Kendimi değersiz hissetmeye başladım.

letthelightin

Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2023
265
344
31
Selam herkese,
Konu açayım mı açmayayım mı diye tereddüt ettim ama ağlayarak günlüğüme yazacağıma buraya yazayım dedim.

1 seneyi geçti evleneli. Eşimle öyle büyük bir tartışmamız olmadı. Ta ki kız kardeşiyle aramız bozulana kadar. Sebebini anlatmıştım. Kız kardeşinin bizi arabadan atması ve sonrasında da kızın bana upuzun bir mesaj atıp benim sorun çıkardığımı iddia etmesi, tehditkâr bir dil kullanması idi durum. Aramız iyi olmadığı için birbirimize gidip gelmiyoruz. Bu süreçte bir kere annemi babamı yemeğe davet ettiği için evine gitmiş bulunduk. Ben o zaman da kötü hissetmiştim. Eşim de bir daha beni böyle bir durumda bırakmayacağına dair söz vermişti.

Aradan sanıyorum 1 ay geçti. Bugün eşim bana yemeğe davetli olduğumuzu söyledi. Babası, bir iki tane arkadaşı, ve biz, kız kardeşinin evine davetliymişiz. Bu arada ikimizin bir mesaj veya bir davet içeren bir iletişimi olmadı. Zaten hiç iletişimimiz yok kardeşiyle. O eşimle görüşmek istediği için eşimi davet etmiştir zaten.

Neyse, biliyorum bana takıntılısın diyenler olacak. Diyebilirsiniz de. Ya arkadaşlar ben çok mutsuzum bu konuda. Ve kendimi gittikçe değersiz hissediyorum. Hani dünyaları yakıp yıkmasını beklemiyorum kimsenin ama, hiçbir şey olmamış gibi yemeğe davetliyiz demek de abes geliyor bana. Öyle işte. Sadece paylaşmak istedim. Bu taşındığım yerde bu şekilde iç dökebileceğim bir arkadaşım yok çünkü. Umarım güzel bir gün geçirirsiniz teşekkürler okuduysaniz. 🌱

Barış ya boşver ölümlü dünya.
Kin tutmaya değmez .
Sonuçta adamın kardeşi kavga da etseler kopamazlar birbirinden.
Sende git yemeğe ne olucak .
Fazla muhabbete girmezsin yeter .

Bence kendi değerinizi siz ortaya koyun, yoksa onlar ailecek normale dönmüş, unutmuş bile çoktan.
Ha ben olsam ben de eşimden bir duruş, bir tavır sergilemesini beklerdim ama yalan yok.
Haklısınız, gitmeyin.

Bizim ailede de böyle bir kuzen var herkes alışmış onun çirkefliklerine terbiyesiz çıkışlarına benden de aynı toleransı bekliyor "boşver onun huyu bu" diyorlar. Ben de kusura bakmayın ama benim de huyum bu affedemem koskoca kadın kendine çeki düzen vermek zorunda diyorum. Eşine de yalan söyleyebilirsin madem o da anlayışsız. Hastayım karnim ağrıyor dişim ağrıyor vs gitmeyecegim dersin olur biter

Ben olsam gitmezdim, hadi özür dilemek zor geldi insan bi telefon açıp davet eder en azından ortamı yumuşatmak için. Eşiniz madem tavır koyamıyor tek gitsin

X