Kendimi değersiz ve yalnız hissediyorum

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
4.578
10.873
Offff. Eşini boşver. Senin ciddi problemlerin var. Daha karakterin oturmadan evlenmeye kalkmissin. Yalnız yaşamak istiyorsan yalnız yasa. İnsan istiyorsan oldugin gibi davran.
Son zamanlarda bu duygu o kadar yoğun ki. Bazı problemlerim var ve kimseye anlatmak istemiyorum. Bu nedenle de kendimi çok yalnız hissediyorum. Yeni evliyim aslında şu an mutluluktan havalara uçmam gerekirken her gün ağlıyorum. Dün de buraya konu açmıştım eşimle ilgili. Beni artık sevmediğini düşünüyorum.

yine çok uzun olacak ama burdan başka içimi dökeceğim kimse yok lütfen hakaret edip kırmadan sadece yardımcı olabilecekler yazarsa sevinirim. Çünkü gerçekten iyi hissetmiyorum kendimi. Belki de yardım almam gerekiyordur onu da düşüneceğim zaten.

konuya dönersek sevgililik dönemimizden beri hep sorunlu bir ilişkimiz oldu aslında. İlk önce yaşıyla ilgili yalan söyleyerek hayatıma girdi. Benden küçük olduğunu gizledi. Bir şeyler gizlediğini hissettiğim için sürekli üzerine gidiyordum o da beni takıntılı olmakla suçluyordu. İlk yarı böyle geçti. Askere gidip geldikten sonra tekrar barıştık ve sanırım sadece o zaman kısa bir süre ilişkimiz güzel gitti. Aramızda yalan kalmadığını sanıyordum çünkü. Artık işsizlik problemi vardı iş arıyordu aileler tanışacaktı. Sonra bu da gerçekleşti derken nişan oldu. Ama bir tuhaflık vardı ki ben bunu hala hissediyorum. Sanki bir şeyler oturmuyor yani oyuncak gibi geliyor bazen. Babası beni istemiyor mesela bunu biliyorum. Annesi ise çok yakın ve iyi davranıyor ama onun da samimiyetinden emin değilim. Bu benim hayatımda çok önemli bir sorun teşkil eder mi? Eğer eşimle mutlu olsam sanırım etmezdi ama şu an her şeye takıyorum. Zaten asıl sorunum da eşimle.

Nişanlıyken nikahı erken yapıp vize başvurusu yapmaya karar verdik. Güya balayı için yurt dışına gidecektik. Nikah yaptık ama ailelerimizle yaşamaya devam ediyorduk. Bu süreçte aslında okulunun denkliği olmadığını öğrendim. Yurt dışında mühendislik okumuştu. Burada iş başvuruları yapıyordu ama hiç mühendis olarak görüşmeye çağırılmıyordu. Zaten çalıştığı yerde de çok alakasız bir iş yapıyor. Dikkatimi çekiyordu şüpheleniyordum. Bir gün dayanamadım sordum ilk önce inkar etti hatta üste çıkmaya çalıştı ama sonra denkliğim yok işte o süreçte annem hastaydı ilgilenemedim dedi. Düğünden sonra halledeceğim dedi. Düğün oldu bitti ama biz bu süreçte çok yıprandık. Sebebi benim bir şeyleri fazla takmam da olabilir tabi. Babasının beni istemediğini yine gözüme soktuğu bir gün çok kötü hissettim kendimi. O gün öyle geçti ama ertesi sabah uyandığımda ağlamaya başladım yatakta. Artık gerçekten çok üzülüyordum bazı şeylere. Eşim de ne olduğunu şaşırdı tabi. Anlattım o da üzüldü falan derken ben artık ailesiyle ilgili en ufak bir şey olduğunda kendimi tutamayıp ağlamaya başlıyordum hatta kriz geçiriyordum belki. Gerçekten neye ağladığımı unutup nefesim kesilene kadar ağlıyordum. Eşim de kötü oluyordu artık bıkmıştı belki de. Sakin zamanlarda mutlu musun pişman mısın vs şeklinde bazen soruyordum evlilikle ilgili konuşurken. Çok yorulduk biraz zamana ihtiyacımız var diyordu hep.

Sonra bu arada ben yine hissettim ve aslında okulu bile bitirmedin dimi diye sordum bir gün. Nasıl oluyor bilmiyorum ama gerçekten aklıma gelen başıma geliyor. yine ilk önce konuyu kapatmaya çalıştı derken sonunda itiraf etti. Son sınıftan 2 dersi kaldığı için mezun olmamış. O süreçte annesi kanser tedavisi görüyormuş ve maddi durumları da kötüye gitmiş tedavi masrafları falan. 2 dersten sınava girmesi için biraz ödeme yapması gerekiyormuş ailesine bunu söyleyememiş para da bulamayınca bırakıp dönmüş ama herkes bitirdi sanıyor. Bu bana bir darbe daha oldu. Çünkü ben de diyorum ki bölümüyle ilgili bir iş bulunca geliri de düzelir, ben de çalışıyorum. Her şey daha iyi olur diye hayal kuruyorum. Meğer lise mezunu şu an okulu bile bitmemiş çünkü. Kötü şartlarda çalışıyor ve maddi sorunlar yaşıyoruz.

bu kadar yalan bu kadar olumsuzluk ailesi şu bu derken bazen diyorum ki boşan ne duruyorsun. Sonra düşünüyorum kötü biri değil ve bence içine kapanık biri olduğu için kimseye derdini anlatamayıp bu duruma gelmiş. Çünkü okulun bitmediğini anlatırken çok ağladı. İlk defa bu kadar açıkça her şeyi anlattı. Okurken de maddi anlamda sıkıntılar yaşadığını ve okulla ilgili bir şey hatırlamak istemediğini vs. Ve şu an çalıştığı yerden kendisi de memnun değil. Okuma yazmayı zor öğrenen insanlar bile gelip beni azarlıyor çok üzülüyorum ve ben de mesleğimi yapmak istiyorum ama benim şu an okulu bitirmek gibi bir şansım yok diyor. Bir gün durumlar düzelirse tekrar okul için bir şey yaparım ama şu an yapamam diyor. Ona da kızamıyorum üzülüyorum hatta bu durumuna. Çünkü iyi biri aslında gerçekten buna inanıyorum.

gelin görün ki bu kadar yalan ve diğer taraftan ailesiyle ilgili durumlar bizi çok yıprattı. Benim takıntılı tavırlarım da onu benden soğuttu bence. Gerçekten hiçbir olumsuzluğu yok. Elinden geldiğince evde her işe yardım ediyor. Neredeyse her şeyi birlikte yapıyoruz, ben yemek yapıyorsam o hemen gelip masayı hazırlıyor. Ben mutfağı topluyorsam o makinayı boşaltıyor ve kendisi yapıyor bunları. Sesini yükseltmez, anlayışlıdır, merhametlidir, dışarı çıkayım takılayım demez ki bence bu olumsuz bir şey değil çıkıp arkadaşlarıyla da vakit geçirmeli ama bence o da çok mutsuz o yüzden evden çıkmak içinden gelmiyor diye düşünüyorum bazen. Birlikte çıkıyoruz bir yerlere gidiyoruz ama onun dışında çıkmıyor hiç. Bana söylediği yalanlar hariç bir tane olumsuz bir yönünü bulamam ama beni sevdiğini de hissedemiyorum artık. Yani insan sevilse onu hisseder bence. Kendini dünyanın en güzel kadını hisseder. Mutlu hisseder. Ben bunların hiçbirini hissedemiyorum. Benden küçük diye yaşı takıntı yaptım bir süre. Ama yaş değil bence. Belki beni beğenmiyor. Çünkü bir kere bile bana güzel olduğumu söylemedi hiç iltifat etmedi. Güzel biri de sayılmam zaten.

bunu belki tuhaf bulacaksınız ama yakınımızdaki yeni evli çiftlere imrenip ağladığım çok oldu. Bazı ilişkilerde erkeğin ilgisi sevgisi o kadar belli oluyor ki. Bu kadının davranışlarına özgüvenine her şeyine yansıyor. Mesela kuzeni de 2 senelik evli. Eşini o kadar el üstünde tutuyor ki. Kızın her halinden belli çok mutlu. Kıza bakışı, dokunuşu. Fotoğraflarda bile o kadar belli ki mutlulukları gözlerinden okunuyor. Ben hiç öyle hissedemedim. Artık ben de çok sevilmek mutlu olmak istiyorum. Beni gözünden sakınsın hatta bazen kıskansın bazen güzel sözler söylesin istiyorum. Ben herhangi bir şeyi sorun etmesem kavga bile etmeyiz. Ama böyle şeylere üzülünce bu da benim yüzüme davranışlarıma yansıyor ne yazık ki. Özgüvenimi kaybettim. Eskisi gibi olamıyorum. Kendim de farkındayım ama eskiden böyle değildim.

mesela bugün öğretmenler günü. Bir sürü eski arkadaşım çiçek yolladı, aradı sordu. Eşim not kağıdına günün kutlu olsun öğretmenim yazıp buzdolabına yapıştırmış. Ama sanırım onu da eve çiçekler gelince mecbur hissedip yaptı. Çünkü sabah yoktu orda. Hani geceden falan yapsa yine hoşuma giderdi. Ama insan bir çiçek bekliyor bir incelik bekliyor. Her çiçek gelişinde heyecanla açıp baktım hiçbiri o değil o kadar üzüldüm ki.

Dün buraya konu açmıştım beni arkadaşının nikahına götürmek istemiyor diye. Hiçbir arkadaşıyla da tanışmadım. Çünkü ilk başlarda tanışalım dediğinde burnum kemerliydi ve kendimi hiç beğenmiyordum. Benimle ilgili olumsuz şeyler söylerler diye tanışmak istemedim. Biliyorum bu çok kötü bir şey ama son birkaç senedir her şeyi kompleks haline getirdim lütfen yargılamayın. Sonra da bi daha tanışma konusu olmadı derken pandemi süreci araya girdi ve şimdi bu durumdayız.

dün akşam sordum neden hiç arkadaşlarını tanımıyorum diye. Ben söyledim sen istemedin dedi. Ben de o ilişkinin başlarındaydı nişanlandıktan sonra hiç demedin dedim. Pandemi oldu dedi. Ben düğünden sonra arkadaşlarımı yemeğe davet etmek çok isterdim ama sen misafir sevmiyorsun dedi. Aslında misafir sevmemek değil ama gerçekten insanlarla ne yapacağımı bilmiyorum. Yani ne konuşayım nasıl sohbet edeyim nasıl davranayım. Samimi mi mesafeli mi olayım ne yapayım gerçekten bilemiyorum artık. Çünkü ben ilk izlenim olarak hep soğuk ve kasıntı geliyorum insanlara. Ve bana gıcık oluyorlar. Uzun bir süre aynı ortamda bulunduktan sonra çok sağlam arkadaşlıklarım oluyor ve hepsi de aynı şeyi söylüyor. İlk başta sana gıcık oluyordum diyorlar. Gerçekten bu da bende takıntı oldu artık yeni biriyle tanışamıyorum. İnsanlara nasıl bir izlenim bırakmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum. Mesela evlenip bir siteye yerleştik. Kapıdan çıkarken karşı komşu dışardaysa gitmesini bekliyorum karşılaşmamak için. Çünkü birkaç kez karşılaştık aslında çok tatlı bir kadın ve çok sıcak kanlı görünüyor ama sonraki karşılaşmalarda sanki benden hoşlanmışmış gibi geldi. O yüzden şimdi nasıl davranacağımı bilmiyorum. Mesela eşi eşimle karşılaştığında bir akşam bekleriz Falan diyormuş ama kadın bana hiç öğle bir şey demiyor. Bunu bile takıntı yaptım kendime. Birileri evime gelip gitsin istiyorum ama komşuluk ilişkisi bile kuramıyorum. İnanın ben böyle biri değildim. Gerçekten bir sürü arkadaşım vardı o kadar sosyal bir insandım ki. Ama son birkaç yıldır hiç öyle olamıyorum. Hiç kimseye gerçek sorunlarımı anlatamıyorum. Herkese çok mutluymuşum gibi rol yapıyorum aileme bile. Kimseyle iletişim kurmak istemeyen bir hale geldim. Arkadaş Whatsapp gruplarında şu an öğretmenler gününü kutluyorlar mesela. Herkes yazıyor ama ben yazmak istemiyorum. Çünkü bana söz gelir de nasılsın evlilik nasıl gidiyor falan diyecekler diye hep görünmez olmaya çalışıyorum. Neden böyleyim bilmiyorum ama artık bu durumdan kurtulmak istiyorum.

evet psikolojik destek almayı düşünüyorum bunu şimdiden söyleyeyim. Ama hemen randevu bulunmuyor devlet hastanelerinden. Bir de sadece buna bağlı kalmak istemiyorum artık kendim de bir adım atmak düzelmek için bir şeyler yapmak istiyorum. neler yapabilirim bana yardımcı olur musunuz? Birkaç tavsiye, belki biraz motive edici şeyler. İnanın güzel şeyler duymaya çok ihtiyacım var...
bosver
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 469 gün geçti.

dogasev

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
30
41
32
Buna benzer bir konuşma yaptık dün akşam. Benim bu hale gelmemde kendisinin de payı olduğunun farkında zaten. Suçlamadan konuşmaya çalıştım yine de. Eğer sevgisini hissedebilseydim belki de ne ailesini ne de maddiyatı bu kadar dert etmeyeceğimi söyledim. Her şeyi açıkça konuştum. O da bu durumun sevgiyle ilgili olmadığını ama kendisi de mutsuz olduğu için içinden bir şey yapmak gelmediğini söyledi.

beklediğim şımarıkça bir ilgi de değil. Sadece sevildiğimi hissetmek istiyorum küçük bi bakış, söz vs. Bunları dile getirdim. Bu sabah düğün fotoğraflarımızdan birini paylaşmış instagramda. Aslında bunu da istemezdim çünkü ben dün akşam bazı şeyleri dile getirdiğim için yaptı muhtemelen. Önceden olsa hemen ben söyleyince yaptın çocuk mu kandırıyorsun falan derdim bu defa hiç tepki göstermedim. Hatta paylaşımı beğenmedim bile hiç konu etmedim. Görmemiş gibi devam ettim. Bu bile basit görünebilir ama aslında benim için büyük bir şey.
Biraz zamana bırak ona da hak ver bişeyler içinden gelmiyorsa yapmacık olur. Önce kendi motive motivasyonuna odaklan kendini topla biraz ağlamayı bırak mantıklı düşün kendini iyileştir sonra herşey yoluna girecek. Burdan takip ediyor olacağım seni🙂 kendini önce affet sonra acımayı bırak ve bolsa sev arkasından muhteşem bi varlık olduğunun farkına var ver değerli olduğunu hisset✨ Ve şu nu yap yaşadığın hayata dışardan bak bu senin yaşadıklarını başkası yaşıyor olsaydın ona ne söylemek isterdin o başkasına nasıl davranması gerektiğini söylerdin bunu da yapmalısın. Takipteyim🙋🏻‍♀️
 

dogasev

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
30
41
32
Konu uzundu bir süre sonra okuyamadım kusura bakmauin
Böyle sürekli yalan söyleyen insanlardan nefret ediyorum ne zevk alıyorlar bundan
Ben olsam o okula gittiğinden bile suphelenirim. Belki hiç kazanmadı bile o da yalan olamaz mı
Evliliğini kurtarmaya çalışan bi insan ve problemi olan bi birliktelik var körüklemek yerine sessiz kalmayı deneye bilirsiniz. Evliliklerini kurtarma yönünde bi fikriniz varsa yazın ama yoksa körüklemeyin. Zaten psikolojik olarak yıpranmış ve yıpratılmış bi insan var. Amacım size karşı tepki göstermek lakin aklı zaten şüphelerle dolu. O da mı o da mı o da mı derseniz olaylar içerisinde boğup kalacak. Sesiz kalmak bazen en güzeli
 

Oliviaa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
1.933
9.387
Evliliğini kurtarmaya çalışan bi insan ve problemi olan bi birliktelik var körüklemek yerine sessiz kalmayı deneye bilirsiniz. Evliliklerini kurtarma yönünde bi fikriniz varsa yazın ama yoksa körüklemeyin. Zaten psikolojik olarak yıpranmış ve yıpratılmış bi insan var. Amacım size karşı tepki göstermek lakin aklı zaten şüphelerle dolu. O da mı o da mı o da mı derseniz olaylar içerisinde boğup kalacak. Sesiz kalmak bazen en güzeli
Yalanlar üzerine kurulmuş evliliğin ne gibi bir kurtarma çabası olabilir acaba? Adamın herşeyi yalan dolan,konu sahibi bu evliliği kurtararak kendine iyilik değil kötülük eder. Adamın yaşı okulu işi denkliği herşeyi yalan dolan üzerine kurulu. Sizin kocanız size yalan söylese "aa olur öyle şeyler canım, biz evliliğimizi kurtaralım" mı diyeceksiniz? Kendiniz uygulamayacağınız şeyleri başkalarına tavsiye etmeyin bir zahmet. Siz kendinize yalan söylenmesinden rahatsız olmuyor olabilirsiniz ama belli ki konu sahibi rahatsız oluyor ki açmış konuyu.
 
Son düzenleme:


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :43 Kg. Şimdiki Kilom :45 Kg.

Pandaizm

Spiritüel 🐼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
1.781
4.756
Evliliğini kurtarmaya çalışan bi insan ve problemi olan bi birliktelik var körüklemek yerine sessiz kalmayı deneye bilirsiniz. Evliliklerini kurtarma yönünde bi fikriniz varsa yazın ama yoksa körüklemeyin. Zaten psikolojik olarak yıpranmış ve yıpratılmış bi insan var. Amacım size karşı tepki göstermek lakin aklı zaten şüphelerle dolu. O da mı o da mı o da mı derseniz olaylar içerisinde boğup kalacak. Sesiz kalmak bazen en güzeli
Benim amacım konu sahibini gaza getirmek değil.
Sonraki sayfalara bakamadım evliliğini bitirmek veya kurtarmak konusundaki fikri nedir bilmiyorum
Benim öfkem bu tip insanlara
Geçmişte böyle her halta yalan söyleyen birisi vardı hayatımda asla değişmiyorlar. Değişebilen gerçekten çok nadirdir. Umarım konu sahibinin eşi o nadir kisima dahil olur ama ne yazık ki benim düşüncem bu. Bizzat yaşadığım için bu derece net çizgilerim var. Kendinizi heba da etseniz yine yalanlara maruz kalıyorsunuz bende böyle oldu.
Umarım konu sahibinde böyle olmaz
 

dogasev

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
30
41
32
Yalanlar üzerine kurulmuş evliliğin ne gibi bir kurtarma çabası olabilir acaba? Adamın herşeyi yalan dolan,konu sahibi bu evliliği kurtararak kendine iyilik değil kötülük eder. Adamın yaşı okulu işi denkliği herşeyi yalan dolan üzerine kurulu. Sizin kocanız size yalan söylese "aa olur öyle şeyler canım, biz evliliğimizi kurtaralım" mı diyeceksiniz? Kendiniz uygulamayacağınız şeyleri başkalarına tavsiye etmeyin bir zahmet. Siz kendinize yalan söylenmesinden rahatsız olmuyor olabilirsiniz ama belli ki konu sahibi rahatsız oluyor ki açmış konuyu.
Ayrılmak istiyorsa tabi ki ayrıla bilir ki bunu ilk mesajlaşmalarda okuya bilirsin. Ancak dün akşam eşi ile konuştunu ve birşeyleri düzeltmek istediğimden attığı mesajlardan anlaya bilirsin. Yalan dolan üzerine devam etsin demiyorum sen benim attığım mesajları da okumamışsın belli. Ancak ortada durumu toparlamaya çalışan psikoloji olarak yıpranmış bi insan var. Ayrılık kararı verecekse dahi bunu sağlıklı bi ruh hali ve sağlık bi psikoloji ile vermeli. Konu başlığını açtıysa yardım almak için amacı ayrılmak olda mahkemeye gider buraya bu başlığı açmaz belli ki kurtarmak istiyor. İyi günler diliyorum
 

Vera00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2020
38
37
28
Dün akşam eşimle konuştuk. O da sizin söylediklerinizi söyledi aşağı yukarı. Bu süreçte olanlar senin sinir krizlerin beni çok yordu ikimşz de çok yıprandık ama bunun sevgiyle ilgisi yok dedi. Çok mutsuzum ve canım kolumu bile kaldırmak istemiyor yediğim yemekten bile tat almıyorum dedi :KK43: artık bir şeyleri düzeltmek istiyorum çok üzgünüm.

Aslında iletişim problemi olan biri değilim. Kendimi doğru ifade edebilirim genelde. Tanımadığım insanlarla da çok daha kolay iletişim kurabiliyorum. Sorun tanıdıklarımla diyaloğu devam ettiremiyor olmam
İnsallah düzeltirsiniz herseyi
 

wplure

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
108
111
Yasadigim icin dikkatimi cekti


Benden küçük olduğunu gizledi. Bir şeyler gizlediğini hissettiğim için sürekli üzerine gidiyordum o da beni takıntılı olmakla suçluyordu.

Ğenelde bu problem var hissedip bir şeylerin uzerine gidince sacmalama kafanda kurma takıntı yapma diyorlaar
 


Pandaizm

Spiritüel 🐼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
1.781
4.756
Yasadigim icin dikkatimi cekti


Benden küçük olduğunu gizledi. Bir şeyler gizlediğini hissettiğim için sürekli üzerine gidiyordum o da beni takıntılı olmakla suçluyordu.

Ğenelde bu problem var hissedip bir şeylerin uzerine gidince sacmalama kafanda kurma takıntı yapma diyorlaar
İs ciddi bir boyuta gelip yalan dolana maruz kalan insan sinir krizi gecirince de "bak sen hastasın" olur hiç sasmaz :KK70:
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
103
Yasadigim icin dikkatimi cekti


Benden küçük olduğunu gizledi. Bir şeyler gizlediğini hissettiğim için sürekli üzerine gidiyordum o da beni takıntılı olmakla suçluyordu.

Ğenelde bu problem var hissedip bir şeylerin uzerine gidince sacmalama kafanda kurma takıntı yapma diyorlaar
“Kafanda kurma”. O zamanlar en çok bunu söylüyordu bana. Kafanda kurup sorun çıkarıyorsun diyordu. Siz ne yaptınız peki hala o kişiyle birlikte misiniz. Hangi konuda yalan söyledi özel değilse? Benzer şeyler yaşamış ve çözüm bulabilmiş birilerinin tavsiyelerine ihtiyacım var sanırım.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
103
Biraz zamana bırak ona da hak ver bişeyler içinden gelmiyorsa yapmacık olur. Önce kendi motive motivasyonuna odaklan kendini topla biraz ağlamayı bırak mantıklı düşün kendini iyileştir sonra herşey yoluna girecek. Burdan takip ediyor olacağım seni🙂 kendini önce affet sonra acımayı bırak ve bolsa sev arkasından muhteşem bi varlık olduğunun farkına var ver değerli olduğunu hisset✨ Ve şu nu yap yaşadığın hayata dışardan bak bu senin yaşadıklarını başkası yaşıyor olsaydın ona ne söylemek isterdin o başkasına nasıl davranması gerektiğini söylerdin bunu da yapmalısın. Takipteyim🙋🏻‍♀️
Çok teşekkür ederim. Gelişmeleri buradan paylaşacağım🥰
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
103
Konu uzundu bir süre sonra okuyamadım kusura bakmauin
Böyle sürekli yalan söyleyen insanlardan nefret ediyorum ne zevk alıyorlar bundan
Ben olsam o okula gittiğinden bile suphelenirim. Belki hiç kazanmadı bile o da yalan olamaz mı
O yalan değil çünkü okuldan arkadaşları var. Orada mezuniyet töreninde çekilmiş kepli cüppeli fotoğrafları var. Mezun olamalayanlar da sembolik olarak katılabiliyorlar ya o şekilde katılmış fotoğrafları var. Zaten 5 sene orda yaşamış son seneye kadar okula devam etmese o kadar maddi soruna rağmen orada yaşamaya devam etmezdi diye düşünüyorum.
 

wplure

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
108
111
“Kafanda kurma”. O zamanlar en çok bunu söylüyordu bana. Kafanda kurup sorun çıkarıyorsun diyordu. Siz ne yaptınız peki hala o kişiyle birlikte misiniz. Hangi konuda yalan söyledi özel değilse? Benzer şeyler yaşamış ve çözüm bulabilmiş birilerinin tavsiyelerine ihtiyacım var sanırım.
Mesela durduk yere senin için alkolü sigarayı bıraktım dedi hiç Aslı çıkmadı dişlerinden farketmiştim uzaktayız çünkü resimlerden bildim kahverengi lekeler oldu bıraktım dediğinde temizletmişti.
Ailem seni çok seviyor çok istiyor diyordu kardeşi engellemişti beni mesela
Bir yere gidiyordu alkol yok diyordu başkalarının durumunda görüyordum

ve bunları bizzat söylüyordum suçlu ben oluyordum ruh hastasısın sen çok düşünüyorsun beynin hasta diyordu
 


wplure

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
108
111
İs ciddi bir boyuta gelip yalan dolana maruz kalan insan sinir krizi gecirince de "bak sen hastasın" olur hiç sasmaz :KK70:
Ya inanamıyorum evet böylr oluyordu arkadaşlar
 


mely15

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
7.024
5.056
Destek al on yoksa işin zor canım sonra David’e terapisi alın derim
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 929 gün geçti.