Kepçe Kulak Cerrahisi

ben bu sene istanbul çapa'da oldum. şu an çok memnunum. sigorta bu ameliyatı ödüyor arkadaşlar, bence sgk iptal etmeden gidin yaptırın. benden söylemesi.

ben bu sene istanbul çapa'da oldum. şu an çok memnunum. sigorta bu ameliyatı ödüyor arkadaşlar, bence sgk iptal etmeden gidin yaptırın. benden söylemesi.

gerçekten ödüyor mu:uhm: aaayyyy çok sevindim.:teytey:benimkilerde yarı kepçe üst kısımları ileri doğru recai kutanın kulaklarına benziyor.kaydirigubbakcemile3

Merhaba arkadaslar,

ben yeniyim burda. Öncelikle bu foruma ve forumdaki kullanicilara tesekkür etmek istiyorum. Gercekten güzel bir forum.

Ben 21 yasindayim ve kepce kulak ameliyati olmak istiyorum. Almanyada kaliyorum ve Augustos ayinda Kayseriye, memlekete gidecegim. Hemen ordayken ameliyat olmak istiyorum, cünkü burda fiyatlar felaket yüksek.

Ben bu ameliyati yaptirmayi yillardir düsünüyorum ama kötü sonuc cikacak diye korkuyorum. Yani bi ikinci ameliyat yapmam uzun zaman alir yurtdisindan geldigim icin, ve o uzun zamanda o kötü kullaklarimla gezmek istemiyorum. Zaten pek anlasilsin istemiyorum. Izindeyken yaptiriyim, Almanyaya normal hayatima döndümmü hersey gecmis olsun yani. Zaten yaklasik dört hafta Türkiyede olacagim. Kayseride Dr. Saffet Örs'ü duydum ve okudum nasil bir doktor. Cok iyi bir doktor diyor herkes, bu forumdada ama nerdeyse herkes ya burun estetigi veya meme büyütme estetigi yaptirmis. Kepce Kulak estetigi yaptiran yokmu? Fiyatida cok uygun, ortalama 1000ytl dedi. Benim icin ama önemlisi cok iyi bir sonuc cikmasi. Hangi doktoru önerebilirsiniz? Istanbula gitmekten biraz üseniyorum, cünkü cok uzak Kayseriye. Ama Ankara olabilir. Orda Dr.Murat Özdemir, Dr. Ferruh Bingül bana iyi geldi. Bunlarda ameliyat yaptiran varmi acaba veya en iyi kepce kulak ameliyati yapan hangi doktoru önerebilirsiniz? En iyi bölümü kepce kulak olan bir doktor taniyormusunuz?

Lütfen bana yardim edin, cünkü ben ameliyat edilmis cok kisi veya fotograf gördüm ve hepsi hosuma gitmedi. Bazilari cok yapisik, bazilari aciliyor, bazilarin sadece alt veya üst kismi olmus ama öbür taraflari acik. Yani dogal ve tam istedigim düzgün bir görüntüsü olmasi gerek cünkü ben perfeksyonistim, yani hersey mükemmel olsun istiyorum. Tabii böyle birsey bekleyemem bir doktordan, ama en azindan mükemmele yakin olsun istiyorum.

Cevaplarinizi bekliyorum ve simdiden tesekkür ediyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaslar,

ben yeniyim burda. Öncelikle bu foruma ve forumdaki kullanicilara tesekkür etmek istiyorum. Gercekten güzel bir forum.

Ben 21 yasindayim ve kepce kulak ameliyati olmak istiyorum. Almanyada kaliyorum ve Augustos ayinda Kayseriye, memlekete gidecegim. Hemen ordayken ameliyat olmak istiyorum, cünkü burda fiyatlar felaket yüksek.

Ben bu ameliyati yaptirmayi yillardir düsünüyorum ama kötü sonuc cikacak diye korkuyorum. Yani bi ikinci ameliyat yapmam uzun zaman alir yurtdisindan geldigim icin, ve o uzun zamanda o kötü kullaklarimla gezmek istemiyorum. Zaten pek anlasilsin istemiyorum. Izindeyken yaptiriyim, Almanyaya normal hayatima döndümmü hersey gecmis olsun yani. Zaten yaklasik dört hafta Türkiyede olacagim. Kayseride Dr. Saffet Örs'ü duydum ve okudum nasil bir doktor. Cok iyi bir doktor diyor herkes, bu forumdada ama nerdeyse herkes ya burun estetigi veya meme büyütme estetigi yaptirmis. Kepce Kulak estetigi yaptiran yokmu? Fiyatida cok uygun, ortalama 1000ytl dedi. Benim icin ama önemlisi cok iyi bir sonuc cikmasi. Hangi doktoru önerebilirsiniz? Istanbula gitmekten biraz üseniyorum, cünkü cok uzak Kayseriye. Ama Ankara olabilir. Orda Dr.Murat Özdemir, Dr. Ferruh Bingül bana iyi geldi. Bunlarda ameliyat yaptiran varmi acaba veya en iyi kepce kulak ameliyati yapan hangi doktoru önerebilirsiniz? En iyi bölümü kepce kulak olan bir doktor taniyormusunuz?

Lütfen bana yardim edin, cünkü ben ameliyat edilmis cok kisi veya fotograf gördüm ve hepsi hosuma gitmedi. Bazilari cok yapisik, bazilari aciliyor, bazilarin sadece alt veya üst kismi olmus ama öbür taraflari acik. Yani dogal ve tam istedigim düzgün bir görüntüsü olmasi gerek cünkü ben perfeksyonistim, yani hersey mükemmel olsun istiyorum. Tabii böyle birsey bekleyemem bir doktordan, ama en azindan mükemmele yakin olsun istiyorum.

Cevaplarinizi bekliyorum ve simdiden tesekkür ediyorum

Fiyatına aldanma. 3000 de verip mutsuz olanlar var, 500 lira verip mutlu olanlar var. Doktora,kulağına,şansına bağlı herşey. BU etkenlerden birisi kötü olursa sonuç kötü oluyor. İyi bir doktora gidip dua edeceksin başka çaren yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar öncelıkle gunaydın.. goruyorsunuz dayanamadım hemen sonuclarımı yazıyım dıye sabahın korunde kalktım.yıllardır ıcım ıcımı yıyordu bu amelıyat ıcın hava soguk oldguunda saclarım acılıp kulaklarım gozukcek dıye sıcaklarda uzun sclarımın butun vcdumu yakmasına rgmen toplyamadıgmı topldgm zamnlarda da kulaklarmn sadece yarısını toplybldgmı daha neler neeler sayabılırm ya ve sonunda oldum..
kızlar oncelıkle korkmayın ben amelıyattAN once o kdr arastırdım detaylı bır bılgı yoktu.o yuzden her detayı yazacagım.
beşiktaş bogazıcı tıp merkezınde burdan okudugum yorumlar sayesndee gttım doktor velı aslana oldum. 1400 tl doktor bey bıraz soguk kanlı bır tıp cok yapşışık olmasın oyle ıstemıorum dedım pekı dedı.ardından benı odama cıkardılar hemsıreler gelıp tansıyonumu olctu ardından koluma bır ıgne yptılar.amelyata grecegm kıyftmı gtrıp gydrdler amaelythneye ıngımde cok korktum cnku amelythne bıldgımz gbı kapalı kapısı olan ıcerısı profesyonel bır yer degıldı bıan kalkıp gtmek ıstedım cnku hayal kırıklıgna ugradım ortada sadece bır amelyt yatagı vrdı etraf dagınık basmda asıstanlar cok korkuyrdum burası hc amelthnlere benzemıyor dedgımde onlarda bozludlr dhaa once grdnmu amlythne dıye neyse asıstan kızlardan bıtanesı saclarımı toplyp etrafını bantladı ardından ıgnelerımı yaptı parmgmada bsy taktılr senı hafıf uystck dedı ıgneler braz acttı ama suan acısını hsstmıoyrm bıle ardndan doktrm gldı amelıytma basladı saat 11 de grdm 12.30 da cıktım amelytta hcbsy hıssetmedım sadece kesı seslerı htta ıplerın dugum seslerını bıle duydum uyyuamdm bı trlu bıde benım aılem bılmıo erkk arkdsm dahı bılmıo herkes bnı ıse gttım sanıordu yanı anlycgnz tek basmydm amelytm bıterken bıle erkk arkdsm umarım arammstr onun trıplerndeydım:) sonnda amelytm bıttı bıde doktr amalyt sırasnda konuşlmasndan hoşlnmıor :) braz tersledı bnı odama cıkardlr bı baktım telfn delı gıbı clıyo erkk arkdsma dymadm calşydm flan fılan dyerek gecstrdm 3 kadr hstnde kaldm ama cıktgmda zatn hcbsy yoktu saskndm nası oluyo bu kdr ııym dıye doktr bı tne antbytık ve agrı kesıcı verdı kafam delı gbı sarılmş asla eve gdemem o sargıyla. cıktm hstneden bı yerde ymk yedım agznzda brıaz uyusuo ve kulaklrım agrmya baslmstı ılaclarımı kullnmm gerekıodu. otrdum yemegımı yedım lavabya cıktım bandaımı soktum kulaklarım o kdr masum duruylrdı kı kıbar fkat yapışık sanrm yenı oldgu ııcn onlara baktım uzun uzun sankı aglycktım kımse bu duyguyu bılmz ya suan canım ynıo ama umrumda degıl o kdr mutlym kı herseye degdı aılem bıldgı ıcın sargılrmı cıkardm ama gece bandj taktım umarım kulagma cok zrarı olmaz bandjı cıkrmam aıleme acıklymzdm ısede gtmycem dedım sımdlk evdyım anlycnz kızlar bu burun amlytı gıbı deıl kulk dha farklı ınsann btn ozgvnı gdıo saclarn hp acık mllt topla sunları dıo yarım toplysn okulda hoclar derdı saclarını topla dye erkk arkdsm bılmıo zaten kepce kulk oldguumu 4 sendr hep yarım toplyrm yannda saclarmı altı cnku kuuck duryo usut acıktı benım ondan btek aılem bılıo ama onlarn yanndada toplmycm yakında evlnmyı dusnyrz aılmde uunutr dedgım gıbı hastnnn ameythnesı dısında personelıdde doktruda gayt ıyıydı ve kulklrım da cok gzl olms:)hohohohoyt kızlar doktr benı nerden buldun dedı kadınlar kulubunde cok meshursunuz dedım.param oldgunda ona burnumu da yptrcam:)) 1 dk bıle dsnmeden yptrn kızlar canım acıya acıya soylyrm suan bunu .bu arada ben dun amelyt oldum bu trhı hıc unutmycm

kızlar bu arada fıyatlar uygun .kulak 1400.burun 2250 doktrlrıda ıyı cnku etrdmda bır suru ınsn vrdı burun amlytı olan ve hpsnnkıde guzl olmştu.dedgm gıbı belkı fıytlrın bu kdr dusk olmsı amlythnn cok ozel olmamsndan kaynklıo kımsyı kotulemem yasdgım bunlr bu hstnyı duusnrsnz once amlythnyı gormk ıstıoyrm dıyn gosterrler mı bılmıorm ama xnku benım gbı korkablrsnz:)

kızlar kulgma az once bktım ve kenrnda sallanan bı ıp vr bunu kesmeyı mı untmşlr anlymdm ne yapmalylm hc bılmorm cmrtesı gnu gdcem hstneye bklm neler olck.. bde kulklrm dumdz dryo mıstır sıpak gıbı oldum:))kıvrım fln yok gcer degıl mı bu yaa:KK43::KK43:

Eylul durumun nedir, memunmusun? bende otoplasti olmak istiorum ama karar veremıyorum kıme gdeceğime, Veli bey hakkında biraz bilgi verrmisin ???

hep saçımı açık bırakıyorum bunun yüzünden! artık kendimi özgüvenli hissetmek istiyorum kulaklarımı ve burnumu yaptırmak istiyorum ve alt çeneminde tedaviye ihtiyacı var. Keşke bu konulara daha farklı bakabilen bi ailem olsaydıda daha erken yaşta yaptırabilseydim bu ameliyatı. şimdi 20 yaşımdayım üniversitede insan daha bir özgüvenli oluyor liseye nazaran ama yinede rahatsızım dış görünüşümden. mezun olmadan halletmek istiyorum. Kepçe kulak ameliyatı fiyatları ne kadar bazılarından devlette karşılanıyor diye duymuştum doğrumu bu?

Evet canım devlet karşılıyor.Ben de 20 yaşındaım özelde ne kadara yaptırılıyor bilmiyorum ama sskta yaptırmıştım ben..

benide 10 gün sonra çaarıcaklar amelıyata inş sonuç istediğin gibi olur bi sorun yaşamam çok güzel olucak inş

lokal anestezi ile kepçe kulak ameliyatı olan varsa ameliyata girmeden ve girdikten sonraki aşmaları anlatabilirmi?

Sevgili Perikızı,
benim ameliyatımı Op.Dr. Hüseyin Güner yaptı Özel Ferihan Laçin Hastanesi'nde ve ücreti 2000 ytl idi. klinik olunca 1500 ytl idi. ama hastane tavsiye ediyorum dedi, zaten bu çok daha sağlıklı bence. Allah korusun sonuçta heyecan olur, bayılma olur vs, herkesin bünyesi ve yapısı farklı. sanki büyük bir ameliyata gidermişçesine sedye ile taşınıp ameliyathaneye gelmek insanı bir an geriyor ama ben çok rahattım zaten ameliyat öncesi rahatlatıcı iğne yapıyorlar, güle oynaya gidiyorsun :)) lokal anestezi için kulağından iğne yaparken azıcık acıyor ama hemen etkisini gösteriyor ve doktor işleme başlıyor. gerisi zaten kolay! 1.5 saate yakın sürdü benimkisi. hiç gözün korkmasın cnm.. ben pek çok doktor ile görüştüm hepsi 1800-2000 ytl civari dedi. sadece Teoman Doğan isimli bir doktor 4000 ytl civari dedi, açıkçası çok geldi. doktorum Hüseyi Güner'in web sitesinde CNN Türk'te yaptığı röportajları dinledim ve bana güven verdi, sen de doktorlarla görüşüp en içine sinen doktora ameliyat olabilirsin, bence bir an evvel ol ve bu rahatlığı yaşa sen de cnm, sevgilerimle

hem de zonguldaklıymış ehehe :)) ben bir araştırayım bu işi bakalım :)

sevgili deppo, sana hemen anlatayim.
benim kulaklarim normal buyuklukte ancak ozellikle uc yukari kisimlari yelken kulak dedikleri gibiydi, one dogru cok açı yapiyordu. bu ameliyatta iki teknik varmis, benim gibi durumlarda sadece kulagin on kikirdaklarindan delikler acılıp buralara kalıcı dikis ile kepce olan kisim geri cekiliyor.
daha ciddi kepcelik durumlarinda ise arkadan kesilip kulak komple geri cekiliyor. buraya atilan dikisilerin alinmasi gerekiyor. ilk ameliyat cok daha basitmis. 1.5 saat filan surdu benimkisi. sonuc cok guzel cok sukur :) bir hafta sac bandi ile dolasacagim, kulaklar eski halini almaya meyilli olurmus, bunu engellemek icin. hafif sizlama var, etler acıyor haliyle :) cok mutluyum, iyilesir iyilesmez topuz yapmayı dort gozle bekliyorum, deppo bence eger takinti halini aldiysa ve maddi zorlugun yoksa hic dusunme yaptir arkadasim, cok rahatlayacaksin
sevgiler

Meraba. Şey, ben de ameliyat olmak istiyorum. Doktor bi ablam bahsedince aklıma takıldı araştırmaya başladım. 14 yaşındayım, ailemden sadece anneme bahsettim o da kabul etmedi. Gizlice yapabiliceğim bir yaşta değilim zaten ama çok geç olmadan yaptırsam diyorum. Okulda da sorun yaşıyorum. Öğretmenlerim sürekli saçımı toplamıyorum diye kızıyorlar. Ailem de bir şey yok diyorlar ama belli yani, biliyorum. Annem beğenmeyişime ters bakıyo. Daha çok dini açıdan yani. Korkuyorum da biraz. Ailemi ikna etmek için bilgi almak istedim. Yaşım çok büyük olmadığından sorun yaşar mıyım?Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar;
Benimde kepçe kulağımla sıkıntılarım var. Hem kepçe kulak hemde kemerli burnum var. Ben en kısa zamanda doğru bir doktor seçip iki amliyatı birden olmak istiyorum. Aynı anda olabilirmiyim bilmiyorum sizden bilgi almak istedim. Ayrıca diğer sorunum benim tek kulağım yelken dediğiniz kulağın üst kısmında kıvrım yok. Sağ kulağımı soldakine benzetebilirlermi? Tek kulak olunca ameliyat fiyatı yarıya inermi? Kulakla burun estetiği aynı anda yapılabilirmi? Bilginiz varsa yardımcı olmanızı rica ederim?

X