Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

herkes ameliyat olduktan sonra cok mutlular galiba kimse cevp vermiyor ne kadar kötü birsey

İple olan araştırmadım,aslında bu konuyu hiç araştırmadıım ben ameliyatı filan düşünmemiştim tesadüf oldu :KK70:

merhaba arkadaşlar, 2 gün önce kepçe kulak ameliyatı oldum.süreç hakkında bilgi vermek istiyorum.öncelikle şunu söylemek istiyorum bu operasyon bahsedildiği gibi çok kolay bir operasyon değil.eğer bu operasyonu geçirmek istiyorsanız anlatacağım süreçleri yaşamaya hazır olunarkadaşlar ben özel hastanede oldum , doktorumda çok iyi çok tatlı bir doktordu.kendisi genel anestezi altında yapmak istedi beni biraz narin bulduğu ve dayanamayacağımı düşündüğü için fakat ben lokal anesteziyi tercih ettim.en başından başlıyorum arkadaşlar ,ben ameliyat öncesi buradan ameliyat olan arkadaşların deneyimlerini hep takip ettim ben bu konuda kararsız kalan, süreci merak eden tüm arkadaşlarıma bu konuda bilgi vermeyi kendime bir borç bildimevettttttt sabah hastaneye eşimle birliklte gittik bize yatış verdiler odamıza çıktık ve ameliyat saatini beklemeye başladık. hemşire hanım bana bir damar yolu açtı ve ameliyat önlüğünü giydirip yolladı beni ameliyat haneye, işte tam o an ameliathanedeki hastaları görünce ben nerdeyim napıyorum telaşına kapılıyorsunuz ( burada ben de diyet uzmanıyım ve hastane çalışma ortamım )ameliyat masasına bir korkuyla yattım , açılan damar yolundan bir serum bağlındı, diğer kolumada tansiyon aleti ve yine damar yolundan hafif bir sedasyon verildi ve ameliyata hazırdım.sedasyon kulağa yapılan iğneleri hissetmemem içindi gerçektende o aşamayı hiç hatırlamıyorum ilk hatırladığım şey doktorun bistüri ile kulağımı keserken bişey hissediyomusun diye sormasıydı.arkadaşlar ameliat çok çok kolay ( hatta ben ameliyattan çıkınca eşime ağda yaptırmaktan daha kolay dedim)ameliyat sıasında doktor beyle sohbet ederek müzik dinleyerek bitirdik amelitatı.tabiki kulağınıza yapılan her işlemi anlıyorsunuz fakat acı hissetmiyorsuz.ameilyat lokal anestezi altında 1 saat 45 dk sürdü.ameliyat bitince kulaklarımı kafamdan dolanacak şekilde sımsıksı sardılar.( asıl ağrılı kısım burda başlayacak)tekerlekli sandalye ile odama çıkardilar ( ben yürüyerek çıkmak istiyorum dediğim halde) 2 saat kadar odada beekledik bir antibiyotik bir ağrı kesici iğne yapıldı .çıktık hastaneden hala herşey normaldi hatta dışarda yemek yedik eve geldik ve kabus dolu anlar başladı ağrılar başiladı ilk 24 saat normalmiş , dayanılmıycak gibi mi derseniz hayır dayanılabilir ağrılar fakat en büyük problem yatamıyosunuz ,ilk gecem çok çok çok çok kötüydü sürekli sırt üstü ve kontrollü bir şekilde yatmak zorundasınız ve saat başı uyanıyosunuz.bel ,boyun, kol inanın ağrımayan yerim yok.arkadaşlar bu kolay bir operasyon ancak sonrası çok sıkıntılı bugün 3. günüm kulak ağrılarım azaldı fakat sabit durmaktan belim ve boynum çok şiddetli ağrıyor inanın şuan netbooku bile çok zor kullanıyorum sargılarım yarın çıkacak sonrası nasıl bilemiyorum ama sımsıkı sarılı bandajlarla 3 gün geçirmek inanın çok zor oldu.(biz kepçeler kulağımızın üstüne biraz fazla yattığımızda bile nasıl ağrır bilirsiniz işte sargı varken bu ağrıya birde kesiklerin ağrısı, kol ağrısı, boyun ağrısı vede uykusuzluk eklenince bitmek bilmeyen günler yaşıyorsunuz)umarım çektiğim çilelere değer biraz uzun oldu fakat bütün süreci ayrıntılı anlatmak istedim son olarak şu soruyu sorduğunuzu duyuyorum bütün bunları bilseydin niyede olurmuydun ???????? CEVABIM EVET EVET EVET arkadaşlar umarım yardımcı olabilmişimdir
bu arada küçük bir dipnot ( ne kadara olduğumu merek eden arkadaşlar için benimki gerçek fiyatı yansıtmıyor çünkü oldukça indirimliydi aynı meslek grubundan olduğumuz için )

Konuyu düzenle/Sil Mesaj düzenleme Paneli Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Bu mesajdan Alıntı Kötü İçerik Bildir

Slm benimde oğlum ocak 18 'de olacak kulak ameliyatı bende korkuyorum sonuç inşallah iyi olur.Biz devlet hastanesinde olacağız ve sosyal güvencemiz olduğu için herhangi bir ücret ödemeyeceğimizi söyledi doktor.Süreçten haberdar edeceğim sizi herşey gönlünüzce olsun

Ancak benm sosyal güvencem yok, doktorun devlet hastanesinin doktoru mu yoksa dşardan mı geliyor? Önerebileceğin doktor war mı? istnbulda mı olucaksın ameliyatı ? çok soru sordm ama yardımcı olursan sevinirim :))

Ve ayrıca bnde o tarihlerde olmayı düşünüyorum okulu aksatmamak adına, sen istnbulda hangi hastanede hangi doktorda olucaksın ???

doktorumuz devlet hastanesi doktoru ve estetik cerraha gittik doğrudan k.b.b ile alakamız olmadı.istanbulda değiliz malesef.hani kendimizde ilk defa uğraştığımız için insanları etkilememek adına yer ve doktor ismi veremiyorum.inşallah sonuç iyi olursa herkesle paylaşmak isterim ama özel hastanede 2500 fiyat verdiklerini söyleyebilirim.

doktorumuz devlet hastanesi doktoru ve estetik cerraha gittik doğrudan k.b.b ile alakamız olmadı.istanbulda değiliz malesef.hani kendimizde ilk defa uğraştığımız için insanları etkilememek adına yer ve doktor ismi veremiyorum.inşallah sonuç iyi olursa herkesle paylaşmak isterim ama özel hastanede 2500 fiyat verdiklerini söyleyebilirim.

Ben bu ameliyatı eğer devlet hastanesinde olursam, ailemin bunu öğrenme gibi bir durumu olabilir mi? Devlet tarafından karşılanan tedaviler gizli kalıyor mu yoksa internet sisteminde gözüküyor mu? bilgilendirirseniz sevinirim...

Ben bu ameliyatı eğer devlet hastanesinde olursam, ailemin bunu öğrenme gibi bir durumu olabilir mi? Devlet tarafından karşılanan tedaviler gizli kalıyor mu yoksa internet sisteminde gözüküyor mu? bilgilendirirseniz sevinirim...

benim oğlum benim üzerimden ameliyat olacağı için tabiki ama sizin kendi sigortanız varsa ailenizin öğrenme durumu olmaz heralde ama bir anne olarak ailenizinde onayını ve desteğini almanızı tavsiye ederim.

diyetzey siz ameliyatı hangi sehirde oldunuz ve su an durumunuz nasıl bizi bilgilendirirseniz cok iyi olur gercekten tesekürler simdiden

Sevkara nerelerdesin?

selam canım nasılsın.buralardayım ya kadınlar kulübündeyim ama ben evliyim ve bebek problemimiz var aşılama yaptırdık tüp bebek topiclernde dolanıyorum habire:)) walla canım sağol sormussun durumumu iyiyim ben ya şişlik morluk kalmadı hiç artık cok cok rahatta yatabiliyorum üstüne kulağımın bir acım kalmadı.nasıl diyeyim sana böyle boğazlı kazak giyersinde kulagın bazen katlanır ya bi öyle olduğu zamanlarda canım yanıyor bide bir kere eşim eliyle carptı kulağıma o zaman acıdı.şimdilik bir sıkıntı yok.önümüzdeki hafta tekrar gidicem 7.haftam oluyr son kontrole cagırdı doktor.aslında 6.hafta önemliymiş kontrol etmesi gerekliymiş falan filan ben gidemedim gecen hafta aşılama yaptırdığımız için cok agrım vardı yatıyodum kalkamadım.
ben olmadan önce ne kadar zamanda sekil alır falan diye sormustum 6 ayda iyice seklini alır oturur demişti.ama ben suanki halinden bile memnunun yani.meselea ilk zamanlarda ameliyattan sonraki kulağımın üst tarafı sertti baya orda epey bi yumuşama oldu kıvamına giriyor yani yine ilk günlerde kulaklarım kafama yapıştırmıssın gibiydi onlarda daha doğal olmaya başladı doktorum dedğine görede o yanlardan basıklık görüntüsüde zamanla azalcakmış.ama yinede cok doğal duruyor kulaklarım.ben amliyat zamanı babama söymedim halada söylemedim annem biliyor kardeslerim bilio eşim bilio babam birazkarsı böyle seylere ne gerek var falan der kıyamaz üzülür diye söylemedim ben ve kepçe olduğumu bilio.her neyse ben saclarımı toplayıp gidiyorum annemlere babam hala anlamadı kulaklarımı yaptırdığımı.yani sunu dicem 10.günden sonra galiba toplamaya başlamıştım ve şişlik morluk acısından diyorum babamın dikkatini cekmedi yani cok belli olmuyor yaptırdığın hemen geciyor rahat oluyorsun bilmeyen birisi anlamıyor.
son gelişmeler bunlar :)) valla bir gazla gittim oldum ameliyatı 29 yasındayım eşimle bir yere gitcez kırk saat sac yapcam kulaklarımı örtcem diye ugrsıodum büyük dertti bnim için söyle rahat rahat toplayıp cıkamamak.şuan cok rahatım.eger gercekten arkadaslar rahatsızsanız göze batan kulaklarınız varsa hakketten yaptırınca rahat oluo.ama bazı kepçeler görüyorum öyleçok göze batmıo suratı yuvarlak oluo cok belli olmuo ne bilim öyle olanlarda gerek yok benceçmesela benim annemimde acık biraz kulakları ama suratı yuvarlak hiç belli olmuo.benim suratım uzundu cenem çıkıntılı kulaklarda kepçe suratım sipsivri oluodu.şimdi kulaklar yapışınca suratım bile daha toparlak duruo.
sen naptın canım karar verdin mi.hayırlısı olsun hakkında.ben yine gezinirim senden bişi görürsem yazarım tatlım burlarda.hoşçkal şimdilk. kendine iyi bak.

diyetzey siz ameliyatı hangi sehirde oldunuz ve su an durumunuz nasıl bizi bilgilendirirseniz cok iyi olur gercekten tesekürler simdiden

merhaba arkadaşlar , kaldığım yerden devam edeyim :KK31: o sancılı günden bir gün sonra sargılarım açıldı aman Allahım ne kadar sancılı, ne kadar zor arkadaşlar sargıların açılması bile o kadar canımı yaktı ki :KK43: ve dikişlerim alındı tenisci bandımı taktım eve gittim.tabi sargılı halime göre daha rahattım , biraz daha rahat uyudum.ilk 4 günden sonra biraz rahatlama oldu tabi :KK1: gittikçe daha da iyleşiyorum bugün 10. günüm ve artık ağrılarım çok çok azaldı ,üstüne yattığımda ağrılarım oluyo :KK43: gündüzleri takmıyorum artık saç bandını , eve gidice ve geceleri takıyorum , morluklar ve şişlikler epeyce geçti bu haftada geçerse artık saçlarımı topluyabilcem diye düşünüyorum :KK1: kulaklarım çok güzel , çok doğal oldu . bende eşimde çok sevdik :nazar: velhasılı arkadaşlar ameliyattan sonra ilk bir hafta sancılı , sonrası toparlanıyosunuz .şuan çok mutluyum ,isteyen herkes bu süreçleride göz önünde bulundurarak karar versin derim ben :KK34:
bu:KK49: arada ben kayserideyim
yine sormak istedikleriiz olursa cevaplarım

tesekkürler cevapladıgın için dogal olması en önemli olan bence bu arada sevkara sen izmirde olmustun galiba nerde ve kime oldun cevaplrsan cok sevinirim

ben kendim olmak istiyorum kimseye haber vermeden o yuzden merak ediyorum sürekli soruyorum kimseye söylemek istemiyorum nedense yardımcı olursanız cok sevinirim gercekten

arkadaslar izmirde olan varsa gercekten yardımcı olsun nerden yardım alacagımı bilmiyorum yaptırmakta istiyorum sürekli aklımda insanı rahatsız ediyor yardım lütfen

selam canım nasılsın.buralardayım ya kadınlar kulübündeyim ama ben evliyim ve bebek problemimiz var aşılama yaptırdık tüp bebek topiclernde dolanıyorum habire:)) walla canım sağol sormussun durumumu iyiyim ben ya şişlik morluk kalmadı hiç artık cok cok rahatta yatabiliyorum üstüne kulağımın bir acım kalmadı.nasıl diyeyim sana böyle boğazlı kazak giyersinde kulagın bazen katlanır ya bi öyle olduğu zamanlarda canım yanıyor bide bir kere eşim eliyle carptı kulağıma o zaman acıdı.şimdilik bir sıkıntı yok.önümüzdeki hafta tekrar gidicem 7.haftam oluyr son kontrole cagırdı doktor.aslında 6.hafta önemliymiş kontrol etmesi gerekliymiş falan filan ben gidemedim gecen hafta aşılama yaptırdığımız için cok agrım vardı yatıyodum kalkamadım.
ben olmadan önce ne kadar zamanda sekil alır falan diye sormustum 6 ayda iyice seklini alır oturur demişti.ama ben suanki halinden bile memnunun yani.meselea ilk zamanlarda ameliyattan sonraki kulağımın üst tarafı sertti baya orda epey bi yumuşama oldu kıvamına giriyor yani yine ilk günlerde kulaklarım kafama yapıştırmıssın gibiydi onlarda daha doğal olmaya başladı doktorum dedğine görede o yanlardan basıklık görüntüsüde zamanla azalcakmış.ama yinede cok doğal duruyor kulaklarım.ben amliyat zamanı babama söymedim halada söylemedim annem biliyor kardeslerim bilio eşim bilio babam birazkarsı böyle seylere ne gerek var falan der kıyamaz üzülür diye söylemedim ben ve kepçe olduğumu bilio.her neyse ben saclarımı toplayıp gidiyorum annemlere babam hala anlamadı kulaklarımı yaptırdığımı.yani sunu dicem 10.günden sonra galiba toplamaya başlamıştım ve şişlik morluk acısından diyorum babamın dikkatini cekmedi yani cok belli olmuyor yaptırdığın hemen geciyor rahat oluyorsun bilmeyen birisi anlamıyor.
son gelişmeler bunlar :)) valla bir gazla gittim oldum ameliyatı 29 yasındayım eşimle bir yere gitcez kırk saat sac yapcam kulaklarımı örtcem diye ugrsıodum büyük dertti bnim için söyle rahat rahat toplayıp cıkamamak.şuan cok rahatım.eger gercekten arkadaslar rahatsızsanız göze batan kulaklarınız varsa hakketten yaptırınca rahat oluo.ama bazı kepçeler görüyorum öyleçok göze batmıo suratı yuvarlak oluo cok belli olmuo ne bilim öyle olanlarda gerek yok benceçmesela benim annemimde acık biraz kulakları ama suratı yuvarlak hiç belli olmuo.benim suratım uzundu cenem çıkıntılı kulaklarda kepçe suratım sipsivri oluodu.şimdi kulaklar yapışınca suratım bile daha toparlak duruo.
sen naptın canım karar verdin mi.hayırlısı olsun hakkında.ben yine gezinirim senden bişi görürsem yazarım tatlım burlarda.hoşçkal şimdilk. kendine iyi bak.

sevkara nerede kime olmştun ameliyat ve ne kadar ?

tesekkürler cevapladıgın için dogal olması en önemli olan bence bu arada sevkara sen izmirde olmustun galiba nerde ve kime oldun cevaplrsan cok sevinirim

sevkara nerede kime olmştun ameliyat ve ne kadar ?

selam kızlar.ben ege sağlık hastanesinde oldum.kızlar etkilemek istemem sizleri iyi olur kötü olur,benim operasyonum basarılı gecti memnun kaldım sonuctan ama tabi fikir istiyosunuz doğal olarak bende olmadan önce cok arastırmıstım.doktorum çağhan baytekin ege saglık hastanesinde calışo ve kendi kliniğide var alsancakta.fiyat benim 1750 lira tuttu.ilk görüşme ücretsiz kendi kliniğinde doktorun, ameliyatı ege saglıkta yapıyor.

X