KENDİMİ BERBAT VE İĞRENÇ HİSSEDİYORUM

Iyi de babanız şikayet etmiyor bu durumdan alışmış,siz neden kendinize sorun ettiniz durduk yere?
Yapmak istemiyorsanız yapmayın yemek,yok yapacağım babam için diyorsanız da kafasına kakmanın anlamı yok.
Anneniz iyi,kötü size bakmış büyütmüş bir yaşa getirmiş, şimdi kalkıpta bu muameleyi yapmanız kabul edilemez bence. Size bir zararı yok,22 yaşında kocaman bir kadınsınız acıkınca başınızın çaresine bakabiliyor olmanız gerek. Ders çalışıyorsunuz tamam ama hic soluksuz çalışmıyorsunuzdur,arkadaşınızla buluşup annenizi çekiştirecek vaktiniz varsa yemek yapmaya da vardır kendiniz için. Anne,babanız başlarının çaresine pekala bakabilirler zaten.
Valla çok haklısınız ahshahaja böyle kızın bana daha iyi oluyor aklım başıma geliyor

Asla anne babanızın ilişkisi hakkında yorum yapmayın. Geçmişte neler yaşandı size yansıtılmadı bilemezsiniz. Belki annenizin kalbi çok kırıldı bir zamanlar, yahut baba tarafına karşı annenizin arkasında durmadı, yani bunlar en basitinden. Gözümde canlandı biliyor musun? Benim eşimde bi dönem beni çok üzmüştü, sonra çok peşimde dolandı sevgi gösterisi yaptı ama ben ona eskisi gibi olamadım. Şimdi benim çocuğumda böyle düşünüyordur. Belki bunalımdadır yani kocaman kadın olmuş bunalıma giremez mi? Daha düzgün bi şekilde anne bi dönem yemekleri sen yap ben derslere ağırlık vercem vaktimi alıyor diyebilirdin. Neyse özür dile tatlı tatlı anlat derdini. Geçer inşallah.
Dedikleriniz o kadar doğru ki tam olarak bu sebepler farkındayım bunalım da ama bu üç yıldır devam ediyor bazen ben de patlama olabiliyor derslerden dolayı yeterince stresliyim bir de her gün Yanyana olunca ister istemez birbirimize batıyoruz

Annenizde annemi gördüm aynı bu şekildeydi babama karşı,yemek yapmaz sürekli dışarı çıkar ta da çıkarılmayı beklerdi hep önce kendi keyfi idi. Babam da hep annemden değer görmediği halde arka çıkardı ama arkasından konuşurdu. Böyle senelerce sürdü sonra annem başkasına aşık oldu, köpeği oldu adamın ,konuma bakarsanız görürsünüz . Aman dikkat babanız geç olmadan sertliğini koysun ,her şeyde arka çıkmasın
30yıldır böyle kaç yaşında insanlar ne diyim ben

Babanız halinden memnun görünüyor. O zaman size laf düşmez.

Bir de anneniz hiç mi yemek yapmıyordu? Siz çocukken kim yapıyordu yemekleri?
Annem son üç dört yıldır böyle bazı ailevi meseleler onu bu hale getirdi anlayışla karşılamaya çalışıyorum ama önceden okulda işte olduğumdan çok yüz göz olmuyordum şuan evde olduğum için birbirimize çok dalaşıyoruz

Olabilir herkes hata yapar. O sizin anneniz.gerekirse canınızı verecek kadar coo seviyorsunuz onu , öyle olmasa dert etmez kendi hayatınıza bakardiniz. Arkadaşınıza bu gun boyle dersiniz, yarın annenizle hersey düzelir o da görür durumu.kkmseye hesap verecek degilsiniz.

Kendinizi sınava verin, ins atanirsiniz.ayri düzen olunca hersey yoluna girer.

Olabilir herkes hata yapar. O sizin anneniz.gerekirse canınızı verecek kadar coo seviyorsunuz onu , öyle olmasa dert etmez kendi hayatınıza bakardiniz. Arkadaşınıza bu gun boyle dersiniz, yarın annenizle hersey düzelir o da görür durumu.kkmseye hesap verecek degilsiniz.

Kendinizi sınava verin, ins atanirsiniz.ayri düzen olunca hersey yoluna girer.
Bana dua eder misiniz afiyetle ataniyim yorumunuz içimi ısıttı

Valla çok haklısınız ahshahaja böyle kızın bana daha iyi oluyor aklım başıma geliyor
Ya kırmak istemiyorum sizi,ablanız yaşındayım, 2 de çocuğum var ama bence gerçek bu.
14 senelik evliyim bu arada,eşime kızarım o bana kızar,kendi aramızda hallederiz. 15 tatilde her sabah eşim kalktı kendine kahvalti hazırladı yedi ben uyudum çocuklarla,11 yaşındaki kızım canı isterse kalkmış babasını işe yollamış,bazen kahvalti hazırlamış yemiş oturup babasıyla. Şimdi bana mı kızsın babam işe gidiyor sen yatıyorsun diye?
Normal şartlarda her gün 6.45de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum tüm aileme,kızım okul yemekhanesinden yemek istemedi bu sene ona beslenme hazırlıyorum,oģluma ayrı beslenme hazırlıyorum,ikisini okula bırakıyorum ,eşimde rahat rahat duşunu alıyor hazırlanıyor ben bunlarla uğraşırken. Gelip evden calışıyorum birde üzerine(çalışmıyor da olabilirim o ayrı)ev işlerini de market alışverişini de hallediyorum. Okuldan alıyorum anne kırtasiye,anne şu ,anne bu diyor ikiletmiyorum götürüp alıyorum. Cumartesi eşim çalışıyor ben gezdiriyorum nereye isterlerse,pazar ailece yine geziyoruz. Şimdi kızım bana kızsa üzülürüm. Eşim kendisi sen dinlen ben hallederim sabah kalkma diyor biliyor bende yoruluyorum. Yazın da çoğu zaman(okullar tatilken)erken çıkacaksa eşim beni uyandırmaz. Kahvaltisini yapar cıkar. Bu beni sorumsuz,kötü biri yapmıyor ayni şekilde eşim yoğun çalışıyor akşam yeri geliyor 8de geliyor ,cocukları okula bırakip almıyor bu da onu kötü, sorumsuz bir baba yapmıyor. Biz kendi aramızda konuşmasakta görev paylaşımı yaptık,idare ediyoruz.
Anneniz de siz küçükken sorumluluklarını yerine getirmiş, şimdi de eminim kendince yapıyordur birşeyler. Biraz anlayışlı olun.
Belki kendince üzgün, mutsuz bir dönem geciriyordur. Sizde genç bir kadınsınız artık çocuk değilsiniz, anneniz de belkide başınızın çaresine bakmanız gerektiğini düşünüp biraz rahat hareket ediyor şu an o güvenle.

X