Kendimi sevmiyorrum, evlilikten korkuyorum

cnm hic kimse kusursuz degil sivilcelerin icin cildiyeciye gitmeni tavsiye ederim ben 6 ay bi hap kullanmistim heray doktora gidererek kan vermistim o hap sivilcelerimi yok etmisti yani doktor kontrolunde oluyo,, tüy desen her kadinin problemi bizim ailenin genlerinde tüy var ve malesef o genler benide tutmus bi gözümün isiginda yok yani artik lazer yaptirmayi düsünüyorum yani onunda cözümü var varisler icin birsey diyemiycem belki onunda doktor cözümüyle bi yolu vardir git bakalim cözümü olan seyleri kafana takma

daha çok küçüksün ne evlenmesi boşver :KK70:
cnm hic kimse kusursuz degil sivilcelerin icin cildiyeciye gitmeni tavsiye ederim ben 6 ay bi hap kullanmistim heray doktora gidererek kan vermistim o hap sivilcelerimi yok etmisti yani doktor kontrolunde oluyo,, tüy desen her kadinin problemi bizim ailenin genlerinde tüy var ve malesef o genler benide tutmus bi gözümün isiginda yok yani artik lazer yaptirmayi düsünüyorum yani onunda cözümü var varisler icin birsey diyemiycem belki onunda doktor cözümüyle bi yolu vardir git bakalim cözümü olan seyleri kafana takma
Bahsettiginiz ilaci biliyorum galiba bir arkadasim kullandi ama yan etkileri cok oldugunu soylemisti ailem izin vermedi kullanmama. Onlar ergenlik sivilcesi oldugu icin kiziyolar bende dogal seyler kullanmaya calisiyorum ama ne denediysem fayda goremiyorum :KK43: Moralimi cok bozmaya basladi bu durum. Tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin

merhaba öncelikle,bnde okuyrm unv ogrencısıyım.benımde ergenlıkten kalan catlaklarım var kılo alıp vermemde dolayı.bel bölgemde ve ust bacaklarımda ust bacagımıjn iç kısmındada çatlak var bazıları beyazları bazıları mor gıbı onlar daha sınır bozucu oluyor beyazlar cok ktu göruntu yapmıyor mor kadar.önceden bende çok takardım ama artk beyazlsın ytr dıyorum takmamaya calısıyorum.kımse kusursuz degl cunku bunu farkına varmak lazım.benımde tuylenme sorunum var kıme cektım bılmıyorm annem oyle degl ama benm ust bacagmda bıle var göbek bölgemde var malsef.gögus bölgesıne dogru ınce tuyler var.şu an lazer yaptırıyorum daha bıtmedı seanslarım ama smdlık memnunum dıyebılırım.göbek bölgesını dırek hepsını lazer yaptıramıyorm göbegımın alt kısmna lazer yaptrıyorm.lazr işim bıtttıkden sonra iğneli epılasyona başlmayı dusnuyorum.bende kıllardan kurtulmadan evlnmk ıstemem açıkcası.sende kıllarından kurtulmak ıcın lazer artı ıgnelıyle desteklemen lazım gerı kalanını.okul bıtenen kdr bıter sanırım bu ıslemler bızım :) sivilce için iyi bır dermotalga gıtmen lazım bazıları genc gıdıyor sıvlceler tanıdıgım bırınddede var ama eskıye göre yzuunde o sıvılceler azaldı baya tedavı oldu ama o .neyse bunlar ıcın endısenlenme yalnız deglsın senın gıbı problem yasayan çok kadın var . sağlıcakla kal .))

merhaba öncelikle,bnde okuyrm unv ogrencısıyım.benımde ergenlıkten kalan catlaklarım var kılo alıp vermemde dolayı.bel bölgemde ve ust bacaklarımda ust bacagımıjn iç kısmındada çatlak var bazıları beyazları bazıları mor gıbı onlar daha sınır bozucu oluyor beyazlar cok ktu göruntu yapmıyor mor kadar.önceden bende çok takardım ama artk beyazlsın ytr dıyorum takmamaya calısıyorum.kımse kusursuz degl cunku bunu farkına varmak lazım.benımde tuylenme sorunum var kıme cektım bılmıyorm annem oyle degl ama benm ust bacagmda bıle var göbek bölgemde var malsef.gögus bölgesıne dogru ınce tuyler var.şu an lazer yaptırıyorum daha bıtmedı seanslarım ama smdlık memnunum dıyebılırım.göbek bölgesını dırek hepsını lazer yaptıramıyorm göbegımın alt kısmna lazer yaptrıyorm.lazr işim bıtttıkden sonra iğneli epılasyona başlmayı dusnuyorum.bende kıllardan kurtulmadan evlnmk ıstemem açıkcası.sende kıllarından kurtulmak ıcın lazer artı ıgnelıyle desteklemen lazım gerı kalanını.okul bıtenen kdr bıter sanırım bu ıslemler bızım :) sivilce için iyi bır dermotalga gıtmen lazım bazıları genc gıdıyor sıvlceler tanıdıgım bırınddede var ama eskıye göre yzuunde o sıvılceler azaldı baya tedavı oldu ama o .neyse bunlar ıcın endısenlenme yalnız deglsın senın gıbı problem yasayan çok kadın var . sağlıcakla kal .))
Benim catlaklar beyazladi keske mor kalsaydi cunku oyleyken tedavi edilebiliyor yani sen gecirebilirsin :) Bende onceden takmazdim gorenlerden kotu yorum aldikca takmaya basladim gercekten asiri derecede var cunku cok goze batiyorlar. Benimde annemde hic yok ya keske onun gibi olsaydim. Birde lazerden sonra tamamen bitmiyormu bidaha igneli epilasyona gitmek gereklimi. Bende bazi bolgelerde lazere gidiyorum etki etmiyor acaba sebebi igneliye gitmememmi? Sivilce icinde bana dermatolog yollari gozuktu yine :) Tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin :)

mor gıbı ama nasl tedavı edıcegımı bılmıyorum kı hangı urenler gecırıyor o konu hakkında hıc bır fıkrım yok eger gecıren urnler varsa banada soylermısnız.malesef bende anneme cekmemısım keske bende cekseydım dıyorum annem kaymak gıbı vucudu masllah alt bacakları bıle 1 yılda az cıkıyor o derece yanı kıl durumu :KK70: çok sanslıda ben o konuda deglım malesef.lazer tamamen bıtırmıyor bna öyle dedı uzman.beyaz tenlıysen kılların sıyah ve kökluyse etkısı ıyı oluyormus.yuzde 70 80 gıbı oranda etkısı olablıyormus lazerın.ben seanslarm bıttıkden sonra gene gıderm lazere yıne genıtal ıcın cunku oraya daha dusk atısla yapıyorlar agrısı daha fena oluyor cnku.mesela yuzde 60 gıbı gıtse bıle lazerle gerı kalanını bıraz daha belkı lazerle devam ederım ama sonra ignelı ıstıyorm .siz hangı bölgenıze lazer yaptırıyorsunuz kaç atışla yapıyor bana genelde 13 ıle 12 atıs numaralarını kullanıyor.bi de ten rengınız beyazmı bıde kıllarınız köklu olması lazm bıraz.bır de hangı epılasyn cıhazı kullandıgınızada baglı hemen zaten bıtmezkı seanslar gıttıkce azalıyor.bn 4 seansma gırdm genıtal ve koltuk altı ıcın mesela.tum bacak ve göbek 4 seanmısımı 24 marta vrdı mesela az ckmıs onlar cnku.iğnelı daha kesın cozm ama tabı uygulayan kısı onemlıymıs onuda ıyı arastırıp gıtmek lazm

mor gıbı ama nasl tedavı edıcegımı bılmıyorum kı hangı urenler gecırıyor o konu hakkında hıc bır fıkrım yok eger gecıren urnler varsa banada soylermısnız.malesef bende anneme cekmemısım keske bende cekseydım dıyorum annem kaymak gıbı vucudu masllah alt bacakları bıle 1 yılda az cıkıyor o derece yanı kıl durumu :KK70: çok sanslıda ben o konuda deglım malesef.lazer tamamen bıtırmıyor bna öyle dedı uzman.beyaz tenlıysen kılların sıyah ve kökluyse etkısı ıyı oluyormus.yuzde 70 80 gıbı oranda etkısı olablıyormus lazerın.ben seanslarm bıttıkden sonra gene gıderm lazere yıne genıtal ıcın cunku oraya daha dusk atısla yapıyorlar agrısı daha fena oluyor cnku.mesela yuzde 60 gıbı gıtse bıle lazerle gerı kalanını bıraz daha belkı lazerle devam ederım ama sonra ignelı ıstıyorm .siz hangı bölgenıze lazer yaptırıyorsunuz kaç atışla yapıyor bana genelde 13 ıle 12 atıs numaralarını kullanıyor.bi de ten rengınız beyazmı bıde kıllarınız köklu olması lazm bıraz.bır de hangı epılasyn cıhazı kullandıgınızada baglı hemen zaten bıtmezkı seanslar gıttıkce azalıyor.bn 4 seansma gırdm genıtal ve koltuk altı ıcın mesela.tum bacak ve göbek 4 seanmısımı 24 marta vrdı mesela az ckmıs onlar cnku.iğnelı daha kesın cozm ama tabı uygulayan kısı onemlıymıs onuda ıyı arastırıp gıtmek lazm
Aynen varya annemde bir tane tüy yok sanirim bu konuda babama cekmisim Catlaklar icin ben bio oil, bepanthen, hametan , madecassol kullandim simdide dermoroller uygulamasi yapiyorum. Sadece cok az etkisini gordum ama benimkiler beyazlar. Lazer icinde 1 yildir gidiyorum her ay duzenli olarak. Ten rengim cok acik degil kumralim ama tuylerim sert ve siyah. Komple bacak, koltuk alti ve bikini bolgesi icin gidiyorum. Atis numaralarinida bilmiyorum tek bildigim her seansta bir kac yerimi yaktiklari :KK43: bide onlarin yara izleriyle ugrasiyorum ya. Kesinlikle yapan kisi cok onemli hep yanlis bilgilendirmeler yaptilar bi 5-6 ayim yandi yani. Birde benim gittigim yerde bitirme garantisi veriyorlar ama ne kadar dogru bilmiyorum.

ben hastanede yaptıyorum tabı sız sozlesmeyı ımzaladıgınz ıcın degıstıremezsnızde paranız gıtmıs oluır.benım vucudumda yanma yerı su an yok .6 seanslık benım paktım 1500 muydu neydı benmkı.bır de sormustum ben yapan kısı kac yıldır bu ısı yapıyorsnuz dıye .umarım yanıklarınızdan kurtulursnuz

ben hastanede yaptıyorum tabı sız sozlesmeyı ımzaladıgınz ıcın degıstıremezsnızde paranız gıtmıs oluır.benım vucudumda yanma yerı su an yok .6 seanslık benım paktım 1500 muydu neydı benmkı.bır de sormustum ben yapan kısı kac yıldır bu ısı yapıyorsnuz dıye .umarım yanıklarınızdan kurtulursnuz
Bende keske hastanede yaptirsaydim ama bilemedim iste boyle olacagini. Aslinda bilindik guzel bir guzellik merkezi ama. Zaten bir kere daha yakarlarsa sikayet edicem. Yaniklar geciyorda cabucak izleri kaliyor kucuk beyaz cizgi gibi 5-6tane iz var suan bacaklarimda. Eskiden olanlar 6 ayda falan gecti bakalim :KK43: Ne kadar sanssizim :KK43:

aslnda şanssız felan deglız aksılık bunlar öyle dusunme.belkıde yuksek dercedemı yapıyor da yakıyor nsıl yakablırkı baska turlu kac dereceyle yaptıgnızı sorun bır dakıne

Bende doğum yaptım bnde göğüs bile yok çatlak var esim seviyor.saygı duyuyor.bnde de özgüven eksikliği var ama Bnm ki akrabalardan kaynaklı benim istemediğim hitap şeklini yapıyorlar uyardigim halde gıcıklığına. Senden küçüğün senle iş konusunda isim konusunda dalga geçmesi bu da Bnm sorunum yüzüne diyemiyorum yapma diye yazarak diyorum ama yine yapıyor herkesin derdi var

İnstagram dan bi ilaç almıştım daha 1 kere kullandım bayağı azalma oldu. 4-8 seansta geçer dedi. Bende artık geçeceğine inanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
dert edeceğiniz bişey yok. adam bacaklarını mı mercekle mi inceleyecek sanki. gençlikten bunlar hep

Bu kadin Doğuma git hormonlarını ölçtür sende progesteron fazla olabilir , doğumkontrol hapı ile hallolur.

Evlenmek için büyümeyi bekle ne bu acelen?
Bi arkadaş demişti bende çok beğendim bu sözü
Ne meraklısınız elalemin donlarını yıkamaya?

Şu an 23 yaşındayım. Senin yaşlarındayken dert ettiğim bir sürü şey vardı. Kollarım, bacaklarım, göğsüm, omuzlarımda sivilcelerim vardı ve psikolojik olarak sorunlar yaşadığım için sivilcelerimle oynuyordum sürekli. Hatta bu sivilce de değil tam olarak, cilt sorunuymuş yani geçmeyen bir şey. Kiloluyken bir anda kilo verdiğim için de kalçalarım ve bacaklarımda çatlaklar var. Kıl sorunum pek yoktu, kumral olduğum için belli olmuyordu çok. Ama lisedeyken sevgilim göğsümdeki kılları görüp erkek gibi olduğumu söylemişti. Ben bundan sonra o kadar kötü hissettim ki. Hemen hiç kıl bulunmayan tüylerimi almaya başladım. Sonrasında daha belirgin çıkmaya başladı oradaki tüylerim. Daha da kötü hissediyordum. Neyse sonra ayrıldım vs.

Ben bunları inanılmaz önemsiyordum, kimseyle tanışmak bile istemiyordum sonrasında. Ama hep okuyan araştıran biriydim ve benim kurtuluşum biraz da bu oldu. Kendimi olduğum gibi kabul etmeye başladım. Başkalarının hakkımda fikir belirtmeye haklarının olmadığına inandım. Ben kendimi nasıl görmek istiyorsam öyle olmalıydım, ki görme biçimim erkek gözü veya dönemin güzellik anlayışına göre olmamalıydı. Bundan 100 yıl önce kilolu kadınların güzel sayılması örneğin. Güzellik standartlarına sırtımı döndüm ve kendimi keşfetmeye başladım. Yapmak istediğim şeylerle ilgilendim. Vücudumu kabullendim ve ona nasıl davranmak istiyorsam öyle davrandım. Kıllarımı alırken canım çok acıdığı için bacaklarımı almamaya başladım mesela. Kılsızlık temizlik demek değil. Kılsızlık güzellik demek de değil. Eğer bu anlamlara geliyor olsaydı o kadar erkek neden kıllarını almıyor da bizim ufacık kıllarımıza laf ediyorlar? Bunlar yalnızca kadınların nasıl olması gerektiği hakkında yargılar. Birinin standardına göre güzel olmayı reddediyorum. Kendimi nasıl güzel hissediyorsam öyle olacağım. Hiçbir erkek beni beğensin ve kabul etsin diye bir şey yapmayacağım. Çünkü bana saygısı ve sevgisi olan bir erkek ben nasıl olmak istiyorsam o halime saygı ve sevgi duyacaktır.

Merak edersen bahsedeyim, bir yıldır güzel giden bir ilişkim var. Bu ilişkiye büyük korkularla başladım. Tereddütlerim oldu kendimle alakalı. Ama kendim gibi davranmaya başladıkça, aramızdaki o samimiyet daha güçlendi. Kendimden nefret ettiğim dönemlerde sevgilim bana kendimi sevmeyi öğretti. Beni olduğum ve olmak istediğim şeklimde seviyor ve saygı duyuyor. Bu vücut bana ait ve onunla yaşayacağım. Bu kıllar, çatlaklar, sivilceler bana ait. İstediğim yerlerimi değiştirebilirim evet. Ama değiştirene kadar da bu benim ve kendimi olduğum gibi kabul ediyorum.

X