Kendimi cok güçsüz hissediyorum

ylnzkadn

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2024
163
31
Kendimi çok güçsüz hissediyorum bu hayata karşı 3 yil once üniversiteden mezun oldum. Mezun olduğum bölümle ilgili doğru düzgün iş yok ve kpss puanı çok yüksek evlenmeyi düşünüyordum uzun bir ilişkim vardı 3 ay önce terk edildim ve şimdide bir ise girsem sanki yapamicam dayanamicam gibi hissediyorum çünkü hiç bir iş deneyimim yok üniversite hazırlanırken ibs yani huzursuz bağırsak sendromu yakalandım ondan beridir kendime karşı olan güvenim gitti genelde heyecanlanıyor stres olunca ani wc gidip geliyorum rahatsız oluyorum karnım agriyor belki de aranızda bu hastalığı bilen vardır yine öyle olurum korkusu dayanamam yapamam korkusu en çokta güvendiğim adamın benj yüz üstü bırakması o kadar zor ki nasıl toparlanırim hiç bilmiyorum daha 24 yaşındayım. Bu yaşıma kadar daha hiç bir işte çalışmadım. Maddi olarak sıkıntı yaşamadım önceden daha ozguvenliydim şimdi yapamam saatlerce ayakta duramam pes ederim korkusu beni hep mahvediyor

Son düzenleme:
Kendimi çok güçsüz hissediyorum bu hayata karşı 3 yil once üniversiteden mezun oldum. Mezun olduğum bölümle ilgili doğru düzgün iş yok ve kpss puanı çok yüksek evlenmeyi düşünüyordum uzun bir ilişkim vardı 3 ay önce terk edildim ve şimdide bir ise girsem sanki yapamicam dayanamicam gibi hissediyorum çünkü hiç bir iş deneyimim yok üniversite hazırlanırken ibs yakalandım ondan beridir kendime karşı olan güvenim gitti genelde heyecanlanıyor stres olunca anı wc gidip geliyorum rahatsız oluyorum belki de aranızda bu hastalığı bilen vardır yine öyle olurum korkusu dayanamam yapamam korkusu en çokta güvendiğim adamın benj yüz üstü bırakması o kadar zor ki nasıl toparlanırim hiç bilmiyorum daha 24 yaşındayım. Bu yaşıma kadar daha hiç bir işte çalışmadım. Maddi olarak sıkıntı yaşamadım önceden daha ozguvenliydim şimdi yapamam saatlerce ayakta duramam pes ederim korkusu beni hep mahvediyor
Profesyonel bir destek alın🌸

Kendimi çok güçsüz hissediyorum bu hayata karşı 3 yil once üniversiteden mezun oldum. Mezun olduğum bölümle ilgili doğru düzgün iş yok ve kpss puanı çok yüksek evlenmeyi düşünüyordum uzun bir ilişkim vardı 3 ay önce terk edildim ve şimdide bir ise girsem sanki yapamicam dayanamicam gibi hissediyorum çünkü hiç bir iş deneyimim yok üniversite hazırlanırken ibs yani huzursuz bağırsak sendromu yakalandım ondan beridir kendime karşı olan güvenim gitti genelde heyecanlanıyor stres olunca ani wc gidip geliyorum rahatsız oluyorum karnım agriyor belki de aranızda bu hastalığı bilen vardır yine öyle olurum korkusu dayanamam yapamam korkusu en çokta güvendiğim adamın benj yüz üstü bırakması o kadar zor ki nasıl toparlanırim hiç bilmiyorum daha 24 yaşındayım. Bu yaşıma kadar daha hiç bir işte çalışmadım. Maddi olarak sıkıntı yaşamadım önceden daha ozguvenliydim şimdi yapamam saatlerce ayakta duramam pes ederim korkusu beni hep mahvediyor
Sonlara doğru dediğin gibi daha 24 yaşındasın. Maddi imkanların varmış bir psikolog yardımı al. Terkedilmenin verdiği üzüntüden de düşmüş olabilirsin. Hayat devam ediyor.

Doğru insan değilmiş diyip yoluna bakacaksın.
Evet öyle yapıyorum ama ara sıra aklıma geliyor ve çok zoruma gidiyor bilmiyorum bu hayatta herkes herseyi yaşıyor ama evlenmeyi düşünürken tam böyle bir şey olması çok acı ve zormuş değersiz hissetmek ezilmek. Sanki hiç bir daha birini sevemeyecek gibiyim

Evet öyle yapıyorum ama ara sıra aklıma geliyor ve çok zoruma gidiyor bilmiyorum bu hayatta herkes herseyi yaşıyor ama evlenmeyi düşünürken tam böyle bir şey olması çok acı ve zormuş değersiz hissetmek ezilmek. Sanki hiç bir daha birini sevemeyecek gibiyim
Millet 20 yıllık karısını / kocasını aldatıyor. Hayatta herşey yaşanabilir. Fazla takılmayın siz de. Daha kimler girecek hayatınıza bir deneyim oldu size.

Daha çok gençsiniz ve emin olun siz istediğiniz her şeyi yaparsınız. Destek almaktan korkmayın. 19 yaşımda babamı kaybetmiştim fakülte bittiğinde 24 yaşındaydım ve atanmak için çok yüksek puan almam gerekiyordu. 26 yaşımda atandım nasip oldu. Atanmadan 1 yıl önce de psikolojik destek aldım devlet hastanesinde. Ibs yi atandiktan sonra yaşadım aşırı zordu baş etmek. Her şeyden önemli olan sizin kendiniz ruhunuz. Kendinizi sevin sarın korkmayın. Hayat uzun inişli çıkışlı bir yolculuk. Atama olmadan da çalışıp iyi yerlere gelebilirsiniz. Siz yeter ki özverili olun. Kendinizi üzmeyin. Sizden daha önemli bir şey yok inanın.

ben de her iş götüşmesine ‘ya beni beğenmezlerse, ya saçma sapan bir sey yaparsam?’ diye düsünerek gidiyorum. midem bulanıyor, gazım geliyor çok strese giriyorum. hatta iş için bana teklif göndereb yerlere bile giderken aynı hissediyorum. hayatımdaki her değişiklik beni çok strese sokuyor. ama ilk 3 gün sürüyor 🙃 3 gün sonra full özgüven ve pozitiflikle gidiyorum işe 🥰 isterseniz bir destek alın. ben mizaç olarak soğuk kanlı bir insanım dışarıdan. o yüzden çok gerilsem bile dışarıya belli etmiyorum şükür ki. bir kere bir iş görüşmesinde sürekli ne dediğimi unutuyordum 😂 konusurken kafamda ‘az önce ne dedim ben?’ diye düsünüyordum sürekli 😂 sonrasında karşımda komisyondaki hoca bana ‘bence sen üniversitede hocalık yapan çoğu akademisyenden daha iyisin’ demisti 🥰 üstüne gidin biraz bence. kendinizi zorlamadan aşamazsınız. bir kere o sınırı aştığınızda kendinizi özgür hissedeceksiniz

Yaparsınız iş hayatını basarilida olursunuz. Siz kendinizi sartlamissiniz ama yapamam diye. Sanırım bu kötü sonuçlanan ilişkiniz nedeniyle de özguveniniz sıfırlanmış,moraliniz bozuk. Ben yeni mezun olduğumda herseyi yaparım ederim diye yüz yere başvurup türlü türlü mülakatlara girmiştim. Biyerden başlamak için. O zamandan bu yana neler yaşadım acısıyla tatlısıyla. Öncelikle kimseye güvenmemeyi öğrenin. Uzun bir iliskide nasıl terkedildiniz mesela. Gardınızı alırsanız beklentinizde düşük olursa iş hayatına girince de hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz. Biryerden başlayın derim. Özel sektörde olan hastaliginizi sağlık durumu bölümüne cv nize belirtmeniz gerekiyor zaten. Biraz olumsuzluk oluşturur hastalığınız. Ama iş bulursunuz yinede siz kararlı olun. Isverenede geçiyor auraniz çünkü o anda

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaparsınız iş hayatını basarilida olursunuz. Siz kendinizi sartlamissiniz ama yapamam diye. Sanırım bu kötü sonuçlanan ilişkiniz nedeniyle de özguveniniz sıfırlanmış,moraliniz bozuk. Ben yeni mezun olduğumda herseyi yaparım ederim diye yüz yere başvurup türlü türlü mülakatlara girmiştim. Biyerden başlamak için. O zamandan bu yana neler yaşadım acısıyla tatlısıyla. Öncelikle kimseye güvenmemeyi öğrenin. Uzun bir iliskide nasıl terkedildiniz mesela. Gardınızı alırsanız beklentinizde düşük olursa iş hayatına girince de hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz. Biryerden başlayın derim. Özel sektörde olan hastaliginizi sağlık durumu bölümüne cv nize belirtmeniz gerekiyor zaten. Biraz olumsuzluk oluşturur hastalığınız. Ama iş bulursunuz yinede siz kararlı olun. Isverenede geçiyor auraniz çünkü o anda
Teşekkür ederim en kısa sürede başaracağım inşallah

Daha çok gençsiniz ve emin olun siz istediğiniz her şeyi yaparsınız. Destek almaktan korkmayın. 19 yaşımda babamı kaybetmiştim fakülte bittiğinde 24 yaşındaydım ve atanmak için çok yüksek puan almam gerekiyordu. 26 yaşımda atandım nasip oldu. Atanmadan 1 yıl önce de psikolojik destek aldım devlet hastanesinde. Ibs yi atandiktan sonra yaşadım aşırı zordu baş etmek. Her şeyden önemli olan sizin kendiniz ruhunuz. Kendinizi sevin sarın korkmayın. Hayat uzun inişli çıkışlı bir yolculuk. Atama olmadan da çalışıp iyi yerlere gelebilirsiniz. Siz yeter ki özverili olun. Kendinizi üzmeyin. Sizden daha önemli bir şey yok inanın.
Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin. Güzel cümleleriniz için teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun. Üzülüyorum böyle psikoloji bozulunca. İkinci beyin bağırsakmış dolayısıyla bağırsak da rahatsizlaninca kötü hissediyorsun kötü oluyorsun. Beslenmene de dikkat et Allah şifa versin bir an önce inşallah

X