Kendimi salak gibi hissediyorum

Cikita Muz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2014
1.962
4.967
Öncelike herkese Merhabalar

Terk edildim.. Sevgilim değildi bu terk eden, en yakın arkadaşımdı.

Hani aldatıldığında dahi vazgeçemeyen kadınlar vardır ya, delirdin mi sen derdik. Unut derdik.

Arkadaş tarafından satılmak da, aşk açısından değil de, dostluk açısından aldatılmak değil midir?

Onca fedakarlık yaptığınız, sözlerini unutmadığınız halde affettiğiniz, sınav öncesi ders çalışma;benle buluş triplerini dinleyip de en önemli sınavlarınıza dahi çalışmayıp, onla konuşup gezdiğiniz.. Onun birden bire yaptığı (genelde diğer arkadaşlarıyla konuşup, onların onu bana karşı doldurduğu zamanlar) afra tafraları çektiğiniz.. Evet bunları bilerek yaptım, o zaman yapmasaydın diyeceksiniz ama bilerek yaptım ben bunları. Ama karşılığını beklerdim. Birçok olayda karşılığını bekledim, ama en küçük sorunumda yanımda olmayan, dinlemek istemeyen, sesime kadar laf söyleyen, dalga geçen, dinlemeyen, sadece kendi istedikleri olsun isteyen, bi foto yüzünden bile kavga başlatan bir insana yaptım fedakarlıklarımı.

Günlerce onun sevdiği kişi hakkında konuşmasını dinledim, ben konuşsam sevdiğim hakkında , geçiştirildim.

Aşık olduğum birisine, nedense o da hemen abayı yaktı. Bir çocuk yüzünden aylarca küs kalmıştık taa eskilerden.(yine ben barışma girişiminde bulundum).

Sonraki sevdiğim bi erkeği de beğendiremedim kendisine. Tipiyle konuşmasıyla dalga geçti. Buna mı aşıkmışım..

Tam sınav haftamda buluşamam dediğim için kötü arkadaş oldum. Ki bana kalsa saf ben yine buluşacaktım, ailem engel oldu. Halbuki onun beni anlaması, anlayışla karşılaması hatta beni motive etmesi gerekmez miydi?

Yeni okulumdaki arkadaşlarımla bi sorun yaşasam, hemen onlara karşı doldururdu beni.

Diğer arkadaşlarımla dalga geçti hep, yok bilmem gay ahahhahaha onla mı takılıyorsun demeler, bilmem bu kız çok çirkin niye arkadaş oldun, yok bu kız bilmemneye benziyor, yok şu çocuk sapık vs vs. Arkadaşlarım ona göre dünyanın en garip, en muhattap olunmaz şahısları. Sana ne arkadaşımın cinsel tercihinden, sana ne kaşından, sana ne saçından? ki tiplerinde dalga geçilecek birşey de yok. Karakterleri de gayet düzgün.

Biz aynı kolejdeydik, üst düzey bir devlet okulu kazandım ve orda okuyorum. Ama ona göre devlet okullarında fakirler okur. Devlet okulları iğrenç yerler. Cins insanlarla doludur. Hırsızlar sapıklar vardır. Halbuki burası sınavda yüksek başarı ile girilen, bundan dolayı da çalışkan insanlarla dolu. Ama o hayatttaaaa 34 kişiyle okuyamaz, daralırmış. Okulumun tuvaleti çok kötüymüş. Yok (eski kolejimde devam ediyor okula) kolejin tuvaleti çok güzelmiş. Ya sanki tuvalette işliyoruz dersi.

Neyse zaten aramızdaki sorunları anlatmaya kalksam, ben yazana kadar 1 yıl geçer, o kadar çoktu ki.

Bu kişi okulunda yaşıtlarıyla arkadaşlarıyla hep kavga edip( benim gibi onu sonuna kadar çeken saf yok çünkü), ablasının arkadaşlarıyla gezmeye çalışan ve kendinden küçük (baya küçük) kişilerle kanka olan (sahte dostluklar olduğu öyle belli ki) , ve gelip benim arkadaşlarıma az diyen (burda beynim error veriyor, 7-8 yakın kişi ne kadar da az) birisi.

Yeni okula geçiyormuş, orda hep 3 günde bi buluştuğu çok yakın arkadaşları varmış (aklınca kıskandırmaya çalışır zaten arada bir beni, yahu 3 güne dışarı çıkmamışsın swarmına bak bari yalan atarken. Demek istediği senle 3 aydır görüşmedik tatlım..) bende ne güzel dedim.

Telefonumda bir sorun oldu, garantiden gelene kadar 1 ay konuşamadık pek. Sonra ben ilk iş , diğer mesajlarıma, grup mesajlara bakmadan, direk ona yazdım biliyor musunuz? Ama karşımda soğuk bir duvar. Geç cevaplar. Nedenini sorduğumda gruptan arkadaşlarıyla konuşuyormuş da! Ben grup mesajlarımı açmadan, ondan cevap bekleyen salak ben.

Konuşacak konumuz da pek kalmamış, anladım. Anlatsam tatildeki bi olayımı, dinlemeyecek. Öyle az az konuştuk. Sonra günaydın 'ıma cevap yazmadı. Şakayla neden cevap atmıyorsun dediğimde de . İnstagramdan unfollowlamıştı sonra da. Sanırım sevgili arkadaşlarıyla güzel ilişkiler kurmuş ben 1 ay yokken. En yakın arkadaşının ben olduğumu , kimsenin benim yerimi tutmadığını söylerdi. Doğru. Ben artık onun hayatında yokum ki, benim yerimi tutabilsinler. YOKUM.

Bu kadar basit olmasaydı keşke. Senle konuşmak istemiyorum, arkadaşlığımızı bitirelim deseydi en azından. Onu bile demeye layık görmemiş beni.

Bir yanım hala onu düşünüyor-özlüyor. Mesaj atsam mı diyor. Diğer yanımda delirdin mi diyor, yokluğunu bile hisseymiyorsun diyor. Evet , ders çalışmaya başladım onla konuşmuyorken nedense, ve onsuzluğu pek hissetmiyorum. Ama bazen eski günlerimi özlüyorum

Baya uzun oldu, okuyanların gözlerine, cevaplayanların ellerine sağlık..

Son düzenleme:
Ne iğrenç bir karaktermiş ya.
Kötü göz, kötü düşünce, kötü karakter.
Benim anlamadığım neden böyle bir insan müsveddesi için bu kadar çabaladınız.
Baştan kesmeliydiniz ilişiğinizi.

Bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim. Boyle biriyle arkadas oldugun icin sen suclusun.

Arkadasliginizin bitmesi iyi olmus, bu da sana ders olsun. Bundan sonraki arkadas secimlerinde bu kadar ozverili davranmayacaksin, bu kadar alttan almayacaksin.

Ne iğrenç bir karaktermiş ya.
Kötü göz, kötü düşünce, kötü karakter.
Benim anlamadığım neden böyle bir insan müsveddesi için bu kadar çabaladınız.
Baştan kesmeliydiniz ilişiğinizi.

Yeni okulumda arkadaşlarımla ilk baş samimi olamamıştım, kendimi yalnız hissediyordum hep. O zamanlarda da anlattıklarımı dinlemiyordu gerçi ama, yine de yanımda bir arkadaş vardı. Çok farklı bir ortamdan başka bir ortama geçince uyum sorunu yaşadım, psikoloğa ve psikiyatriste gitmiştim. Bana dedikleri, psikiyatriste sadece deliler gidermiş. Sonra aynı duruma o düştü, arkadaşlarıyla arası bozuldu. Ama ben hep onun yanında durdum o anlarında, destek oldum.

Onunla ilişkimi kesememem, ve şuan en özlediğim yanı; alışveriş ve biraz üst seviye cafe ortamları. Birde karşı cins hakkında konuşmalarımız.diğer arkadaşlarım çalışkan olduklarından pek alışveriş-saç baş- cafeyle ilgilenmiyorlar.

Fedakarlığı hak eden insanlar için yapmadıkça acı çekmek tek olasılık.
Ona el sallayın. Dünyada milyonlarca insan var. Zamanla kafanızdaki yeri silikleşecektir. Geçmiş olsun.

Yeni okulumda arkadaşlarımla ilk baş samimi olamamıştım, kendimi yalnız hissediyordum hep. O zamanlarda da anlattıklarımı dinlemiyordu gerçi ama, yine de yanımda bir arkadaş vardı. Çok farklı bir ortamdan başka bir ortama geçince uyum sorunu yaşadım, psikoloğa ve psikiyatriste gitmiştim. Bana dedikleri, psikiyatriste sadece deliler gidermiş. Sonra aynı duruma o düştü, arkadaşlarıyla arası bozuldu. Ama ben hep onun yanında durdum o anlarında, destek oldum.

Onunla ilişkimi kesememem, ve şuan en özlediğim yanı; alışveriş ve biraz üst seviye cafe ortamları. Birde karşı cins hakkında konuşmalarımız.diğer arkadaşlarım çalışkan olduklarından pek alışveriş-saç baş- cafeyle ilgilenmiyorlar.

Valla böyle bir karakterle dedikodu iyi yapılır haklısın.
Ama alışveriş saç baş olaylarını tek başına da yaparsın başka bir arkadaşta edinirsin.
Yani sırf böyle şeyler için bu karakterde biriyle arkadaşlığa devam etmek çok yanlış.
Bence bu saatten sonra asla iletişim kurmayın.

Bu kıza bu kadar katlandığın için sabırda nirvanaya ulaşmış olmalısın. Sabırlı olduğun için tebrik mi etsem yoksa sana böyle davranmasına izin verdiğin için kizsam mı bilemedim. Ama seninle ilişkiyi kesmesi yaptığı tek iyi şey olmuş, lütfen bu bencil, şımarık, terbiyesiz kızdan uzak dur ve seni hak edenlerle arkadaş ol.

Valla böyle bir karakterle dedikodu iyi yapılır haklısın.
Ama alışveriş saç baş olaylarını tek başına da yaparsın başka bir arkadaşta edinirsin.
Yani sırf böyle şeyler için bu karakterde biriyle arkadaşlığa devam etmek çok yanlış.
Bence bu saatten sonra asla iletişim kurmayın.

Öyleydi valla. Biryere gitsek 2 miz, 2miz birden dikkat çekebiliyoruz ama yeni arkadaşlarımla olmuyor bu. Ergenlik işte, insan ilgi çekmek istiyor. Yani o güzel onun yanında anca dikkat çekerim değil demek istediğim, ikimizin de tarzı saçı vs benziyor, davranışlarımız vs. Yoksa tek başıma da dikkat çekiyorum. Ama yeni arkadaşlarımla bu olmuyor pek. Aramızda erkek var diye midir, diğer kızlar benim kadar süslenmiyor diye midir bilmiyorum. Özlediğim tek bu var ay tepki görmem umarım forumdan, ama hangi genç kız istemez ki böyle şeyleri sonuçta

Bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim. Boyle biriyle arkadas oldugun icin sen suclusun.

Arkadasliginizin bitmesi iyi olmus, bu da sana ders olsun. Bundan sonraki arkadas secimlerinde bu kadar ozverili davranmayacaksin, bu kadar alttan almayacaksin.

Benim mizacım böyle yani dert dinlemeyi severim, ilerdeki hedefim bile psikiyatrist olmak, görev görüyorum yakınlarımın sorunlarıyla ilgilenmeyi kendime. Ama aynı karşılığı bulamadım.

Ona beğenmediğim yanları hariç benziyorum biraz, iyi günlerde en iyi biz anlaşırdık, ama insana kötü gün dostlu lazım galiba. Her şey güllük gülistanlıkken, gezmek gülmek eğlenmek.. Özledim, ama öfkeliyim. Bana 1 mesajı çok gören insana, mesaj mı atsam diyorum bazen. Kendimi suçluyorum hep

Benim mizacım böyle yani dert dinlemeyi severim, ilerdeki hedefim bile psikiyatrist olmak, görev görüyorum yakınlarımın sorunlarıyla ilgilenmeyi kendime. Ama aynı karşılığı bulamadım.

Ona beğenmediğim yanları hariç benziyorum biraz, iyi günlerde en iyi biz anlaşırdık, ama insana kötü gün dostlu lazım galiba. Her şey güllük gülistanlıkken, gezmek gülmek eğlenmek.. Özledim, ama öfkeliyim. Bana 1 mesajı çok gören insana, mesaj mı atsam diyorum bazen. Kendimi suçluyorum hep

Ben aslinda beraber hos vakit gecirdiginizi dusundugunu ve benzestiginizi tahmin ettim. Arkadas benzetmesi o yuzdendi.

Dert dinlemeyi sevmek ayri sey, kullanilmak ayri sey. Isi dustugunde seni kullanan sozde arkadasin, baskalarini buldugunda sana gule gule demis.

Belki bir gun yine gelir ama o geldiginde sen onu kabul edecek bu yapida olma.

Bu kadar iyi niyetli ve saf olursaniz uzulen hep siz olursunuz aci gercekler... ben artik insanlara hak ettiginden fazla deger vermemeyi ogrendim. Siz de boyle tecrubeler yasadikca anlayacaksiniz. Kendinizi uzmeyin bos yere, surekli enerjinizi dusurup de sizi asagilayan bi arkadas yerine hic arkadasinizin olmamasi daha iyi.

Ben aslinda beraber hos vakit gecirdiginizi dusundugunu ve benzestiginizi tahmin ettim. Arkadas benzetmesi o yuzdendi.

Dert dinlemeyi sevmek ayri sey, kullanilmak ayri sey. Isi dustugunde seni kullanan sozde arkadasin, baskalarini buldugunda sana gule gule demis.

Belki bir gun yine gelir ama o geldiginde sen onu kabul edecek bu yapida olma.

Önceden de aynı kazığı atmıştı bana, yeni birsi gelmişti eski okuluma, onla kanka olmuştu. Ben başka bi okuldaydım ama tüm vaktini ona ayırıyordu. Sonuç klasik, o kız da çekemedi. Geri döndü bana tıpış tıpış. Senaryo yine aynı olabilir, snapchatteki snepleri falan öyle sahte ve gösteriş için ki o arkadaşlarıyla. Kürkçü dükkanı oldum çıktım. Ben yeni arkadaşlarımı onun önüne geçirmezdim hiç. Hata yapmışım. Hak edene öncelik vermek gerekmiş. Üstte de yazdığım gibi, özlediğim yanı kızsal şeylerde en iyi onla konuşurdum. Kıyafet-makyaj-saç baş- erkekler falan. Şimdiki arkadaşlarım pek bu konulara ilgili değil. Ve eskiden gittiğim ortamlara bu arkadaşlarım gelmiyor, ilgilerini çekmiyor. Tek özlediğim onun bu yanları

Merhaba,
bence bu duruma sevinmelisin. Malesef bazen bizim istedigimiz kisilerle mutlu bir arkadasligimiz olmayabiliyor. Ben de benzer seyleri yasadim hatta daha agiri diyebilirim. Ben yirmi senemi vermistim. Kardesten öte görürdüm. Ama anladim ki Ona yardimlarimda bile onu kiskandigimi düsünen ve bana güvenmeyen biriymis benim o deger verdigim kisi. Hep ben yaptim dikkat ettim de, hep ben gittim, hep ben onunla olmak icin caba sarfetmisim.
Yazik. Giden zamanima üzülüyorum. Karsiliksiz bir dostlukmus megerse. Benim onu gördügüm gibi o da beni özel olarak görmemis. Daha da acina bir durum nasil olur da benim onu kiskandigimi düsünebilir onun bunun lafiyla. Nasil benim sözlerimi ciddiye almaz. Herhangi biriymisim aslinda. Bosa özen vermisim ona. Gidip evin duvarina gösterseymisim onca özeni ve sevgiyi diyorum. En azindan duvar duvardir ama insanin icinden ne cikacagi belli olmuyor. Cogu zaman görmezden gelmisim belki de bir yil oldu neredeyse artik aramadim numarasini da sildim. Onun umurunda degil zaten. En son whatsup tan yazmistim cevrimici oldugu halde yazmamisti. Bir yanlislik olmustur dedim. Birkac gün bekledim. Öyle ya da böyle is ortaya cikinca bana cok mesgulum hic zamanim olmadi o yüzden görmedim demisti. Nasil ya, tuvalete giderken bile insan alir yazar. Bu nasil bir saygisizliktir. Cünkü baskalariyla yazistigi kulagima geliyordu. Neyse sildim attim. Zamanla da unuttum. Simdi umurumda degil ama verdigim emege ve aptalligima üzülüyorum. Saygili bir arkadaslik kurmak nedense zor oldu bu dönemde. Yalnizim uzun süredir sonunda huzuru buldum.

Önceden de aynı kazığı atmıştı bana, yeni birsi gelmişti eski okuluma, onla kanka olmuştu. Ben başka bi okuldaydım ama tüm vaktini ona ayırıyordu. Sonuç klasik, o kız da çekemedi. Geri döndü bana tıpış tıpış. Senaryo yine aynı olabilir, snapchatteki snepleri falan öyle sahte ve gösteriş için ki o arkadaşlarıyla. Kürkçü dükkanı oldum çıktım. Ben yeni arkadaşlarımı onun önüne geçirmezdim hiç. Hata yapmışım. Hak edene öncelik vermek gerekmiş. Üstte de yazdığım gibi, özlediğim yanı kızsal şeylerde en iyi onla konuşurdum. Kıyafet-makyaj-saç baş- erkekler falan. Şimdiki arkadaşlarım pek bu konulara ilgili değil. Ve eskiden gittiğim ortamlara bu arkadaşlarım gelmiyor, ilgilerini çekmiyor. Tek özlediğim onun bu yanları

Istedigin kizsal konular olsun kanka. O yoksa biz variz. :cool:

böyle biriyle ısrarla arkadaşlık etmeye çalışan biri olarak siz de pek normal sayılmazsınız bence.

Bu isteğimin asıl sebebi onla iyi günlerdeki gibi diğerleriyle olamıyorum. Bazı konularda tam kafa dengimdi. Ama birçok konuda zıttımdı o ayrı. O bazı konulardaki arkadaşlığımı özlüyorum. Evet gurursuzum. Normal değil , o istemiyor ben özlüyorum. Çok kızıyorum kendime de ona da. Kaçan kovalanır misali, birden gitmesi beni öyle etkiledi ki, evet NORMAL düşünemiyorum

Merhaba,
bence bu duruma sevinmelisin. Malesef bazen bizim istedigimiz kisilerle mutlu bir arkadasligimiz olmayabiliyor. Ben de benzer seyleri yasadim hatta daha agiri diyebilirim. Ben yirmi senemi vermistim. Kardesten öte görürdüm. Ama anladim ki Ona yardimlarimda bile onu kiskandigimi düsünen ve bana güvenmeyen biriymis benim o deger verdigim kisi. Hep ben yaptim dikkat ettim de, hep ben gittim, hep ben onunla olmak icin caba sarfetmisim.
Yazik. Giden zamanima üzülüyorum. Karsiliksiz bir dostlukmus megerse. Benim onu gördügüm gibi o da beni özel olarak görmemis. Daha da acina bir durum nasil olur da benim onu kiskandigimi düsünebilir onun bunun lafiyla. Nasil benim sözlerimi ciddiye almaz. Herhangi biriymisim aslinda. Bosa özen vermisim ona. Gidip evin duvarina gösterseymisim onca özeni ve sevgiyi diyorum. En azindan duvar duvardir ama insanin icinden ne cikacagi belli olmuyor. Cogu zaman görmezden gelmisim belki de bir yil oldu neredeyse artik aramadim numarasini da sildim. Onun umurunda degil zaten. En son whatsup tan yazmistim cevrimici oldugu halde yazmamisti. Bir yanlislik olmustur dedim. Birkac gün bekledim. Öyle ya da böyle is ortaya cikinca bana cok mesgulum hic zamanim olmadi o yüzden görmedim demisti. Nasil ya, tuvalete giderken bile insan alir yazar. Bu nasil bir saygisizliktir. Cünkü baskalariyla yazistigi kulagima geliyordu. Neyse sildim attim. Zamanla da unuttum. Simdi umurumda degil ama verdigim emege ve aptalligima üzülüyorum. Saygili bir arkadaslik kurmak nedense zor oldu bu dönemde. Yalnizim uzun süredir sonunda huzuru buldum.

Senin adına da çok üzüldüm, sen benden daha çok şey yaşamışsın. Benimki 3,5 yıllık bir arkadaşlıktı, arkadaşlık denirse tabii. Ama o 3,5 yılımın çoğu anısı onunla. Ona değer vermekten diğer arkadaşlarıma değer veremedim. Sevgilim olsa bu kadar çok konuşmazdım yani. Tüm sırlarımı açtığım bi o vardı, daha sonra okuldaki en yakın arkadaşıma da açmaya başladım ama, onun yerini tutamaz diye düşünüyordum inatla. Halbuki kör olmuşum, tutuyormuş. Yeni arkadaşlarımla da ortak yönüm vardı, onla da. 2tarafın karışımı gibiyim. Bir tarafımı kaybettim. O tarafım, eski alışkanlıklarını özlüyor. Kimse benimle daha pahalı bir kafeye gitmiyor. Kimseyle saç makyaj kıyafet konuşamıyorum. Kimseyle arkadaş grubumla bi ortamdaki bir erkeğin dikkatini de çekemiyorum , grubumuzda erkek olduğundan. Ya normal değil bu isteğim ama ergenlik böyle galiba. Tek başımayken dikkat çekiyorum, onlayken de çekiyorduk. Ama diğer arkadaşlarımla olmuyor, onlar küçümsemek için demiyorum ama güzelliğine ekstra dikkat eden -böyle şeylere çabalayan birileri değil. Beni de o böyle yapmıştı, iyi mi kötü mü bu durum bilemiyorum ama.. Diğer arkadaşlarımı da seviyorum ama onla iyi günlerimizin yerini tutmuyorlar sanki. Bir yanım eksik kaldı. Avmdeki arkadaşıyla gülen şen şakrak kız değilim artık. Biraz pahalı bir kafedeki kız da değilim. Erkeklerle flört eden 2kızdan biri de değilim. (Yanlış anlaşılmasın). Ortama girince dikkatleri üzerine çeken 2 kız da olamıyorum,ya diğer arkadaşlarımı çok seviyorum ama o açıdan grup ortalamamız düşüyor gibi. Onlar bu konulara ilgili olsa ondan daha güzel olurlar ama ilgili değiller. Ders dışı Konularımız hep müzik- yabancı diziler filan onlarla, bu konular beni çok çekmiyor. Ben eski halimi özlüyorum sanırım ondan çok. Onun gibi( terk eden-kavgacı halleri olmayan) bir arkadaş bulsam, yokluğu böyle acıtmazdı, hatırlamazdım bile. Ama çevremde okulumda onun gibi birisi yok.

Bu kadar hayatımızda yer kaplayıp, birden bire gidiyorlar. Tek söz dahi etmeden. Bünye böylelerine alışmış, onun gibisini arıyor, ama bulamıyor. Diğerleri onun yerini bazı açılardan tutamıyor. Ben eski hayatımı özledim ondan çok

İnsan çevresindeki insanların rengine boyanır.

Kolay gelsin.

Evet onun rengine de boyandım. Ama diğer arkadaşlarımın da. Kendimim de. 3 rengin karışımı gibiyim. Bir rengimi kaybettim, daha iyileşti rengim daha güzelleşti belki ama eski rengimi de özledim. Onla iyi anlarımızı özledim. Özledim ne yazık ki.

X