Kendi içimde bitmek bilmeyen çelişkilerim

Her fikrinixi herkesle paylaşmak zorunda değildiniz ki. Düğünleri hiç sevmem. Ama eşim dışında kimseye söylemedim. Evlenmeye karar verdiğimizde düğün takı hiç bir şey istemiyorum Diye.

Ayrıca siz kimseyi öldürmemiş zarar vermemişsinşz herseyin en güzeline layıksınız
Evet değiliz ama bazen o kadar soruluyor ki insan artık bir yerde patlayıp cevap veriyor.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim 💗
Konu sahibi önüne gelene yürüyüp önüne gelenle yatmamış, 2 tane düzgün ilişki yaşamış, biriyle cinsellik yaşayınca eksilmiyoruz. Namussuz da olmuyoruz
Benim zaten bu çelişkileri yaşamamdaki sebep etrafımda hanimefendininki gibi zihniyetlerin çok olması.
Ee tamam işte Bunu diyorum zaten , farklı olabilirsiniz tamam ama bir şekilde onlar size bir şeyler kattı.
Bir şeyler kattığı için bugün böyle huzursuzluk yaşıyorsunuz.

Bugün bocaliyor olmanıza en büyük sebep bir yerlerde size empoze ettikleri şeyler ile yaşadıklarınızin çelişiyor olması.

Aileniz muhafazakâr. Buna müsade etmeyeceklerdir ama Siz farklı olduğunuzdan ötürü evlilik öncesi cinsellik yaşamakta sakınca görmediniz

Lakin bir şekilde o ailede o düşüncede büyümüş olmanın etkisi size; bakire olmadığınız için sevilmeye layık olmadığınızı düşündürüyor.

Yani insan ne kadar inkar etse de orada büyüdü. İçinde bir şeyler var. Bir yerlerde bir his. Geçmişten gelen değersizlikler. Kendini bulma keşfetme isteği.
Çok doğru söylüyorsunuz. Bu konuda terapi almam gerekiyor. Ama terapiste bile bu konuyu açmaya utanıyorum burada anonim olmak rahatlatıyor.

Sizin de geçmişiniz temiz değil ki böyle bir şey istiyorsunuz. Kusura bakmayın... Elbette sizin bu durumunuzu kabul edecek biri de olur. Kimse dört dörtlük değil. Anne olmak isteyip istememek sizinle alakalı birşey değil. Allah dilerse olur. Böyle bir isteginizin olmaması da normal. Herkes anne olacak diye bir kural yok.
Ayrıca durumunu kabul etmek nedir ya, bı kusuru, kabahati varmış gibi 🤬

Evet değiliz ama bazen o kadar soruluyor ki insan artık bir yerde patlayıp cevap veriyor.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim 💗

Benim zaten bu çelişkileri yaşamamdaki sebep etrafımda hanimefendininki gibi zihniyetlerin çok olması.

Çok doğru söylüyorsunuz. Bu konuda terapi almam gerekiyor. Ama terapiste bile bu konuyu açmaya utanıyorum burada anonim olmak rahatlatıyor.
Ay boşver sen o zihniyetleri, azalarak biticekler bu yy.da artik

Konu sahibi önüne gelene yürüyüp önüne gelenle yatmamış, 2 tane düzgün ilişki yaşamış, biriyle cinsellik yaşayınca eksilmiyoruz. Namussuz da olmuyoruz
Normal görüyorsa endişe düşmeyecek. Karşı taraf beni kabul eder mi demeyecek. Madem bu kadar normal ise... Bu durum hem kadın hem erkek için geçerlidir.

Merhaba direk konuya gireceğim,
Yasım 26.
Ben doğuda memurum atanalı 1 yıl olacak. Küçük bir ilçede görev yapıyorum. Etrafım tarafından beğenilen sosyal biriyim kız erkek birçok arkadaşım var. Buraya geldiğimden beri tanışmak isteyen birçok kişi oldu. Ama ben hepsini reddettim kimseyle görüşmedim. Çünkü bakire değilim, ilk cinsellik yaşadığım ilişkimde çok sevdim çok sevildim yürümedi,ikincisini de ben çok sevdim o da beni sevmeye çalıştı olmadı sevemedi yürümedi. İkisi içinde pişman değilim iyi insanlardı güzeldi, keşke yasamasaydim demiyorum. Ama bunu yaşadığım icin sanki ben sevilmeye ,değer görmeye ve evlenilmeye layık değilmişim gibi geliyor. Sanki bu yüzden kimse benimle evlenmek istemeyecekmiş beni sevmeyecekmiş düzgün bir ilişkim olmayacakmış gibi geliyor. Biriyle bir şey yaşasam herkese anlatır diye daha başlamadan bitiriyorum. Öncedende küçük sehirdeydim(doğu değildi) ama oradayken birileriyle (sevişmek değil) ilişki yaşamak hakkında ön yargım yoktu. Ama buradaki kiz-erkek muhabbetlerinden midem bulandı ve korkar oldum biri beni duygusal ve fiziksel olarak kullanır diye.
Öbür meselemde şu ben şu an değil ama bir gün evlenmek istiyorum (30'larıma doğru) herhangi bir acelem ya da illa olsun diye bir düşüncem de yok. Ama çocuk istemiyorum çocukları sevmiyorum,söz nişan düğün vs . Hiçbir şey istemiyorum kuru gürültü. Sadece ikimiz olalım, mutlu, huzurlu olalım yeter. Ne zaman bunun konusu açılsa ileride fikrin değişir anne olmak güzel şey ,hormonlar , törensiz gelin mi olur,30 dan sonra kimseyi bulamazsın vs.. diye insanlar başımı ağrıtıyor. Kimseyle konuşamıyorum o yüzden bunu. Kendim çok güzel bir kadın değilim ama çok seçiciyim bir insanın geçmişi benim için önemli. Önüne gelenle beraber olmuş, aldatmış , her kıza yürümüş biriyle de olmak istemiyorum. Nadiren birileriyle görüşürüm, görüştüğüm insanında falsosunu görünce muhabbeti uzatmam.
Şimdi sizden derdime çare isteyemem, sadeve paylasmak istedim. Sizce ben bu durumu aşabilir miyim ? Sağlıklı bir ilişki yaşayabilir miyim ? Buradaki hanımların yorumlarını çok merak ediyorum.
Elbette herkesin bu hayattan beklentisi yaşam tarzı çok farklıdır. Aslında bunlar normal şeyler. Çocuk istememeniz düğün istememeniz çok normal ki bende öyle çocuk istemiyorum açıkçası yani o psikolojide olduğumu düşünmüyorum ve sonsuza kadar imkanım olsa seyahat etmek istiyorum. Ha hayaller hayatlar olabiliyor o ayrı :KK70: Şimdi siz bunca zaman ciddi bir ilişki içinde adım atmışken karşı tarafın kötü ve çapkın bir geçmişi olduğunda istememenizde normal. Bende yargılamıyorum onları olmuştur ama nedense karakterin değişmeyeceğini de düşündüğüm için güvenmiyorum açıkçası. Bu yüzden yalnızım bende :KK70: Seçicilikten ziyade mutlu olabileceğin bir hayatı seçmek bu. Demek istediğim çocuk istemediğin halde çocuk için yalvaran biriyle evlenmek, sen gezmek istersen hayatı dolu dolu yaşamak isterken onun evde vakit geçirmekten hoşlanması ve gezmekten hiç haz almaması... Bunlar seçicilik değil aksine evlilik için çok yanlış bir tercih olur. Bu seferde sana uygun değildi niye evlendin derler adama. Ve gerçekten bekarlıktan daha da zor ve mutsuz bir hayat yaşıyorsun. O yüzden tanıştığınız kişide evet bu dediğiniz anda evlenin ya da evlenmeyin bu sizin tercihiniz nasıl mutlu hissediyorsanız onu yaşayın :)

Ayrıca durumunu kabul etmek nedir ya, bı kusuru, kabahati varmış gibi 🤬
Önce konu sahibinin yazdığını anlayın. Kendisi
Benim zaten bu çelişkileri yaşamamdaki sebep etrafımda hanimefendininki gibi zihniyetlerin çok olması.( Bak şair ne demiş) sorun sizin gibi zihniyetler
Kusura bakmayın. Şuraya sayfalar dizin. Bu zihniyet değil. Ben inancımın gereğini söyler ve savunurum. Siz bu inanca mensup olmasanız da. Allah ne der onu savunurum. Haa evlenip ayrılırsın. Baş göz üstüne. Madem çok doğal o zaman benim gibi zihniyetlere derdinizi anlatmayacaksiniz. Sizi de sizin gibisi elbette bulur.

Yaşadıklarınızı bu kadar doğal görüp, kimse beni kabul etmez demeniz.. Sonra da böyle düşünen insanları taslamanız çok garip. Size doğa gelen şey başkasına gelmeyebilir. Bu toplum kültürü değildir. Siz nasıl 10 kadın ile birlikte olmuş bir erkeği istemiyorsanız bir erkekte isterse bir kişi ile birlikte olmuş olan bir kadını istemeyebilir. Bundan daha doğal bir şey yoktur.

Elbette herkesin bu hayattan beklentisi yaşam tarzı çok farklıdır. Aslında bunlar normal şeyler. Çocuk istememeniz düğün istememeniz çok normal ki bende öyle çocuk istemiyorum açıkçası yani o psikolojide olduğumu düşünmüyorum ve sonsuza kadar imkanım olsa seyahat etmek istiyorum. Ha hayaller hayatlar olabiliyor o ayrı :KK70: Şimdi siz bunca zaman ciddi bir ilişki içinde adım atmışken karşı tarafın kötü ve çapkın bir geçmişi olduğunda istememenizde normal. Bende yargılamıyorum onları olmuştur ama nedense karakterin değişmeyeceğini de düşündüğüm için güvenmiyorum açıkçası. Bu yüzden yalnızım bende :KK70: Seçicilikten ziyade mutlu olabileceğin bir hayatı seçmek bu. Demek istediğim çocuk istemediğin halde çocuk için yalvaran biriyle evlenmek, sen gezmek istersen hayatı dolu dolu yaşamak isterken onun evde vakit geçirmekten hoşlanması ve gezmekten hiç haz almaması... Bunlar seçicilik değil aksine evlilik için çok yanlış bir tercih olur. Bu seferde sana uygun değildi niye evlendin derler adama. Ve gerçekten bekarlıktan daha da zor ve mutsuz bir hayat yaşıyorsun. O yüzden tanıştığınız kişide evet bu dediğiniz anda evlenin ya da evlenmeyin bu sizin tercihiniz nasıl mutlu hissediyorsanız onu yaşayın :)
Ya birebir tercüman olmuşsunuz. Aslında seçicilik değil sizin anlattığınız gibi uygun biruni bulmaya çalışıyorum. Biriyle kestirip atmamdaki en büyük sebep daha flört aşamasında birden love bombing,muhafazakar tutum,gözü dışarıda olması, eski ilişkilerinden kötü konuşması , egoist olması vs... Her insanın kusurlari var benimde var ama her kusura herkes katlanamiyor.
Önce konu sahibinin yazdığını anlayın. Kendisi

Kusura bakmayın. Şuraya sayfalar dizin. Bu zihniyet değil. Ben inancımın gereğini söyler ve savunurum. Siz bu inanca mensup olmasanız da. Allah ne der onu savunurum. Haa evlenip ayrılırsın. Baş göz üstüne. Madem çok doğal o zaman benim gibi zihniyetlere derdinizi anlatmayacaksiniz. Sizi de sizin gibisi elbette bulur.
Konunun başında önce dini yorum yapmayın yazmıştım onu linclediler sildim gene yorum yapılmış 🤦

Yaşadıklarınızı bu kadar doğal görüp, kimse beni kabul etmez demeniz.. Sonra da böyle düşünen insanları taslamanız çok garip. Size doğa gelen şey başkasına gelmeyebilir. Bu toplum kültürü değildir. Siz nasıl 10 kadın ile birlikte olmuş bir erkeği istemiyorsanız bir erkekte isterse bir kişi ile birlikte olmuş olan bir kadını istemeyebilir. Bundan daha doğal bir şey yoktur.
Hanımefendi biz sizinle çok farklı düşünüyoruz anlaşamayacağız. Ben zaten çelişki yaşadığımı belirtiyorum ama kendimde suç bulmuyorum. Size saygı duyuyorum. ama siz beni anlamıyorsunuz

Zaten kendinize, kafa yapınıza, yaşam tarzınıza uygun biriyle evlenmemenizin bedeli ağır oluyor. Ya sessiz kalıp aman naparsa yapsın diyerek gamsız olacaksınız ki bu benim için çok çok zor. Ya da boşanıyorsun. Boşanmalar neden çok fazla oluyor diye sormuştu biri. Benim için 1 numaralı cevabı budur kendisine saygı duymayan bir erkekle evlenerek onu değiştirebileceğini sanarak ve '' herkeste böyle nasılsa '' kafası ile umursamadan evlendiği için sonra bu duruma katlanamıyor tabi. Mesela bu sayfada en çok okuduğum şikayetlerden biri '' eşim anacı babacı beni onlara karşı savunmuyor '' konusu. E bu zaten başta anacı bir oğlan 3 günde evlenmedin ya. Ya da eşim çok pis, sürekli küfür ediyor, ev işlerine yardım etmiyor diyor bunu da bilmemesi için görücü usulü olması lazım :KK70: O yüzden en doğrusunu yapıyorsunuz. Şahsen ben büyük konuşmuyorum elbet her zaman hayırlısı olsun derim ama mutsuz bir evlilik geçirip ve beni kendinden soğutacak bir eşle hayatıma devam edeceğime bekar kalıp kedi köpekle yalnız yaşamayı tercih ederim. Üniversitede bana ısrar ediyordu arkadaşlarım artık şunlara bi şans ver görüş diye ya görüşüyorum sizinde dediğiniz gibi bir egoist bir övüyor kendini kusacaktım artık. Full time övünme :KK70: Biri ilk günden doğal olma çabasındaydı herhalde afedersin boklu moklu laubali bir şekilde alaya alarak konuşuyor. Ben ilk buluşmada böyle davranan kendisinden soğutan biriyle nereye varabilirim ki? O yüzden zamana bırakmak en iyisi :)

Ben de kendimi overthinker sanırdım.

Biraz fazla mı düşünüyorsunuz her şeyi acaba? Daha olayları yaşamadan niye kendinizi yargılayıp bir de hüküm verdiniz? Biraz akışına mı bıraksanız? Dediğiniz gibi sığ insanlar da vardır, sağduyulu olanlar da vardır.

Daha yaşınız kaç? Çocuk istemem, düğün istemem gibi hükümlere varmak hem gereksiz hem zamansız...

Ben de kendimi overthinker sanırdım.

Biraz fazla mı düşünüyorsunuz her şeyi acaba? Daha olayları yaşamadan niye kendinizi yargılayıp bir de hüküm verdiniz? Biraz akışına mı bıraksanız? Dediğiniz gibi sığ insanlar da vardır, sağduyulu olanlar da vardır.

Daha yaşınız kaç? Çocuk istemem, düğün istemem gibi hükümlere varmak hem gereksiz hem zamansız...
25-30 yaş arası herkesin bir anda evlenmesi bekar arkadaslarin azalması derken insan ister istemez birden düşünüyor.
Zaten kendinize, kafa yapınıza, yaşam tarzınıza uygun biriyle evlenmemenizin bedeli ağır oluyor. Ya sessiz kalıp aman naparsa yapsın diyerek gamsız olacaksınız ki bu benim için çok çok zor. Ya da boşanıyorsun. Boşanmalar neden çok fazla oluyor diye sormuştu biri. Benim için 1 numaralı cevabı budur kendisine saygı duymayan bir erkekle evlenerek onu değiştirebileceğini sanarak ve '' herkeste böyle nasılsa '' kafası ile umursamadan evlendiği için sonra bu duruma katlanamıyor tabi. Mesela bu sayfada en çok okuduğum şikayetlerden biri '' eşim anacı babacı beni onlara karşı savunmuyor '' konusu. E bu zaten başta anacı bir oğlan 3 günde evlenmedin ya. Ya da eşim çok pis, sürekli küfür ediyor, ev işlerine yardım etmiyor diyor bunu da bilmemesi için görücü usulü olması lazım :KK70: O yüzden en doğrusunu yapıyorsunuz. Şahsen ben büyük konuşmuyorum elbet her zaman hayırlısı olsun derim ama mutsuz bir evlilik geçirip ve beni kendinden soğutacak bir eşle hayatıma devam edeceğime bekar kalıp kedi köpekle yalnız yaşamayı tercih ederim. Üniversitede bana ısrar ediyordu arkadaşlarım artık şunlara bi şans ver görüş diye ya görüşüyorum sizinde dediğiniz gibi bir egoist bir övüyor kendini kusacaktım artık. Full time övünme :KK70: Biri ilk günden doğal olma çabasındaydı herhalde afedersin boklu moklu laubali bir şekilde alaya alarak konuşuyor. Ben ilk buluşmada böyle davranan kendisinden soğutan biriyle nereye varabilirim ki? O yüzden zamana bırakmak en iyisi :)
Bende aynı zihniyetteyim yanlış biriyle evlenmektense ömrümü bekar geçiririm diyorum ama insanız sevmek sevilmek en temel ihtiyaçlarınmzdan hem fiziksel hem duygusal uyum saglayamazmisim seçeneklerim azmis gibi geliyor bu mevzudan dolayı. Tipini beğenipte mesleğinden memleketinden ötürü muhafazakardır bu dediğim çok oluyor. (Muhafazakarlıkta yanlış bir şey görmüyorum ama bana uygun değil) Veya kız düşürmek için kendini olduğundan farklı tanıtanlar oluyor. Veya açık görüşlü biri çıkıyor bu defa da dış görünüşünden hoslanmiyorsun yıldım

25-30 yaş arası herkesin bir anda evlenmesi bekar arkadaslarin azalması derken insan ister istemez birden düşünüyor.

Bende aynı zihniyetteyim yanlış biriyle evlenmektense ömrümü bekar geçiririm diyorum ama insanız sevmek sevilmek en temel ihtiyaçlarınmzdan hem fiziksel hem duygusal uyum saglayamazmisim seçeneklerim azmis gibi geliyor bu mevzudan dolayı. Tipini beğenipte mesleğinden memleketinden ötürü muhafazakardır bu dediğim çok oluyor. (Muhafazakarlıkta yanlış bir şey görmüyorum ama bana uygun değil) Veya kız düşürmek için kendini olduğundan farklı tanıtanlar oluyor. Veya açık görüşlü biri çıkıyor bu defa da dış görünüşünden hoslanmiyorsun yıldım
Maalesef sınanıyorsun bu noktada :) Ben çok kaderci bi insan değilimdir ama zamanı olmadığını düşünüyorum artık geç olacak ama en iyisi olacak belkide. Evet haklısınız insan ilgi ve sevgi görmek beraber bi şeyleri paylaşmak istiyor. Ama özellikle kısa sürede farklı beklentilerde olmaları beni sinir ediyor. Ben zaten ruh eşimi bulsam bırakmam yakasına yapışırım :KK70:

İnsanın fikirleri bir yılda bile o kadar değişiyor ki, aslında anlatmak istediğim bu.

Benim de sizin yaşınızda kocaman kocaman fikirlerim, kurallarım ve önyargılarım vardı. Ama şimdi kişilerle ve olaylarla karşılaşıp öyle plan yapmayı, fikir yürütmeyi öğrendim.

Size tek tavsiyem akışına bırakın. Tanıyın, anlayın, sonra gerekirse uzaklaşın.

Şimdi şöyle, reddedileceğini düşündüğün için mi muhafazakar bir erkek istemiyorsun, yoksa genel olarak mı muhafazakar zihniyetteki erkek sana uygun değil? Çünkü günümüzde tek tip muhafazakarlık yok, muhafaza demek zaten koruma demek, korumacılığın da değişik yolları var. Bazıları daha geleneksel olur, bazıları daha modern olur falan değişiyor yani. Sen genel olarak "ya bu muhafazakar, beni reddeder" diye düşünüyorsan işin zor. Sana anca çapkınlar düşer bu kafayla. Yalan da söyler kiminle düşüp kalktığını nereden bileceksin ki?

Bakirelik konusunda bir şey diyemiyorum. Bende mesela hiç cinsellik yaşamadım 26 yaşındayım, kendimi çok temiz, namuslu falan da görmüyorum saçma çünkü bu düşünce. Ha evlenmeden bence özellikle STD için cinsellik yaşanmamalı, sonuçta kimin ne olduğunu bilmiyorsun ve korunsan bile risk var.

Bu kadar takma kafaya. Ne güzel işin gücün var, erkek derdine düşme hiç.

İnsan oğlu ne kadar da ben ailemden farklıyım, ben öyle değilim dese de hamuru o ailede yoğruluyor.

Günün birinde illa ki bu bir dakika bile olabilir ama illa ki kendisini o beğenmediği ailedekiler gibi davranırken, konuşurken, hissederken buluyor.

Öyle çünkü.
O düşünceler ile o ortamda büyüdünüz, akıl başa gelince beğenmiyor olmak fayda etmiyor. Bir şekilde içinizde bir yerlerde aileden gelen görüşler var.
Ben öyle değilimdir mesela. Ailemden akrabalarımdan o kadar farklı ve onların düşünce yapılarına karşı büyüdüm ki zaten onlarda hep bunun farkında oldukları için bana '' acaba hastanede mi karıştırdılar seni '' seni diyerek kendilerini doğru bilirdi. Çocukken bile köye gittiğimdi zihniyetlerine karşıydım küfür etmelerinden nefret eder anneme bir daha gitmek istemediğimi söylerdim. Hiçbir zaman onlardan biri olmadım ve iyi ki olmadım. Yani bu hamur mamur işleri bahane. Karakterin, duruşun ve kendini yetiştirme şeklinle alakalı. 25 yaşındayım hala onlara yabancıyım. Tek bir huyum düşüncem bile aynı değildir olamazda. Ben muhtemelen geç yaşta evleneceğimi söylerdim onlarsa '' bunu söyleyen ilk evlenen oluyor nedense '' derlerdi. Ama tek bekar hala benim :) Olay evlenip evlenmemekte değil kendini tanımakla alakalı birazda. Yani ailenden farklı yetişebilirsin :)

X