Kendimi değersiz ve yalnız hissediyorum

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
151
106
Evet benim eşimde derdi varsa yoksa işin arkadaşların benimle ilgilenmiyorsun diye. O da susardı ben sen böyle yapınca böyle hissediyorum vs diye hep konuşurdum ama nafile çıtını dahi çıkarmazdı. Sanırım sonra az biraz o değişti biraz ben kabullendim... Aranızdaki sevgi, saygı hala devam ediyor birbirinize değer veriyorsanız ilişkiniz kurtulabilir. Sanki pembe gözlüklerle boş umutlar veriyor gibi görünmek istemem. Sizi ve eşinizi de tanımıyorum netice de ama sevgi devam ediyorsa bir şansı daha hak ediyordur. Sadece sizin çabalamanızla da olmaz tabi. Evlenmeden önceki haller ile evlendikten sonrakin de değişiklik her ilişkide oluyor. Zaman geçtiği için bazı şeyler eskisi gibi önemsenmeyebilir. Konuşmalar değişebilir. Daha kaba saba olabilir. Benim de hiç hoşuma gitmemesine rağmen artık alıştım. Yadırgamıyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun. Ne olursa olsun sonuç inşallah süreci en az acılar ile atlatırsınız
Nişanlıyken de sorunlarımız oldu. Ben sabaha kadar ağladım o telefonu bırakıp uyudu. Hemde üzüldüğümü bile bile. çok sevdiğini söylüyorsun da ben orda üzülürken sen nasıl rahat uyuyabiliyorsun diyordum. Ben telefonda bir şey anlamıyorum o yüzden telefonda tartışmak istemiyorum diyordu. Yüz yüze aynı evin içindeyken sen üzülürken seni bırakıp gidemem tabi ki ama telefonda böyle oluyor diyordu. Ben de salak gibi inandım. Şimdi gayet de ben ağlarken gidip uyuyor. İnsanlar duyacak diye susturmaya geliyor. Sessiz ağlarsam sorun yok...

bunun dışında hiçbir şeyi değişmedi. Hala aynı. Evlenmeden önce nasılsa yine öyle. Bile bile lades olmuş benim ki. Erkekler evlenince değişir (olumsuz yönde) derler ama ne olumlu ne olumsuz. Her şeyi aynı. Stabil bir insan. Ketum, duyarsız, merhametsiz. Donuk. Yavaş. Çileden çıkaran bir sessizliği var.

hackerss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
65
34
30
Nişanlıyken de sorunlarımız oldu. Ben sabaha kadar ağladım o telefonu bırakıp uyudu. Hemde üzüldüğümü bile bile. çok sevdiğini söylüyorsun da ben orda üzülürken sen nasıl rahat uyuyabiliyorsun diyordum. Ben telefonda bir şey anlamıyorum o yüzden telefonda tartışmak istemiyorum diyordu. Yüz yüze aynı evin içindeyken sen üzülürken seni bırakıp gidemem tabi ki ama telefonda böyle oluyor diyordu. Ben de salak gibi inandım. Şimdi gayet de ben ağlarken gidip uyuyor. İnsanlar duyacak diye susturmaya geliyor. Sessiz ağlarsam sorun yok...

bunun dışında hiçbir şeyi değişmedi. Hala aynı. Evlenmeden önce nasılsa yine öyle. Bile bile lades olmuş benim ki. Erkekler evlenince değişir (olumsuz yönde) derler ama ne olumlu ne olumsuz. Her şeyi aynı. Stabil bir insan. Ketum, duyarsız, merhametsiz. Donuk. Yavaş. Çileden çıkaran bir sessizliği var.
Yürümeyeceğini düşünüyorsunuz siz. Kafanızda bitirmişsiniz o zaman kararlı duruşunuzu bozmayın. Sonrasının planını da çok iyi bir şekilde yapın. Adımlarınızı mutlaka önceden hesaplayın. Çocuk yokken olması daha kolay oluyor

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
151
106
Yürümeyeceğini düşünüyorsunuz siz. Kafanızda bitirmişsiniz o zaman kararlı duruşunuzu bozmayın. Sonrasının planını da çok iyi bir şekilde yapın. Adımlarınızı mutlaka önceden hesaplayın. Çocuk yokken olması daha kolay oluyor
Hiç kararlı değilim aslında. Sadece neden bu kadar duyarsız olduğunu bilseydim keşke diyorum. Sevmiyorsa neden evlendi diyorum. Seviyorsa nasıl böyle davranabilir diyorum. O kadar karışığım ki. Gurursuz davranmak istemiyorum o yüzden eğer sevmiyorsa böyle devam etmek istemiyorum. Sevdiğini bilsem zaten bazı şeyleri göze alarak evlendim. Yürüyebilirdik.

wplure

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
115
126
Yaşadıklarınız bana oldukça tanıdık geliyor. Siz de bizi gördüm. Bende sevilmediğimi düşünürdüm. Aramızda sıkıntı olduğunda da eşim sus pus olur. Bende odamızda ağlarım. Sonra yanıma gelir günler sonra hiçbir şey olmamış gibi yapmaya çalışırdı. Ben de artık kapıyı kilitlemeye başladım. Bana da sesini yükseltirdi. Çoğu zaman da sessiz kalırdı ama. Ona göre problemimiz yok. Biz sadece laf dalaşına giriyoruz. Azıcık kavga da bende çekip gitmek istiyorum. Ki zamanında yaptım da sabah ezanı okunurken de gel beni al diye aradım. Hayatımdaki en büyük pişmanlıklarımdandır. Ondan sonra eşim daha ilgisiz davranmaya başladı. Ona göre ben en ufak bir şeyde çekip giden oldum. Onun önemsemediği olaylar atışmalar beni mahvediyor. Hemen karalar bağlıyorum. Olumsuz şeyleri düşünüp duruyordum. Hem en büyük destekçim hem de bir anda hiçbir şeyim oluyordu. Ama etrafımızdakilere de bana iyi dayanıyor. Ben onu hak edecek ne yaptım gibi şeyler diyormuş. Erkekler çok garip insanlar bize derler çok karmaşıksınız diye ama asıl erkekler daha karmaşık. Düşüncelerinin tam tersi davranışlarda bulunabiliyorlar. Duygularını açıkça ifade edemiyorlar. Sonra da aramız düzeldi çok şükür. Belki siz de de durum böyledir. Bu arada aranızda çok yaş farkı yokmuş. Bir yuva kolay kurulmuyor. Siz kendinizi de yıpratmadan ezdirmeden biraz geri durun derim. İnşallah düzelir.

Ayrıca eşim hep bana der sen beni benden çok seviyorsun diye. Ben de suç mu dedim. Evet suç dedi. Kimseyi çok sevme yeteri kadar sev dedi. Biliyorum artık kendisi de en az beni benim onu sevdiğim kadar seviyor. Siz biraz geri durun onda sevgisini gösterecektir inşallah. O anlar insanın içi çekilmiş gibi oluyor. Hatta canına bile kıymak istiyor sizi çok iyi anlıyorum...
Siz evliyken yaşıyorsunuz, ben daha sevgiliyken ve bir haftalık nişan sürecimde yaşadım.
Erkek arkadaşım normal zamanda çenesi düşük çok ilgili hiç susmayan biri oluyordu, uzun uzun mesajlar her gün abartmıyorum 100 kere aramalar, ulaşamazsa işyerimden bağlanmalar..
Ama en ufak bir kavga olsun ne arar ne sorar ağlarım dayanamıyorum der kapatırdı... Ben bunların üzerini örtemedim, o boşluğu dolduramadım psikolojim bozuldu ne yapsa da iyi gelmedi artık.
İnanamıyorum ya bu cümleyi kurmaktan sanırım kurtuldum, tercüman oldunuz :KK43:

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
151
106
Siz evliyken yaşıyorsunuz, ben daha sevgiliyken ve bir haftalık nişan sürecimde yaşadım.
Erkek arkadaşım normal zamanda çenesi düşük çok ilgili hiç susmayan biri oluyordu, uzun uzun mesajlar her gün abartmıyorum 100 kere aramalar, ulaşamazsa işyerimden bağlanmalar..
Ama en ufak bir kavga olsun ne arar ne sorar ağlarım dayanamıyorum der kapatırdı... Ben bunların üzerini örtemedim, o boşluğu dolduramadım psikolojim bozuldu ne yapsa da iyi gelmedi artık.

Peki ne yaptınız? Evlendiniz mi o kişiyle?

hackerss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
65
34
30
Hiç kararlı değilim aslında. Sadece neden bu kadar duyarsız olduğunu bilseydim keşke diyorum. Sevmiyorsa neden evlendi diyorum. Seviyorsa nasıl böyle davranabilir diyorum. O kadar karışığım ki. Gurursuz davranmak istemiyorum o yüzden eğer sevmiyorsa böyle devam etmek istemiyorum. Sevdiğini bilsem zaten bazı şeyleri göze alarak evlendim. Yürüyebilirdik.
Sorduğunuzda ne diyor kaçamak cevaplar mı veriyor. Daha doğrusu o cevap verirken siz ne hissediyorsunuz

hackerss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
65
34
30

Şimdi nasılsınız ? Kafanızda oturmayan yerler varsa iyi düşünün derim

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
151
106
Sorduğunuzda ne diyor kaçamak cevaplar mı veriyor. Daha doğrusu o cevap verirken siz ne hissediyorsunuz
Sevmesem neden evleneyim diyor. Sadece olanlar beni çok yordu diyor. Ailesi nedeniyle şu 5 aylık süreçte hep ağladım. Bende de problem var zaten. Sadece ağlıyorum. Kendisi artık bunlardan yorulduğunu söylüyor. Beni ağlarken görmeye tahammül edemiyormuş. Bilmiyorum yine de bana normal gelmiyor. Bi insan sevdiği üzülürken bu kadar duyarsız olamaz. Sinirlense bile yine de yanında olduğunu hissettirir.

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
12.100
68.314
Sevmesem neden evleneyim diyor. Sadece olanlar beni çok yordu diyor. Ailesi nedeniyle şu 5 aylık süreçte hep ağladım. Bende de problem var zaten. Sadece ağlıyorum. Kendisi artık bunlardan yorulduğunu söylüyor. Beni ağlarken görmeye tahammül edemiyormuş. Bilmiyorum yine de bana normal gelmiyor. Bi insan sevdiği üzülürken bu kadar duyarsız olamaz. Sinirlense bile yine de yanında olduğunu hissettirir.
Problemler karşısında sürekli ağlıyorsaniz, eşiniz duyarsizlasir bir yerden sonra. Seviyor diye sizi sürekli teselli etmesini beklemeniz hiç gerçekçi değil.

Diğer konunuzda ki yorumlarınızi da okudum, bir uzmandan yardım almalısınız bence. Evliliginizle ilgili bir karar vermeden önce.

wplure

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
115
126
Peki ne yaptınız? Evlendiniz mi o kişiyle?

Şimdi nasılsınız ? Kafanızda oturmayan yerler varsa iyi düşünün derim
Çok şükür ki evlenmedim, uzakta olduğu için, nişanlanmazsak böyle devamlı üzüleceğim e getirdi lafı, çözüm ciddiyet diyerek nişanlandık ama hiçbir şry değişmedi, e hayat bu evcilik değil ki kötü anda yanımızda olmayacaksa olmasın ben zaten vıcık vıcık istemedim hiç

hackerss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
65
34
30
O zaman siz de güçlü durun. Gözyaşlarınız dışına ve davranışlarınıza akmasın yapabiliyorsanız tabi. Erkekler çok gariptir hem güçlü kadın hem de naif kırılgan kadın isterler. Kendileri zor durumdayken yanlarında olanın güçlü kadın olmasını isterler. Normal zaöanlar da ise kadınların güç gösterisi yapmasını istemezler. Bir adım arkalarından gelmesini isterler. Daha az evvel eşimle evlilik vs hakkında konuşurken ne olursa olsun kadın kocasının gerisinde olacak önünde durmayacak. Arkasında olacak ki onu destekleyecek ona güç verecek. Arkadan gelebilecek sıkıntıları haber verebilecek dedi. Herkes aynı düşünür mü bilinmez ama.

hackerss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
65
34
30
Çok şükür ki evlenmedim, uzakta olduğu için, nişanlanmazsak böyle devamlı üzüleceğim e getirdi lafı, çözüm ciddiyet diyerek nişanlandık ama hiçbir şry değişmedi, e hayat bu evcilik değil ki kötü anda yanımızda olmayacaksa olmasın ben zaten vıcık vıcık istemedim hiç
Hakkınızda hayırlısı olsun. Belki de çok büyük bir yanlışlıktan döndünüz. İleride çok daha kötü olacaktı. Bazen ısrarcı olmayıp yol yakınken dönmek gerekiyor.

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
151
106
O zaman siz de güçlü durun. Gözyaşlarınız dışına ve davranışlarınıza akmasın yapabiliyorsanız tabi. Erkekler çok gariptir hem güçlü kadın hem de naif kırılgan kadın isterler. Kendileri zor durumdayken yanlarında olanın güçlü kadın olmasını isterler. Normal zaöanlar da ise kadınların güç gösterisi yapmasını istemezler. Bir adım arkalarından gelmesini isterler. Daha az evvel eşimle evlilik vs hakkında konuşurken ne olursa olsun kadın kocasının gerisinde olacak önünde durmayacak. Arkasında olacak ki onu destekleyecek ona güç verecek. Arkadan gelebilecek sıkıntıları haber verebilecek dedi. Herkes aynı düşünür mü bilinmez ama.
Sanırım benim eşim de böyle düşünüyor. Ben cümleye dökememiştim ama siz söyleyince farkettim böyle olduğunu.

Bu akşam geldiğinde ben çalışma odamdaydım. Henüz dersim bitmemişti. Ders bitip içeri geldiğimde yemek hazırlamış beni bekliyordu. Tabi ki her zamanki gibi sessizdi. Annesine uğramış annesi de yemek yiyelim demiş. O da evde benimle yiyeceğini söyleyince annesi bir şeyler yollamış. Onları getirip masa hazırlamış eşim de. Seni bekledim diyince oturdum birlikte yedik. Sonrasında biraz konuştuk.

yaptıklarının beni çok üzdüğünü söyledim. Kafasının hiç yerinde olmadığını söyledi. İşinden hiç memnun değil biliyorum zaten. Bi taraftan iş diğer taraftan maddi sorunlar. Çok yorgun hissediyorum dedi. Sen bana böyle davranmasan her şeyi birlikte aşabilirdik diye düşünüyorum dedim. Ben de aynı şeyi düşünüyorum, sen her şeye tavır yapmasam küsmesen ben hiçbir şeyi dert etmem dedi. Zamanla her şeyin düzeleceğine inanıyorum dedi. Seni çok seviyorum ama çok yoruldum dedi.

bilmiyorum bir şeyler düzelecek mi ama şimdilik denemeye karar verdim bir süre daha. Devamında özel ders teklifi geldi ve onunla da anlaştım. Haftanın belli günleri derse gideceğim. Hem maddi açıdan iyi oldu hem de daha yoğun olursam belki biraz kafam da dağılır. Günün ikinci yarısı benim için iyi geçti diyebilirim.

söyledikleriniz beni çok rahatlattı. Bunun için size de çok teşekkür ederim💗🌸