca idrak ettim ertesi gün kitabın olduğu odaya girince ağlamaya başladı tekrar hemen kitapi dışardaki çöp konteynirina attik

Yani korku sebebi önemli, eskiler lohusalık döneminde bebek ve anneye bir şeyler olabilir diye başlarından pek ayrılmaz, bir de büyüklere danışmak lazım. Zaten doktor takibindesiniz. Evi bir sirkeli su ile temizleyin size yardım etsinler. Bir de okuyun, bizde üzerlik otu yakarlar kötü enerji için evde gezdirirken vs bir de diğer seçenekleri deneyin bakalım ne olacak
Aynen bunları deneyin. Eski eşya, antika, 2. El birşeyler varsa elden çıkarın. Ayrıca evde heykel, oyuncak bebek vs varsa evden çıkarın bakalım

Sizin binanız yapılmadan önce yerinde başka bir bina var mıymış ? Ya önceki binada ya da arsada bir şey olmuş olabilir.
Benim de aklıma bu geldi. Bizim bir akraba da türlü sorunlar yaşıyordu, tabii insanın aklına ilk gelen şeyi düşünüp olayı araştıracak kişilere falan ulaşmışlar, o ev yapılmadan önce uzun yıllar orada bir harabe varmış. Bir süre sonra ev değiştirdiler, kadının sıkıntıları bitti. Ama tabii psikolojisi bozulduğuyla kaldı, panik atak vs.

Sevgili konu sahibi bugun basliginizda konusmustuk ama birsey dikkatimi cok cekti, size 4 aylik bebegin korktugunu söyleyen bir tip doktoru muydu? Norolog diyorsunuz ama alani pediatrik noroloji mi?

Onumuzdeki hafta kizimin (7aylik) noroloji randevusu var, ona soracagim, 4.5 aylik bebek korkabilir mi diye, cunku benim bildigim ve tecrubelerimle ogrendigim korkularin 2 yas sonrasi basladigi yonunde (2.5 yaşında da bir cocugum var).

Sevgili konu sahibi bugun basliginizda konusmustuk ama birsey dikkatimi cok cekti, size 4 aylik bebegin korktugunu söyleyen bir tip doktoru muydu? Norolog diyorsunuz ama alani pediatrik noroloji mi?

Onumuzdeki hafta kizimin (7aylik) noroloji randevusu var, ona soracagim, 4.5 aylik bebek korkabilir mi diye, cunku benim bildigim ve tecrubelerimle ogrendigim korkularin 2 yas sonrasi basladigi yonunde (2.5 yaşında da bir cocugum var).
Tekrar Mrb sanırım bizim sorun biraz ileri derece moro refleksiymiş yani burdan sağolsn bi bayan yardımcı oldu iletişim halindeyz yavaş yavaş evimizde kalarak sakinleştirerek ortama alıştırmaya çalışacağız söyleyen evet çocuk nöroloji doktoruydu zaten her ilde sayılı var çocuk nörolog belki de izlettiğim videoyu öyle yorumladı vs vs ama dediğim gibi net çocuk nörolog doktorum korku bu dedi eskiler buna c..n basması derler onlara sor bilir dedi falan dedi sizde kendi doktorunuza sorabilirsiniz bakalım inşallah düzelir bizimki şuan eve getirdik hemen huysuzlandı ama geceyi geçirip alıştırmaya çalışacaz yerini yadırgıyor veya geldiğimz yerdeki insanları arıyor olabilir gözleri bakalım inşallah sorunsuz atlatıcaz bu süreci

Cin görüyo bebek o zaman? Neyse açık olayım bebeğinizin göz teması nasıl? Otizm açısından bir değerlendirin bakalım. Allah korusun tabi ama korkma bilmezler. Kapıyı çarptığınızdaki moro refleksidir korku değil. 3 çocuk büyüttüm büyütüyorum biri şu an 4,5 aylık biliyorum yani. Hiçbir doktor da korkuyor demez. Bunu inatla söylüyorum

Aynen aynen. Takmışlar korkuya. Çocuk hayalet görse algılayamaz bile kalktı ki korkacak!
Bebeğin algı boyutu senden farklıdır. Sen 5 duyuya hapsolmuşsun.
Senin görmediklerini görebilir. Ben de bunu inatla söylüyorum. Bilmediğin konuda iddialaşma.

Nasıl korkuyor anlamadım.ben aglıyor olabilir. Evden gitmek garip. İnsanlara alıştı muhtemelen üç aydır milletin evinde misiniz cidden

Nasıl korkuyor anlamadım.ben aglıyor olabilir. Evden gitmek garip. İnsanlara alıştı muhtemelen üç aydır milletin evinde misiniz cidden
Evet malesefki öyleyiz her gittiğimizde korktu tek gittik toplulukla gittik kendimiz gitmedik alıştığı nenesi dedesi götürdü biz kapıda bekledik vs vs herşeyi denedik ama eve girdiği gibi uyanık olsun uykuda olsun sıçrıyor uyanıyor mesela arabada tur attırdık uyuttuk eve girdik beşiğe koyduk hemen sıçradı uyandı bağırdı çağırdı ellerini o tarafa bu tarafa attı burdan bi bayanın desteğiyle ilerliyorz cam balkona bi alam yaptım bağırıp sıçradıkça oraya götürcem sakinleştirip geri içeri alıcam bi şekilde alıştırcaz

Her şey kayınvalidenize gidince başladıysa orda bi tuhaflık olmuş ve uzun süre bebeğiniz etkide kalmış olabilir mi. Yani demek istediğim o evde herkese güveniyor musunuz, siz yokken çocuğa kötü davranan birileri olmuş olabilir mi?

X