Kendimi çok bunalmış hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artık eşime trip atacak kavga çıkaracak mecalim kalmadı.Ona istedigi kadar git bana baskı yapma dedim. Ve kesınlıkle bana aile muabbeti açma. Tek kavgamız ailesi. Annesi çagırdıgı günlerde gitmeyi düşünmüyorum. Bahane bulacağım sürekli. Kendi seçtiğim günlerde gidecegim. Bu arada benim ailem ortada yok gibi. Hep onun ailesi. Dünyadaki en iyi en süper aile onun ailesi. Bunları duymaktan öyle sıkıldım ki. Eşim benimle gezmesede arkadaşımla falan buluşacağım. O beni nasıl yalnız bırakıyorsa bende onu yalnız bırakacagım. Belki empati yapar da birşeyleri anlar diye umuyorum.
Sanki ben gibi yazmışsınız ki ben biraz aştım bu durumu sınırlar videosu izleyerek ve bahane üretmeyin lütfen bahane üretirseniz ısrar ederler net şekilde istemiyorum demelisniz

Artık eşime trip atacak kavga çıkaracak mecalim kalmadı.Ona istedigi kadar git bana baskı yapma dedim. Ve kesınlıkle bana aile muabbeti açma. Tek kavgamız ailesi. Annesi çagırdıgı günlerde gitmeyi düşünmüyorum. Bahane bulacağım sürekli. Kendi seçtiğim günlerde gidecegim. Bu arada benim ailem ortada yok gibi. Hep onun ailesi. Dünyadaki en iyi en süper aile onun ailesi. Bunları duymaktan öyle sıkıldım ki. Eşim benimle gezmesede arkadaşımla falan buluşacağım. O beni nasıl yalnız bırakıyorsa bende onu yalnız bırakacagım. Belki empati yapar da birşeyleri anlar diye umuyorum.
Çok mantıklı. Belki sizinle yaşayacağı zamanları kaçırdığını anlar böylece

Eşim kıramıyor ailesini. Mesela dün geceye kadar oradaydı. Eve geldi direk uyudu. Yarın için gene annesi cumarteside gelin otururuz demiş. Galiba gittikçe kadın daha da fazlasını istiyor. Ben artık o kadar doldum ki sen gidersin dedim. Eşim birşey demedi. Öyle bir hale geldikki artık hergün eşimi arayıp akşam eve gelecek mısın, ona göre yemek yapacağım diyorum. Şimdi kendimi ailesinin yerine koyuyorum. Bu kadar oglum bende yatılı kalsa, eşi evde yalnız kalsa sürekli. Ne işin var senin burada, git eşinle ilgilen derdim. Ama onlar böyle şey demiyor. Bu arada eşime asla gitme diye baskı yapmıyorum. İstersen git kal diyorum.
Bir mesaj işi çözer .Belli ki olduğun yerde mutlusun ,gelmene gerek yok yarın diyin .Ben ileri gidip kilidi bile değiştiririm.Haftada beş kez nedir yahu ? Hastalık olur ,doğumgünü olur ,ihtiyaç olur gidilir . Ama şahsen zırt pırt sebepsiz yere niye anneme bu kadar sık gideyim ki ?

Bir mesaj işi çözer .Belli ki olduğun yerde mutlusun ,gelmene gerek yok yarın diyin .Ben ileri gidip kilidi bile değiştiririm.Haftada beş kez nedir yahu ? Hastalık olur ,doğumgünü olur ,ihtiyaç olur gidilir . Ama şahsen zırt pırt sebepsiz yere niye anneme bu kadar sık gideyim ki ?
Bugün şunları söyledim ona.Sen gencecik karını bırakıp saatlerce ailenle oturuyorsun onlarda hiç demiyor karın tek git yanına diye. Onlar benim neden gelmedigimi sormuşlar. Bana sende gelseydin diyor. Dedimki demekki o ortamda bu evden çok daha mutlusun. Uzun süre bak birbirimizi görmeyince araya sogukluk giriyor dedim. Yoo benim açımdan sogukluk girmiyor dedi. Demekki sen boşanmak istiyorsun dedi.

Bugün şunları söyledim ona.Sen gencecik karını bırakıp saatlerce ailenle oturuyorsun onlarda hiç demiyor karın tek git yanına diye. Onlar benim neden gelmedigimi sormuşlar. Bana sende gelseydin diyor. Dedimki demekki o ortamda bu evden çok daha mutlusun. Uzun süre bak birbirimizi görmeyince araya sogukluk giriyor dedim. Yoo benim açımdan sogukluk girmiyor dedi. Demekki sen boşanmak istiyorsun dedi.
Bosanmayla ne alaka anlamıyorum ki ?Eşinizin iki kişilik bir aile olduğunu idrak etmesi lazım . Ne kadar sürer ne yapmak lazım inanın bilmiyorum .Bir fikrim de yok maalesef :KK43:(

böyle sütten kesilmemiş bebelerle evlenmeyin.

Öner’im iş ara bul çalış sonra iş aşırı yoğun gelemiyorum diye bahane bul
Bugün eşim işten geldi. Annesi bugün için gelin demiş eşime. Eve gelince hadi avm ye gidelim sana bişeyler alalım dedi. Tamam dedim.Sonra şaka yaptı. Annem yemek yapmış dedi. Bir bakış attım. Güldü sonra. Gittik gezdik geldik. Akşam baktım annesi 2kez aradı. Büyük ihtimal neden gelmediniz diyecek. Eşim de geri aramadı. Şimdi ben bu durumda ısrar eden kayınvalidem mi kızmalıyım, yoksa ısrarlarına karşı tepkisiz mi kalmalıyım?

Bugün eşim işten geldi. Annesi bugün için gelin demiş eşime. Eve gelince hadi avm ye gidelim sana bişeyler alalım dedi. Tamam dedim.Sonra şaka yaptı. Annem yemek yapmış dedi. Bir bakış attım. Güldü sonra. Gittik gezdik geldik. Akşam baktım annesi 2kez aradı. Büyük ihtimal neden gelmediniz diyecek. Eşim de geri aramadı. Şimdi ben bu durumda ısrar eden kayınvalidem mi kızmalıyım, yoksa ısrarlarına karşı tepkisiz mi kalmalıyım?
çok özür dilerim ama o anne ruh hastası mı ?
Çocuğu evlenmiş , yeni evli ve bugün haftasonu eşiyle gezmek varken niye annesine gitsin
Bence doğrudan kv ye kızmayın
Eşinize bunları güzelce anlatın.

Allahınaşkına bi akıl verin bana. Daha pazartesi oradaydık. Persembe gene eşim geceye kadar oradaydı. Cumartesi için gelin demiş annesi.Ben eşime sen gidersin demiştim. Bugün birlikte zaman geçirdik. Baktım annesi aramış mesaj atmış gelmediniz diye. Hayır biz gelecegiz diye birşey dedik mi demedik.Ben napayım evimi terk edeyim, bu yüzden evlilik biter mi, eşimle mutluyum. Ama üzerimde acayip baskı var. Lütfen tavsiyede bulunjn.Napayım ben. Kadınla konuşsam aglıyor sömürü yapıyor. Kocası hayatta çevresi var.Kafayı yicem. İş arıyorum bulamadım. Bu baskılardan 8 8 mesaili işe gircem o derece. Böyle yıllar nasıl geçecek. Önünü nasıl alacagım. Arayıp konuşsam mı yarın. Çok baskı yapıyorsun sıkılıyorum ben. Biz dün gezdik eşimle. Karı koca zaman geçirmek istiyoruz hep gelemeyiz. Biraz özleyelim, emrivaki yapmayın desem. Aglar daha kötü olur diye korkuyorum. Uyuyamıyorum stresten

Bizimkilerde öyle.Sık görüşmek beni sıkıyor. Gerçekten konuşacak konu olmuyor ve insanlar birbirinin özel alanına giriyor. Ben kayınvalidem ile konuşacaktır vazgeçtim. Ters tepmesinden korkuyorum.
Canım ya yeni gelin nasıl da naifsin. Tabi ki konuşma KV ile. O anlamıyor bilmiyor mu sanıyorsun :)

Canım ya yeni gelin nasıl da naifsin. Tabi ki konuşma KV ile. O anlamıyor bilmiyor mu sanıyorsun :)
1 sene olacak yeni gelin degilim bence artık.Kendince şu gün gelin diyor. Ben emir eriyim ya hemen gidecegim. Biz evet geliriz demeden bekliyor. Sonra niye gelmediniz diyor. Biliyorsada ısrar yapması daha kötü

Eşim kıramıyor ailesini. Mesela dün geceye kadar oradaydı. Eve geldi direk uyudu. Yarın için gene annesi cumarteside gelin otururuz demiş. Galiba gittikçe kadın daha da fazlasını istiyor. Ben artık o kadar doldum ki sen gidersin dedim. Eşim birşey demedi. Öyle bir hale geldikki artık hergün eşimi arayıp akşam eve gelecek mısın, ona göre yemek yapacağım diyorum. Şimdi kendimi ailesinin yerine koyuyorum. Bu kadar oglum bende yatılı kalsa, eşi evde yalnız kalsa sürekli. Ne işin var senin burada, git eşinle ilgilen derdim. Ama onlar böyle şey demiyor. Bu arada eşime asla gitme diye baskı yapmıyorum. İstersen git kal diyorum.
Bence siz de kayınvalidenizin taktiğini uygulayabilirsiniz. Hiç arayıp sormayın akşam gelecek misin diye, döşeyin missler gibi romantik sofrayı. İnş gelmez anasına gider diye de dua edin. Hiiç de ellemeyin ortama, gelsin kendi görsün “hazırlık yaptım ama gelmedin” nasıl oluyormuş diye. Hiç de konuşmayın. Tam türk dizisi sahnesi oldu ama demek yaşanmışlıklardan çekiyorlarmış adamlar🤣
Aynı şekilde başka şeylerde de uygulayın bunu ne bileyim; süslenin hazırlanın öylece bekleyin dramatize edin falan. Hep kaynanalar mı dram yapacak yeter yav

1 sene olacak yeni gelin degilim bence artık.Kendince şu gün gelin diyor. Ben emir eriyim ya hemen gidecegim. Biz evet geliriz demeden bekliyor. Sonra niye gelmediniz diyor. Biliyorsada ısrar yapması daha kötü

O kadar çok tavsiye verdik ki

Pazartesi gitti iseniz Perşembe Cumartesi gelirsiniz diye çağırdığında daha Pazartesi gittik gitmeyiz diyecektiniz eşinize

Hatta kv yi de Cuma arayıp bekleme bizi daha Pazartesi şendeydik deyip konuyu değiştirip geçecektiniz

Hep pasif güreşmek olmaz

Genç karın evde yalnız bırakma gibi bir cümle beklemek bana göre absürt, cidden içeriksiz komedi filmi repliği gibi

Bunu düşünecek olan eşin, ne demek annesi sıkılıyor, hani torun vs olsa özense neyse de oğlunun neyine özeniyor olmayınca sıkılıyor

Eşine bunun gerçek olmadığını net bir dil ile anlat, her şeyden haberdar olup yönetmek istiyor kv, evde hasta var çıkamıyor, o da eşini çağırıp oradan bilgi alıyor yönetmeye çalışıyor

Sorun kv değil eşin ve buna dur demeyen sen

Kadına gelmeyiz dememişsiniz ki o çağırır tabii, iki kocaman kişi daha yeni sendeydik gelemeyiz demek bu kadar zor olmamalı

Forumu uzun süredir takipteyim. Gerçekten bunaldım. Sizden akıl almak için üye oldum. Evleneli bir yıl olacak.Eşim ve ailesi birbirlerine aşırı düşkün. Nişanlıyken gerçekten farkedemedim.Şükür arkadaşımın tavsiyesi ile evimi uzak tuttum. Eşimin bir erkek kardeşi var. Kayınpederim hayatta.Aile olarak birbirlerine aşırı baglılar.Evliliğin ilk zamanları kaynanam sürekli çagırırdı. Bende hep giderdim.Sonra araya pandemi girdi. Yasaklar ile gitme sıklığımız azaldı. Yasakların kalkması ile kaynanam sürekli çağırmalara başladı.Pazartesi eşim ile birlikte gittik. Bugün eşim gene oradaydı.Ordan geç geldi.Hiç konuşamadık, yorgunum dedi ve uyudu.Annesi cumartesi bizi çagırıyormuş.Gitmeyi düşünmüyorum.Ama kendimi gitmek zorunda da hissediyorum.Anlamadıgım kaynanam oglunu bugün doya doya gördü. Cuma cumartesi pazartesi gene gördü. Ama halaa çağırmaya devam ediyor.Bu arada eşim sürekli anneme soguksun, mesafelisin, kadın naptı sana diyor. Sadece çok samimi olunca evimize müdahale ediyor. Bu yüzden bir tık mesafeliyim.Eşimle artık gidip gelme konusunda kavga ediyoruz. Ve eşim sürekli orada oldugu için bu hafta hep evde yalnız kaldım. Çok sıkıldım. Aramıza sogukluk girdi gibi hissediyorum. Ailesi yüzünden kavga etmek istemiyorum. Bu arada benim anne babam ayrı. Annesi hep derki biz baglıyız, siz kopuk ailesiniz.Bana ne önerirsiniz.? İş arıyorum bir yandan
Eşiniz ne iş yapıyor, bu kadar fazla zamanı var ve sadece ailesiyle bu zamanı geçirmesi gerçekten sinir bozucu. Siz agresif davranırsanız daha fazla evden kaçmak ailesine yakın olmak isteyecektir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X