Kendimi değersiz ve yalnız hissediyorum

Çoook teşekkür ederim desteğiniz için. Konu eski diyenler olmuş ama eski değil birkaç ay önce açmıştım.

Bu birkaç ay içerisinde ufak tefek de olsa bazı değişiklikler oldu hayatımda. Mesela özel ders vermeye başladım. O kadar yoğunum ki bazı şeyleri düşünmeye vaktim bile kalmıyor. Onun dışında çalışıyorum zaten. Akşamları da özel ders vs derken vakit geçiyor. Bir de organizasyon işi yapıyorum ek iş olarak. Anlayacağınız hiç boş vaktim yok. Dinlenmeye bile vaktim kalmıyor ama yine de şikayetçi değilim.

tabi ki bazı şeyleri atlatamadım hala. Mesela her şeyi kafama takma huyumdan bir türlü kurtulamıyorum. Örneğin kayınvalidem her dakika bana misafir getirmek istiyor ya da bizi davet ediyor ve bu beni sinir ediyor. Kendisine hayır dediğimde ise tavır yapıyor ve bunu bile kafama takıyorum. Kayınpederimle de hiçbir şey değişmedi sağolsun beni hala istemiyor. İsmimi bildiğinden bile emin değilim :) asla iletişimimiz yok nasılsın bile demiyorum. Çok kaba bir davranış belki ama artık hiç kimse için bir şey yapmak istemiyorum canım nasıl isterse öyle davranmak istiyorum.

eşimle bir şeyleri biraz daha düzelttik gibi. Hiç değilse ailesine karşı olan sorunlarda hep yanımda ve bana destek. Hep nasıl istersen öyle yap kimseyi takma diyor.

Mesela karşı komşumu çaya davet ettik bir akşam. Sonra bir akşam da biz onlara gittik. Yavaş yavaş bir şeyleri aşmaya çalışıyorum işte. Ama hala ağlama krizlerim bitmedi. Minicik bir şeyden moralim bozuluyor ve kendimi tutamıyorum. Saatlerce ağlıyorum. Hala bir destek almadım bu arada. Çok niyet ettim ama olmadı bir türlü. Şimdilik durumlar böyle. Desteğiniz için tekrardan teşekkür ederim

Benimki de ayni oyleydi yasi isi hayati karakteri hersey yalan 24 yasinda olan adamin yasi birden 35 e yukseldi...
Tedavi alin

Aslına bakarsan yeni evlendiginde biraz bile sorunun varsa çok daha büyüyor çünkü farklı bir hayata başlıyorsun ve bu ister istemez psikolojiyi etkiliyor ki bence emin olmadan evlenmişsin ve yeteri kadar eşinden sevgi anlamında destek görmemişsin bunları yaşaman normal aslında kendine itiraf edemiyorsun yanlış bir evlilik yaptığını .pismansin ama yigitlige b.k surdurmuyorsun bu duyguların bir kısmını bende yaşadım hatta beni beğenmediğini düşünüp burun ameliyatı bile oldum destek de aldım ama o zaman sorunu onda görmüyordum şimdi şimdi aslında sevgisiz birakmasıymıs şimdi 4,5 yıl oldu ve birde 2,5 yaşında bir çocukla bosansam mi bosanmasam mi diye gidip geliyorum .sonunuda görmüyorum biliyorum çok sürmeyecek insanlar asla düzelmiyor .sen çok sanslisin evliliğin başındasın ve kendi ayakları üzerinde duruyorsun asla kendinde kusur bulma ama kesinlikle destek al bu desteği aldıktan sonra emin ol daha doğru kararlar vericeksin ve kendi yolunu çizeceksin. Sağlıcakla kal...

Konuyu tam okuyamadım ancak değersizlik hissi için EMDR tedavisi gördüm. Etkili oldu. Bu konuda eğitim almış Psikologlar yapıyor. İşe yarıyor kesinlikle öneririm.

Sürekli kendinizi suçluyorsunuz farkında mısınız? Sürekli eksiklerinizi arıyorsunuz? Karşinızdaki kişiler özgüveninizi zedeliyor siz hala iyimsersiniz. Yalan söylemenin kaybetmekten korkmakla bir ilgisi olduğunu yada sevgisinden dolayı olduğunu düşünmüyorum tamamen kendisini eksik gördüğü için. Sizi o kadar aşağı çekiyolar ki kendinizden şüphe eder duruma gelmişsiniz.

Sürekli kendinizi suçluyorsunuz farkında mısınız? Sürekli eksiklerinizi arıyorsunuz? Karşinızdaki kişiler özgüveninizi zedeliyor siz hala iyimsersiniz. Yalan söylemenin kaybetmekten korkmakla bir ilgisi olduğunu yada sevgisinden dolayı olduğunu düşünmüyorum tamamen kendisini eksik gördüğü için. Sizi o kadar aşağı çekiyolar ki kendinizden şüphe eder duruma gelmişsiniz. Bile bile evlenmişsiniz ama artık kendinizi suçlamayın.

tedavi görün.
ve sosyal medyadaki çift fotoğraflarına özenmeyin.
kuzenim eşiyle aşk dolu bi paylaşım yaptıktan bir hafta sonra boşandı. bazı şeyler gerçeği yansıtmayabilir.

Öncelikle kendine olan saygıyı ve sevgiyi artırmalısın, kendini sev, takdir et. Güzel şeyler yaptığıda kendi kendini ödüllendir şımart, kendi hoşuna giden şeyler yap ve mutlu et kendini. Sen kendini mutlu etmeyi başaramazsan ne olursa olsun asla mutlu olamazsın. Mesela, bi tatil gününü kendine ayır, kendine kahve ısmarla ve sevdiğin bir aktiviteyi yap, alışveriş yap, kendin için yap, kendi mutluluğun için. Bu bile iyi gelecek eminim. Herkesten çnce sen kendini sevmelisin tatlım. Güzel günlerin olacağına inan, halledebilirsin eminim, kendi ayakları üstünde durabilen ekonomik gücü olan başarılı bir kadınsın

Kesinlikle sizde sorun var. Esinizin mutsuz davranmasinin sebebi belli yani. Surekli karsimda takinili negatif biri olsa ben cildiridim.burnun kemerli diye misafir kabul etmemek ne demek. Biraz ozguvenli olun yahu. Cekin saclariniza bir fon hafif makyaj hos kiyafet tamam. millet geldihindede merhaba hosgeldiniz sizleri daha once agirlamak isteerdik malum pandemi var. Nasil rahat geldinizmi. Konu konuyi acar yani. Sen nerelisin neresindensin sizin sunlar meshur yermisiniz memlekete gidermisiniz. Bu ulkenin hali ne olacak su takim ne yapacak. Bunlar konusulir ben milletin beyaz esyasini nerden aldigina kadar sorular sorarim muhabbeti severim yani esiniz bence iyi insan kendinizi degistrin

Mrb güzel kardeşim yazını baştan sona okudum eşinizin yurtdışı denkliğinden çok sizinle denk düşmeyi istemesi fakat o süreçte annesinin hastalığı için verdiği mücadele eşinizin eğitimine yansımış sizi kaybetmemek için içinde yaşamış bazı şeyleri bu yalan sayılmaz eşinize destek verin eğitimini tamamlaması için,rahat olun takıntı yapacak bir durum yok babası istememiş olabilir sonuçta o sizi seçti önemli olanda bu sağlıcakla kalın

Ne güzel yazmışsınız. İyi niyetiniz her kelimenizden öyle belli ki. Ben bile dışardan okuyan biri olarak yazdıklarınızdan cok etkilendim ve bana bile iyi geldi. Sizinle dertleşmek istedim..

Şu an üzüntülü bir haldeyken boşanma durumunu daha sakin bir kafayla düşünmenizi öneririm. Şu an sabit bir şekilde kalmanız daha iyi olacaktır. Acele alınan kararların pişmanlığı uzun sürebiliyor malesef.

Beraber dışarı çıkmanızı dolaşmanızı öylesine yürüyüşler yapmanızı öneririm. Özellikle korona dönemi bizleri eve kapattı insan göremez olduk. dışarıda dolaştığım zaman kalabalığın arasından geçmek dolaşmak insan görmek bile enerjimi değiştiriyor. Zorla da olsa bir kere zorlayın kendinizi. Akşam geldiğinizde hissettiğiniz enerji farklı olacaksa bu yöntem işe yarıyor demektir.

Ayrıca lütfen fotoğraflara kanmayın. Herkesin kendine göre illaki sıkıntısı vardır. Burası imtihan dünyası. Hepimizin başında başka başka dertler var.

Sevildiğinizi hissetmemenize çok üzüldüm hissettiklerinizi çok iyi anlayabiliyorum, bu hislerin olduğu yerde mutlaka bir şey vardır diye düşünüyorum. Ayrıca Adam tam bir sahtekar üçkağıtçı. Ne güzel mesleğiniz de varmış kendi ayaklarınız üzerinde durabilirsiniz böyle bir adama ihtiyacınız yok. Güvenin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz.

Malesef sevginin bir koşulu, nedeni olmadığı için onu kuramazsınız, ilişki kurulur, iletişim kurulur ama bunun çaresi yok. Siz de söylediğiniz gibi alternatifsiz gördüğünüz için kendinizi seçtiyseniz aslında sizin de sevginizde bir muhtaçlık söz konusu, karşınızdaki de bir sürü hata yapmasına rağmen bırakmamanızla da bu durumu perçinliyorsunuz ve onun da öyle görmesini sağlıyorsunuz.
İnsanlarla iletişim kuramıyorum, beni soğuk buluyorlar diyorsunuz, siz kendi hissinizle hiç ilgilenmemişsiniz ki? Siz birilerinden hoşlanmamayı hak bile görmüyorsunuz kendinizde. Soğuk bulsunlar, tuhaf bulsunlar, mükemmel olmak zorunda aynı olmak zorunda değilsiniz. Neden sevilmemeyi de kabullenmiyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…